Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?

Shocking

Zdar,

Tak se mi začala objevovat napřed v jednom prohlížeči (PaleMoon) a pak ve Firefoxu při hledání v Googlu tato otřesná EU hláška vypíčená přes celý monitor a bez křížku, aby nešla zavřít:

http://www.jpeg.cz/obrazek/ekio

Jelikož mažu cookies, tak se mi objeví vždy znovu. Zablokovat ji nějakým filtrem umím jen tak, že sice zmizí, ale stránka pod tím je nefunkční (nedá se posouvat) - maj to sviňky dobře pojištěné!

Na netu se mi nic najít nepodařilo; buď špatné klíčová slova, nebo to nikoho jiného netrápí (nemažou cookies?). To je ale něco šílenýho, přece to nebudu pokaždé znovu proklikávat na třikrát, než se dostanu k obsahu?!!! Zkoušel jsem v uBlocku filtr EU - Prebacke, který by to teoreticky měl schovat, ale přestože na jiné lišty funguje, tak na tohle je krátkej...

Setkali jste se s tím? Netušíte jak to zrušit?

PS: Google používám jen na hledání obrázků, v tom je bohužel lepší, než TinyEye...


Jenda

Re:Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?
« Odpověď #1 kdy: 20. 01. 2016, 02:21:08 »
Trápí. Teda na Googlu se mi to nějak moc neobjevuje (možná kvůli nastavení javascriptu nebo používání americké varianty nebo kam to přesměrovává DuckDuckGo), ale na jiných webech je to strašný.

Vůbec jsem nepochopil smysl cookie law. Vždyť tuhle informaci má prezentovat browser, ne obsah stránky!

Podle mě to nařízení EU ve skutečnosti vymyslela nějaká NSA s tím, že tak znepříjemní život lidem, co blokují cookies a javascript.

Shocking

Re:Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?
« Odpověď #2 kdy: 20. 01. 2016, 04:15:44 »
No, to jsem samozřejmě nezmínil: celkově to skutečně podle teorie her zákonitě vede jen k tomu, že to člověka nutí cookies používat - tedy pravý opak, než by mělo. Navíc většinou se ta hláška musí jen přijmout, alternativa (odmítnutí sledování) není. To je skutečně absolutní výsměch! Kdyby to byl opravdu záměr NSA, jak píšeš, tak si představuju nějakého Jokera, jak to s ďábelským chechotem vymýšlí...

Nicméně když se podíváš na odkázaný obrázek, tak Google to dovedl o kus dál:

- zakrývá to vše
- musí proklikat na několikrát
- nedá se shodit křížkem
- nedá se blokovat

A co je mi taky záhadou, jak to ten Google aplikuje? Na stejné IP jsem to měl napřed jen v prohlížeči PaleMoon, pak Firefox, ale ne Chrome, ani IE. Pak i IE - a to celé ještě kombinováno tím, že někdy to nedělalo na doméně google.com, ale jen .cz. Pak už neplatilo ani tohle... No, to jen na okraj. Takhle se ten web brzo nebude dát používat, fakt mám dojem, že se lidstvo zbláznilo! Asi stárnu...

Nobody

Re:Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?
« Odpověď #3 kdy: 20. 01. 2016, 08:31:06 »
No, to jsem samozřejmě nezmínil: celkově to skutečně podle teorie her zákonitě vede jen k tomu, že to člověka nutí cookies používat - tedy pravý opak, než by mělo.

Tak to ale neni pravy opak; Google zajiste chce, aby sis pocitac zasvinil jejich smirovacimi cookies. Pravy opak je, to co udela kazdy rozumny clovek, kdyz vleze na web, kde na nej hned vystartuje popup, ktery navic zablokuje tu funkci, kvuli ktere tam vubec sel: prestane ten web pouzivat. Na google jdu, abych neco vyhledal, ne proto, abych si procital nejaky licencni ujednani a souhlasy se smirovanim (pozadovat registraci je zatim jeste nenapadlo).
Nejlepsi na tom je, ze cookies od google explicitne blokuji (protoze na Google jsou i Self-destructing cookies kratke) a nejen ze se mi tohle zatim neobjevilo (na mem pocitaci; jinde uz jsem to videl), ale to vyhledavani funguje i bez cookies. Takze at uz EU naridila ohledne cookies cokoliv, Google s tim prudit nemusi. Jenze chce.

Ondro

Re:Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?
« Odpověď #4 kdy: 20. 01. 2016, 08:42:48 »
Tiez sa mi mazu cookies pri ukonceni firefoxu/iceweasel (mazem tiez historiu prehliadania) ale tuto hlasku som na mojich PC nevidel. Mam nainstalovany AdblockPlus a Ghostery.
Nezobrazuje sa mi to ani na jednom stroji s windows, kde mam rovnake nastavenie firefoxu.


Lol Phirae


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?
« Odpověď #6 kdy: 20. 01. 2016, 09:46:58 »
Pouzivejte Ixquick, ne Google. A v tech nekolika pripadech, kdy Ixquick neni vhodny a musite pouzit Google, protoze napriklad nevite jak presne polozit otazku a pisete prilis vagne, tak holt zatnete zuby a holt to ogklikate.

Jinak moznost je nemazat susenku a Google pouzivat prihlaseny na Google ucet, aby se jim to v NSA nemichalo a vedeli presne, co kdo vyhledava a nemuseli si komplikovat zivot s browser fingerprintingem.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?
« Odpověď #7 kdy: 20. 01. 2016, 10:00:09 »
Zkus https://www.google.com/?gfe_rd=cr&gws_rd=cr,ssl

Hezke. Jeste kdybys tak vedel, jak zeditovat URL, ktere Firefox pouziva pro vyhledavani z vyhledavaciho pole. Tedy jak zeditovat parametry search enginu. V Opere to snad slo, ale ve FF jsem na to nejak nenarazil.

Lol Phirae

Re:Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?
« Odpověď #8 kdy: 20. 01. 2016, 10:21:00 »
Jeste kdybys tak vedel, jak zeditovat URL, ktere Firefox pouziva pro vyhledavani z vyhledavaciho pole. Tedy jak zeditovat parametry search enginu. V Opere to snad slo, ale ve FF jsem na to nejak nenarazil.

Tuto funkci soudruzi z Mozilly ve své neskonalé moudrosti odstranili...  ::) ::) ::)

Můžeš zkusit https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/keyword-search/

Jan Dědič

Re:Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?
« Odpověď #9 kdy: 20. 01. 2016, 23:19:28 »
Docela určitě je to možné vyřešit novým filtrem pro adblock plus. Ale ať dělám co dělám, nedaří se mi donutit google, aby mi tu hlášku zobrazil :o

ES

Re:Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?
« Odpověď #10 kdy: 21. 01. 2016, 16:55:46 »
misto www.google.cz pouzivam ipv6.google.com tam to neotravuje

Karel

Re:Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?
« Odpověď #11 kdy: 25. 01. 2016, 14:16:33 »
Jenže ono to už dělá i na youtube!

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?
« Odpověď #12 kdy: 25. 01. 2016, 14:47:11 »
Koukam, ze web bude za chvili zcela nepouzitelny, protoze clovek tam bude travit 90 % casu odklepavanim hlasek o susenkach a o soukromi.

Re:Google - jak se zbavit hlášky "Než budete pokračovat…"?
« Odpověď #13 kdy: 25. 01. 2016, 17:08:40 »
Koukam, ze web bude za chvili zcela nepouzitelny, protoze clovek tam bude travit 90 % casu odklepavanim hlasek o susenkach a o soukromi.
No tak ještě že máme etn adbock ... .