Nákup legálních Windows 7 x64 CZ

Shampoo

Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« kdy: 15. 01. 2016, 19:40:37 »
Zdravím,

nechtěl jsem otevírat nové téma, ale stále z toho nejsem 2x chytrý.

Situace:
známý nakoupil 3x PC bez OS pro firmu, jelikož měl prodejce pouze Windows 10 OEM, u které není možný downgrade na Windows 7 (chce mít zatím jednotný OS na všech PC - má jich asi 10, navíc některý SW není prý zatím s Win10 kompatibilní).
Myslel, že zkusí tedy sehnat neprodané Windows 7, které leží prodejcům na skladě.

Samozřejmě chce nakoupit co nejlevněji (pokud je to legální a nedojde k žádnému problému).
Našel si tyto obchody:
http://shop.instaluj.cz/window-7-profesional-64-bit-cz-odkoupena-licence
http://www.vyhodny-software.cz/windows-7/windows-7-professional
http://www.sw.centrum.cz/operacni-systemy/windows-7-home-premium-oem64 (neřešme to, že Home pro domácnost)

1. Jde o přeprodej nevyužitých licencí
2. Známá firma, o které se diskutuje, zda to legální je, či není...
3. Tohle by měl být originální/zabalená/nepoužitá OEM licence, ale s tím, že prý lze objednat bez HW...

Člověk, aby se v tom vyznal...
Díky za info




Shampoo

Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #1 kdy: 15. 01. 2016, 20:46:21 »
Tak u toho 3. prodejce jsem se asi spletl. Zvláštní popis u produktu, takže se to nejspíše netýká OEM licence.

Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #2 kdy: 15. 01. 2016, 21:24:27 »
Instaluj vypadá hodně podobně jako výhodný software. http://shop.instaluj.cz/article/546/jak-druhotny-software-funguje-.php

OEM samozřejmě můžeš koupit bez HW např. jen za účelem dalšího prodeje. Mě OEM prodali v ExaSoftu. Instalovat to nemůžeš.

Já bych asi připlatil jeden tisíc na GGK abych měl klid nebo bych se zkusil domluvit s prodejcem PC na doplnění faktury.

lojza

Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #3 kdy: 15. 01. 2016, 21:41:06 »
nebal bych se vyhodny-software.cz

uz to provozujou dlouho, uz by je ms davno zazaloval

Shampoo

Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #4 kdy: 15. 01. 2016, 21:55:56 »
Instaluj vypadá hodně podobně jako výhodný software. http://shop.instaluj.cz/article/546/jak-druhotny-software-funguje-.php

OEM samozřejmě můžeš koupit bez HW např. jen za účelem dalšího prodeje. Mě OEM prodali v ExaSoftu. Instalovat to nemůžeš.

Já bych asi připlatil jeden tisíc na GGK abych měl klid nebo bych se zkusil domluvit s prodejcem PC na doplnění faktury.

A kdes sehnal Win 7 x64 CZ GGK za 3000 Kč? Já jsem tedy na žádný nenarazil...
Sakra, teď mám teda dilema... Je něco jiného, když jde o soukromou osobu a o firmu.


robotron

Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #5 kdy: 15. 01. 2016, 22:06:46 »
Kde je Lael, kdyz ho nekdo potrebuje?

Lol Phirae

Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #6 kdy: 15. 01. 2016, 22:12:44 »
Nakup na uloz.to ;)

Shampoo

Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #7 kdy: 15. 01. 2016, 22:26:33 »
Bože, to jsou rady...
Udělám to tak, že se pokusím od nějaké prodejce získat OEM a ten nainstaluju... Košér to není, ale snad nejmenší zlo.

dustin

Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #8 kdy: 15. 01. 2016, 22:44:05 »
nebal bych se vyhodny-software.cz

uz to provozujou dlouho, uz by je ms davno zazaloval

Souhlas. Děláme to úplně stejně. Dostanu ofiko fakturu, médium, klíč, zaregistruju u MS, vše funguje. Víc neřeším, i tak je ta částka za win licenci  kvůli nutnosti testovat naše weby pod neustále se měnícími nesmysly MS dost drahá. Chtěl bych vidět, jak by slábnoucí MS napadnul všechny jejich klienty...

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #9 kdy: 15. 01. 2016, 23:38:51 »
Bože, to jsou rady...
Udělám to tak, že se pokusím od nějaké prodejce získat OEM a ten nainstaluju... Košér to není, ale snad nejmenší zlo.
Stejně dobře ty peníze můžeš spláchnout do záchoda a možná je tam upotřebíš užitečněji. Jestli maj v licenčních podmínkách, že platí jen spolu se zakoupením nového PC, tak to není platná licence. Stejně neplatná jako ta z warezu, akorát že za ni dáš o ∞% víc.

Shampoo

Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #10 kdy: 16. 01. 2016, 01:22:50 »
Tak pokud je to offico zabalena/nikdy pouzita OEM a bude na novem PC, od te doby jiz neprenositelna, tak to az tak hrozne snad nebude 😃. Jen nebude s PC spolu na fakture... 😃
Snad aspon lepsi, nez od prekupniku z druhe ruky a to jsou take OEM, ale od Dell ci Lenovo.

Jeste mne napada... Mate nekdo zkusenost s Clonezilla?
Ty PC jsou totozne. Nainstaluju jedno PC (bez aktivace), udelam clone disku a pouziju v druhem a nasledne tretim... Pujdou potom vsechny 3 PC aktivovat (kazdy jinym klicem)? Pri aktivaci telefonem se zadava ID, ale jelikoz je to clone disk, tak bude asi stejne, nebo ne? Pokud bych zvolil online aktivaci, tak se zadava Product Key, ktery je na stitku (pokud by to slo) a to by problem byt asi nemel...

Pepe

Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #11 kdy: 16. 01. 2016, 02:47:12 »
Co tak zkusit kinguin nebo g2a?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #12 kdy: 16. 01. 2016, 10:37:03 »
Jeste mne napada... Mate nekdo zkusenost s Clonezilla?
Ty PC jsou totozne. Nainstaluju jedno PC (bez aktivace), udelam clone disku a pouziju v druhem a nasledne tretim... Pujdou potom vsechny 3 PC aktivovat (kazdy jinym klicem)? Pri aktivaci telefonem se zadava ID, ale jelikoz je to clone disk, tak bude asi stejne, nebo ne? Pokud bych zvolil online aktivaci, tak se zadava Product Key, ktery je na stitku (pokud by to slo) a to by problem byt asi nemel...

Existuje program, ktery se normalne pouziva pri kradeni Widli 7. Nainstaluje aktivovany boot record nebo co. Pocitam, ze kdybyste ho pouzil, tak je to putna. Tezko nekdo bude zkoumat vic, nez jestli mate nalepku a tedy jste za licenci zaplatil. Do toho, jak jste to aktivoval nikomu nic neni. Minimalne jsem zatim neslysel o tom, ze by existovala legalni povinnost Widle aktivovat pomoci MS serveru.

Takto ostatne aktivuji Widle i vyrobci jako Dell a dalsi. A dokonce snad muzete od nich mit na stroji nalepku s cislem, ktere neodpovida tomu, co je zapsano ve Widlich. Oni to take klonuji, protoze jinak by se z toho posrali.

Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #13 kdy: 16. 01. 2016, 11:13:13 »
Co si pamatuji (už je to pár let), byla ve win binárka, která sloužila k doplnění instalačních informací, po jejím spuštění se systém chová, jako předinstalovaný OEM. Chce odsouhlasit EULU, zadat klíč... Takže se dala instalace prostě klonovat a pak jen sputit ta binárka.

Sakra Laeli, kde seš, když by ses mohl i jednou hodit.

V2kt0r

Re:Nákup legálních Windows 7 x64 CZ
« Odpověď #14 kdy: 16. 01. 2016, 11:17:48 »
Nevím, zda je to v ČR papežštjsí, než papež, ale v Německu už soudy rozhodly, že OEM licence lz eprodávat, kupovat a používat i bez hardwaru. Licenci na Windows 7 x64 ultimate jsem na eZátoce koupil za něco kolem 60 EUR.
Jelikož nelegální uživatelé desktopových systémů MS tolik nepálí (pomáhají mu zvýšit podí na trhu), neměl bych strach, že po tobě jak uživateli nějak půjdou, když licenci budeš mít, a vozit se po tom, kde a s čím jsi ji koupil.
Normálně bych nějakou tu OEM licenci pořídil a nainstaloval. V nejhorším: koupit a přeprodat si ji sám s USB sticken, myší a podobným "hardwarem". Al emyslím, že takové prostocviky nejsou vbec nutné.

Alternativou by možná mohla být i ta německá eZátoka - když koupíš verzi Ultimate, můžeš, pokud vím, přepínat jazyky a tím pádem ty Windowsy používat v češtině.