E-mail hosting s vlastnou doménou

TR

E-mail hosting s vlastnou doménou
« kdy: 15. 02. 2016, 11:44:23 »
Ahoj, potrebujem premigrovat moju personalnu domenu ja@mojemeno.sk; mojazena@mojemeno.sk z dementneho Zoho na nieco viac 'enterprise'. Co sa oplati? Google Apps? Office 365? 2 emailove konta a par aliasov... Dik.
« Poslední změna: 15. 02. 2016, 14:05:53 od Petr Krčmář »


Re:email hosting s vlastnou domenou
« Odpověď #1 kdy: 15. 02. 2016, 11:55:31 »
Definuj pojem "vyplati". Musis si sam spocitat jestli resis fakt jen email nebo i zbytek kancelare. Mam google apps a jsem spokojeny, prijde mi to diky Inbox aplikaci v mobilu lepsi nez M$ reseni. Ale Docs maji nevyhodu, ze to nemuzes upravovat offline v plnotucnym editoru.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #2 kdy: 15. 02. 2016, 14:48:20 »
Taky jsem léta spokojený na placeném Google Apps.

Rhinox

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #3 kdy: 15. 02. 2016, 15:23:08 »
2 mailove adresy se pocitaji u google apps jako 2 uzivatele, takze to mas 8€/mesic. To bych uz premyslel nad nakym VPS, kde si muzes nasekat adres a aliasu kolik chces...

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #4 kdy: 15. 02. 2016, 15:33:22 »
Rhinox - myslim si, ze alias je u google zadarmo. Penize zaplacene nejsou vse. Veskery ty starosti kolem provozu mailserveru za to nestoji a kvalitu prostredi GMail/Inbox taky pro svuj server nesezenes.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Rhinox

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #5 kdy: 15. 02. 2016, 15:55:08 »
Alias ano. Ja jen jaksi nepredpokladal, ze mojezena@mojemeno.sk ma byt alias na ja@mojemeno.sk. Vzdyt taky napsal "2 emailove konta a par aliasov"...

Taky mas pravdu, ze s google apps je to mnohem jednodussi. Jenze vps je univerzalnejsi, a taky se pritom clovek neco nauci (jestli to jeste nevi)...

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #6 kdy: 15. 02. 2016, 17:12:34 »
Moje chyba samozrejme, nejak jsem pri cteni vypustil to slovo za "moja"...

Jde o to, ze ja (mozna na rozdil od velke casti zdejsich lidi) nepredpokladam, ze se clovek primarne chce neco naucit pri sprave nejakyho "podelanyho" serveru, stejne jako me treba moc nezajima jak funguji ruzne veci v aute - chci od nej prepravu, spravu a opravy nechavam lidem kteri tomu rozumi a obdobne to mam s elektrikou, vodo-topo-plyn, podlahama apod.

A taky vim jak me obtezuje sprava jen pitomyho webserveru(coz je proti mailum neco naprosto trivialniho) kdyz muj job je tvorba webu. Jasne, prej jsem bastlic protoze nevim jak se solichaj jednicky a nuly v pameti, ale fakt nevim k cemu by mi to bylo dobry.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Dzavy

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #7 kdy: 15. 02. 2016, 18:04:01 »
Moje chyba samozrejme, nejak jsem pri cteni vypustil to slovo za "moja"...

Jde o to, ze ja (mozna na rozdil od velke casti zdejsich lidi) nepredpokladam, ze se clovek primarne chce neco naucit pri sprave nejakyho "podelanyho" serveru, stejne jako me treba moc nezajima jak funguji ruzne veci v aute - chci od nej prepravu, spravu a opravy nechavam lidem kteri tomu rozumi a obdobne to mam s elektrikou, vodo-topo-plyn, podlahama apod.

A taky vim jak me obtezuje sprava jen pitomyho webserveru(coz je proti mailum neco naprosto trivialniho) kdyz muj job je tvorba webu. Jasne, prej jsem bastlic protoze nevim jak se solichaj jednicky a nuly v pameti, ale fakt nevim k cemu by mi to bylo dobry.

To je uplne v pohode. Mailserver je tak praveka technologie, ze osobne nechapu, co se na tom porad nekdo potrebuje ucit. Vysledek vetsinou vypada jako postfix smatlanej prinejlepsim s amavisem - na uceni opruz a pro uzivatele tragedie.

Pritom existuje tolik super zajimavych a komercne uplatnitelnych technologii na hrani si...

Takze k veci, podle osobni preference bych vybral GMail nebo Outlook. Cenove to vyjde hodne podobne. Koukal jsem po nejakych hostovanych Zimbrach, ale jsou vesmes bud pochybny nebo cenove nezajimavy.

j

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #8 kdy: 15. 02. 2016, 18:31:51 »
...
By me zajimalo, co chces na mailu nastavovat. Za ty 4Ecka/acc/mes ti to s radosti nastavim. Ze zminenych dvou bych pak nebral (ani pro soukromy ucely) ani jedno. Uz z principu.


Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #9 kdy: 15. 02. 2016, 20:07:10 »
Na tvoje principy ti kaslu. Co nastavovat? Skutecne funkcni antispam. Efektivni webove rozhrani. Efektivne pouzitelnou mobilni appku. Provazani s Dokumenty a Drive kde skutecne funguje provazane vyhledavani, sdileni apod.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Lol Phirae

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #10 kdy: 15. 02. 2016, 20:15:26 »
kde skutecne funguje provazane vyhledavani, sdileni apod.

Zkus nsa.gov  ::)

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #11 kdy: 15. 02. 2016, 20:36:21 »
Nemyslim, ze tato firma ma nejaky uzivatelsky privetivy SW pro tyto ucely. Stejne jako ho nema firma pojmenovana svym zakladatelem Maly-mekky...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

j

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #12 kdy: 15. 02. 2016, 21:57:00 »
Na tvoje principy ti kaslu. Co nastavovat? Skutecne funkcni antispam. Efektivni webove rozhrani. Efektivne pouzitelnou mobilni appku. Provazani s Dokumenty a Drive kde skutecne funguje provazane vyhledavani, sdileni apod.
Teda picoviny ktery nikdo a nikdy nepouzije ... (a nemluvim o sobe, ale o minimalne par tisicovkach useru)

TVL

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #13 kdy: 16. 02. 2016, 08:15:33 »
Na tvoje principy ti kaslu. Co nastavovat? Skutecne funkcni antispam. Efektivni webove rozhrani. Efektivne pouzitelnou mobilni appku. Provazani s Dokumenty a Drive kde skutecne funguje provazane vyhledavani, sdileni apod.
Teda picoviny ktery nikdo a nikdy nepouzije ... (a nemluvim o sobe, ale o minimalne par tisicovkach useru)

Fóra na rootu jsou velmi bizarní. Člověk se tu někdy poučí a někdy velmi pobaví, někdy zase zapláče.
Ale lidé zlatí, pomote mi. Označit kvalitní mobilní appku za píčovinu, kterou nikdo nepoužije? Hmm. označit za totéž provázání s infrastrukturou googlu? Hmm, hmm.
Ale označit za píčovinu antispam? A zrovna ten od googlu? Já opravdu nevím, jestli mám plakat, nebo se smát.

j

Re:E-mail hosting s vlastnou doménou
« Odpověď #14 kdy: 16. 02. 2016, 09:30:46 »
Ta tvoje uzasna debilni appka treba vubec nezvlada kalendare. Kdyz ti poslu dve pozvanky na tutez akci v ruzny cas, tak ti klido dovoli prijmout i tu neaktualni. A sdileni, dokumenty a dalsi chujoviny nikdo nepouziva ani kdyz ma exchange.