Nový Root již dnes?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #450 kdy: 17. 02. 2016, 20:30:09 »
Tak ze zvedavosti, jaky mas prohlizec, jake rozliseni, jake dalsi doplnky? Zobrazeni zpravicek vpravo jsem prevzal od Dadka z jeho "New ... root ... in black version". Nezkoumal jsem, jak to dokazal. Ale porovnanim s "Dark Root 1.1" bychom na to snad mohli prijit.

Momentalne mam Pale Moon (ale kdyz to vypuklo, mel jsem jeste FF a tam to bylo na jedno kopyto a na jedno kopyto to az na par detailu vychazi i v dalsich prohlizecich). Rozliseni 1024x600 na 10", zoom 90%. Rozsireni nejsou zajimava, nemam zadne, ktere by preoravalo zobrazeni na displayi. Pokud tedy nepocitame stylish, abych mohl na Root mit alternativni styl, coz je Dark Root 1.1.

Jinak kdyz stylum zrejme rozumis, nevis, jak docilit toho, aby se ty kravsky velke obrazky zmensily tak mozna na tretinu a tim se ziskalo misto pro zobrazeni perexu na delsich radcich, ale mensim poctu? Tez jak zabranit tomu, aby se mi pri 100% zoomu clanky preskupily do dvou sloupcu s perexem dole, kdyz pri 90% zoomu jsou v jednom sloupci s perexem napravo. Tedy aby vysledkem byly clanky vzdy v jednom sloupci s perexem napravo, at nastavim libovolny zoom a to vse s malym obrazkem, abych tech clanku videl treba 5 a nemusel kroutit koleckem na mysi, jak blazen.

Jinak bych byl rad, kdyby sem pam Krcmar hodil screnshot. Strasne rad bych videl, jakym zpusobem vzniklo to, ze na novem stylu vidi vic informaci, nez na starem.


ehmmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #451 kdy: 17. 02. 2016, 22:33:45 »
To rozliseni nic moc, asi nejakej tablet nebo telefon, ja to delam pro sebe, kdy mam na sirku alespon 1400px ale budiz, zkusme tomu prijit na kloub.

Stylum prave nerozumim, ale snazim se ten responzivni design pochopit. Obrazky sice zmensim, ale stejne se nekde nejak aktivuje cosi jako dynamicke CSS, ktere prave zapina/vypina ruzne vlastnosti podle velikosti okna prohlizece. (?) Tohle je prave ten mechanismum, ktery moc nechapu. (Proto si myslim, ze na sirokem displeji je vlevo obrazek a vpravo perex, zatimco na uzkem displeji je obrazek nad perexem a clanky ve dvou sloupcich.) Dokazu to zkusmo nejak natvrdo prebit (a mit tak vzdy obrazku vlevo od perexu), ale byl by to navrat do casu, kdy na strankach bylo uvedeno "optimalizovano pro rozliseni XY".

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #452 kdy: 17. 02. 2016, 22:35:54 »
Tak ze zvedavosti, jaky mas prohlizec, jake rozliseni, jake dalsi doplnky? Zobrazeni zpravicek vpravo jsem prevzal od Dadka z jeho "New ... root ... in black version". Nezkoumal jsem, jak to dokazal. Ale porovnanim s "Dark Root 1.1" bychom na to snad mohli prijit.

Momentalne mam Pale Moon (ale kdyz to vypuklo, mel jsem jeste FF a tam to bylo na jedno kopyto a na jedno kopyto to az na par detailu vychazi i v dalsich prohlizecich). Rozliseni 1024x600 na 10", zoom 90%. Rozsireni nejsou zajimava, nemam zadne, ktere by preoravalo zobrazeni na displayi. Pokud tedy nepocitame stylish, abych mohl na Root mit alternativni styl, coz je Dark Root 1.1.

Jinak kdyz stylum zrejme rozumis, nevis, jak docilit toho, aby se ty kravsky velke obrazky zmensily tak mozna na tretinu a tim se ziskalo misto pro zobrazeni perexu na delsich radcich, ale mensim poctu? Tez jak zabranit tomu, aby se mi pri 100% zoomu clanky preskupily do dvou sloupcu s perexem dole, kdyz pri 90% zoomu jsou v jednom sloupci s perexem napravo. Tedy aby vysledkem byly clanky vzdy v jednom sloupci s perexem napravo, at nastavim libovolny zoom a to vse s malym obrazkem, abych tech clanku videl treba 5 a nemusel kroutit koleckem na mysi, jak blazen.

Jinak bych byl rad, kdyby sem pam Krcmar hodil screnshot. Strasne rad bych videl, jakym zpusobem vzniklo to, ze na novem stylu vidi vic informaci, nez na starem.

Myslím, že se to stalo tak, že pan Krčmář má jiný monitor než vy :). U mě to na 1280x1024 vypadá taky jinak než u vás. Dal jsem si teď vedle sebe nový root a starý z archive.org a nezdá se mi, že bych na novém viděl více nebo na novém. Je to něco za něco. Na novém vidím zprávičky, na starém zas kus fóra a zprávičky ne.

Byl jsem jeden z mála, který byl na nový responzivní design zvědavý a docela mu fandil. Je fakt, že zapracování výtek oproti původní dlaždičkové hrůze je fajn. Ovšem jestli někdo zkoušel pohybovat se po rootu na mobilu, tak mi jistě dá zapravdu, že to je dost nalevačku. Sice se to hezky přeskupí, jak bych u responzivního designu čekal, ale to neustálé měnění stránky než se to načte, když se po webu pohybujete veškerý komfort, který responzivní design má přinést zase sebere. Protože když na dotykovém displayi zajedu na místo, které mě zajímá, tak než stihnu ťápnout na odkaz, zase mi to zmizí, protože se mezitím načte nějaký jiný dynamický kus, který to rozháže a musím to zase hledat. Stane se z toho potom úplně nepoužitelná věc. Na jiných webech na to nejsem zvyklý a zvykat si nehodlám. Weby dělám taky a to, že Root má tak špatné hodnocení v načítání, které se tu v diskuzi objevuje oproti testovacím serverům je další kus ostudy (jiný je ten rozbitý nepoužitelný design tedy na fóru). Moje weby mají hodnocení rychlejší než 57-88 % ostatních testovaných webů a to se necítím mít takové zázemí jaké má iinfo, které má hodnocení pomalejší než 73 % testovaných webů - testováno oproti švédskému serveru. A to mají weby co jsem dělal více než 2x větší celkový objem dat, které se posílají než Root. Testovat to z USA je podle mě k ničemu, projeví se pomalé linky do US.

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #453 kdy: 17. 02. 2016, 22:44:30 »
To rozliseni nic moc, asi nejakej tablet nebo telefon, ja to delam pro sebe, kdy mam na sirku alespon 1400px ale budiz, zkusme tomu prijit na kloub.

Stylum prave nerozumim, ale snazim se ten responzivni design pochopit. Obrazky sice zmensim, ale stejne se nekde nejak aktivuje cosi jako dynamicke CSS, ktere prave zapina/vypina ruzne vlastnosti podle velikosti okna prohlizece. (?) Tohle je prave ten mechanismum, ktery moc nechapu. (Proto si myslim, ze na sirokem displeji je vlevo obrazek a vpravo perex, zatimco na uzkem displeji je obrazek nad perexem a clanky ve dvou sloupcich.) Dokazu to zkusmo nejak natvrdo prebit (a mit tak vzdy obrazku vlevo od perexu), ale byl by to navrat do casu, kdy na strankach bylo uvedeno "optimalizovano pro rozliseni XY".

To je právě ten responzivní design. Je toho hodně, ale jeden příklad, jak se to třeba dělá (vypůjčeno z bootstrap 3):
Kód: [Vybrat]
@media (min-width: 768px) {
  .dl-horizontal dt {
    float: left;
    width: 160px;
    overflow: hidden;
    clear: left;
    text-align: right;
    text-overflow: ellipsis;
    white-space: nowrap;
  }
  .dl-horizontal dd {
    margin-left: 180px;
  }
}

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #454 kdy: 17. 02. 2016, 22:46:01 »
To rozliseni nic moc, asi nejakej tablet nebo telefon

Podle mě to je Netbook. Ty mají tohle rozlišení. Kdyby to byl telefon, dá si to na výšku :).


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #455 kdy: 17. 02. 2016, 23:08:13 »
To rozliseni nic moc

Uplne normalni netbook. Ja si tady nestezuju, ze na netbooku nemam 20" display s retinou, ale na to, ze se mi tam ted vejde mene, zato skroluju jak blazen. Treba na archivnim Rootu vidim najednou 5 zpravicek, na novem vidim 2. Na archivnim vidim 4 clanky a nadpis z dalsiho, na novem vidim jeden a pul clanku. Akorat forum vidim na obou cele, akorat na novem otocim koleckm mysi 5x, zatimco na starem 1x. Oboji pri zoomu 90%.

Citace
Obrazky sice zmensim, ale stejne se nekde nejak aktivuje cosi jako dynamicke CSS, ktere prave zapina/vypina ruzne vlastnosti podle velikosti okna prohlizece. (?) Tohle je prave ten mechanismum, ktery moc nechapu.

Ja take ne. A hlavne tedy nevidim logiku v tom, ze mi nekdo na uzsim displayi hodi clanky do dvou sloupcu, cimz vse zneprehledni a ucini neprijemnym ke cteni. Povazoval bych za inteligentnejsi, kdyby zmensili ty blbe pulhektarove obrazky a nehrali si na skatulata skatulata hejbejte se. Jestli me neco sere, tak je to responzivni web, minimalne v podani Rootu, ktery mi pokazde veci rozhazi jinakm, abych je musel porad nekde hledat. To je jak v supermarketech, kde tam, kde minuly tyden byla majoneza, je dnes pivo nebo ryze.

Citace
(Proto si myslim, ze na sirokem displeji je vlevo obrazek a vpravo perex, zatimco na uzkem displeji je obrazek nad perexem a clanky ve dvou sloupcich.) Dokazu to zkusmo nejak natvrdo prebit (a mit tak vzdy obrazku vlevo od perexu), ale byl by to navrat do casu, kdy na strankach bylo uvedeno "optimalizovano pro rozliseni XY".

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #456 kdy: 17. 02. 2016, 23:20:05 »
A hlavne tedy nevidim logiku v tom, ze mi nekdo na uzsim displayi hodi clanky do dvou sloupcu, cimz vse zneprehledni a ucini neprijemnym ke cteni. Povazoval bych za inteligentnejsi, kdyby zmensili ty blbe pulhektarove obrazky a nehrali si na skatulata skatulata hejbejte se. Jestli me neco sere, tak je to responzivni web, minimalne v podani Rootu, ktery mi pokazde veci rozhazi jinakm, abych je musel porad nekde hledat. To je jak v supermarketech, kde tam, kde minuly tyden byla majoneza, je dnes pivo nebo ryze.

Tak jsem si to vyzkoušel a ono se to fakt přeskládává na houby. V 1024 bodů na šířku, to ztratí přehlednost - nejde jen o ty dva sloupce, je tam vážně strašně málo informací. Oproti 1280 bodů na šířku, které vypadají takto:



Ale osobně si myslím, že není problém dostat tam stejné množství informací i na 1024 bodů na šířku, když páni vývojáři pohnou zadnicemi. I když mám pocit, že by zas rozbili něco jiného.

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #457 kdy: 17. 02. 2016, 23:36:54 »
Ale osobně si myslím, že není problém dostat tam stejné množství informací i na 1024 bodů na šířku, když páni vývojáři pohnou zadnicemi. I když mám pocit, že by zas rozbili něco jiného.

Teoreticky by to mohlo vypadat nějak takto případně ještě lépe (např. kdyby se pohrálo s velikostmi obrázků, sloupci ap.):


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #458 kdy: 17. 02. 2016, 23:49:00 »
(např. kdyby se pohrálo s velikostmi obrázků, sloupci ap.):

Ja si radsi vubc nepreju videt, jak to vypada na malem matlafounu. Predstavuji si neco v tom smyslu, ze tam bude jeden obrazek od clanku a kdyz se to zmensi, budou pismenka velikosti maku.

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #459 kdy: 17. 02. 2016, 23:49:57 »
Dotaz na redakci:

Proč nejsou zprávičky zobrazené raději nějak takto:



Uniká mi totiž smysl toho, že text zprávičky vidím skoro celý, ale za to jich vidím málo! To je jak ve Sněženky a machři: Je to dál, ale za to horší cesta :-D.
A tahle změna by určitě potěšila i managery a reklamní oddělení, protože by určitě bylo více prokliků do zpráviček, protože takhle když ten kus textu nezaujme, tak se zprávička nerozklikne a generuje to méně zobrazení reklamy :-).

Pro úpraváře alternativních vzhledů, dá se toho docílit pomocí:

Kód: [Vybrat]
.article__perex {
    display: none;
}

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #460 kdy: 18. 02. 2016, 00:17:23 »
Proč nejsou zprávičky zobrazené raději nějak takto:

Protože myšlení bolí... To samé jsou ty platby pro root.cz - blbějc, zmatenějc a s horší použitelností to už asi navrhnout fakt nešlo.  >:(

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #461 kdy: 18. 02. 2016, 01:15:47 »
Protože myšlení bolí...

No nevim, ale kdyz si predstavim, kolik prace a nasranych ctenaru si trochou mysleni mohli usetrit.... Ale jestli jim to tam ve vyvoji vede treba ta marketingova reditelka s temi PR kydy....

Palo M.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #462 kdy: 18. 02. 2016, 04:14:08 »
No tak ja to zas nevnimam uplne tragicky. Kdo nic nerobi, nic nepokazi. Mohli to zrealizovat aj lepsie, ale zase po vojne je kazdy general. Ved je to len root.cz, nie je to mission-critical...
Na desktope sa tento tmavy vzhlad "without garbage" da celkom vidiet, IMHO je to v tejto kombinacii dokonca o trocha lepsie nez ten predchadzajuci vzhlad. Akurat ten chybajuci chlapik v tmavych okuliaroch je tazke faux pas a ta favicon s pomlckou je tiez od veci (Preco pomlcka, kua? Ved to ma byt kurzor, nie?)...
Zase o Stylish som pred tou svetlosivou standardnou hrozou ani nevedel, teraz uz pouzivam aj dalsie styly na ine stranky. Tak som sa aspon nieco uzitocne dozvedel. Vsetko zle je na nieco dobre.

Co ma ale najviac stve je, ze je to nepouzitelne z mobilu. Predtym bol mobilny root odlahceny, nacitavalo sa menej dat a aj moj obstarozny mobil to vykreslil obstojnou rychlostou. Tento rezponzivny moloch posiela omnoho viac dat, takze jednak dlhsie trva samotne nacitanie a jednak to (ten isty) mobil evidentne nezvlada (myslim, ze nestiha s pamatou). Toto skratka neobstoji. To, ze "jednotny rezponzivny dizajn sa bude jednoduchsie udrzovat" mna ako citatela ABSOLUTNE nezaujima. Mna zaujima, ze to, co predtym islo, je teraz pre mna nepouzitelne. Skratka redakcia "mala problem" v tom, ze udrzovala dva dizajny webu. A teraz ho "vyriesila" tak, ze problem isiel od nich ku mne. A este to prezentuju ako vyhodu. Bohuzial s tymto ani Stylish nic nenarobi.

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #463 kdy: 18. 02. 2016, 08:00:42 »
Co ma ale najviac stve je, ze je to nepouzitelne z mobilu. Predtym bol mobilny root odlahceny, nacitavalo sa menej dat a aj moj obstarozny mobil to vykreslil obstojnou rychlostou. Tento rezponzivny moloch posiela omnoho viac dat, takze jednak dlhsie trva samotne nacitanie a jednak to (ten isty) mobil evidentne nezvlada (myslim, ze nestiha s pamatou). Toto skratka neobstoji. To, ze "jednotny rezponzivny dizajn sa bude jednoduchsie udrzovat" mna ako citatela ABSOLUTNE nezaujima. Mna zaujima, ze to, co predtym islo, je teraz pre mna nepouzitelne. Skratka redakcia "mala problem" v tom, ze udrzovala dva dizajny webu. A teraz ho "vyriesila" tak, ze problem isiel od nich ku mne. A este to prezentuju ako vyhodu. Bohuzial s tymto ani Stylish nic nenarobi.

No já osobně si nemyslím, že to je množstvím posílaných dat. U mě na slušném mobilu je Root taky pomalý, ale mám odzkoušené jiné responzivní weby, které posílají násobně více dat a takhle nelagují. Podle mě vývojáři bastlí nevhodně javascripty. A to ty jiné weby obsahují i takové ty reklamní animované kolotoče a problém se nekoná. No škoda mluvit. Rozbili to náramně.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #464 kdy: 18. 02. 2016, 08:22:55 »
Taky jedu na 1024x768 a když to nestáhnu na 90%, tak koukám na (na počítači) naprosto otřesnou verzi. Copa o to, Xhrome na Win XP si to pamatuje (90%), ale v Opeře legacy nebo Palemoon jsem na takovou funkcionalitu zatím nepřišel (dokud nedošlo ke změně, neměl jsem důvod to hledat).