Nový Root již dnes?

Sexworker

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #690 kdy: 18. 03. 2016, 08:13:42 »
@Webař: Jestli problem nebude prave v tom, ze ty chces ty weby delat slozitejsi. Nevim, k cemu by to na vetsine webu bylo. Opravdu neni nutne ze vseho delat fejsbuuk a na nejakem informacnim webu, kde se vzdycky zobrazi par obrazku a nejaky text, je jedinym duvodem delat je slozitejsi jenom to, ze to lze, tak abychom taky byly moderni, tak to zasereme nejakyma ficurama, ktere vse zpomali, polezou vsem na nervy a ztizi pouzivani. Vazne si myslis, ze nekdo stoji o nejake plovouci listy, ktere zabiraji kus vysky displaye, sloupce socialnich tlacitek, ktere trci vlevo do textu, ktery zakryvaji, ze se to neda cist nebo picoviny, ktere vyskakuji z kazdeho kousku displaye velikosti 10x10 pixelu, kdykoliv clovek nekde zaparkuje mys?
Je vidiet, ze ty si nikdy nerobil weby pre existujucich, realnych zakaznikov s terminmi.


Sexworker

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #691 kdy: 18. 03. 2016, 08:15:22 »
Podpora JavaScriptu na strane klienta je norma. ...
Jasne, treba crawlery vyhledavacu js doslova milujou ... nebo takovy ctecky pro slepy, ty taky ... a debilni founy z toho doslova ricej nadsenim ... baterka jim pak vydrzi i o hodinu min nez by mohla ...

Pokud nekdo misto nalinkovanyho obrazku pouziva toto ... image/gif;base64,R0lGODlhAQABAAD/ACwAAAAAAQABAAACADs%3D ... tak se neni cemu divit ze nic nefunguje, ze ... a nejspis tam pak misto toho vklada zkurvenym scriptem ten obrazek. Takze si nic jinyho nez prokopnout rit nezaslouzi.

Pak to nema vypadat takhle http://ulozto.cz/xuVGCGzg/bridilove-png ... jo, jeste minulej tejden tam chybely jen ty obrazky. Jestli si jako nekdo mysli, ze si kvuli tomu js zapnu, aby mi moh cpat podelanou reklamu, tak se asi vazne posral. Zvazoval sem, ze poslu nejaky ty $$$, nasrat a rozmazat.
Ty naozaj nemas ani len tusenie o com hovoris... Obrazok v base64 nemusi mat vobec nic spolocne s nejakymi skriptami. Je to len obrazok, len reprezentovany nie cestou, ale inou formou a jeho dekodovanie riesi HTML.

Hmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #692 kdy: 18. 03. 2016, 08:17:44 »
Podpora JavaScriptu na strane klienta je norma. ...
Jasne, treba crawlery vyhledavacu js doslova milujou ... nebo takovy ctecky pro slepy, ty taky ... a debilni founy z toho doslova ricej nadsenim ... baterka jim pak vydrzi i o hodinu min nez by mohla ...

Napr. Google pry nema problem s webem v Angularu (tj. SPA jako je napr. YouTube, kde je JS doslova vse - kazda stranka je rendrovana sablonou pres JS), u ostatnich crawleru je spis vyhoda, ze budou mit problem. Se cteckami moc netusim, ale to si myslim neni o JavaScriptu ale o spravne udelane strukture stranky, ktera ale klidne muze byt generovana JavaScriptem. Kdyz doprasim strukturu, tak je uplne jedno ze se mi tahaj staticky stranky bez JS ze servru. Dobre napsana stranka v Angularu by naopak mela setrit baterii - neni treba prenaset na kazde podstrance znovu celou sablonu, prenasi se pouze jednou nezpracovana sablona pro JS a pak uz jen data, ktera jsou podstatne mensi nez cela stranka a urcite je mene narocne na procesor nahradit jeden element (napr. prispevek na foru) a vyplnit dynamicky pomoci JS, nez sice nemit JS ale tahat celou stranku s desitkami prispevku (wifi me zdima baterku mnohem rychleji, nez lehke zatizeni procesoru).

A samozrejme to nic na puvodnim tvrzeni nemeni - JS je norma.

Pokud nekdo misto nalinkovanyho obrazku pouziva toto ... image/gif;base64,R0lGODlhAQABAAD/ACwAAAAAAQABAAACADs%3D ... tak se neni cemu divit ze nic nefunguje, ze ... a nejspis tam pak misto toho vklada zkurvenym scriptem ten obrazek. Takze si nic jinyho nez prokopnout rit nezaslouzi.

Takto inlinovat male obrazky do CSS je best-practise a neni k tomu potreba zadny JavaScript. Pokud je to primo v HTML tak ani to nutne neni spatne, ale pouze pokud se ten obrazek pouziva jen v malem poctu (1?) elementu na cele strance (idealne webu, protoze pokud vim, tak se to necachuje).

Pak to nema vypadat takhle http://ulozto.cz/xuVGCGzg/bridilove-png ... jo, jeste minulej tejden tam chybely jen ty obrazky. Jestli si jako nekdo mysli, ze si kvuli tomu js zapnu, aby mi moh cpat podelanou reklamu, tak se asi vazne posral. Zvazoval sem, ze poslu nejaky ty $$$, nasrat a rozmazat.

Jak jsem psal vyse, root je nenormalni z pohledu uzivatelu a proto si meli dat fakt zalezet no non-JS verzi a vyzkouset to i v globalne mene pouzivanych prohlizecich. Treba v takovych, ktere jejich uzivatele dlouhodobe pouzivaji, neni problem to vysosat z logu.

Puvodne (pred downgradem vzhledu) jsem premyslel, ze web podporim vice, nez jen obcas zaplymi a proklikanymi reklamami. Ale to co nasadili... Ja ten jejich redesign take nemusim (a to nyni pracuji jako front-endak, asi u me prevazila konzerva, no). Beru to tak, ze jsem stravil spoustu casu (=penez) narovnavanim jejich bordelu, takze ode me neuvidi zadne penize.

JavaScript povoluji podle stranky a reklamy pouze na strankach, ktere chci podporit. Ne naopak, ze jsou automaticky povoleny vsude a "podporuji" tak vsechny chytraky, kteri ochcali vyhledavac aby se dostali na prvni pozice.
Presne tak. Ci uz Angular, alebo React, tieto frameworky praveze nacitanie zrychluju a baterku nezatazuju, pretoze neprekresluju cely DOM, ale len tie casti/komponenty, ktore sa prekreslovat maju. To je obrovska vyhoda, pretoze zvysok ostava nedotknuty a nie je treba na neho vyhradit ziadne systemove prostriedky navyse.

Re:Nový Root již dnes? ["Index of /" ???]
« Odpověď #693 kdy: 18. 03. 2016, 08:41:56 »
Dneska se mi dost často místo webu vrací tato stránka:

Kód: [Vybrat]
Index of /
Name Last Modified Size Type
Parent Directory/ Directory
html/ 2016-Mar-18 07:01:03 Directory
lighttpd/1.4.35

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #694 kdy: 18. 03. 2016, 09:17:02 »
Podpora JavaScriptu na strane klienta je norma. ...
Jasne, treba crawlery vyhledavacu js doslova milujou ... nebo takovy ctecky pro slepy, ty taky ... a debilni founy z toho doslova ricej nadsenim ... baterka jim pak vydrzi i o hodinu min nez by mohla ...

Pokud nekdo misto nalinkovanyho obrazku pouziva toto ... image/gif;base64,R0lGODlhAQABAAD/ACwAAAAAAQABAAACADs%3D ... tak se neni cemu divit ze nic nefunguje, ze ... a nejspis tam pak misto toho vklada zkurvenym scriptem ten obrazek. Takze si nic jinyho nez prokopnout rit nezaslouzi.

Pak to nema vypadat takhle http://ulozto.cz/xuVGCGzg/bridilove-png ... jo, jeste minulej tejden tam chybely jen ty obrazky. Jestli si jako nekdo mysli, ze si kvuli tomu js zapnu, aby mi moh cpat podelanou reklamu, tak se asi vazne posral. Zvazoval sem, ze poslu nejaky ty $$$, nasrat a rozmazat.
Ty naozaj nemas ani len tusenie o com hovoris... Obrazok v base64 nemusi mat vobec nic spolocne s nejakymi skriptami. Je to len obrazok, len reprezentovany nie cestou, ale inou formou a jeho dekodovanie riesi HTML.

Ty mas porasne nasrano v mozku ... ten obrazek je ty dmente tam, kde ma bejt obrazek u perexu clanku, ... je to jen bila plocha, a je tam nacpana proto, aby tam neco bylo, nejspis proto, ze ten curak co to vytvari, neumi vyrobit div kterej by mel rozmer. A ladovat v tomhle formatu obrazky muze leda kokot jako ty, protoze sou 2x tak velky nez v podobe nalinkovany binarky. Jeze to neni ten problem co je tady, tady je problem v tom, ze kokot tam ten spravnej obrazek laduje scriptem.

Presne tak. Ci uz Angular, alebo React, tieto frameworky praveze nacitanie zrychluju a baterku nezatazuju, pretoze neprekresluju cely DOM, ale len tie casti/komponenty, ktore sa prekreslovat maju. To je obrovska vyhoda, pretoze zvysok ostava nedotknuty a nie je treba na neho vyhradit ziadne systemove prostriedky navyse.
Jo jasne, frameworky vsechno zrychlujou, tovizejo ... lol. Js je tak o 5 radu pomalejsi nez zpracovat cisty html, vcetne toho, ze se bude sosat po nejpomalejsim modemu kterej najdes.


Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes? ["Index of /" ???]
« Odpověď #695 kdy: 18. 03. 2016, 09:20:39 »
Dneska se mi dost často místo webu vrací tato stránka:

Je to rozbitý už od včerejška odpoledne, kdy se v tom zřejmě povrtal nějakej brigádník ze Žižkova a odezva všech serverů IInfo byla  rychlá, jako když se zkouší vysrat Somálec...

Hmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #696 kdy: 18. 03. 2016, 09:26:12 »
Podpora JavaScriptu na strane klienta je norma. ...
Jasne, treba crawlery vyhledavacu js doslova milujou ... nebo takovy ctecky pro slepy, ty taky ... a debilni founy z toho doslova ricej nadsenim ... baterka jim pak vydrzi i o hodinu min nez by mohla ...

Pokud nekdo misto nalinkovanyho obrazku pouziva toto ... image/gif;base64,R0lGODlhAQABAAD/ACwAAAAAAQABAAACADs%3D ... tak se neni cemu divit ze nic nefunguje, ze ... a nejspis tam pak misto toho vklada zkurvenym scriptem ten obrazek. Takze si nic jinyho nez prokopnout rit nezaslouzi.

Pak to nema vypadat takhle http://ulozto.cz/xuVGCGzg/bridilove-png ... jo, jeste minulej tejden tam chybely jen ty obrazky. Jestli si jako nekdo mysli, ze si kvuli tomu js zapnu, aby mi moh cpat podelanou reklamu, tak se asi vazne posral. Zvazoval sem, ze poslu nejaky ty $$$, nasrat a rozmazat.
Ty naozaj nemas ani len tusenie o com hovoris... Obrazok v base64 nemusi mat vobec nic spolocne s nejakymi skriptami. Je to len obrazok, len reprezentovany nie cestou, ale inou formou a jeho dekodovanie riesi HTML.

Ty mas porasne nasrano v mozku ... ten obrazek je ty dmente tam, kde ma bejt obrazek u perexu clanku, ... je to jen bila plocha, a je tam nacpana proto, aby tam neco bylo, nejspis proto, ze ten curak co to vytvari, neumi vyrobit div kterej by mel rozmer. A ladovat v tomhle formatu obrazky muze leda kokot jako ty, protoze sou 2x tak velky nez v podobe nalinkovany binarky. Jeze to neni ten problem co je tady, tady je problem v tom, ze kokot tam ten spravnej obrazek laduje scriptem.

Presne tak. Ci uz Angular, alebo React, tieto frameworky praveze nacitanie zrychluju a baterku nezatazuju, pretoze neprekresluju cely DOM, ale len tie casti/komponenty, ktore sa prekreslovat maju. To je obrovska vyhoda, pretoze zvysok ostava nedotknuty a nie je treba na neho vyhradit ziadne systemove prostriedky navyse.
Jo jasne, frameworky vsechno zrychlujou, tovizejo ... lol. Js je tak o 5 radu pomalejsi nez zpracovat cisty html, vcetne toho, ze se bude sosat po nejpomalejsim modemu kterej najdes.
Ma pravdu, ty skutocne nevies o com hovoris. Nemas o tom ani sajn. Zastal si niekde v roku 1999. Dokym nas nedobehnes, tak akakolvek debata s tebou je strata casu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #697 kdy: 18. 03. 2016, 09:31:35 »
@Webař: Jestli problem nebude prave v tom, ze ty chces ty weby delat slozitejsi. Nevim, k cemu by to na vetsine webu bylo. Opravdu neni nutne ze vseho delat fejsbuuk a na nejakem informacnim webu, kde se vzdycky zobrazi par obrazku a nejaky text, je jedinym duvodem delat je slozitejsi jenom to, ze to lze, tak abychom taky byly moderni, tak to zasereme nejakyma ficurama, ktere vse zpomali, polezou vsem na nervy a ztizi pouzivani. Vazne si myslis, ze nekdo stoji o nejake plovouci listy, ktere zabiraji kus vysky displaye, sloupce socialnich tlacitek, ktere trci vlevo do textu, ktery zakryvaji, ze se to neda cist nebo picoviny, ktere vyskakuji z kazdeho kousku displaye velikosti 10x10 pixelu, kdykoliv clovek nekde zaparkuje mys?
Je vidiet, ze ty si nikdy nerobil weby pre existujucich, realnych zakaznikov s terminmi.

Tohle asi bude nejvesi problem: Weby jsou delane pro realne zakazniky, ne pro lidi, co to pak ctou a nadavaji, ktery vul to vymyslel. Hlavne, ze realnym zakaznikum se to libi, cert vem ctenare.

Webař

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #698 kdy: 18. 03. 2016, 10:03:48 »
Citace
Jasne, treba crawlery vyhledavacu js doslova milujou

Izomorfní vykreslování.

Citace
nebo takovy ctecky pro slepy, ty taky

Dnešní čtečky narozdíl od tebe s JS problém nemají.

Citace
Pak to nema vypadat takhle

Nesnaž se pořád předhazovat root jako nějaký reprezentativní vzorek současného webu. Při vší úctě k vynaložené práci a času to je těžký podprůměr. To si můžu koupit krabicák, u toho nadávat, jak ty vína dneska stojí za hovno a bude to mít zhruba stejnou váhu jako tyhle tvoje plky.

Citace
Jo jasne, frameworky vsechno zrychlujou, tovizejo ... lol. Js je tak o 5 radu pomalejsi nez zpracovat cisty html

Jak už tady bylo řečeno, tak například takový React před updatem provádí diff virtuálního DOMu oproti skutečnému a místo aby pokaždé přepsal a vykreslil tisíce nodů, tak jich upraví třeba jenom stovku. A to ještě způsobem, který je v dané chvíli nejrychlejší. V podstatě taková recyklace existujících nodů. Ty opravdu netušíš, která bije. Já tě chápu, zaspal jsi v době jQuery, ale on už je rok 2016.

Citace
Tohle asi bude nejvesi problem: Weby jsou delane pro realne zakazniky, ne pro lidi, co to pak ctou

Vtip je vtom, že my nežijeme ze vzduchu a nás platí právě ten zákazník. Někteří jsou ochotní se o projektech bavit, někteří dokonce do procesu zapojí lidi zodpovědné jenom za UX, jiní trvají na zadání a ty buď ber nebo nech. S vlastními side-projekty si samozřejmě můžeme vyhrát podle nejlepšího vědomí a svědomí, ale když zákazník dobře zaplatí, tak mu naimplementujeme třeba ten nejzkurvenější web na světě. That's all folks. Tádydádydá. Ale to má říkat JardaP. Tak to je konec.

Hmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #699 kdy: 18. 03. 2016, 10:23:37 »
@Webař: Jestli problem nebude prave v tom, ze ty chces ty weby delat slozitejsi. Nevim, k cemu by to na vetsine webu bylo. Opravdu neni nutne ze vseho delat fejsbuuk a na nejakem informacnim webu, kde se vzdycky zobrazi par obrazku a nejaky text, je jedinym duvodem delat je slozitejsi jenom to, ze to lze, tak abychom taky byly moderni, tak to zasereme nejakyma ficurama, ktere vse zpomali, polezou vsem na nervy a ztizi pouzivani. Vazne si myslis, ze nekdo stoji o nejake plovouci listy, ktere zabiraji kus vysky displaye, sloupce socialnich tlacitek, ktere trci vlevo do textu, ktery zakryvaji, ze se to neda cist nebo picoviny, ktere vyskakuji z kazdeho kousku displaye velikosti 10x10 pixelu, kdykoliv clovek nekde zaparkuje mys?
Je vidiet, ze ty si nikdy nerobil weby pre existujucich, realnych zakaznikov s terminmi.

Tohle asi bude nejvesi problem: Weby jsou delane pro realne zakazniky, ne pro lidi, co to pak ctou a nadavaji, ktery vul to vymyslel. Hlavne, ze realnym zakaznikum se to libi, cert vem ctenare.
Je otazne kolko ludi si ty predstavujes pod tym pojmom "lidi", pretoze jedini koho vidim sa neustale na nieco stazovat ste vy dvaja, resp. traja. Takze kto vie co to zase nebude to iste ako v pripade "vplyvu velkej komunity pouzivatelov classic theme restorer"...

Isteze niektori zakaznici si vymyslia hluposti a komplikuju ovladanie stranok, ale vo vacsine pripadov to tak nie je a Javascript rozhodne nic nekomplikuje. Inak by tie stranky nemali vysledky, nemali opakovanu navstevnost...

worker

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #700 kdy: 18. 03. 2016, 12:11:10 »
Je otazne kolko ludi si ty predstavujes pod tym pojmom "lidi",
Teba urcite nie. Ty si zjavne opica co upratuje v IBM. Kvoli takym ako ty sa niektori musia hanbit, ze su zo Slovenska.

K teme:

Stale preskakuje stranka. Teraz to robi aj ked kliknem na "zobrazit vsetky spravicky." V tom pripade ma to vycentruje asi tak jednu obrazovku dole. To iste robi hlavna stranka.

problem c2. Uz mi vo fore sice nevynechava pismenka, ale nahradzuje ich pre istotu znakom (T-cko je to vtak? a to F-ko ma dorazilo uplne. Ako do riti riesite tie fonty?!).
http://postimg.org/image/rbdbq5wht/

Hmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #701 kdy: 18. 03. 2016, 12:45:35 »
Je otazne kolko ludi si ty predstavujes pod tym pojmom "lidi",
Teba urcite nie. Ty si zjavne opica co upratuje v IBM. Kvoli takym ako ty sa niektori musia hanbit, ze su zo Slovenska.

K teme:

Stale preskakuje stranka. Teraz to robi aj ked kliknem na "zobrazit vsetky spravicky." V tom pripade ma to vycentruje asi tak jednu obrazovku dole. To iste robi hlavna stranka.

problem c2. Uz mi vo fore sice nevynechava pismenka, ale nahradzuje ich pre istotu znakom (T-cko je to vtak? a to F-ko ma dorazilo uplne. Ako do riti riesite tie fonty?!).
http://postimg.org/image/rbdbq5wht/
Nechapes, ze to nikoho nezaujima a si jediny komu sa to deje? Updatuj si prehliadac na najnovsiu verziu alebo pouzi normalny prehliadac, ktory dodrziava standardy. S prehistorickymi vykopavkami nie je dovod sa zaoberat.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #702 kdy: 18. 03. 2016, 12:52:31 »
Je otazne kolko ludi si ty predstavujes pod tym pojmom "lidi",
Teba urcite nie. Ty si zjavne opica co upratuje v IBM. Kvoli takym ako ty sa niektori musia hanbit, ze su zo Slovenska.
:o  ;D

K teme:

Stale preskakuje stranka. Teraz to robi aj ked kliknem na "zobrazit vsetky spravicky." V tom pripade ma to vycentruje asi tak jednu obrazovku dole. To iste robi hlavna stranka.

problem c2. Uz mi vo fore sice nevynechava pismenka, ale nahradzuje ich pre istotu znakom (T-cko je to vtak? a to F-ko ma dorazilo uplne. Ako do riti riesite tie fonty?!).
http://postimg.org/image/rbdbq5wht/
Nemáš prostě nainstalované všechny znaky pro hieroglyfy.
Zřejmě Ti tam chybí třeba hubený orel, muž s holí, pták vzhůru nohama, vlnovka. A jiné...

Worker

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #703 kdy: 18. 03. 2016, 13:04:14 »
Je otazne kolko ludi si ty predstavujes pod tym pojmom "lidi",
Teba urcite nie. Ty si zjavne opica co upratuje v IBM. Kvoli takym ako ty sa niektori musia hanbit, ze su zo Slovenska.

K teme:

Stale preskakuje stranka. Teraz to robi aj ked kliknem na "zobrazit vsetky spravicky." V tom pripade ma to vycentruje asi tak jednu obrazovku dole. To iste robi hlavna stranka.

problem c2. Uz mi vo fore sice nevynechava pismenka, ale nahradzuje ich pre istotu znakom (T-cko je to vtak? a to F-ko ma dorazilo uplne. Ako do riti riesite tie fonty?!).
http://postimg.org/image/rbdbq5wht/
Nechapes, ze to nikoho nezaujima a si jediny komu sa to deje? Updatuj si prehliadac na najnovsiu verziu alebo pouzi normalny prehliadac, ktory dodrziava standardy. S prehistorickymi vykopavkami nie je dovod sa zaoberat.
Myslim, ze teba to zaujima az velmi, ty hanba slovenska. Pouzivam najnovsiu Operu 12.18. Novsia zatial nie je. Tak sa chod hrat do svojho futuristickeho auta bez kolies, hlavne, ze ti tam bude hrat radio.

Nemáš prostě nainstalované všechny znaky pro hieroglyfy.
Zřejmě Ti tam chybí třeba hubený orel, muž s holí, pták vzhůru nohama, vlnovka. A jiné...
Nj, pouzivam len zakladnu ANSII sadu... :-)

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #704 kdy: 18. 03. 2016, 13:13:53 »
...
Nj, pouzivam len zakladnu ANSII sadu... :-)

A nemáš třeba zablokované fonts.googleapis.com ?
Nebo jak se to jmenuje?
Nebo něco takového?


PS: Já osobně opravdu nechápu, proč se mi web snaží vnutit ještě nějaké svoje fonty, mám dojem, že něco podobného existuje i pro adobe. Shite.
PPS: Ano, jsem strašně zaostalá konzerva, které stačí fonty, které mám nainstalované a nepotřebuju nějaké krutopřísně vymazlené a vytuněné fonty.