Doporučte alternativy k Dropbox

Doporučte alternativy k Dropbox
« kdy: 02. 12. 2010, 02:06:24 »
Pre vsetkych, ktori potrebuju free online storage a rozmyslaju nad nejakym, odporucam Dropbox.

Je to sluzba online storage s moznostou instalacie multiplatformoveho klienta (idealne ak okrem Linuxu pouzivate Win, Mac OS X). Ak niekto poznate nieco lepsie, dajte plz vediet.
« Poslední změna: 02. 12. 2010, 06:59:16 od Petr Krčmář »


Re: Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #1 kdy: 02. 12. 2010, 06:58:52 »
Dost ubohý pokus, jak získat referery pro Dropbox. Prosím takto ne. Ale bylo mi líto mazat celé téma, tak jsem změnil odkaz a název a pochlubte se s tím, jaké jiné diskové služby používáte. Znáte třeba Spideroak, ADrive nebo Jugle disk?

Re: Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #2 kdy: 02. 12. 2010, 07:24:08 »
Ja som maximalne spokojny s ubuntu one:) pouzivam momentalne 2gb verziu. Odporucam vyskusat.

Eronlines

Re: Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #3 kdy: 02. 12. 2010, 13:40:09 »
Mohl by mi někdo doporučit alternativu Dropboxu? Dropbox je sice supr(provedení klientský aplikace, i webovýho rozhraní), ale chybí mi možnost nastavit který podsložky, od Dropbox folder se budou synchronizovat na který koncový zařízení. Např. aby se nestahovaly fotky na firmní PC a tak...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #4 kdy: 02. 12. 2010, 22:55:05 »
Zkuste mrknout na SpiderOak. Mozna, ze tam by se to nejak opytlikovat dalo. Tusim, ze se tam nastavyje sync zvlast ve stylu ktere zarizeni proti kteremu. A mate zadara 2GB dat po kompresi, zatimco DropBox 2GB nekomprimovanych dat.


pepazdepa

Re: Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #5 kdy: 02. 12. 2010, 23:14:07 »
jako spideroak neni uplne blbej, ale kdyz je clovek stoural, dost lehce se to da cely pojebat, staci si pojebat tu databazi a je veselo. nastesti helpdesk se docela snazi...

ale neni to opensource zcela, takze to jede jen na widlich a linuxu :(

jika unison a vlastni ssh server ;)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #6 kdy: 03. 12. 2010, 17:51:56 »
jako spideroak neni uplne blbej, ale kdyz je clovek stoural, dost lehce se to da cely pojebat, staci si pojebat tu databazi a je veselo. nastesti helpdesk se docela snazi...

Jeste mi prozradte, jakym zpusobem se vam to podarilo rozorat. Neni nad vcasne varovani

Re: Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #7 kdy: 04. 12. 2010, 06:57:20 »
Používam sshfs na môj domáci server (s pevnou verejnou IP adresou). Nemám žiaden pc s windows, takže s tým nemám problém. V núdzi (u známych, ktorí nemajú normálny operačný systém) použijem portable scp, ktorý mám na kľúči.

Jenda

Re: Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #8 kdy: 04. 12. 2010, 15:33:09 »
Používám vlastní server (VPS) a rsync. Zároveň takto na VPS zálohuji ~5 GB nejdůležitějších dat kvůli geografickému oddělení.

libor

Re: Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #9 kdy: 06. 12. 2010, 10:57:35 »
Já bych hlavně chtěl všechny varovat před Humyo(.com, .cz). Používal jsem ji asi 3/4 roku ke své spokojenosti. Od začátku byly sice problémy s rychlostí (up i down byli celkem pomalé), ale pro ostatní unikátní vlastnosti (hlavně "edit on my computer" a více uživatelů za jednu firmu) jsem to vydržel. Podpora v Linuxu žádná, ale protože se nabízí WebDAV přístup nevadí to.

Bohužel po odkoupení Trend Micru jde služba do kytek. Rychlost už připomíná modem a časté jsou i výpadky.

Dropbox je vynikající. Zřejmě i komprimuje up i down a tak je rychlost skvělá. Klient pro Linux i Windows je perfektní. Jsem maximálně spokojený.

Michal Kubíček

Re: Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #10 kdy: 06. 12. 2010, 23:07:38 »
Používám Dropbox, jedine, co mi tam chybi je integrace synchronizace souboru. To umi naopak OpenDrive, bohuzel ten je zase pomaly jako snek (nebo jako modem, jak to tady nekdo uz prede mnou pojmenoval). A to pouzivam placenou verzi:(

Takze: na beznou praci dropbox muzu jen doporucit (pokud vam tedy staci 2GB v zakladu pripadne par GB navic, kdyz se vam podari ziskat nejake ty referery).

Kwak

Re: Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #11 kdy: 16. 12. 2010, 23:31:48 »
chybí mi možnost nastavit který podsložky, od Dropbox folder se budou synchronizovat na který koncový zařízení. Např. aby se nestahovaly fotky na firmní PC a tak...
Ale tak to funguje. Každou složku můžu sdílet s někým jiným (jiným účtem Dropboxu).

ttkk

Re:Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #12 kdy: 12. 07. 2013, 20:06:19 »
Osobně používám Copy.com, kde si můžu nahrát svoje data a mít je tak zálohované pro případ, kdy by se mi rozbil disk v PC nebo externí disk.
Zároveň, pokud si nainstalujete jejich aplikaci, tak si můžete nastavit, aby se vám vaše data zálohovala automaticky.

Standardně dávají momentálně novým uživatelům 15GB prostoru zdarma
Pokud se zaregistrujete přes následující odkaz, tak automaticky dostanete 20GB zdarma

https://copy.com/

Dávám to sem pro ty z vás, kdo hledá něco podobného pro zálohování fotek apod... (zkoušela jsem i jiné služby jako Dropbox, Sugarsync, slyšela jsem i o Capsa.cz, ale jejich nabídka prostoru zdarma je nižší...)

Edit admin: affiliate odkaz porušuje pravidla diskusí na Rootu
« Poslední změna: 18. 08. 2013, 22:35:44 od Petr Krčmář »

ehiker

Re:Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #13 kdy: 12. 07. 2013, 22:42:36 »
No ja pouzivam mnoho ruznych sluzeb, podle toho, na co se hodi.

Fotky na flickr, je tam 1TB zdarma a muzou byt privatni, aby je nikdo jiny nevidel. Z iPhota je mohu uploadovat primo.

Bitbucket na kody a vse, co se hodi verzovat. Neomezene uloziste zdarma a repozitare mohou byt privatni.

Google drive na dokumenty, ktere potrebuji sdilet a anotovat s ostatnimi.

A konecne Dropbox pro to co zbyde. Pokud mi jde o bezpecnost, soubor pred synchronizaci zasifruji.

 

ehiker

Re:Doporučte alternativy k Dropbox
« Odpověď #14 kdy: 14. 07. 2013, 10:21:40 »
Jeste jsem zapomel zminit OwnCloud, je to dobra volba i pro ty, co maji radi data na svych serverech.