Je možný VM na gaming?

Linquerin

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #15 kdy: 24. 01. 2016, 13:15:57 »
Ja taketo nieco planujem spojazdnit tento rok... akurat cez xen... co som precital fora tak strata vykonu oproti normalnej instalacke windowsu do dual-bootu je skoro nemeratelna (vykon v 3d hrach) max. nejakych 5% + nasiel som zhodou okolnosti presny navod na rovnaku zostavu ako mam ja...
akurat to switchovanie grafiky z hosta na guesta pocas behu (ci ako sa to nazyva) je asi nerealne... treba na to specializovanu kartu a ta zas stoji tazke prachy a vykon nula nula prd... (pokial viem). Ja to planujem tak, ze kupim slabsiu nvidiu pre linux a stavajucu AMD necham pre windows... co sa tyka prepinania periferii - na monitor privediem dva kable a tlacitkom prepnem,na linux pouzijem trackball ovladany lavou rukou (posledny rok som sa to ucil :D) + normalnu klavesnicu, a pre windows mysku pre pravu ruku a k tomu hernu klavesnicu - ten taky bazmek co ma iba wasd + par funkcnych klaves...

Inak daj potom info ako to funguje a pripadne typy...


flack

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #16 kdy: 24. 01. 2016, 13:25:47 »
... co sa tyka prepinania periferii - na monitor privediem dva kable a tlacitkom prepnem,na linux pouzijem trackball ovladany lavou rukou (posledny rok som sa to ucil :D) + normalnu klavesnicu, a pre windows mysku pre pravu ruku a k tomu hernu klavesnicu - ten taky bazmek co ma iba wasd + par funkcnych klaves...

Ehm ako uz som pisal predtym. Bezne sa pouziva ak chces ovladat dva ci viac pocitacov jednou klavesnicou, myskou a mat jeden monitor device z nazvom KVM-SWITCH. Pre dva pocitace je to najlacnejsia varianta, pre viac uz sa cena zvysuje. Rozne prevedenia, ps/2,usb, jack...
Toto je uplne ta najlacnejsia varianta http://www.missionkomputer.com/product/2-port-hybrid-kvm-switch-with-audio-aten-cs52a/

t0msk

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #17 kdy: 24. 01. 2016, 14:23:16 »
Tak potrebujes dve grafiky. Jednu pre HOST a jednu pre QUEST. Ta intelacka je zial len taky prehravac videa a webu.
No budem musieť nejako to premyslieť :) čo som pozeral tak ta intelacka utiahne aj BF4 na low :) ináč ako to je s odozvou na kvm? Myslím odozvou myš a klávesnica, nieje tam rozdiel v odozve oproti tomu keď na virtualizácií nie si, snáď si ma pochopil :)

Ja taketo nieco planujem spojazdnit tento rok... akurat cez xen... co som precital fora tak strata vykonu oproti normalnej instalacke windowsu do dual-bootu je skoro nemeratelna (vykon v 3d hrach) max. nejakych 5% + nasiel som zhodou okolnosti presny navod na rovnaku zostavu ako mam ja...
akurat to switchovanie grafiky z hosta na guesta pocas behu (ci ako sa to nazyva) je asi nerealne... treba na to specializovanu kartu a ta zas stoji tazke prachy a vykon nula nula prd... (pokial viem). Ja to planujem tak, ze kupim slabsiu nvidiu pre linux a stavajucu AMD necham pre windows... co sa tyka prepinania periferii - na monitor privediem dva kable a tlacitkom prepnem,na linux pouzijem trackball ovladany lavou rukou (posledny rok som sa to ucil :D) + normalnu klavesnicu, a pre windows mysku pre pravu ruku a k tomu hernu klavesnicu - ten taky bazmek co ma iba wasd + par funkcnych klaves...

Inak daj potom info ako to funguje a pripadne typy...
Môžeš poslať návod, sa inšpirujem :)

black3r

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #18 kdy: 24. 01. 2016, 14:30:12 »
Chcel som taketo nieco kedysi riesit.., potom som si kupil SSD a reboot mam za 20 sekund a uz nie je co riesit...

t0msk

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #19 kdy: 24. 01. 2016, 14:46:14 »
Chcel som taketo nieco kedysi riesit.., potom som si kupil SSD a reboot mam za 20 sekund a uz nie je co riesit...
Hej ale pri reboote, by som stratil všetky otvorené aplikácie, musle by som prerusit napr rozhovor na TS, a je to cele furt take divne.. preto ako som pisal DUAL BOOT NIE


Borekza

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #20 kdy: 24. 01. 2016, 16:43:03 »
Flack: je to levné jen pro analogový VGA konektor. Pro HDMI nebo DVI je to už dražší a proto jsem radil připojit grafiky dvěma kábly k monitoru a přepínat na monitoru. Uznávám, že je trochu opruz oproti KVM.

t0msk

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #21 kdy: 24. 01. 2016, 20:28:13 »
Čo hovoríte na toto? http://www.linuxquestions.org/questions/slackware-14/how-to-switch-between-graphics-processors-using-vga-switcheroo-4175437338/ cez toto by sa mali dať switchnut GPU karty za behu systému :)

ByCzech

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #22 kdy: 24. 01. 2016, 21:29:09 »
Myslíte něco takového? https://youtu.be/37D2bRsthfI

t0msk

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #23 kdy: 25. 01. 2016, 00:50:22 »

ByCzech

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #24 kdy: 25. 01. 2016, 01:30:25 »

flack

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #25 kdy: 25. 01. 2016, 09:05:38 »
Ak to chapem spravne tak vo videu na lavom monitore ma pripojeny VGA kabel z monitoru ku VGA vystupu na maticnej doske a DVI kabel pripojeny ku dedikovanej PCIe karte. Pravy monitor je pripojeny na druhy vystup DVI na zakladnej doske(alebo obratene). Ja pouzivam to same akurat nepouzivam xrandr a miesto toho rovno KVM-swtich a tym som vyriesil aj klavesnicu a mys. Akurat neviem behat myskou z linuxu do windowsu, ale to som ani nechcel(ak by hej synergy je spomenute hadam vo vsetkych navodoch).

Ibaze tu sa stale nejedna o prepinanie grafickej karty medzi HOST a QUEST. Stale je to len o tom ze bootuje Xko na intel karte a PCIe odpociva az do spustenia Virtualu. Koniec koncov z popisu toho videa je to jasne.

ByCzech

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #26 kdy: 25. 01. 2016, 10:08:58 »
Ak to chapem spravne tak vo videu na lavom monitore ma pripojeny VGA kabel z monitoru ku VGA vystupu na maticnej doske a DVI kabel pripojeny ku dedikovanej PCIe karte. Pravy monitor je pripojeny na druhy vystup DVI na zakladnej doske(alebo obratene). Ja pouzivam to same akurat nepouzivam xrandr a miesto toho rovno KVM-swtich a tym som vyriesil aj klavesnicu a mys. Akurat neviem behat myskou z linuxu do windowsu, ale to som ani nechcel(ak by hej synergy je spomenute hadam vo vsetkych navodoch).

Ibaze tu sa stale nejedna o prepinanie grafickej karty medzi HOST a QUEST. Stale je to len o tom ze bootuje Xko na intel karte a PCIe odpociva az do spustenia Virtualu. Koniec koncov z popisu toho videa je to jasne.


Nechápeš to správně...

flack

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #27 kdy: 25. 01. 2016, 10:11:32 »
Tak vysvetli.

ByCzech

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #28 kdy: 25. 01. 2016, 10:16:31 »
Ak to chapem spravne tak vo videu na lavom monitore ma pripojeny VGA kabel z monitoru ku VGA vystupu na maticnej doske a DVI kabel pripojeny ku dedikovanej PCIe karte. Pravy monitor je pripojeny na druhy vystup DVI na zakladnej doske(alebo obratene). Ja pouzivam to same akurat nepouzivam xrandr a miesto toho rovno KVM-swtich a tym som vyriesil aj klavesnicu a mys. Akurat neviem behat myskou z linuxu do windowsu, ale to som ani nechcel(ak by hej synergy je spomenute hadam vo vsetkych navodoch).

Ibaze tu sa stale nejedna o prepinanie grafickej karty medzi HOST a QUEST. Stale je to len o tom ze bootuje Xko na intel karte a PCIe odpociva az do spustenia Virtualu. Koniec koncov z popisu toho videa je to jasne.


Nechápeš to správně...

Omlouvám, to video chápeš správně, já měl v hlavě už jiné :). https://youtu.be/17qxEpn4EGs

Nevitidelný

Re:Je možný VM na gaming?
« Odpověď #29 kdy: 25. 01. 2016, 10:17:22 »
Na Linuxu má mutliscreen udělan přes Xineramu. Když chce nahodit VM, Xineramu odstřelí a jednu kartu půjčí VMku. Důsledkem toho je, že na Linuxu nemá 3D akceleraci.