Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #15 kdy: 11. 02. 2016, 09:52:48 »
Z mého pohledu s webovým programováním hlavně začínají mladí/začátečníci programátoři.

Je to jednoduché, dá se to rychle naučit a je za nimi vidět nějaký progress, projektu a hlavně prachy

Faktem je to, že jsem začínal také tak: HTML + CSS => PHP, Ajax, JS => Python => a v současné době C# který se mi zatím líbí nejvíce.

Programátor prostě musí projít nejakou programovací cestou, nez si najde to co se mu libi a bavi ho :)
Když chceš, dokážeš vše!


Kontraband

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #16 kdy: 11. 02. 2016, 10:12:31 »
Nechápu, proč to očividně backendista vůbec řeší. Jsem taky backendista, frontend mě nebaví (tedy neumím), ale smekám před těmi dobrými (třeba mým kolegou ve firmě).

no niekde totizto funguje, ze backend a aj frontend robi jeden clovek a potom to tak vyzera :) robil som u takeho kokota jedneho

Kontraband

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #17 kdy: 11. 02. 2016, 10:14:48 »
Z mého pohledu s webovým programováním hlavně začínají mladí/začátečníci programátoři.

Je to jednoduché, dá se to rychle naučit a je za nimi vidět nějaký progress, projektu a hlavně prachy

Faktem je to, že jsem začínal také tak: HTML + CSS => PHP, Ajax, JS => Python => a v současné době C# který se mi zatím líbí nejvíce.

Programátor prostě musí projít nejakou programovací cestou, nez si najde to co se mu libi a bavi ho :)

ale predsa ucit sa bastlit webovky html, css to ti neda snad ani zakladne programovacie znalosti. ja som sa ucil na pascale, potom C, potom C#. ked som potreboval nieco v JQuery/JS tak som otvoril google, vyhladal si to a pouzil. snazil som sa to pochopit, ale nikdy som JS nestudoval dopodrobna. naco aj? mne to nepride ako technologia, kde sa naozaj programuje

Ondrej

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #18 kdy: 11. 02. 2016, 10:25:57 »
Z mého pohledu s webovým programováním hlavně začínají mladí/začátečníci programátoři.

Je to jednoduché, dá se to rychle naučit a je za nimi vidět nějaký progress, projektu a hlavně prachy

Faktem je to, že jsem začínal také tak: HTML + CSS => PHP, Ajax, JS => Python => a v současné době C# který se mi zatím líbí nejvíce.

Programátor prostě musí projít nejakou programovací cestou, nez si najde to co se mu libi a bavi ho :)

ale predsa ucit sa bastlit webovky html, css to ti neda snad ani zakladne programovacie znalosti. ja som sa ucil na pascale, potom C, potom C#. ked som potreboval nieco v JQuery/JS tak som otvoril google, vyhladal si to a pouzil. snazil som sa to pochopit, ale nikdy som JS nestudoval dopodrobna. naco aj? mne to nepride ako technologia, kde sa naozaj programuje
Mno html css nemá dělat programátor, jestli to dělá, je něco špatně...
(Já webovky, nejen, dělám a když se setkám s css html, tak maximálně tehdy, když ho nasekávám do šablon...)

Natix

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #19 kdy: 11. 02. 2016, 10:53:45 »
...to vše za účelem vytvoření dostatčně barevné interaktivní kraviny typu facebook a Alza eshop, před kterou budou moct lidi dostatečně dlouho sedět na zadku a marnit čas.

Hádat se na Root fóru o tom, že lidi marní čas na webu, to je slušná liga. Nuff said.


Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #20 kdy: 11. 02. 2016, 11:12:10 »
Z mého pohledu s webovým programováním hlavně začínají mladí/začátečníci programátoři.

Je to jednoduché, dá se to rychle naučit a je za nimi vidět nějaký progress, projektu a hlavně prachy

Faktem je to, že jsem začínal také tak: HTML + CSS => PHP, Ajax, JS => Python => a v současné době C# který se mi zatím líbí nejvíce.

Programátor prostě musí projít nejakou programovací cestou, nez si najde to co se mu libi a bavi ho :)

ale predsa ucit sa bastlit webovky html, css to ti neda snad ani zakladne programovacie znalosti. ja som sa ucil na pascale, potom C, potom C#. ked som potreboval nieco v JQuery/JS tak som otvoril google, vyhladal si to a pouzil. snazil som sa to pochopit, ale nikdy som JS nestudoval dopodrobna. naco aj? mne to nepride ako technologia, kde sa naozaj programuje

Ale já jsem tak začínal, bylo to první krok mé profesní kariéry :) Není to programování ale první "krok" k tomu. Proto jsem sahl po PHP ale to mebavit prestalo a tak jsem skoncil u c# :)
Když chceš, dokážeš vše!

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #21 kdy: 11. 02. 2016, 11:13:49 »
Z mého pohledu s webovým programováním hlavně začínají mladí/začátečníci programátoři.

Je to jednoduché, dá se to rychle naučit a je za nimi vidět nějaký progress, projektu a hlavně prachy

Faktem je to, že jsem začínal také tak: HTML + CSS => PHP, Ajax, JS => Python => a v současné době C# který se mi zatím líbí nejvíce.

Programátor prostě musí projít nejakou programovací cestou, nez si najde to co se mu libi a bavi ho :)

ale predsa ucit sa bastlit webovky html, css to ti neda snad ani zakladne programovacie znalosti. ja som sa ucil na pascale, potom C, potom C#. ked som potreboval nieco v JQuery/JS tak som otvoril google, vyhladal si to a pouzil. snazil som sa to pochopit, ale nikdy som JS nestudoval dopodrobna. naco aj? mne to nepride ako technologia, kde sa naozaj programuje
Mno html css nemá dělat programátor, jestli to dělá, je něco špatně...
(Já webovky, nejen, dělám a když se setkám s css html, tak maximálně tehdy, když ho nasekávám do šablon...)

Presně tak programátor má vzít hotovou sablonu od kodera a jen nasadit na system.

zde je problem ze html z grafiky nekdy nemusi korespondovat s potrebou systemu a programator si to stejne musi doupravit a nebo zrovna koder vytvorit hotovou sablonu dle potreb systemu
Když chceš, dokážeš vše!

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #22 kdy: 11. 02. 2016, 11:28:03 »
Jak někoho můžou bavit web technologie a vývoje webů?

Evidentně se na to nedíváte dostatečně abstraktně. Programuji primárně v NodeJS, ale pro své soukromé potřeby (web, blog, tickety, účto,..) i v Pythonu, PHP, Lua a nově laškuji s Go..

Zabývám se primárně zpracováním dat, tedy mám třeba data ze sond, která uložím do Redise a různě agreguji. Je k tomu ale samozřejmě i nějaký web interface. Má práce programátora pak končí tím, že vytvořím klientský model v KnockoutJS, který je nabíndován na WebSocket eventy (je jich několik desítek/s), tedy vytvořím nějaké observable property a předám dál. Je pak již věcí kodéra, jak si vykreslí grafy atd, data má live k dispozici.

Když ale dělám tento model, vůbec nepřemýšlím jestli obsahuje třeba výrobky tzn nákupní košík, nebo hodnoty produdů ze jendotlivých sond. Nemyslím si tedy, že je ta práce v tom rozdílná. Baví mě data, ale chápu, že někoho zase baví tvořit ten interface, tedy všemožné grafy, atd.

Spousta frontend vývojářů zase nechápe, proč mě baví práce s databázemi, tedy proč teď  třeba věnuji tolik času třeba hrátkám s time-lapse databázemi (momentálně InfluxDB). Každého baví něco a tak je to podle mě správně. Také tu máme úplně jiný typ lidí, které baví historie, filozofie, politika a neříká jim nic programování ani webů, ani samonáváděcích raket. Nikdy mě nenapadlo se nad tím pozastavovat..


Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #23 kdy: 11. 02. 2016, 13:27:07 »
Chápu, když chce někdo programovat řidící jednotku raketoplánu, robota, samonaváděcí systém pro rakety země vzduch, dvouhlavňový kanón s automatickým zaměřováním živých cílů, simulátor pohybu vesmírných těles pro vědecké účely, hry, ale nechápu, jak se někdo může chtít stát javascript-mrd(k)alem.
Nikdo z mych zakazniku za nic takoveho nehodla utracet penize, ale kazdy z nich potrebuje kvalitni web, dobre fungujici CRM... No a pak je tady pocatecni investice(tim myslim cas) a krivka uceni. Sehnat kseft na udelani webu je o trochu snadnejsi nez sehnat kseft na neco "velkyho".
Pamatuj si: prachy nesmrdi.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Kontraband

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #24 kdy: 11. 02. 2016, 14:03:45 »
Mne pride robenie weboviek ala CSS/HTML/PHP/Javascript ako ciste bastlenie. Ine je napr. ASP.NET, kde robite BackEnd v C#/VB, dobrych programatorov je ako safranu, ale bastlicov webovych je ako mravcov.

dustin

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #25 kdy: 11. 02. 2016, 14:35:10 »
Bastlit lze úplně ve všem, na backendu i frontendu. A také proto bývá backend úplně stejně načuněný jako frontend. Kvalitní frontend je stejně náročný jako backend. A kvalitních vývojářů frontendu (nevidím důvod říkat backendaři vývojář a frontendaři kodér) je úplně stejně málo jako kvalitních vývojářů backendu.

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #26 kdy: 11. 02. 2016, 14:36:21 »
Mezi bastlenim/cistou praci a pouzitou technologii/jazykem neni zadna korelace. Bastlit a lepit muzes i v assembleru, stejne tak muzes psat ciste webove veci.

A jinak ano, bastlicu webu je spousta, ale dobrych webovych vyvojaru je jak safranu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Kontraband

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #27 kdy: 11. 02. 2016, 14:42:44 »
dnes sa ale mozno stretnut s fenomenom, ze clovek, ktory je najaty na pracu back-end, tak robi aj front-end, dizajnuje veci v css, pouziva jquery na asynchronne volania. mozno aj to sposobuje, ze front-end je ako tak zlepeny a v konecnom dosledku aj back-end, lebo dotycny nema cas sa venovat tomu.

Zelenac

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #28 kdy: 11. 02. 2016, 14:46:17 »
Já jsem z IT průmyslovky a tam jsme měli ve třídě jenom jednoho webovkáře, který to přes tuším tatíka dělal jako práci. Bohužel zůstalo mu to dodnes a je ztracen mezi ostatníma PHPkářema a jinými frontenďákama, nemá kdovíjakou mzdu a stěžuje si, že zaměstnavate lzaměstná raději dva "uje co to neumí" než aby si pořádně zaplatili jeho. Osobně si představuju webovkáře jako gympláka, takového toho rádoby-intelektuála alias jogurtka, neboli máslo, neboli párek.

Zde je s jedním takovým prototypem frontendáře rozhovor:

http://video.aktualne.cz/dvtv/matematiku-vam-vysvetlime-lepe-nez-ucitele-rika-student-a-sp/r~06547a54d00611e59e52002590604f2e/

 :D :D :D

dustin

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #29 kdy: 11. 02. 2016, 14:49:33 »
A jinak ano, bastlicu webu je spousta, ale dobrych webovych vyvojaru je jak safranu.

Úplně stejně jako v každém jiném oboru (na jazyku mám zdravotnictví).