Napojení Roundcube na stávající server

marek

Napojení Roundcube na stávající server
« kdy: 22. 02. 2016, 11:51:00 »
Ahoj přátelé.
Mám možná hloupou prosbu.
Můj známej, kterýmu občas vrtám server, má tam Postfix a Dovecot, systém Debian mně tlačí na Webmail.
Doporučuje se Roundcube, tak se ho tam dal, nějak se mi to nakonec povedlo dostat do stavu, že se přihlásím, klidně i pošlu mail ven třeba k sobě, ale mám prázdnou schránku, i když ve skutečnosti tam pošta je.

Už několik dní googluju a nejsem chopný najít, jak ho přesvědčím, aby četl /var/mail/*user
Všude sem našel jen, že čte a používá ./maildir, což nechci předělat, protože nejsem schopen zajistit, aby nějaký user, co třeba nebyl týden v práci viděl pak svou starou poštu.
Má někdo z Vás nějakou radu či informaci ?
Díky předem za případnou pomoc.
« Poslední změna: 22. 02. 2016, 12:37:59 od Petr Krčmář »


Re:roundcube
« Odpověď #1 kdy: 22. 02. 2016, 11:53:54 »
Imho nejlepší je nečíst lokální soubory, ale napojit Roundcube na imap - máš pak jistotu, že v Roundcubu uvidí to, co v mailovém klientovi. Návod na konfiguraci si už najdeš.

Re:roundcube
« Odpověď #2 kdy: 22. 02. 2016, 12:20:10 »
Ano napojení na IMAP je dle mě nejlepší cesta, teké to takto všude praktikuji
Když chceš, dokážeš vše!

Re:Napojení Roundcube na stávající server
« Odpověď #3 kdy: 22. 02. 2016, 13:04:56 »
posta je ve /var/vmail
/var/mail/* je lokalni posta systemovych uzivatelu

Re:Napojení Roundcube na stávající server
« Odpověď #4 kdy: 22. 02. 2016, 13:06:43 »
posta je ve /var/vmail
/var/mail/* je lokalni posta systemovych uzivatelu
Pošta může být kdekoli, kam ji uložíš. A klidně i ve /var/mail/* pokud nepoužíváš virtuální účty.


marek

Re:Napojení Roundcube na stávající server
« Odpověď #5 kdy: 22. 02. 2016, 13:25:47 »
Tak hledám a nenašel zatím nic co by pomohlo v nastavení imap.
Dokonce sem zkusil znova nakopčit /install a proklikat se tím, ale tam sem taky na nic nedošel.
IMAP mám localhost

Re:Napojení Roundcube na stávající server
« Odpověď #6 kdy: 22. 02. 2016, 13:30:45 »
Tak hledám a nenašel zatím nic co by pomohlo v nastavení imap.
http://bfy.tw/4NyM

Fantomas

Re:Napojení Roundcube na stávající server
« Odpověď #7 kdy: 22. 02. 2016, 13:36:07 »
Ahoj přátelé.
Mám možná hloupou prosbu.
Můj známej, kterýmu občas vrtám server, má tam Postfix a Dovecot, systém Debian mně tlačí na Webmail.
Doporučuje se Roundcube, tak se ho tam dal, nějak se mi to nakonec povedlo dostat do stavu, že se přihlásím, klidně i pošlu mail ven třeba k sobě, ale mám prázdnou schránku, i když ve skutečnosti tam pošta je.

Už několik dní googluju a nejsem chopný najít, jak ho přesvědčím, aby četl /var/mail/*user
Všude sem našel jen, že čte a používá ./maildir, což nechci předělat, protože nejsem schopen zajistit, aby nějaký user, co třeba nebyl týden v práci viděl pak svou starou poštu.
Má někdo z Vás nějakou radu či informaci ?
Díky předem za případnou pomoc.
Roundcube je nastaven na imap server, ktery bezi na localhostu. Staci jen zmenit direktivu podle potreby. Lokalni ucty roundcube nezajimaji. Jestli to nebude fungovat, muzes mit spatne nastaveny imap server, zrovna dovecote neni uplne jednoduchy ;-)

marek

Re:Napojení Roundcube na stávající server
« Odpověď #8 kdy: 22. 02. 2016, 15:35:34 »
no jo, někam ste mně posunuli. Vůbec sem nevěděl že má mluvit s Dovecotem a u toho mám špatně nastavenej IMAP, klienti jedou přes pop3

Dzavy

Re:Napojení Roundcube na stávající server
« Odpověď #9 kdy: 22. 02. 2016, 16:53:08 »
V roce 2016 POP3 a bez webmailu?

Radsi bych jim zablokoval pristup na GMail, aby nedostali sok az uvidi co vsechno se dnes bezne pouziva...

Re:Napojení Roundcube na stávající server
« Odpověď #10 kdy: 22. 02. 2016, 17:39:46 »
Radsi bych jim zablokoval pristup na GMail, aby nedostali sok az uvidi co vsechno se dnes bezne pouziva...
Seznam pár let zpátky slavnostně uvedl možnost označovat maily štítky! :))

Fantomas

Re:Napojení Roundcube na stávající server
« Odpověď #11 kdy: 22. 02. 2016, 17:59:52 »
Radsi bych jim zablokoval pristup na GMail, aby nedostali sok az uvidi co vsechno se dnes bezne pouziva...
Seznam pár let zpátky slavnostně uvedl možnost označovat maily štítky! :))
Cha, ale teprve nedavno zacal pouzivat starttls :-D Ten jde paneckou s dobou...