Nový Root již dnes?

Hmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #705 kdy: 18. 03. 2016, 13:16:11 »
Je otazne kolko ludi si ty predstavujes pod tym pojmom "lidi",
Teba urcite nie. Ty si zjavne opica co upratuje v IBM. Kvoli takym ako ty sa niektori musia hanbit, ze su zo Slovenska.

K teme:

Stale preskakuje stranka. Teraz to robi aj ked kliknem na "zobrazit vsetky spravicky." V tom pripade ma to vycentruje asi tak jednu obrazovku dole. To iste robi hlavna stranka.

problem c2. Uz mi vo fore sice nevynechava pismenka, ale nahradzuje ich pre istotu znakom (T-cko je to vtak? a to F-ko ma dorazilo uplne. Ako do riti riesite tie fonty?!).
http://postimg.org/image/rbdbq5wht/
Nechapes, ze to nikoho nezaujima a si jediny komu sa to deje? Updatuj si prehliadac na najnovsiu verziu alebo pouzi normalny prehliadac, ktory dodrziava standardy. S prehistorickymi vykopavkami nie je dovod sa zaoberat.
Myslim, ze teba to zaujima az velmi, ty hanba slovenska. Pouzivam najnovsiu Operu 12.18. Novsia zatial nie je. Tak sa chod hrat do svojho futuristickeho auta bez kolies, hlavne, ze ti tam bude hrat radio.

Nemáš prostě nainstalované všechny znaky pro hieroglyfy.
Zřejmě Ti tam chybí třeba hubený orel, muž s holí, pták vzhůru nohama, vlnovka. A jiné...
Nj, pouzivam len zakladnu ANSII sadu... :-)
Nie, ani mna to nezaujima, ale paci sa mi ako tu kopes a myslis si, ze si dolezity. Tak isto ako ostatni dvaja, ktori si myslia, ze tvoria velku cast populacie a pritom sa v skutocnosti nevysplhaju ani cez 1% pouzivatelov.

Dam ti radu. Ak si JEDINY s problemom, co zjavne si, tak je chyba u teba a nie na druhej strane.

...
Nj, pouzivam len zakladnu ANSII sadu... :-)

A nemáš třeba zablokované fonts.googleapis.com ?
Nebo jak se to jmenuje?
Nebo něco takového?


PS: Já osobně opravdu nechápu, proč se mi web snaží vnutit ještě nějaké svoje fonty, mám dojem, že něco podobného existuje i pro adobe. Shite.
PPS: Ano, jsem strašně zaostalá konzerva, které stačí fonty, které mám nainstalované a nepotřebuju nějaké krutopřísně vymazlené a vytuněné fonty.
Jo, to bude zrejme tym. Takze opat je problem na strane workera.

Btw ked si ja pozriem root.cz a forum cez Operu 12.18, tak je vsetko uplne v poriadku.


Hmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #706 kdy: 18. 03. 2016, 13:17:27 »
...
Nj, pouzivam len zakladnu ANSII sadu... :-)
PS: Já osobně opravdu nechápu, proč se mi web snaží vnutit ještě nějaké svoje fonty, mám dojem, že něco podobného existuje i pro adobe. Shite.
:o ::) ano...vnutit...pachaju na tebe nasilie... kriste pane

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #707 kdy: 18. 03. 2016, 13:30:25 »
...
Nj, pouzivam len zakladnu ANSII sadu... :-)
PS: Já osobně opravdu nechápu, proč se mi web snaží vnutit ještě nějaké svoje fonty, mám dojem, že něco podobného existuje i pro adobe. Shite.
:o ::) ano...vnutit...pachaju na tebe nasilie... kriste pane

Hele, máš-li problém s tím, že já si chci určovat, co stahuju (= a mj. platím) do svého zařízení, je to opravdu jen tvůj problém.

BTW, zkus mi tu napsat alespoň jeden důvod, proč mi nemají stačit fonty, které už mám ve svém pc/mobilu/...
Tak, abych si řekl - "ty jo, to je fakt, bez toho se nedá žít"...

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #708 kdy: 18. 03. 2016, 13:44:41 »
Ty si to ale muzes urcovat, staci to zablokovat - napr. v prohlizeci nebo firewallu. Akorat se pak nesmite divit, ze vam ty stranky funguji spatne, nebo vubec. Je to ciste vas problem, ze nechcete beznou vec jako fonty (nebo ten JS) - navic od googlu, takze to budete mit stejne nakechovane uz davno v prohlizeci a nic se stahovat nebude.

Stejne jako kdyz se mi rozbije reskin, tak si holt pomyslim neco o marketnigovych kecech (cti lzich) o podpore alternativnich skinu* a pujdu si to sam opravit.

S touto logikou mohu take zacit nadavat, proc ze me to ruti forum cpe nejake avatary cizich lidi, nebo proc to musi mit  tehnhle obrazek na tlacitku pro tucne pismo, kdyz by stacil tucny znak, nebo proc to ma mit bile pozadi.

*: Kdyby opravdu chteli podporovat alt. vzhledy, tak budou vydavat zmeny ve vetsich varkach s delsim casovym odstupem a hlavne budou poskytovat changelog. Aktualni pristup je, ze zadna podpora tu neni a akorat se tim prsi. Za podporu fakt nepocitam, kdyz se jim nejaky alt. rypak bude libit, tak ze nekam zahrabou miniaturni link na nej, stejne jako to udelali s tmavym skinem na stare verzi (ktery byl navic primo od nich).

Webař

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #709 kdy: 18. 03. 2016, 14:18:58 »
Citace
Pouzivam najnovsiu Operu 12.18.

Nejnovější Opera má verzi 36. Pokud odmítáš používat jakýkoliv jiný prohlížeč než Operu na zombie jádře Presto, tak to už je spíš na psychologa.

Citace
Já osobně opravdu nechápu, proč se mi web snaží vnutit ještě nějaké svoje fonty

S těmi fonty je stránka nadesignovaná a tak je poměrně logické, aby se zobrazila všude stejně. Já zase nechápu, proč by stránky měly vypadat na každém počítači jinak. Taky se často nemusí vůbec jednat o texty, dneska se fonty používají i pro vektorovou grafiku. Pokud při představě, jak se ti do počítače právě stáhl font chytáš záchvaty paniky, pak ti můžu poradit jedině to samé, co workerovi.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #710 kdy: 18. 03. 2016, 14:58:52 »
S těmi fonty je stránka nadesignovaná a tak je poměrně logické, aby se zobrazila všude stejně. Já zase nechápu, proč by stránky měly vypadat na každém počítači jinak.

Rekl bych, ze jsi jediny, komu trochu jiny vzhled vadi. Pokud se text trochu natahne nebo zkrati, tak na to browsery umi obtekani obrazku a tak. Pokud chces mit weby vsude naprosto stejne, serviruj je ve formatu .jpg.

Jinak ty weby se stejne zobrazi ruznym lidem trochu jinak. Staci pouzit jiny prohlizec.

Webař

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #711 kdy: 18. 03. 2016, 15:11:52 »
Citace
Rekl bych, ze jsi jediny, komu trochu jiny vzhled vadi.

Kdybych byl jediný, tak nebudou custom fonty na půlce internetu.

Citace
Jinak ty weby se stejne zobrazi ruznym lidem trochu jinak. Staci pouzit jiny prohlizec.

Neznatelný rozdíl ve vykreslení fontů skrz prohlížeči je něco diametrálně odlišného, než když se na každém počítači použije jiný font.

Hmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #712 kdy: 18. 03. 2016, 15:24:35 »
S těmi fonty je stránka nadesignovaná a tak je poměrně logické, aby se zobrazila všude stejně. Já zase nechápu, proč by stránky měly vypadat na každém počítači jinak.

Rekl bych, ze jsi jediny, komu trochu jiny vzhled vadi. Pokud se text trochu natahne nebo zkrati, tak na to browsery umi obtekani obrazku a tak. Pokud chces mit weby vsude naprosto stejne, serviruj je ve formatu .jpg.

Jinak ty weby se stejne zobrazi ruznym lidem trochu jinak. Staci pouzit jiny prohlizec.
Obavam sa, ze naozaj nedobre rozlisujes medzi tym co chcu obycajni uzivatelia a co chces ty. Lebo ty si v mensine, opat, aj v tomto pripade.
Praveze ludom vadi pokial sa im na kazdom zariadeni zobrazuje stranka inak, s inymi fontami. Ci uz sa bavime o zakaznikoch, alebo o beznych uzivateloch.

Nie zo srandy sa mnoho softwareovych spolocnosti snazi aby ich produkty vyzerali rovnako na roznych operacnych systemoch alebo preto mnoho ludi riesi na forach, ze sa im fonty v Ubuntu a spol zobrazuju inak, nez vo Windowse. Ludia maju radi konzistentnost.

Hmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #713 kdy: 18. 03. 2016, 15:25:15 »
Webar v tomto rozhodne nie je jediny.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #714 kdy: 18. 03. 2016, 15:32:09 »
Praveze ludom vadi pokial sa im na kazdom zariadeni zobrazuje stranka inak, s inymi fontami.

Ano, vyrocni zprava WHO mluvi jasne: doslo k neocekavanemu narustu vyskytu vyrazek a oparu. Nicmene takovy typicky user pouziva jedno PC (obcas dve, pokud mu v praci trpi cteni Blesku), jeden foun, mozna tablet. Kazde zarizeni ma jinak velky display s jinym rozlisenim. Identickeho zobrazeni dosahnes dost tezko.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #715 kdy: 18. 03. 2016, 15:46:28 »
Kdyz uz plati za design, vcetne fontu, tak firmy asi budou chtit, aby se u koncovych uzivatelu ty fonty zobrazovaly - aby se zobrazovalo to, za co si zaplatili. Kdyz jsem o tom slysel prvne, ze si weby budou dodavat vlastni fonty, tak jsem se taky zhrozil, jak to dopadne. Ale abych rekl pravdu, tak na normalnich webech (nepocitam amaterske blogy/stranky s nulovou navstevnosti, ty totiz zvladnou rozbit design i jen barvami, nepotrebuji ani ty vlastni fonty) jsem nikdy nemel problem.

K te jednotnosti na ruznych zarizenich a v ruznych prohlizecich - jeden z principu navrhu UI je prave konzistence, ktera asi neplati jen v ramci jednoho zarizeni a jednoho prohlizece ale napric zarizenimi a prohlizeci (layout se muze menit, je to ale jenom jedna slozka designu webu).

Firmy plati za design proto, aby se odlisily od konkurence, aby zaujaly zakaznika, opravdu nechcou mit z webu cernobily teletext, jak nekteri zde pritomni. Psal jsem to vyse, pokud se vam nelibi fonty, tak si je proste zakazte, ale pak se nedivte, ze vam treba nepojedou ikonky, ktere se bezne resi prave vlastnim fontem (jsem si celkem jisty, ze to je/byla best practise). Nebo si zakazte JavaScript, ale pak se nedivte ze na starsich (pripadne "specialnich" ala root) strankach prijdete o cast funkcionality a na novejsich dost pravdepodobne o vetsinu nebo dokonce o veskerou (tj. vcetne samotneho vykresleni stranky).

Webař

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #716 kdy: 18. 03. 2016, 15:47:43 »
Citace
Kazde zarizeni ma jinak velky display s jinym rozlisenim. Identickeho zobrazeni dosahnes dost tezko.

 ;D Řekni, že to jenom děláš. Prosím.

No nic, rád bych tady ještě chvíli marnil čas, ale je pátek a tak mám i příjemnější věci na práci. Já se loučím.

Worker

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #717 kdy: 18. 03. 2016, 16:44:51 »
Citace
Pouzivam najnovsiu Operu 12.18.

Nejnovější Opera má verzi 36. Pokud odmítáš používat jakýkoliv jiný prohlížeč než Operu na zombie jádře Presto, tak to už je spíš na psychologa.
Bavime sa o Opere, nie o chropere, jakozto chromom, neschopnom prehliadaci (ak sa to da vobec nazvat), ktory zjavne vie vsetko (vratanie zrania CPU a pamate) okrem zobrazovania stranok.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #718 kdy: 18. 03. 2016, 16:48:56 »
Firmy plati za design proto, aby se odlisily od konkurence, aby zaujaly zakaznika,...

Soutezi o to, kdo zakaznika vic nasere obzvlaste otravnym designem. Napriklad Ryanair, ktery nedavno take presel na nejaky responzivni web nebo co a musel jsem kvuli koupi letenky pustit chrome, protoze nikde jinde to nefungovalo. Fungovaly jen nektere casti, koupi dokoncit neslo a co se zobrazilo, bylo roztahane, ze se na vysku skoro nic neveslo a presne uprostred displaye visela nejaka zluta lista pres celou sirku, na vysku skoro tretinu displaye. Tak takovy design urcite zaujme.

Worker

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #719 kdy: 18. 03. 2016, 16:51:39 »
Je otazne kolko ludi si ty predstavujes pod tym pojmom "lidi",
Teba urcite nie. Ty si zjavne opica co upratuje v IBM. Kvoli takym ako ty sa niektori musia hanbit, ze su zo Slovenska.

K teme:

Stale preskakuje stranka. Teraz to robi aj ked kliknem na "zobrazit vsetky spravicky." V tom pripade ma to vycentruje asi tak jednu obrazovku dole. To iste robi hlavna stranka.

problem c2. Uz mi vo fore sice nevynechava pismenka, ale nahradzuje ich pre istotu znakom (T-cko je to vtak? a to F-ko ma dorazilo uplne. Ako do riti riesite tie fonty?!).
http://postimg.org/image/rbdbq5wht/
Nechapes, ze to nikoho nezaujima a si jediny komu sa to deje? Updatuj si prehliadac na najnovsiu verziu alebo pouzi normalny prehliadac, ktory dodrziava standardy. S prehistorickymi vykopavkami nie je dovod sa zaoberat.
Myslim, ze teba to zaujima az velmi, ty hanba slovenska. Pouzivam najnovsiu Operu 12.18. Novsia zatial nie je. Tak sa chod hrat do svojho futuristickeho auta bez kolies, hlavne, ze ti tam bude hrat radio.

Nemáš prostě nainstalované všechny znaky pro hieroglyfy.
Zřejmě Ti tam chybí třeba hubený orel, muž s holí, pták vzhůru nohama, vlnovka. A jiné...
Nj, pouzivam len zakladnu ANSII sadu... :-)
Nie, ani mna to nezaujima, ale paci sa mi ako tu kopes a myslis si, ze si dolezity. Tak isto ako ostatni dvaja, ktori si myslia, ze tvoria velku cast populacie a pritom sa v skutocnosti nevysplhaju ani cez 1% pouzivatelov.

Dam ti radu. Ak si JEDINY s problemom, co zjavne si, tak je chyba u teba a nie na druhej strane.
Synak, kopes tu jedine Ty. Zjavne ked sa rozdavala inteligencia, stal si v inom rade.
Co sa tyka dolezitosti, tak urcite som dolezitejsi ako ty. Tvojich sukmenovcov su plne skladky.

A velmi pekne si si nasral do huby, pretoze si staci precitat len toto forum, hociktoru stranu a najdes plno osob, ktore maju problemy so zobrazovanim tejto stranky.