Investor pro C++ IDE

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #300 kdy: 18. 09. 2021, 23:03:27 »
naviac poukazujes na to ze idris znamena prorok...
[facepalm]
Ještě větší retard, než jsme se obávali, hejže?  ::)
Hele já nevím. Mě přijde, že je to dobou. Já takovýho kluka měl doma (na návštěvě). On je hodnej, což o to. Ale jako nějaká rozvaha, logické uvažování, přehled ale třeba i pud sebezáchovy jako vůbec. Přece nepudu do sporu, kde tuším, že mohu prohrát?! A ještě s takovým křikem. A oni tito lidé snad opravdu věří, že když budou hodně, ale fakt hodně křičet, tak že si tu pravdu vykřičí. Moc netuším v co doufají, že dosáhnou.


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #301 kdy: 18. 09. 2021, 23:12:08 »
naviac poukazujes na to ze idris znamena prorok...
[facepalm]
Ještě větší retard, než jsme se obávali, hejže?  ::)
Hele já nevím. Mě přijde, že je to dobou. Já takovýho kluka měl doma (na návštěvě). On je hodnej, což o to. Ale jako nějaká rozvaha, logické uvažování, přehled ale třeba i pud sebezáchovy jako vůbec. Přece nepudu do sporu, kde tuším, že mohu prohrát?! A ještě s takovým křikem. A oni tito lidé snad opravdu věří, že když budou hodně, ale fakt hodně křičet, tak že si tu pravdu vykřičí. Moc netuším v co doufají, že dosáhnou.
Hmm. Jestli to tak opravdu je, tak je to dost smutné.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #302 kdy: 18. 09. 2021, 23:13:26 »
naviac poukazujes na to ze idris znamena prorok...
[facepalm]
Ještě větší retard, než jsme se obávali, hejže?  ::)
Tak si zadaj do google Idris, co ti najde. Na kolkej strane vysledkov by ta uzastna info mala byt? 10k a nejake drobne?

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #303 kdy: 18. 09. 2021, 23:16:13 »
naviac poukazujes na to ze idris znamena prorok...
[facepalm]
Ještě větší retard, než jsme se obávali, hejže?  ::)
Tak si zadaj do google Idris, co ti najde. Na kolkej strane vysledkov by ta uzastna info mala byt? 10k a nejake drobne?

https://www.root.cz/zpravicky/vysla-nova-verze-jazyka-idris-2/

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #304 kdy: 18. 09. 2021, 23:18:31 »
Hele já nevím. Mě přijde, že je to dobou. Já takovýho kluka měl doma (na návštěvě). On je hodnej, což o to. Ale jako nějaká rozvaha, logické uvažování, přehled ale třeba i pud sebezáchovy jako vůbec. Přece nepudu do sporu, kde tuším, že mohu prohrát?! A ještě s takovým křikem. A oni tito lidé snad opravdu věří, že když budou hodně, ale fakt hodně křičet, tak že si tu pravdu vykřičí. Moc netuším v co doufají, že dosáhnou.
Hmm. Jestli to tak opravdu je, tak je to dost smutné.
Usilovně makám na tom, abych to moje děti nechytli :)
Ale to už jsme fakt daleko od tématu "Investor pro C++ IDE" :)


Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #305 kdy: 18. 09. 2021, 23:19:07 »
naviac poukazujes na to ze idris znamena prorok...
[facepalm]
Ještě větší retard, než jsme se obávali, hejže?  ::)
Hele já nevím. Mě přijde, že je to dobou. Já takovýho kluka měl doma (na návštěvě). On je hodnej, což o to. Ale jako nějaká rozvaha, logické uvažování, přehled ale třeba i pud sebezáchovy jako vůbec. Přece nepudu do sporu, kde tuším, že mohu prohrát?! A ještě s takovým křikem. A oni tito lidé snad opravdu věří, že když budou hodně, ale fakt hodně křičet, tak že si tu pravdu vykřičí. Moc netuším v co doufají, že dosáhnou.
Krikom, urazkami, vytrhavanim z kontextu a tak podobne... Njn, s tym sa da uhrat iba iluzia vyhry :D

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #306 kdy: 18. 09. 2021, 23:20:30 »
Hele já nevím. Mě přijde, že je to dobou. Já takovýho kluka měl doma (na návštěvě). On je hodnej, což o to. Ale jako nějaká rozvaha, logické uvažování, přehled ale třeba i pud sebezáchovy jako vůbec. Přece nepudu do sporu, kde tuším, že mohu prohrát?! A ještě s takovým křikem. A oni tito lidé snad opravdu věří, že když budou hodně, ale fakt hodně křičet, tak že si tu pravdu vykřičí. Moc netuším v co doufají, že dosáhnou.
Hmm. Jestli to tak opravdu je, tak je to dost smutné.
Usilovně makám na tom, abych to moje děti nechytli :)
Nápodobně. Tak ať se daří (nám oběma).

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #307 kdy: 18. 09. 2021, 23:22:14 »
naviac poukazujes na to ze idris znamena prorok...
[facepalm]
Ještě větší retard, než jsme se obávali, hejže?  ::)
Tak si zadaj do google Idris, co ti najde. Na kolkej strane vysledkov by ta uzastna info mala byt? 10k a nejake drobne?
https://www.root.cz/zpravicky/vysla-nova-verze-jazyka-idris-2/
Dřív si ta tupá část společnosti všechno googlila. Teď už máme ještě nižší “kastu”, která neumí ani googlit.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #308 kdy: 18. 09. 2021, 23:22:53 »
naviac poukazujes na to ze idris znamena prorok...
[facepalm]
Ještě větší retard, než jsme se obávali, hejže?  ::)
Tak si zadaj do google Idris, co ti najde. Na kolkej strane vysledkov by ta uzastna info mala byt? 10k a nejake drobne?

https://www.root.cz/zpravicky/vysla-nova-verze-jazyka-idris-2/

Co by to malo dokazat? Ze dotycny je uplny blb, kedze tu rozporuje to co som povodne tvrdil. A sice to, ze je dolezita typova kontrola pri preklade, nie pri behu programu.

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #309 kdy: 19. 09. 2021, 00:14:13 »
Každopádně mi furt nedochází, v čem by to testování mělo být výhodnější, nebo co jako.

Testy dělají to, co typy nesvedou. Typy obvykle nezabrání abych do proměnné měsíc nevložil hodnotu 14, aby se do indexu nedostala hodnota mimo rozsah pole. Proto po každé kompilaci spouštím testy, abych viděl, že jednotka dělá to, co má i pro hraníční hodnoty.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #310 kdy: 19. 09. 2021, 00:23:06 »
Testy dělají to, co typy nesvedou. Typy obvykle nezabrání abych do proměnné měsíc nevložil hodnotu 14, aby se do indexu nedostala hodnota mimo rozsah pole.
Na to jsou enumy a závislostní typy. Důležité jsou typy i testy, vzájemně se doplňují a pokrývají jiná rizika (typy symbolicky, testy ošetřením typických případů).

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #311 kdy: 19. 09. 2021, 00:24:05 »
Každopádně mi furt nedochází, v čem by to testování mělo být výhodnější, nebo co jako.
Testy dělají to, co typy nesvedou.
Ano, to je pravda. Ano, není to odpověď na otázku.

Typy obvykle nezabrání abych do proměnné měsíc nevložil hodnotu 14, aby se do indexu nedostala hodnota mimo rozsah pole. Proto po každé kompilaci spouštím testy, abych viděl, že jednotka dělá to, co má i pro hraníční hodnoty.
Ani s jedním příkladem jsi se netrefil. A přitom by se dali najít příklady, kdy testy krásně sekundují typům, a tedy mají svůj smysl.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #312 kdy: 19. 09. 2021, 00:37:50 »
Každopádně mi furt nedochází, v čem by to testování mělo být výhodnější, nebo co jako.

Testy dělají to, co typy nesvedou. Typy obvykle nezabrání abych do proměnné měsíc nevložil hodnotu 14, aby se do indexu nedostala hodnota mimo rozsah pole. Proto po každé kompilaci spouštím testy, abych viděl, že jednotka dělá to, co má i pro hraníční hodnoty.

Takze vlastne dany jazyk nema dostatocnu typovu kontrolu, kedze ju musim suplovat testami. Pritom by stacilo
Kód: [Vybrat]
type Month is range 1 .. 12;

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #313 kdy: 19. 09. 2021, 01:15:22 »
Ale ty testy musím napsat, že? A musím je napsat správně, že?

Ale vy jste se ptal, jak pomohou testy. Na tuhle chybu prijde kazdy linter, k tomu nejsou treba testy. Ale staci i uplne trivialni test, ktery pokryje ten kod.
Tak to prr! Na nic takového jsem neptal. Já se jen opatrně ptal, co skutečnost, že to spadne dokazuje. Ty říkáš, že na to přijdu při testu. OK, tak ten test teda musím napsat. Nebo musím spustit linter, což je takovej podivnej kříženec mezi statickými typy a automatickými testy - ok.

Každopádně mi furt nedochází, v čem by to testování mělo být výhodnější, nebo co jako. (Bez ohledu na to, že už tu jedno vlákno na toto téma bylo, kde to bylo do mrti rozebráno. Ale někdo si chce tu slepou uličku asi prolézt znova. No, buduž mu přáno.)

Linter odhali stejny typ chyb jako kompiler. Testovani odhali jiny typ chyb.

Re:Investor pro C++ IDE
« Odpověď #314 kdy: 19. 09. 2021, 01:18:22 »
konkretne u toho scitani, ktere je v prikladu, pokud ta operace dela neco s cisly (hadam ze scita), ruzne out of range chyby bezny kompiler neodhali, vetsinou je jednodussi napsat testy na ruzne krajni pripady