Hromadné programování ESP8266 (12E)

JD

Re:Hromadné programování ESP8266 (12E)
« Odpověď #15 kdy: 02. 01. 2016, 13:22:04 »
Souhlasim, programovat az zapajene.
Uprimne je vetsi pravdepodobnost, ze se to poskodi pri pajeni, nez ze modul bude vadny od dodavatele. Krom toho bude lacinejsi udelat par kusu navic a pripadne vadne vyhodit, nez pri takovemto mnozstvi resit testovani vstupu.


Re:Hromadné programování ESP8266 (12E)
« Odpověď #16 kdy: 02. 01. 2016, 18:24:53 »
Zda se mi, ze by jsi mel spise resit blbe navrzenou desku. Pokud neco musim programovat, to neco se zaletovava a je to vse v malem nakladu, pak by mela byt moznost naprogramovani to on-board samozrejmosti.
Neblbni, nestraš. To by znamenalo, že by si zákazníci mohli najít a opravit případné chyby a řešit věci jinak, než kupte si od nás toto, to co tam máte je nekompatibilní.

Člověk pak v mašině najde arduino mega na vlastní desce s pár dalšíma součástkama s prodejní cenou $5k a čistě omylem (a vinou externisty, dodavatele, předchozího magoramanagementu ...) jsou napasovaný elyty na mosfetech.

Saky

Re:Hromadné programování ESP8266 (12E)
« Odpověď #17 kdy: 03. 01. 2016, 14:55:15 »
Zda se mi, ze by jsi mel spise resit blbe navrzenou desku. Pokud neco musim programovat, to neco se zaletovava a je to vse v malem nakladu, pak by mela byt moznost naprogramovani to on-board samozrejmosti.

Jak jsem psal deska BUDE mít pady pro naprogramování až finálního produktu. Jak jsem ale psal, zmetkovost ESP je celkem velká a fakt bych nerad kvůli 35 kačkám za ESP vyhazoval celé desky za 900,-. Programování jsem zmínil jen proto, že když už bude ESP připojeno pro test před osazením, proč tam ten soft rovnou nenalít...

Ono je to jen o ceně. Primárně se výrobou nezabývám, potřebuji pro sebe cca 100ks "něčeho" a protože se myslím, že by se to mohlo hodit, chci vyrobit těch ks víc a nabídnout dále, to je celé.. pro ty, co si myslí jaký to není byznis si to lehce spočítají, při koncové ceně cca 1 400,- nákladech na výrobu cca 1050 včetně obalu, 50 tisíc za CE & FCC, nutnost vypracovat dokumentaci pro certifikace, případná kontrola výrobního postupu a hlavně hromada práce s tím.. Kdo už si to spočítal, tak mu je jasné, že mi nejde o výdělek, pouze když se automatizaci věnuji, rád bych také troškou přispěl a produkt, který vyrábím pro sebe může udělat třeba radost pár dalším lidem - bastličům.

Každopádně testovací přípravek je vyřešen, děkuji všem a tím bych to asi uzavřel ;)

ppeettrr

Re:Hromadné programování ESP8266 (12E)
« Odpověď #18 kdy: 03. 01. 2016, 21:31:03 »
A co to tedy bude, smím-li být tak smělý?

and

Re:Hromadné programování ESP8266 (12E)
« Odpověď #19 kdy: 03. 01. 2016, 21:40:04 »
Pridam se k prosicum - kdyz u ten vydelek neni a ma byt  mala serie, urcite hodne lidi by zajimalo co to je a treba by i generovali "nabytecny" zisk.....

Je skoda ze casto nekdo resi problem mezi komunitou, ale projekt je tak tajny, ze diky tajnosti se na nem ani nemuze vydelat....


host

Re:Hromadné programování ESP8266 (12E)
« Odpověď #20 kdy: 03. 01. 2016, 21:55:26 »
Nabízím další tip na kontakty pro připojení na přípravek.
Když rozeberete např. starý znakový LCD, tak propojení mezi PCB a kontakty na skle je pomocí dvou pásků vodivé gumy.
( přesněji řady miniaturních vzájemně izolovaných pásků vodivé gumy )
Může perfektně posloužit jako propojení mezi modulem a kontakty v přípravku.

Ajtak

Re:Hromadné programování ESP8266 (12E)
« Odpověď #21 kdy: 04. 01. 2016, 01:11:18 »
Ahoj, ted jsem nahodou narazil na toto. https://www.youtube.com/watch?v=AX61-6RkXOU Treba se tim muzes inspirovat. Minimalne tu nekdo neco podobneho popisoval.