Nový Root již dnes?

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #465 kdy: 18. 02. 2016, 08:26:40 »
(např. kdyby se pohrálo s velikostmi obrázků, sloupci ap.):

Ja si radsi vubc nepreju videt, jak to vypada na malem matlafounu. Predstavuji si neco v tom smyslu, ze tam bude jeden obrazek od clanku a kdyz se to zmensi, budou pismenka velikosti maku.
Na malem zobrazovadle se to projistotu nenacte vubec, takze si to ani nemusis predstavovat.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #466 kdy: 18. 02. 2016, 08:56:16 »
...nebo Palemoon jsem na takovou funkcionalitu zatím nepřišel...

Rozsireni Default Full Zoom Level. Nainstalovat, a customizovat vzhled - nekam na listu natahnout ikonu s procenty zomu. Nad tu zaparkujete mys a otocit koleckem. Pamatuje si nastaveni pro kazdy web. Zoomuje vse nebo jen text (prepina se pravym tlacitkem mysi).

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #467 kdy: 18. 02. 2016, 09:14:59 »
Na malem zobrazovadle se to projistotu nenacte vubec, takze si to ani nemusis predstavovat.
Tohle mě donutilo vzít do ruky muj starej Android chytrej mobil a podívat se (s cílem pobavit se).

Hele, displej 240*320 a ono se to normálně načetlo a asi by se to dalo i používat. Udělal jsem screenshoty, ale nemám je teď jak dostat do PC (pohodlně). Pokud by o ně byl enormní zájem, můžu je dát někdy dýl (večer).

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #468 kdy: 18. 02. 2016, 09:25:51 »
Včera odpoledne jsem se zúčastnil části porady vedení, kde se řešil Root. Dozvěděl jsem se, že:

  • vývojáři mají teď jako hlavní úkol zrychlení webu (lepší komprese obrázků, zmenšení CSS, vyházejí JS…)
  • fórum se na titulní straně posune nahoru (pod šestý článek)
  • předělává se diskuse pod článkem, cílem je kompaktnost a výrazné zjednodušení výpisu
  • předělává se spodek článku (související články, vstup do diskuse…)
  • měří se používání „sociální lišty“ – za pár týdnů se podle výsledků bude rozhodovat, co s ní dál (vodí/nevodí lidi ze socek)
  • jsou připravené nějaké změny ve fóru (zmenšení hlavičky, úprava barev) – bude vyhrnuto brzy
  • poměrně brzy se bude dělat testování varianty s bočním panelem vpravo – poběží to nějakou dobu a porovná se, jaký to mělo dopad na návštěvnost a příjmy z reklamy (podle toho se pak rozhodne pro návrat nebo ponechání)
  • většina vedení tohle vlákno ve fóru pozorně čte

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #469 kdy: 18. 02. 2016, 09:52:40 »
Takze dnes sem si vsiml, ze mi v opere na rootu nefunguje dobre tlacitko zpet v prohlizeci. Neposune me o jednu stranku doazdu, ale o dve. Resp. pokud na titulni strance kliknu na clanek, na nem dam zpet, tak se octnu tam, kde jsem byl pred tim, nez sem sel na titulni stranku roota.

Himmel herrgott donnerwetter!


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #470 kdy: 18. 02. 2016, 10:03:12 »
  • většina vedení tohle vlákno ve fóru pozorně čte

Tak at se nestydi a s klidem se do debaty zapoji. At nemusime nadavat pres prostredniky. BTW, kdyby se jim to blbe cetlo, muzou zkusit Stylish+Dark Root.
« Poslední změna: 18. 02. 2016, 10:05:40 od JardaP . »

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #471 kdy: 18. 02. 2016, 10:42:24 »
Těší mě, že to tu nečte z iinfo jen Petr, ale i další. To si myslím, že se buď běžně neděje, nebo se to neříká nahlas.

Troufám si odhadovat, že sociální lišty nakonec zmizí nebo se přesunou jinam (nepřinesou kýžené ovoce). Kompaktnost (čehokoliv) tady asi uvítáme všichni. Odstranění nebo redukce nepotřebných věcí (JS) je dobrej krok.

Co chci napsat zvlášť je boční panel vpravo. Osobně bych ho tam asi taky viděl raději, i když jsem to doteď nenapsal. Uvidíme. Pokud se mi to bude líbit víc, budu tam nějakou dobu klikat na reklamy, aby to tak zůstalo ;D

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #472 kdy: 18. 02. 2016, 10:49:18 »
Na té poradě přesně zaznělo: „Mít ten panel vlevo jen proto, že jsme se rozhodli, je nesmysl. Pokud měření ukáže, že nám to nepřinese žádný významný propad, tak ji můžeme nechat vpravo.“ Musí se to prostě změřit.

Jde o to, že do té lišty je přesunutá velká část reklam, takže jde o reálné peníze. Pokud se příjem Roota propadne přesunem lišty doprava o 30 %, tak je to zásadní problém. Zároveň nám teď výrazně vyskočila čtenost zpráviček, naprosto dramaticky. Což může být prostě tím, že jsou nahoře bez ohledu na levopravý problém. Ale tohle je opět potřeba zjistit v praxi.

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #473 kdy: 18. 02. 2016, 11:28:39 »
Pokud se příjem Roota propadne přesunem lišty doprava o 30 %, tak je to zásadní problém.


Určitě to chce vyzkoušet/změřit, ale nemyslím si, že to bude mít nějak dramatický dopad. Já osobně mám zprávičky ze všeho nejraději a budu je číst ať budou kdekoliv, ale samozřejmě ideálně bez scrollování. Pokud se posunou vpravo, vznikne tak klasický "zlatý řez".


Co mi ale přijde víc divné než panel vlevo je při prokliku na sekci zpráviček mám obsah v hlavním okně což je v pořádku, ale totéž zduplikováno i v levém panelu. Tam by možná mohla být upoutávka zase na článek, nebo to prostě využít jinak :-)

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #474 kdy: 18. 02. 2016, 11:33:59 »
Tohle je dobrá připomínka, předám ji dál. Díky

Kosac

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #475 kdy: 18. 02. 2016, 12:05:14 »
Zároveň nám teď výrazně vyskočila čtenost zpráviček, naprosto dramaticky. Což může být prostě tím, že jsou nahoře bez ohledu na levopravý problém. Ale tohle je opět potřeba zjistit v praxi.

LOL. Tak po deseti letech znovu objevujete kolo? Pamatuju si, ze za posunuti zpravicek, v prastarem designu nahore, dolu ve starem designu, jste dostavali kartac. Ted je presunete opet nahoru a ctenost se zvysuje... Nojo, takhle to dnes funguje.

PS:  Ověření:
Doplňte název velkého lidového povstání (r.vol..e)...:

No jo, trefa  ;D

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #476 kdy: 18. 02. 2016, 12:12:46 »
My jako firma ano. Já jako šéfredaktor ne, protože jsem u toho prvního redesignu tenkrát ještě nebyl. Proběhl pár měsíců před mým příchodem. Otázka je, jak to tenkrát probíhalo a jestli bych zrovna tohle jako šéfredaktor mohl ovlivnit. Teď to byla jedna z věcí, kterou jsem chtěl a podařilo se ji prosadit. Spoustu jiných zase ne, ale tak to chodí.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #477 kdy: 18. 02. 2016, 14:06:25 »
Na té poradě přesně zaznělo: „Mít ten panel vlevo jen proto, že jsme se rozhodli, je nesmysl. Pokud měření ukáže, že nám to nepřinese žádný významný propad, tak ji můžeme nechat vpravo.“ Musí se to prostě změřit.

Jde o to, že do té lišty je přesunutá velká část reklam, takže jde o reálné peníze. Pokud se příjem Roota propadne přesunem lišty doprava o 30 %, tak je to zásadní problém. Zároveň nám teď výrazně vyskočila čtenost zpráviček, naprosto dramaticky. Což může být prostě tím, že jsou nahoře bez ohledu na levopravý problém. Ale tohle je opět potřeba zjistit v praxi.

Tak ono je asi celkem jedno, jestli jsou zpravicky vlevo nebo vpravo. Vetsina z nas frfna hlavne proto, ze jsme zvykli na zpravicky vpravo a stareho psa novym kouskum nenaucis. Ale udelejte proboha neco s temi informacemi o autorovi, ktere v defaultu trci vlevo a ktere stejne nikdo necte a koho zajimaji, tak si je vyklika, jako kdysi a tam si pa muze autor dat treba i fotky z dovolene. Kolikrat asi ty informace clovek bude chtit cist? Opravdu na ne nekdo chce koukat kazdy den? Jeste jsem nevidel jiny web, kde by to tak bylo. Nanejvyse tam tak maji u jmena malou fotku. Tohle, co mate vy, mi pripomina lidi, kteri mermomoci museji na jmenovce na dverich mit napsano Mudr nabo Ing., aby zlodeji vedeli, koho maji jit vykrast.

A jestli chcete, aby zpravicky nekdo cetl, tak zajistete, abych jich ja a jini lide na malych displayich videli aspon tech pet, jako driv a ne dve jako ted. Aspon se jim tam vejde vic a nemusite je hned odsouvat do archivu. Zajistete take, aby bylo uz z dalky videt, pod kterou zpravickou nebo clankem se sustlo neco noveho. Driv tam byl rozsviceny link, protoze to browser zobrazil jako neprecteny link vyraznou barvou. Dnes je tam nevyrazne cislicko, eventuelne cislicko/cislicko. A jeste v tom mate asi nekde bordel, protoze se mi leckdy zobrazuje jen cislo bez lomitka nasledovaneho cislem, prestoze vim, ze jsem tam nelezl a nemam tedy vse prectene. Na druhou stranu se mi kolikrat stalo, ze tusim ve foru mi svitilo, ze je tam novy prispevek, ale nebyl. Byl jich tam stejny pocet, jaky jsem si pamatoval.

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #478 kdy: 18. 02. 2016, 14:06:42 »
Včera odpoledne jsem se zúčastnil části porady vedení, kde se řešil Root. Dozvěděl jsem se, že:

  • vývojáři mají teď jako hlavní úkol zrychlení webu (lepší komprese obrázků, zmenšení CSS, vyházejí JS…)

Petře, osobně si myslím, že pomalost načítání webu není dána (jen) datovým objemem. Testoval jsem násobně objemnější weby a dopadlo to tak, jak jsem psal výše. Podle mě vám něco hnije někde v konfiguraci webu/dns/db/cms engine...

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #479 kdy: 18. 02. 2016, 14:08:07 »
Takze dnes sem si vsiml, ze mi v opere na rootu nefunguje dobre tlacitko zpet v prohlizeci. Neposune me o jednu stranku doazdu, ale o dve. Resp. pokud na titulni strance kliknu na clanek, na nem dam zpet, tak se octnu tam, kde jsem byl pred tim, nez sem sel na titulni stranku roota.

Himmel herrgott donnerwetter!

Hi hi, to jsem si všiml taky (v Google Chrome), ale dával jsem to na vrub toho, že jsem netrpělivý, Root laguje a já kliknu víckrát na zpět. Asi další rozbitá věc...