Windows 7 instalace USB na Linuxu

HoloRegen

Windows 7 instalace USB na Linuxu
« kdy: 28. 01. 2016, 20:03:22 »
Cus vsem,

Hledam nejaky soft na linux co dokaze windows 7 ultimate iso hodit na USB

Uz jsem otestoval vsechno snad vsechno a nic

WinUSB
Rufus
unetbootin
Universal USB Installer


Ty co to umi nejsou na linux a kdyz najdu nejaky soft na linux tak to zase neumi dat windows na usb ale jenom linuxi prosim pomocte.
Jsem na ubuntu.
« Poslední změna: 29. 01. 2016, 00:05:31 od Petr Krčmář »


Re:Windows 7 instalace USB na linuxu
« Odpověď #1 kdy: 28. 01. 2016, 20:35:27 »
toto by malo pomoct: http://serverfault.com/questions/6714/how-to-make-windows-7-usb-flash-install-media-from-linux

v skratke: na usb vytvoris ntfs particiu, nastavis windowsacky MBR... skopirujes data z *.iso a malo by to ist...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

M

Re:Windows 7 instalace USB na Linuxu
« Odpověď #2 kdy: 29. 01. 2016, 12:15:02 »
Este zalezi na tom, ci to instalacne USB chces bootovat cez BIOS alebo UEFI...

Ak to chces pod UEFI, tak:
Nakopirovat subor bootmgfw.efi (z existujucej win7 x64 instalacie) ako bootx64.efi do EFI/Boot/
(subor mozno ziskat aj z archivu /sources/install.wim - rozbalit so 7z a potom 1\Windows\Boot\EFI\bootmgfw.efi)

A treba mat v BIOS/UEFI zapnute CSM...

Lol Phirae

Re:Windows 7 instalace USB na Linuxu
« Odpověď #3 kdy: 29. 01. 2016, 13:09:38 »
Pokud chce někdo něco bootovat z (U)EFI, tak by to především neměl rvát na NTFS. Jinak jsem taky nepochopil, jestli chceš vyrobit instalační USB médium, nebo to z USB provozovat.

Re:Windows 7 instalace USB na Linuxu
« Odpověď #4 kdy: 22. 03. 2016, 06:53:08 »
najlepsi program..
YUMI-2.0.2.0

tam si vytvoris aj mnohe ine :)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 instalace USB na Linuxu
« Odpověď #5 kdy: 22. 03. 2016, 07:40:28 »
Ja kdysi zkousel ruzne metody, jak z Linuxu udelat W7 instalacku na USB. Skoncil jsem tim, ze to nikdy nefungovalo a musel jsem vzit stroj s W7 a udelat ji tam, podle nejakeho navodu, ktery pouzival nastroje z W7 (tedy zadny cizi program). Teprve to fungovalo a nejvice me na tom zaujalo, ze format flasky pomoci nejake sracky z W7 trval jenom celou noc.

Diavel

Re:Windows 7 instalace USB na Linuxu
« Odpověď #6 kdy: 22. 03. 2016, 17:39:58 »
Čau, sice nevím co přesně ti nejde, ale znám ty problémy s instalací widlí přes usb. Většinou jsem měl problém s bodem v instalaci, kdy mi to psalo: "nelze vytvořit novou či upravit stávající oddíl, či co".

Jak se mi to nakonec povedlo:
1. Flash disk s USB 2.0 (s 3.0 mi to vždy hodilo výše zmíněný error) - btw zkoušel jsem všechny programy, co si psal
2. Přes gparted to zformátuj na ntfs a nastav flag na boot
3. Zkus ještě jednou WinUSB
4. nabootuj přes bios z flashky

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 instalace USB na Linuxu
« Odpověď #7 kdy: 23. 03. 2016, 08:56:29 »
Pokud chce někdo něco bootovat z (U)EFI, tak by to především neměl rvát na NTFS. Jinak jsem taky nepochopil, jestli chceš vyrobit instalační USB médium, nebo to z USB provozovat.

Vzhledem k tomu výčtu programů, které původní tazatel zkoušel je podle mě jasné, že chce udělat bootovatelné USB instalační médium.

Ale jinak samozřejmě pokud UEFI boot, tak GPT partice a FAT32 oddíl.