Update kernelu problém s ovladači

Update kernelu problém s ovladači
« kdy: 30. 12. 2015, 13:31:07 »
OS: Linux Mint 17.3 "Rosa" - MATE (64-bit)

Aktualizoval jsem kernel pomocí návodu zde: http://www.linux-mint-czech.cz/jak-nainstalovat-kernel-4-3-3-v-linux-mintu/
Bohužel mě přestal pracovat ovladač NVIDIA (Stal se nefunkční) (Vše vypadá jako by žádný ovladač nainstalovaný nebyl)
Zde mám aktivovaný ovladač a jeho verze je 352.63 (tato verze je aktuální)
http://s15.postimg.org/88qeqvinv/xx2.png

Proto se domnívám že ovladač byl nějak zkompilován nebo nainstalován/aktivován na staré jádro a na nové nebyl

Proto stejný ovladač který jsem si stáhnul a má koncovku run stáčí nějak nainstalovat aby vše fungovalo...

Při instalaci dostávám ale ERROR:
Kód: [Vybrat]
ERROR: You appear to be running an X server; please exit X before installing.  For further details, please see the section INSTALLING THE NVIDIA DRIVER in the README available on the Linux driver download page at www.nvidia.com.

Takže nevím jak postupovat jestli mám starý ovladač nebo všechny ovladače nějak odinstalovat a pak nainstalovat tento nebo postupovat nějak jinak :-/

Děkuji za radu :-)


Dzavy

Re:Update kernelu problém s ovladači
« Odpověď #1 kdy: 30. 12. 2015, 13:44:47 »
A raději ještě jednou zopakuji: Na radu člověka, kterého si velmi vážím (vxmery) přidám ještě jedno dobře míněné varování. Pokud váš systém pracuje bez problémů, pokud nevíte, co jednotlivé níže uvedené příkazy znamenají a co mohou způsobit a nejste-li linuxový dobrodruh či kaskadér, libující si v hrátkách se systémem, prosím NEUPGRADUJTE. V opačném případě se stává, že dochází k pádu systému a ztrátě vašich dat. Ne, že bychom vám poté nechtěli pomoci, ale je to zbytečné plýtvání naším i vaším časem. Opravdu si vše předem řádně rozmyslete.

Takze co presne Ti v tom stavajicim systemu nefungovalo a/nebo ceho jsi tim chtel dosahnout?

fedorac

Re:Update kernelu problém s ovladači
« Odpověď #2 kdy: 30. 12. 2015, 13:47:12 »
pri startu dat do kernel parametru
3
nerozjede xka

sh NVIDIA....run

taky myslim, ze proprietar nvidia zatim nejde s xorg 1.18, nutno downgrade
(ale ted to nemam pred sebou)

Trubicoid2

Re:Update kernelu problém s ovladači
« Odpověď #3 kdy: 30. 12. 2015, 13:47:34 »
No tak to nedelej v X, ale v konzoli. Tedy ctrl+alt+f1
Mozna budes muset zabit X? To nevim. Ale urcite budes potrebovat taky zdrojaky jadra, aby se udelal modul.

Mozna moc velkej oprusk, tak co pouzivat stary jadro s nvidia a novy s nouveau? (Open source ovladac, mel by tam asi bejt, nebudes nic kompilovat)

Re:Update kernelu problém s ovladači
« Odpověď #4 kdy: 30. 12. 2015, 14:18:25 »
fedorac: Můžeš být konkretnejší co máš na mysli ?

Trubicoid2: Ten Error jsem dostal právě v konzoli pomocí ctrl+alt+F1
Jinak ovladač Nouveau taky nefunguje.


Tvůj přístup je podle mě to co zabijí komunitu linuxu promin že to tak říkám.
Mám rád linux a chci se s ním naučit pracovat a to znamena řešit problémy které mě potkají.


Za další nápady budu rád :-)


Zaklinač

Re:Update kernelu problém s ovladači
« Odpověď #5 kdy: 30. 12. 2015, 14:32:23 »
...
Za další nápady budu rád :-)

Downgrade kernelu to pomáhá...btw na co potřebuje ten nejnovější?

Já mám celkem nový hw a bez problému jedu na stabilním kernelu 3.16.0-37.

Dzavy

Re:Update kernelu problém s ovladači
« Odpověď #6 kdy: 30. 12. 2015, 14:44:14 »
Mám rád linux a chci se s ním naučit pracovat a to znamena řešit problémy které mě potkají.

Tak to ses vydal dost blbou cestou. Pokud si nedokazes sam poradit s hlaskou "You appear to be running an X server; please exit X before installing", tak sahani na kernel je momentalne uplne mimo Tvou ligu.

Trubicoid2

Re:Update kernelu problém s ovladači
« Odpověď #7 kdy: 30. 12. 2015, 14:50:00 »
Tedy zabít X server nebo nabootovat bez něj, jak radili přes init 3, možná to má mint jinak

V tom novým jádru není nouveau modul? Není třeba doinstalovat ještě nějakej balík z teho ppa, kde jsi vzal ten novej kernel?

Re:Update kernelu problém s ovladači
« Odpověď #8 kdy: 30. 12. 2015, 15:14:54 »
Dzavy: No hlavně že tvoje liga je spamovaní fóra :-D (Beztak další windososák) :-D

Trubicoid2: Nové jádro jsem nainstaloval přesně podle návodu jak jsem už psal mrkni na tu stránku.

V linux mintu je "Předvolby aplikací spouštěných při přihlášení"

Tam je:
-NVIDIA X Server Settings
-Support for NVIDIA PRIME (shows a tray icon when a compatible NVIDIA)

Asi bude stačit když to vypnu a dám reset...

Teď otázka když to nainstaluji oběví se mě ovladač místo původního v nastavení zde?: http://s15.postimg.org/88qeqvinv/xx2.png

Nebylo by možná lepší jestli to nějak jde odinstalovat původní ovladač od NVIDIA ? co tam mám ukázaný ?

Trubicoid2

Re:Update kernelu problém s ovladači
« Odpověď #9 kdy: 30. 12. 2015, 15:48:54 »
Prime nepotrebujes vubec, to je pro notebooky

Ovladac neinstalujes tim obrazkem, kterej posilas. Tak se instaluji jenom ruzne verze na podporovane kernely, coz ty ted nemas. Musi se rucne.

Bych to na starym podporovanym kernelu prepnul v tvym obrazku na nouveau, vyzkousel, ze vse funguje. Nabootoval novy jadro a tam by ten nouveau mel jet automagicky. Ty nvidia vyhodit po startu tedy.

Anebo jestli trvas na nvidia, tak bych se asi vyprd na novy jadro. Budes muset rucne kompilovat a konfigurovat a to pri kazdy zmene jadra nebo ovladace.

Jinak to novy jadro se taky nebude aktualizovat automaticky jako distribucni jadra, budes muset rucne. Podle me oprusk, vyprd bych se na to.

Zaklinač

Re:Update kernelu problém s ovladači
« Odpověď #10 kdy: 30. 12. 2015, 16:04:52 »
Dzavy: No hlavně že tvoje liga je spamovaní fóra :-D (Beztak další windososák) :-D

Trubicoid2: Nové jádro jsem nainstaloval přesně podle návodu jak jsem už psal mrkni na tu stránku.

V linux mintu je "Předvolby aplikací spouštěných při přihlášení"

Tam je:
-NVIDIA X Server Settings
-Support for NVIDIA PRIME (shows a tray icon when a compatible NVIDIA)

Asi bude stačit když to vypnu a dám reset...

Teď otázka když to nainstaluji oběví se mě ovladač místo původního v nastavení zde?: http://s15.postimg.org/88qeqvinv/xx2.png

Nebylo by možná lepší jestli to nějak jde odinstalovat původní ovladač od NVIDIA ? co tam mám ukázaný ?

Ono by asi stačilo :
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get purge nvidia-352*
potom by měl naběhnou nouveau driver z jádra, jen mrkni jestli ho nemáš na backlistu, po restartu stačí jít do ovládacího panelu a nainstalovat driver znovu pře origo repro... mělo by to běhat

BTW ta hláška znamená, že ti jede Xserver ... proto nejde naistalovat driver, je potřeba ho shodit... více zde http://www.linux-mint-czech.cz/jak-nainstalovat-nejnovejsi-ovladace-nvidia-v-linux-mintu-17-qiana/

fedorac

Re:Update kernelu problém s ovladači
« Odpověď #11 kdy: 30. 12. 2015, 21:18:36 »
"pri startu dat do kernel parametru
3
nerozjede xka
"

vypnout PC, zapnout PC, projde BIOS, textovy menu grubu se seznamem linuxu,kernelu,windows ...
sipkama vybrat kernel - me to jede na fedore s 4.2.8
tabulatorem nebo necim se dostat do editace, radek kterej zacina linux nebo linux16 - na konec pridat trojku
enter nebo F10 nebo necim to spustit - > naskoci text login do terminalu, zadna grafika

"
sh NVIDIA....run
"

to je fajl stazenej z download.nvidia.com
urcite je potreba kernel-devel
apt-get install kernel-dev  # asi - na fedore je kernel-devel

"
taky myslim, ze proprietar nvidia zatim nejde s xorg 1.18, nutno downgrade
(ale ted to nemam pred sebou)
"
detaily uz nevim, google