Nový Root již dnes?

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #480 kdy: 18. 02. 2016, 14:15:09 »
Na druhou stranu se mi kolikrat stalo, ze tusim ve foru mi svitilo, ze je tam novy prispevek, ale nebyl. Byl jich tam stejny pocet, jaky jsem si pamatoval.

To je podle mě dané tím, že informace o fóru se na titulní stránce Roota kešují a když si ve fóru něco přečtete a pak jdete na titulní stránku, můžete tam mít ještě starou informaci. Ve chvíli kdy tam dojde nová informace, vy ji vidíte jako nové nepřečtené a když to odkliknete, máte již přečteno...


Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #481 kdy: 18. 02. 2016, 14:18:22 »
Postupně:

Informace o autorovi tam jsou, protože je v tom panelu na ně místo. Panel tam stejně bude kvůli reklamám, takže není důvod do něj nedat i nějakou užitečnou informaci. Stejně tak tam jsou níž i odkazy na další obsah.

Zrychlení zahrnuje nejen to CSS, ale i ladění serveru, to je samozřejmost. Prostě chceme, aby se to načítalo rychle jako dřív.

Problém s tlačítkem zpět jsem nikdy nezaznamenal. Dělá vám to na konkrétních stránkách nebo všude? Potřebujeme víc podrobností, aby bylo možné to replikovat a potom opravit.

Ano, box na titulce se v pravidelných intervalech plní z databáze fóra. Je to jen generovaný pohled dovnitř, který jsme si nechali dopsat na titulní stranu. Takže má samozřejmě zpoždění.

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #482 kdy: 18. 02. 2016, 14:48:34 »
Problém s tlačítkem zpět jsem nikdy nezaznamenal. Dělá vám to na konkrétních stránkách nebo všude? Potřebujeme víc podrobností, aby bylo možné to replikovat a potom opravit.

Zaznamenal jsem to i v telefonu. Ať vývojáři primárně pouvažují, jestli nějaký kód v javascriptu nemanipuluje s historií procházení či s URL v adresním řádku, obvykle je takové chování někde tam. Příklad: Web Roota je dynamický, může tam lehce docházet k věcem, kde se něco nedokončí, uživatel přechází jinam a když se vrací, narazí na to, že funkce manipulující s historií byla provedena jen z části, protože se čekalo na nějaký dynamický kus, na který nedošlo, protože uživatel mezitím ze stránky odešel na jinou.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #483 kdy: 18. 02. 2016, 15:00:23 »
Informace o autorovi tam jsou, protože je v tom panelu na ně místo. Panel tam stejně bude kvůli reklamám, takže není důvod do něj nedat i nějakou užitečnou informaci. Stejně tak tam jsou níž i odkazy na další obsah.

Aha. A naprosto nutne to musi byt vlevo. Kdyby se jednou v Cechach zacalo psat zprava doleva, tak se to bude lepe cist.

Jinak ja tam zadne reklamy nemam a to mam uBlock na Rootu vypnuty. Asi byste meli nekde zverejnit, odkud ty reklamy lezou, ze bych mozna neco mohl vymazat z /etc/hosts.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #484 kdy: 18. 02. 2016, 18:04:18 »
Na fóru nefunguje změna hesla...

Myslel jsem si, že jsem heslo zapomněl, dal jsem si tedy poslal náhradní. Tím jsem se přihlásil, dal jsem v nastavení změnit heslo na to, které chci mít, ale přihlášení tím heslem nefunguje, pouze to náhradní. Zkoušeno několikrát a po několika pokusech V E L M I   P O M A L U, abych vyloučil, že se tolikrát překlepnu.


j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #485 kdy: 18. 02. 2016, 20:56:39 »
Na fóru nefunguje změna hesla...

Myslel jsem si, že jsem heslo zapomněl, dal jsem si tedy poslal náhradní. Tím jsem se přihlásil, dal jsem v nastavení změnit heslo na to, které chci mít, ale přihlášení tím heslem nefunguje, pouze to náhradní. Zkoušeno několikrát a po několika pokusech V E L M I   P O M A L U, abych vyloučil, že se tolikrát překlepnu.

Hesla byla z duvodu proti teroristickopedofilni bezpecnosti terminovana. NIC.cz + NIX.cz + ... by meli problem te smirovat.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #486 kdy: 18. 02. 2016, 22:20:26 »
Fórum nemá vlastní databázi uživatelů. Je napojené na uživatelský systém, takže heslo se mění na http://www.root.cz/uzivatel/nastaveni/heslo/

Požádal jsem o úpravu té stránky na fóru tak, aby to už nemátlo.
« Poslední změna: 18. 02. 2016, 22:29:13 od Petr Krčmář »

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #487 kdy: 18. 02. 2016, 23:33:00 »
Fórum nemá vlastní databázi uživatelů. Je napojené na uživatelský systém, takže heslo se mění na http://www.root.cz/uzivatel/nastaveni/heslo/

Požádal jsem o úpravu té stránky na fóru tak, aby to už nemátlo.

Ahaaaaa. Tak změna hesla na fóru je kratochvíle pro uživatele  ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #488 kdy: 19. 02. 2016, 00:50:34 »
Ahaaaaa. Tak změna hesla na fóru je kratochvíle pro uživatele  ;D

Neni. Na foru si to nasucho natrenujes a na Rootu ti to pak po te predchozi pruprave pujde mnohem lepe.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #489 kdy: 19. 02. 2016, 08:32:35 »
Ahaaaaa. Tak změna hesla na fóru je kratochvíle pro uživatele  ;D

Neni. Na foru si to nasucho natrenujes a na Rootu ti to pak po te predchozi pruprave pujde mnohem lepe.

Taky to mohl dostat v QR kódu...

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #490 kdy: 19. 02. 2016, 08:33:28 »
Tak změna hesla na fóru je kratochvíle pro uživatele  ;D

Ne, to je výchozí formulář ze SMF, které běžně drží vlastní databázi uživatelů. Tady samozřejmě ten form ale nemá co dělat, protože o přihlašování se stará náš uživatelský systém, aby nebylo potřeba udržovat víc loginů na jednom serveru. Uživatelé mají u IInfa jeden účet a přihlásí se s ním na Lupě, Rootovi a třeba i Měšci.

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #491 kdy: 19. 02. 2016, 09:44:21 »
Jo, to bude tim kvalitnim betatestem ... ze se na to neprislo ...

ehmmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #492 kdy: 19. 02. 2016, 21:45:27 »
To je právě ten responzivní design. Je toho hodně, ale jeden příklad, jak se to třeba dělá (vypůjčeno z bootstrap 3):
Kód: [Vybrat]
@media (min-width: 768px) {
  .dl-horizontal dt {
    float: left;
    width: 160px;
    overflow: hidden;
    clear: left;
    text-align: right;
    text-overflow: ellipsis;
    white-space: nowrap;
  }
  .dl-horizontal dd {
    margin-left: 180px;
  }
}

Tak jsem se zahloubal do te responzivni nadhery a jsem moc rad, ze se uzivim jinak. Kolegove si ze me obcas utahuji, ze programuji jako prase, ale to responzivni css na rootu je i na me hodne.

Pro JarduP jsem to udelal "responzivne" (porad stejny, jenom podle rozliseni ruzne siroky)  az do sirky 1000 px. Ukazka zde:

http://imgur.com/rUWT32g

Pro jistotu mam zazalohovanou starsi verzi. Kdyz budou vyhrady, tak ji vratim.
Zacinam mit pocit, ze bych si zaslouzil cast neci vyplaty (za predpokladu, ze za redesign nekdo skutecne dostal zaplaceno).

Pro nove prichozi odkaz na styl zde: https://userstyles.org/styles/124224/dark-root-cz-without-garbage

A jak tak poznavam taje css, tak mam tip, jak nekam nacpat ksicht s brejlema: background-image

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #493 kdy: 19. 02. 2016, 22:04:07 »
To je právě ten responzivní design. Je toho hodně, ale jeden příklad, jak se to třeba dělá (vypůjčeno z bootstrap 3):
Kód: [Vybrat]
@media (min-width: 768px) {
  .dl-horizontal dt {
    float: left;
    width: 160px;
    overflow: hidden;
    clear: left;
    text-align: right;
    text-overflow: ellipsis;
    white-space: nowrap;
  }
  .dl-horizontal dd {
    margin-left: 180px;
  }
}

Tak jsem se zahloubal do te responzivni nadhery a jsem moc rad, ze se uzivim jinak. Kolegove si ze me obcas utahuji, ze programuji jako prase, ale to responzivni css na rootu je i na me hodne.

Já s responzivními weby dělám a nechtěl jsem to říkat. Jsem rád, že to řekl někdo jiný :).

Pro JarduP jsem to udelal "responzivne" (porad stejny, jenom podle rozliseni ruzne siroky)  az do sirky 1000 px. Ukazka zde:

http://imgur.com/rUWT32g

Pro jistotu mam zazalohovanou starsi verzi. Kdyz budou vyhrady, tak ji vratim.
Zacinam mit pocit, ze bych si zaslouzil cast neci vyplaty (za predpokladu, ze za redesign nekdo skutecne dostal zaplaceno).

Stoupni si do fronty, řekl bych, že těch co si zaslouží výplatu bude víc.

hu

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #494 kdy: 19. 02. 2016, 22:27:20 »
Hele, a co se treba inspirovat na lwn.net? Responzivni to je 100% a neni to full of bullshit.