Nový Root již dnes?

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #825 kdy: 07. 04. 2016, 22:25:54 »
A bude se něco dít s tou asociální lištou?

Před pár dny bylo definitivně (snad) rozhodnuto, že půjde pryč. Tedy už nebude staticky nalepená na displeji, ale ty ikonky se někam nasypou bokem, protože je na Rootu používá velmi málo uživatelů.


Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #826 kdy: 07. 04. 2016, 22:28:10 »
Bohužel to je pravda. Kvalita tvorby designu Roota je tristní. To už jsem dlouho neviděl...

Nejhorší je, že nejsou schopní opravit ani naprosté triviality, jako je přetékání příspěvku, na který reaguji, do toho pravého sloupce (když už pominu to, jak tohle kurňa mohlo vůbec prolézt do ostré verze).

 >:( >:( >:(

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #827 kdy: 07. 04. 2016, 22:36:00 »
A bude se něco dít s tou asociální lištou?

Před pár dny bylo definitivně (snad) rozhodnuto, že půjde pryč. Tedy už nebude staticky nalepená na displeji, ale ty ikonky se někam nasypou bokem, protože je na Rootu používá velmi málo uživatelů.

Nejlepsi je vzit pekne velke ikonky, dat je do sloupce vlevo, vycentrovane na vysku. A pozor, nezapomenout na dulezity detail: musi zasahovat alespon tri pismena do textu, jinak by to neprekazelo ve cteni. To je ted totiz moderni.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #828 kdy: 08. 04. 2016, 08:01:45 »
A bude se něco dít s tou asociální lištou?

Před pár dny bylo definitivně (snad) rozhodnuto, že půjde pryč. Tedy už nebude staticky nalepená na displeji, ale ty ikonky se někam nasypou bokem, protože je na Rootu používá velmi málo uživatelů.

No pěkně.
Díky za info.

Volejte sláva a tři dny se radujte!  :)

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #829 kdy: 08. 04. 2016, 08:02:38 »
A bude se něco dít s tou asociální lištou?

Před pár dny bylo definitivně (snad) rozhodnuto, že půjde pryč. Tedy už nebude staticky nalepená na displeji, ale ty ikonky se někam nasypou bokem, protože je na Rootu používá velmi málo uživatelů.

Nejlepsi je vzit pekne velke ikonky, dat je do sloupce vlevo, vycentrovane na vysku. A pozor, nezapomenout na dulezity detail: musi zasahovat alespon tri pismena do textu, jinak by to neprekazelo ve cteni. To je ted totiz moderni.

Ty jsi Jardo, tuze veliká qelurant!
 :)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #830 kdy: 08. 04. 2016, 08:28:29 »
Citace: hawran diskuse link=topic=12625.msg162915#msg162915 Ty jsi Jardo, tuze veliká qelurant!
 :)
[/quote

Ne, ja jen doufam, ze kdyz clovek pozada o ficuru, vysledkem bude to, ze nebude implementovana, protoze obracene to zretelne nefunguje. My napriklad meli od sameho zacatku pozadovat bily Root a dneska by byl cerny.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #831 kdy: 08. 04. 2016, 12:36:54 »
Citace: hawran diskuse link=topic=12625.msg162915#msg162915
Ty jsi Jardo, tuze veliká qelurant! :)

Ne, ja jen doufam, ze kdyz clovek pozada o ficuru, vysledkem bude to, ze nebude implementovana, protoze obracene to zretelne nefunguje. My napriklad meli od sameho zacatku pozadovat bily Root a dneska by byl cerny.

Vidíte to, neměli jste ty oranžové tlačítka hanět, měli jste je chválit do nebes. Teď by tu byly nějaké co neřvou do očí :-D

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #832 kdy: 08. 04. 2016, 12:39:45 »
Bohužel to je pravda. Kvalita tvorby designu Roota je tristní. To už jsem dlouho neviděl...

Nejhorší je, že nejsou schopní opravit ani naprosté triviality, jako je přetékání příspěvku, na který reaguji, do toho pravého sloupce (když už pominu to, jak tohle kurňa mohlo vůbec prolézt do ostré verze).

 >:( >:( >:(

Njn, když vývojáři jsou očividně přetížením vytvářením bugů do další verze. Co kdyby to náhodou vše normálně rychle opravili a další bugy by nebyly? Pak by se mohlo zjistit, že jich už není třeba. Cítit se zbytečný je nejhorší věc co se může kterékoli bytostit stát, to tady přece nikdo pro vývojáře nechce :-D

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #833 kdy: 08. 04. 2016, 12:52:58 »
Co se týče optimalizace webů, tak s vámi souhlasím, že máme ještě co dohánět - a snažíme se o to. Nejvíc v poslední době na Rootovi, který jsme vlastně celý postavili na připomínkách a návrzích uživatelů, a kde jsme dále po reloadu snížili významně celkovou datovou zátěž. ...

http://www.lupa.cz/clanky/nahly-pokles-cisel-navstevnosti-ceskeho-internetu-mohl-za-to-filtr-pro-adblock/nazory/731023/

 :o
 >:(

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #834 kdy: 08. 04. 2016, 13:14:41 »
Co se týče optimalizace webů, tak s vámi souhlasím, že máme ještě co dohánět - a snažíme se o to. Nejvíc v poslední době na Rootovi, který jsme vlastně celý postavili na připomínkách a návrzích uživatelů, a kde jsme dále po reloadu snížili významně celkovou datovou zátěž. ...

http://www.lupa.cz/clanky/nahly-pokles-cisel-navstevnosti-ceskeho-internetu-mohl-za-to-filtr-pro-adblock/nazory/731023/

 :o
 >:(

Tak a teď se přiznejte kdo z vás chtěl a připomínkoval ty featury jako je přetékající obsah, blbě se formátující diskuze, špatnou použitelnost až nepoužitelnost na mobilech, ztrácející se historii procházení a tím špatně funkční Zpět a Vpřed a podobné vymoženosti? ;-)

Jo a taky to automatické odhlašování diskuze, právě se mi to stalo opět než jsem napsal příspěvek! :D


PS: Asi mi docvaklo, jak je to tady s tou responsivitou. Translátor říká, že responsive = citlivý, vnímavý. Myslel jsem si vždy, že to znamená, že se web citlivě/vnímavě přizpůsobí zařízení, na kterém je zobrazován. Očividně existuje i výklad, že se v tomto přizpůsobí prostě uživatel a když bude nepřízpůsobivý, tak je prostě označen za neresponsivního hatera a vymalováno :-D

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #835 kdy: 08. 04. 2016, 13:18:18 »
Citace
Co se týče optimalizace webů, tak s vámi souhlasím, že máme ještě co dohánět - a snažíme se o to. Nejvíc v poslední době na Rootovi, který jsme vlastně celý postavili na připomínkách a návrzích uživatelů, a kde jsme dále po reloadu snížili významně celkovou datovou zátěž. ...

http://www.lupa.cz/clanky/nahly-pokles-cisel-navstevnosti-ceskeho-internetu-mohl-za-to-filtr-pro-adblock/nazory/731023/

 :o
 >:(

No, tak nemuzete prece pred managory a investory rict, ze se to nikomu (na foru) nelibi. Musite to co nejvice nalestit a zamlzit ;D.

Jinak souhlas s ostatnimi - chapal bych, ze se budou vyskytovat nejake ty mouchy. Ale to tempo je k placi. Podle toho, jak dlouho ubehlo mezi "betou" a plnou verzi (to byly snad mesice!), jsem cekal, ze to bude kompletni prepis rypaku, a ono houby, pouze lehce upravili par nedostatku. Jen pro srovnani - ja, zacinajici na poli FE, jsem v souctu ~ za dva tydny ve volnu po praci v jazyce, ktery neznam (chtel jsem si zkusit LiveScript), to zvladl preskinovat, vyhazet reklamy a bordel okolo, zmenit soc. listu aby nedolizala, lehce preskladat layout hlavni stranky (forum vyse a rozpulit, novinky doprava, atp.), opravit strankovaci tlacitka na foru a asi jeste dalsi blbinky. Jako jiste, neresim vsechny prohlizece na svete, nebo non-JS verzi, ale taky na tom nedelam full time a v tymu nekolika lidi nekolik mesicu...

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #836 kdy: 08. 04. 2016, 13:32:48 »
Citace
Co se týče optimalizace webů, tak s vámi souhlasím, že máme ještě co dohánět - a snažíme se o to. Nejvíc v poslední době na Rootovi, který jsme vlastně celý postavili na připomínkách a návrzích uživatelů, a kde jsme dále po reloadu snížili významně celkovou datovou zátěž. ...

http://www.lupa.cz/clanky/nahly-pokles-cisel-navstevnosti-ceskeho-internetu-mohl-za-to-filtr-pro-adblock/nazory/731023/

 :o
 >:(

No, tak nemuzete prece pred managory a investory rict, ze se to nikomu (na foru) nelibi. Musite to co nejvice nalestit a zamlzit ;D.

Jinak souhlas s ostatnimi - chapal bych, ze se budou vyskytovat nejake ty mouchy. Ale to tempo je k placi. Podle toho, jak dlouho ubehlo mezi "betou" a plnou verzi (to byly snad mesice!), jsem cekal, ze to bude kompletni prepis rypaku, a ono houby, pouze lehce upravili par nedostatku. Jen pro srovnani - ja, zacinajici na poli FE, jsem v souctu ~ za dva tydny ve volnu po praci v jazyce, ktery neznam (chtel jsem si zkusit LiveScript), to zvladl preskinovat, vyhazet reklamy a bordel okolo, zmenit soc. listu aby nedolizala, lehce preskladat layout hlavni stranky (forum vyse a rozpulit, novinky doprava, atp.), opravit strankovaci tlacitka na foru a asi jeste dalsi blbinky. Jako jiste, neresim vsechny prohlizece na svete, nebo non-JS verzi, ale taky na tom nedelam full time a v tymu nekolika lidi nekolik mesicu...

Takhle se na plnou pusu vytahovat na pány vývojáře? Že se nestydíš! Já si to dovolil jen v lehkých náznacích! :o ;D :-X

Nejhorší je, že to je přesně pravda, většina těch nejpalčivější věcí se dá opravit za 2-3 odpoledne. Problém ale asi je dle mého skromného názoru v tom, že se neřeší příčiny, ale důsledky. A ty se ještě řeší např. tak, že "zkusíme vykutit nějako novou cool featuru s nahráváním obrázků dynamicky, místo abychom se podívali na to, proč se nám stává, že násobně méně dat jsou uživateli servírovány násobně delší dobu než u jiných webů a to že se to pak nebude dát používat třeba na mobilech a tabletech, protože obsah bude po načtení skákat sám nahoru a dolů je nám jedno, uživateli buď responsivní a přizpůsob se" a podobné finty... Tím se zanášejí nové bugy a nepříjemnosti a pak nemají čas na opravu ani tak základních věcí, jako je přetékající a tím zakrytý obsah. Ale určitě na to někdo vykutí nějakou javascriptovou featuru, která to dynamicky srovná - samozřejmě až nakonec po načtení veškerého ostatního obsahu, aby to náhodou pocitově nevypadalo, že se web nahrává dlouho, než se něco objeví v prohlížeči uživatele. :-\

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #837 kdy: 08. 04. 2016, 14:28:53 »
Eh, to dynamicke nahravani obrazku. Na to jsem uplne zapomnel, to jsem si take musel "deaktivovat" (cti napsat vohejbak [nebo narovnavak?] v JS ktery vynuti nacteni vsech obrazku po nacteni stranky). Nevim, jestli to ostatnim (na desktopu) nevadi, ale me to celkem vytacelo - posunu stranku o chlup niz a blik a micro sek, se zpozdenim se nacetl obrazek, posunu o dalsi kousek, abych si precet nadpis, a dalsi "animace" nacteni atd.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #838 kdy: 08. 04. 2016, 14:29:49 »
Nejhorší je, že to je přesně pravda, většina těch nejpalčivější věcí se dá opravit za 2-3 odpoledne.

Nerikej dvakrat. Aby to nahodou nebylo tak, ze se kazdy commit musi vytisknout, odeslat kuryrem na reditelstvi a aplikovat se smi az tehdy, kdyz prijde zpet opatren peti razitky.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #839 kdy: 08. 04. 2016, 14:56:09 »
Eh, to dynamicke nahravani obrazku. Na to jsem uplne zapomnel, to jsem si take musel "deaktivovat" (cti napsat vohejbak [nebo narovnavak?] v JS ktery vynuti nacteni vsech obrazku po nacteni stranky). Nevim, jestli to ostatnim (na desktopu) nevadi, ale me to celkem vytacelo - posunu stranku o chlup niz a blik a micro sek, se zpozdenim se nacetl obrazek, posunu o dalsi kousek, abych si precet nadpis, a dalsi "animace" nacteni atd.

Zkus si co to dělá na mobilu nebo tabletu a tuhle věc na desktopu budeš považovat za nepodstatnou prkotinu :D. Nejhorší je, že si to tvůrci a management děsně vychvalují, jak se jim podařilo snížit objem servírovaných dat a tím to zrychlit. Sice nechápou, že problém je logicky jinde, když jiné weby s mnohem větším množstvím servírovaných dat jedou výrazně rychleji než Root před touhle optimalizací, ale to je jako s tím hrachem a zdí.