Nový Root již dnes?

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #840 kdy: 08. 04. 2016, 15:35:47 »
Takhle se na plnou pusu vytahovat na pány vývojáře? Že se nestydíš! Já si to dovolil jen v lehkých náznacích! :o ;D :-X
:-[ Kdyz ja to proste musel napsat. Pusobi to na me jako hrozna propast, aby zacatecnik s par mesici praxe v JS (se styly bohuzel skoro nedelam [to su to ale front-endak!]) to mel vyresene ve volnem case za par tydnu. Navic oni to psali, takze to znaji jak svoje boty, a je pro ne podstatne jednodussi to menit - napr. nemusi layout preskladavat pomoci jQuery, proste hrabnou do cisteho HTML. Jeste me napada jedna moznost, a to ze root je pro ne velmi nizka priorita. Pak me ale prijde divne, se s tim vytahovat na lupe, jak skvele to poladily k nadseni vsech uzivatelu.

"zkusíme vykutit nějako novou cool featuru s nahráváním obrázků dynamicky, místo abychom se podívali na to, proč se nám stává, že násobně méně dat jsou uživateli servírovány násobně delší dobu než u jiných webů a to že se to pak nebude dát používat třeba na mobilech a tabletech, protože obsah bude po načtení skákat sám nahoru a dolů je nám jedno, uživateli buď responsivní a přizpůsob se"

To sami nekutili, tipuju (podle jmena tridy), ze pouzili https://github.com/ressio/lazy-load-xt. Tim nemyslim nic spatneho na jejich adresu (nepotrebujeme dalsi stejne/horsi kolo), jen tim chci rict, ze upravou nestravili moc casu, kdyz pouzili hotove a odladene reseni.

Ja to ted zkusil na velmi levnem androidim mobilu (v5.1, Firefox) a skakani nepozoruju. Mozna se to nacitalo trochu dele, ale to nemusi byt nutne problem webu, je mozne ze wifi hapruje nebo proste to umira na vykonu toho mobilu.

Pokud jste to jeste nepsal, tak by mozna stalo za to poskytnou nejake detaily, at to vyvojari mohou prozkouset. (Uaa, proc tu neni ten seznam nahlasenych chyb?)


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #841 kdy: 09. 04. 2016, 01:08:23 »
Takhle se na plnou pusu vytahovat na pány vývojáře? Že se nestydíš! Já si to dovolil jen v lehkých náznacích! :o ;D :-X
:-[ Kdyz ja to proste musel napsat. Pusobi to na me jako hrozna propast, aby zacatecnik s par mesici praxe v JS (se styly bohuzel skoro nedelam [to su to ale front-endak!]) to mel vyresene ve volnem case za par tydnu.

No to já se nedivím, taky už jsem to chtěl napsat, ale pak mi bylo líto pana Krčmáře, páč tu je jako nárazník. Každopádně 100% souhlas.

Navic oni to psali, takze to znaji jak svoje boty, a je pro ne podstatne jednodussi to menit - napr. nemusi layout preskladavat pomoci jQuery, proste hrabnou do cisteho HTML. Jeste me napada jedna moznost, a to ze root je pro ne velmi nizka priorita. Pak me ale prijde divne, se s tim vytahovat na lupe, jak skvele to poladily k nadseni vsech uzivatelu.

To už se tu taky psalo tímhle směrem, není to poprvé co se tou hrůzou veřejně chlubí...

"zkusíme vykutit nějako novou cool featuru s nahráváním obrázků dynamicky, místo abychom se podívali na to, proč se nám stává, že násobně méně dat jsou uživateli servírovány násobně delší dobu než u jiných webů a to že se to pak nebude dát používat třeba na mobilech a tabletech, protože obsah bude po načtení skákat sám nahoru a dolů je nám jedno, uživateli buď responsivní a přizpůsob se"

To sami nekutili, tipuju (podle jmena tridy), ze pouzili https://github.com/ressio/lazy-load-xt. Tim nemyslim nic spatneho na jejich adresu (nepotrebujeme dalsi stejne/horsi kolo), jen tim chci rict, ze upravou nestravili moc casu, kdyz pouzili hotove a odladene reseni.


Jo to je jasné, že se snažili nabastlit něco na další framework. Nic proti tomu, ale nemám to žádný systémový nadhled, je to fakt totál bastl. Kdyby to byl nějaký studentský blogísek, tak prosím, ale tohle je odborný ICT server, je to jejich vizitka, chodí tu hodně odborníků a všímají si toho. No jejich volba, jejich pověst, jejich věc.

Ja to ted zkusil na velmi levnem androidim mobilu (v5.1, Firefox) a skakani nepozoruju. Mozna se to nacitalo trochu dele, ale to nemusi byt nutne problem webu, je mozne ze wifi hapruje nebo proste to umira na vykonu toho mobilu.

Pokud jste to jeste nepsal, tak by mozna stalo za to poskytnou nejake detaily, at to vyvojari mohou prozkouset. (Uaa, proc tu neni ten seznam nahlasenych chyb?)

Jo to už se tu hlásilo mockrát. Zkusit si to může každý. Příklad: stačí dát na mobilu root.cz, jak najede stránka zkusit sjet na místo, kde jsou diskuze. Vsadím boty, že ve většině případů ve chvíli kdy tam uživatel sjede, se stane to, že když se rozhlídne a bude chtít vstoupit do diskuze tak mu ten blok s výpisem diskuzí zmizí, protože se mezitím stránka dynamicky doloadovala a pánové vyvojáři si tam nenechali příslušné místo, takže musím ty diskuze hledat znovu.

Takže jsem reportoval, radil, posílal patche. Jeden po několika urgencích tady zapracovali po ostudně dlouhé době (to je to CTRL+C a CTRL+V tak těžké?), druhý ne. Každou chvíli se tu objevují nové bugy, staré se neřeší. Výborný byl ten nedávno, když pobyt na stránce diskuze znamenal 100% vytížení jednoho CPU jádra. Naštěstí jsem sem v tu dobu nelezl na mobilu, to by asi chudáček můj čtyřjádrovej nedal, protože na těchto platformách je taková neposlušná stránka zaručený zásek. A to prý responzivní design měl být pro to, aby se na to dalo koukat napříč různými zařízeními a platformami. Pche. Mám pocit, že se mi někdo směje škodolibě do xichtu.

Mě osobně to začíná dost prudit, začínám tu chodit méně a v podstatě už jen ze zvědavosti, jestli už to dali do kupy. Kdysi jsem Roota hojně doporučoval, ale kdybych ho měl doporučit teď, tak bych se musel stydět a nerad bych riskoval své dobré jméno. Vypnul jsem i po delší době AdBlock, který jsem si nainstaloval jen kvůli nim, protože mi to dalo po několikáté nějakou fakt nechutnou reklamu s kreténským vysvětlením, že to je prej cílené. Takže teď je AB chvíli vypnutý, ale pokud se mi objeví na monitoru zase nějaká nechutnost co o sobě tvrdí, že je to cílená reklama, protože nikdo neumí slíbit, že se to na JEJICH webu nebude objevovat, tak ho zase zapnu a už ho nevypnu. Chtěl jsem je podpořit i finančně, ale za to co mi překládají, to bych z toho měl fakticky hodně blbý pocit a to mi fakt za to nestojí dávat svoje peníze a pak z toho ještě mít blbý pocit. Raději to pošlu nějakým opuštěným dětem, zvířátkům a podobně. Skvělý pocit zaručen. Takže teď uvažuju, že tu prostě na čas přestanu chodit. Když nás bude víc, třeba jim nakonec dojde, že tudy cesta nevede. Každý svého štěstí strůjcem.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #842 kdy: 09. 04. 2016, 08:25:54 »
Takhle se na plnou pusu vytahovat na pány vývojáře? Že se nestydíš! Já si to dovolil jen v lehkých náznacích! :o ;D :-X
:-[ Kdyz ja to proste musel napsat. Pusobi to na me jako hrozna propast, aby zacatecnik s par mesici praxe v JS (se styly bohuzel skoro nedelam [to su to ale front-endak!]) to mel vyresene ve volnem case za par tydnu.

No to já se nedivím, taky už jsem to chtěl napsat, ale pak mi bylo líto pana Krčmáře, páč tu je jako nárazník. Každopádně 100% souhlas.

Jo no, pan Krcmar ma nevdecnou praci. Hlavne (nebo pouze?) on musi procitat kritiku redesignu stranek, ktery sam nedelal a mozna ani nesouhlasi se vzhledem ci funkcnosti.

...
"zkusíme vykutit nějako novou cool featuru s nahráváním obrázků dynamicky, místo abychom se podívali na to, proč se nám stává, že násobně méně dat jsou uživateli servírovány násobně delší dobu než u jiných webů a to že se to pak nebude dát používat třeba na mobilech a tabletech, protože obsah bude po načtení skákat sám nahoru a dolů je nám jedno, uživateli buď responsivní a přizpůsob se"

To sami nekutili, tipuju (podle jmena tridy), ze pouzili https://github.com/ressio/lazy-load-xt. Tim nemyslim nic spatneho na jejich adresu (nepotrebujeme dalsi stejne/horsi kolo), jen tim chci rict, ze upravou nestravili moc casu, kdyz pouzili hotove a odladene reseni.

Jo to je jasné, že se snažili nabastlit něco na další framework. Nic proti tomu, ale nemám to žádný systémový nadhled, je to fakt totál bastl. Kdyby to byl nějaký studentský blogísek, tak prosím, ale tohle je odborný ICT server, je to jejich vizitka, chodí tu hodně odborníků a všímají si toho. No jejich volba, jejich pověst, jejich věc.
Nevim, zda na mobily to neni dobre reseni. Samozrejme ale pouze pokud nepusobi ty popisovane reflow stranky za behu. A take souhlasim, ze rozhodne timto nevyresi pomale odezvy a/nebo spatne nastavene webservery/load balancery. Ten lazy-loading je podle me jen dalsi vrstva a dokud nevyresili jeden problem, tak se nemaji to snazit maskovat jinou ficurou.

Ja to ted zkusil na velmi levnem androidim mobilu (v5.1, Firefox) a skakani nepozoruju. Mozna se to nacitalo trochu dele, ale to nemusi byt nutne problem webu, je mozne ze wifi hapruje nebo proste to umira na vykonu toho mobilu.

Pokud jste to jeste nepsal, tak by mozna stalo za to poskytnou nejake detaily, at to vyvojari mohou prozkouset. (Uaa, proc tu neni ten seznam nahlasenych chyb?)

Jo to už se tu hlásilo mockrát. Zkusit si to může každý. Příklad: stačí dát na mobilu root.cz, jak najede stránka zkusit sjet na místo, kde jsou diskuze. Vsadím boty, že ve většině případů ve chvíli kdy tam uživatel sjede, se stane to, že když se rozhlídne a bude chtít vstoupit do diskuze tak mu ten blok s výpisem diskuzí zmizí, protože se mezitím stránka dynamicky doloadovala a pánové vyvojáři si tam nenechali příslušné místo, takže musím ty diskuze hledat znovu.
Hm, nedari se me ten odskok vyvolat. V Androidim FF to tedy asi funguje, nebo neco delam spatne. Ale na hlavni strance se forum obcas rozpada, kdyz jsou dlouhe nazvy. <- bug

Takže jsem reportoval, radil, posílal patche. Jeden po několika urgencích tady zapracovali po ostudně dlouhé době (to je to CTRL+C a CTRL+V tak těžké?), druhý ne. Každou chvíli se tu objevují nové bugy, staré se neřeší. Výborný byl ten nedávno, když pobyt na stránce diskuze znamenal 100% vytížení jednoho CPU jádra. Naštěstí jsem sem v tu dobu nelezl na mobilu, to by asi chudáček můj čtyřjádrovej nedal, protože na těchto platformách je taková neposlušná stránka zaručený zásek. A to prý responzivní design měl být pro to, aby se na to dalo koukat napříč různými zařízeními a platformami. Pche. Mám pocit, že se mi někdo směje škodolibě do xichtu.
Prestoze root je o open source, tak za nim porad stoji firma. Myslim si, ze dost veci jim mohli zadarmo posefit dobrovolnici a jim stacilo si jen napsat testy. Mohli usetrit a zaroven mit opravene stranky. Nynejsi stav je, ze delaji, ze vsechno funguje skvele (pritom to bylo rozbite od nasazeni), patche a bugreporty ignoruji (opravdu neni normalni cekat mesice na opravy trivialit - za to by mely padat hlavy/premie) a prestoze jejich zpusob "reseni" problemu take setri penize (na vyvoji), tak to je za cenu ztraty ctenaru.

Mě osobně to začíná dost prudit, začínám tu chodit méně a v podstatě už jen ze zvědavosti, jestli už to dali do kupy. Kdysi jsem Roota hojně doporučoval, ale kdybych ho měl doporučit teď, tak bych se musel stydět a nerad bych riskoval své dobré jméno. Vypnul jsem i po delší době AdBlock, který jsem si nainstaloval jen kvůli nim, protože mi to dalo po několikáté nějakou fakt nechutnou reklamu s kreténským vysvětlením, že to je prej cílené. Takže teď je AB chvíli vypnutý, ale pokud se mi objeví na monitoru zase nějaká nechutnost co o sobě tvrdí, že je to cílená reklama, protože nikdo neumí slíbit, že se to na JEJICH webu nebude objevovat, tak ho zase zapnu a už ho nevypnu. Chtěl jsem je podpořit i finančně, ale za to co mi překládají, to bych z toho měl fakticky hodně blbý pocit a to mi fakt za to nestojí dávat svoje peníze a pak z toho ještě mít blbý pocit. Raději to pošlu nějakým opuštěným dětem, zvířátkům a podobně. Skvělý pocit zaručen. Takže teď uvažuju, že tu prostě na čas přestanu chodit. Když nás bude víc, třeba jim nakonec dojde, že tudy cesta nevede. Každý svého štěstí strůjcem.

Kdysi jsem meril, jak je to s dobou nacitani a reklamami. Kupodivu hruzy jako idnes z toho vysly dobre - zpomaleni bylo snad jen par procent. Root z toho ale vysel otresne (nepamatuju se kolik, ale bylo to vice jak jednou tolik). Nedavno jsem to meril znova a root je na tom porad bidne - TLDR: reklamy zpomaluji o 200% (stranky se sice zobrazi "jen" za dvojnasobny cas [oproti variante bez reklam], ale dokud se reklamy nacitaji, tak jsou porad citelne "seky", takze az za trojnasobny cas to je opravdu donacitane a pouzitelne). A teda navic to bylo mereno na relativne silnem HW (i5, ssd), takze vetsina casu je asi spis cekani na servery, samotne vykonavani JS bude IMO zanedbatelne.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #843 kdy: 09. 04. 2016, 22:00:19 »
Nevím kdy a co se změnilo, ale v Palemoon při rozlišení 1024x768px jsem při 90% zobrazení viděl na titulní straně Root.cz seznam článků ve stylu "obrázek vlevo, nadpis a perex vedle vpravo". Teď koukám, že se mi to rozjelo do sloupců ("dlaždic"?). Když stránku zmenšuju, tak se dlaždic nezbavím, jen se vše (kromě velikosti jednotlivých bloků, tedy šířky zpráviček, sloupců pro články atd.) změnšuje (text). Nepřipadá mi to dobrý... Teď to vypadá, že na 1024px šířce si web už normálně neprohlídnu, jsem počítanej jako mobil...

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #844 kdy: 10. 04. 2016, 09:19:06 »
Simte, pouzivas zastaralej HW, nikdo se tim nebude zabejvat, kazdej normalni ma prece nejmin 4k ...


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #845 kdy: 10. 04. 2016, 15:21:11 »
Ale no tak kurňa chlapi berte to i pozitivně. Aspoň budou materiály na školení ohledně tvorby webu jako odstrašující příklady ;-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #846 kdy: 11. 04. 2016, 12:17:30 »
Asi by to chtelo, samozrejme v ramci vetsi responzivity, dodelat na hlavni sranku nastavovatko, kde by si clovek zvolil, jestli to chce zobrazovat ve stylu telefonu nebo ve stylu velkeho displaye. Automaticke vifikundace v rade pripadu rozhoduji podle jinych kriterii, nez clovek, ktery na to pak ma koukat.

Lama

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #847 kdy: 12. 04. 2016, 16:49:59 »
Tak takhle sr mi zobrazuje dlouhá rozvětvená diskuse na výšku, na šířku je to celkem OK. Firefox 45.

http://jpeg.cz/images/2016/04/12/WhzG.png
http://jpeg.cz/images/2016/04/12/dWP94.png
http://jpeg.cz/images/2016/04/12/7TBPC.png

Ten odskok potvrzuji, když najedu na Root, scroluju do míst kde má být nebo už je zobrazeno forum a po chviličce se něco donačte a forum mi odskočí o dvě obrazovky do prčic.

A ten řádek s ikonama socsítí a textem "Líbí se vám zprávička" je napřesdržku. Proč to musí zabírat místo? Vždyť by to stačilo dát napevno pod zprávičku/článek, proč to musí proboha rušit při pročítání diskuse?
To sou dneska chujoviny, fuj. Ubírá to cenné místo zvláště, když mám mobil otočen na šířku. Hrozný.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #848 kdy: 12. 04. 2016, 17:08:02 »
@Lama: No vidis, to se aspon naucis cist ve sloupcich a az se budes ucit cinsky, bude se ti to hodit.

Jinak me tady na Rootu porad chybi jedna dulezita ficura. Pri otevreni hlavni stranky by mel nabehnout pop-up vyzyvajici uzivatele k registraci, odberu novinek, eventuelne koupi tang s tuxem.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #849 kdy: 12. 04. 2016, 18:35:43 »
@Lama: No vidis, to se aspon naucis cist ve sloupcich a az se budes ucit cinsky, bude se ti to hodit.

Jinak me tady na Rootu porad chybi jedna dulezita ficura. Pri otevreni hlavni stranky by mel nabehnout pop-up vyzyvajici uzivatele k registraci, odberu novinek, eventuelne koupi tang s tuxem.

 ;D  :D  :)

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #850 kdy: 12. 04. 2016, 19:39:43 »
@Lama: No vidis, to se aspon naucis cist ve sloupcich a az se budes ucit cinsky, bude se ti to hodit.

Jinak me tady na Rootu porad chybi jedna dulezita ficura. Pri otevreni hlavni stranky by mel nabehnout pop-up vyzyvajici uzivatele k registraci, odberu novinek, eventuelne koupi tang s tuxem.

Ale ne ... to by mel bejt overlay, ktere nepude zavrit, dokud nevlozis fotku svyho pozadi v tech tangach.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #851 kdy: 13. 04. 2016, 13:57:40 »
Právě byla nasazena nová verze diskusí pod články. Je to kompaktnější, na mobilu to nedělá takovou nudli a prvky nezabírají tolik místa.

Vypnutí sociální lišty mám slíbené během několika dnů.

ehmmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #852 kdy: 13. 04. 2016, 15:02:42 »
Právě byla nasazena nová verze diskusí pod články. Je to kompaktnější, na mobilu to nedělá takovou nudli a prvky nezabírají tolik místa.

A to, ze se od urcite urovne vetveni (cca 5. uroven) dale nezvetsuje odsazeni zleva, by opravit neslo?
Jaky to ma duvod? Proc to neni treba az u 10. urovne? Nebo proc ta velikost odsazeni neni napr. nejak logaritmicky?

Lemming

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #853 kdy: 13. 04. 2016, 17:12:26 »
Nový fóra ujdou, ale zrušte tu animaci lišty (objevení / mizení), to je děs :(

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #854 kdy: 13. 04. 2016, 17:30:02 »
Právě byla nasazena nová verze diskusí pod články. Je to kompaktnější, na mobilu to nedělá takovou nudli a prvky nezabírají tolik místa.

A to, ze se od urcite urovne vetveni (cca 5. uroven) dale nezvetsuje odsazeni zleva, by opravit neslo?
Jaky to ma duvod? Proc to neni treba az u 10. urovne? Nebo proc ta velikost odsazeni neni napr. nejak logaritmicky?

To uz tady bylo ... a vypadalo to tak, ze 10 odsazeni melo 3 znaky na radek ...