Nový Root již dnes?

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #315 kdy: 09. 02. 2016, 11:01:57 »
Evidentně se na tom ale stále maká, páč tu horní hlavičku nad diskuzí už zmenšili :)


Nechápu ale, proč to někdo před deployem neotevřel a musíme tu dělat pokusné králíky  ::) ;D


Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #316 kdy: 09. 02. 2016, 11:02:38 »
ke zblití, doufám že se to krčmářovi líbí, aspoň se bude mít na co dívat až tady bude sám

Krčmář evidentně raději zmizel do ilegality.  ::) ;D

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #317 kdy: 09. 02. 2016, 11:03:45 »
Evidentně se na tom ale stále maká, páč tu horní hlavičku nad diskuzí už zmenšili :)

Ano. A to nádherné vertikální "zarovnání" a vůbec ta logika rozložení prvků, no to je prostě paráda.  ;D

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #318 kdy: 09. 02. 2016, 11:07:50 »
A to nádherné vertikální "zarovnání"


Kdyby jenom vertikální, ono se stačí podívat na tu matlanici nahoře, kdy má i přechod na předchozí/další stránku vlastní řádek. iinfo ještě evidentně neobjevilo kouzlo float :D

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #319 kdy: 09. 02. 2016, 11:23:05 »
ono se stačí podívat na tu matlanici nahoře, kdy má i přechod na předchozí/další stránku vlastní řádek.

No ano, to přesně jsem měl na mysli tím vertikálním... Prostě neuvěřitelná patlanina bez jakékoliv logiky.


Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #320 kdy: 09. 02. 2016, 11:28:42 »
Požádal jsem vývojáře o úpravu té hlavičky, poslal jsem jim i konkrétní změny, které mají v CSS udělat.

Stejně tak se řeší ta cookie lišta, požádal jsem o opravu, ale dozvěděl jsem se, že je v plánu ty lišty zrušit a info o cookies přidat do patičky. Prý to Google stačí.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #321 kdy: 09. 02. 2016, 12:15:09 »
Dá se něco udělat, aby to nebylo tak bílé? Pálí mě z toho oči.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #322 kdy: 09. 02. 2016, 12:22:38 »
Doplním požadavek ještě o úpravu barvy pozadí.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #323 kdy: 09. 02. 2016, 12:29:07 »
Jeste vcera se mi Root s Dark Root skinem zobrazoval tak, ze odkazy na clanky byly vzdy jeden na radek, pekne v jednom sloupci s textem napravo od obrazku. A dneska je to zase debilne ve dvou sloupcich s textem pod obrazky. Nevim, jestli si toho vyvojari vsimli, ale webova stranka neni velkoformatova knizka, kde dva sloupce maji smysl. V knizce clovek vidi celous stranku najednou, zatimco webovou stranku typicky ne. Takze na Rootu mam dve moznosti: cist to po sloupcich a scrolovat jak blazen nebo nepohodlne sledovat dva sloupce najednou a scrolovat to jen jednou. Dekuji vyvojarum, ze tolik kladou duraz na ergonomii a tyhlety veci.

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #324 kdy: 09. 02. 2016, 12:32:25 »
poslal jsem jim i konkrétní změny, které mají v CSS udělat.


Popis "Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz" evidentně ani zdaleka nevystihuje náplň Vaší práce, uvažoval bych nad požadavkem změny platové třídy :D


Ne, ale vážně.. Já teda vůbec nevím, jak interně funguje iinfo, ale mám zkušenosti s vývojem a mám obavu, že takto se nikam nedostaneme.. Přeci to musí vidět i tým, který je az to zodpovědný, v opačném případě je něco špatně.


Jakmile se udělá nějaký funkční model, sedne na to UI/UX designer a nedokáži si představit, že by po něm zůstala taková patlanice, kdy neodpovídá velikost prvků jejich významu, není možné uživatelsky měnit velikost písma, či jsou problémy s kontrastem.


Takový člověk ani nemusí být stálým zaměstnancem, ono by stačilo svěřit soudnému uiksákovi vypracování návrhu. Vždy, když o takovýchto věcech budou rozhodovat manažeři a programátoři, kteří mají zřídkakdy nějaké estetické cítění, bude výsledek podobný. Je hezké že dáváte vývojovému týmu připomínky, ale to je dlouhá cesta pokud se budou podněty sbírat až od nespokojených uživatelů, kteří oprávněně upozorňují na UI faily, to se má dělat v zákulisí a před spuštěním. Nikdy nic není hned dokonalé, ale toto mi přijde po UI stránce jako dosti nedodělek...

Na blogu s beruškama pubertální školačky takový progress pochopím, ale u iinfa mi tento přístup přijde úplně zbytečný.
« Poslední změna: 09. 02. 2016, 12:35:05 od i-PRESS »

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #325 kdy: 09. 02. 2016, 12:34:05 »
Na tohle se, pokud vím, vůbec nijak nesahalo. Já vidím články pořád pod sebou, perexový obrázek vlevo a všechno ostatní vpravo. Na úzkou variantu se to změní teprve s úzkým oknem prohlížeče. Tedy někde okolo 1000px na šířku. To se to shodí do dvou sloupců a při ještě užším okně se to shodí do jednoho sloupce i se zprávičkami.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #326 kdy: 09. 02. 2016, 12:58:16 »
Ne, ale vážně.. Já teda vůbec nevím, jak interně funguje iinfo, ale mám zkušenosti s vývojem a mám obavu, že takto se nikam nedostaneme.. Přeci to musí vidět i tým, který je az to zodpovědný, v opačném případě je něco špatně.

Problém je, že v tom týmu jsou lidé z různých oddělení, která mají různé zájmy. Šéfka marketingu to vidí jinak než šéf vývojářů nebo šéfredaktor Roota. Stejně tak do toho mluví třeba obchod, názor na výsledek má designér a pak je tu vedení, které chce tohle všechno nějak zamíchat dohromady a ještě má vlastní vizi výsledku. Takže já sice můžu říct: „Tohle bude čtenářům strašně vadit.“, ale je to jen jeden hlas v davu. Všechno je to výsledkem nějakého kompromisu.

Podle mě je tohle postupné konvergování konkrétním směrem docela dobré. Od původního návrhu k současnému se už prošla hodně dlouhá cesta, nejsme na jejím konci. Zítra je třeba porada vedení, na které se budou ukazovat čísla a podle toho se věci pohnou dalším směrem. Já třeba navrhuju zrušení té statické sociální lišty nad články, posun boxu s fórem nahoru a zmenšení fontu na některých místech. Ale nepředstavujte si to tak, že já jako šéfredaktor řeknu a všichni začnou lítat a předělávat. Já můžu maximálně podat návrh a podpořit ho nějakým argumentem nebo číslem ze statistiky.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #327 kdy: 09. 02. 2016, 13:21:09 »
...

Já osobně jsem rád, jaký k tomu máš postoj. Zažil jsem na jiném webu, že "člověk komunikující za redakci ve foru" stál naprosto jednoznačně za zaměstnavatelem (což je víceméně logické, že?) a mlel si tam svoje a na nějaký čtenáře zvysoka kašlal (stejně jako jeho nadřízení). Líbí se mi, že Ty tu s náma o tom debatuješ a když se Ti něco zdá jako dobrá připomínka, tak jí ve správnou dobu/na správnym místě vzneseš. Věřím, že právě díky diskuzi ohledně první bety jsme se naštěstí dostali úplně jinam, než to původně bylo navržený. A taky věřím, že díky stávající diskuzi se podaří vychytat i ten nyní už zavedený nový vzhled.

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #328 kdy: 09. 02. 2016, 13:25:11 »
Problém je, že v tom týmu jsou lidé z různých oddělení, která mají různé zájmy. Šéfka marketingu to vidí jinak než šéf vývojářů nebo šéfredaktor Roota. Stejně tak do toho mluví třeba obchod, názor na výsledek má designér a pak je tu vedení, které chce tohle všechno nějak zamíchat dohromady a ještě má vlastní vizi výsledku.

To je tak super, že jsem hrozně rád, že nikde nejsem zaměstnán.  ;D

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #329 kdy: 09. 02. 2016, 13:28:30 »
Problém je, že v tom týmu jsou lidé z různých oddělení, která mají různé zájmy.


To samozřejmě chápu, i já pracoval ve firmě, kde byl na naše oddělení tlak marketingu, obchodu, vedení, kdy každý si hájil "ty své" zájmy a byl pevně přesvědčen, že jsou nejpodstatnější :-)


Spíše mi jde o zcela logické faily, které se na dotažených webech nevyskytují... V zájmu kterého oddělení by mohlo být, abych po vstupu do diskuze viděl toto?



Prostě jakýkoliv zájem kohokoliv nikdy nesmí převážit nějakou míru použitelnosti. Je mi jasné, že budete nejblíže našim představám a budete obhajovat své/naše připomínky, protože v opačném případě to zde budete mít na talíři dnes a denně, ale otázkou právě je, jaké argumenty budete mít v ruce.


Pokud by to nebylo tajné, zajímala by mě třeba heatmapa (klidně bez reálných čísel). Další možností je nějaký AB testing, který Vaše/naše požadavky ověří asi nejlépe. Ideální cesta.. Chtějí to? Bude to přínosné i pro nás? Fajn, vyberem skupinu a nasadíme jim co ctějí a za měsíc se uvidí, jestli nás to nepoškozuje. V tom případě se klidně dobrovolně hlásím do skupiny "B", protože ať už půjde o cokoliv, určitě to bude použitelnější :-)