Přístup na router/y

Winner

Přístup na router/y
« kdy: 30. 12. 2015, 09:00:29 »
Zdravím přátelé,

řeším delší čas problém, který se tady budu snažit nastínit. Mám poměrně nový desktop PC, a mám s ním problém se dostat skrz LAN na jakýkoliv router skrze prohlížeč. Nyní mám router Mikrotik RB951G-2HnD - na něj se dostanu poměrně bez problému skrz Winbox ale jen pomocí MAC adresy, na klasickou adresu '192.168.88.1' mi neodpoví, a takto je to s jakýmkoli routerem. Když vezmu svuj starý router Tenda a připojím ho k mikrotiku nastavím vše aby fungovalo nová wifi dhcp...., tak se již na mikrotik skrz adresu dostanu ale nedostanu se na Tendu. A takto je pořád, že se nedostanu na router na který sem LANkem přímo napojen, a problém je i s tiskárnou a vším co mám napojeno do sítě... Skrz wifi z mobilu, NTB...  se dostávám do routerů(obou) i tiskáren bez problému a je jedno skrz co se napojím jesi přímo (wifi) nebo přez druhý(wifi) router... NTB sem zatím nezkoušel napojit LANkem..

OS: Windows 10, mám tam antivirák avast pro - antivirem to dle mě nebude, ale hodlám ho na zkoušku dneska odinstalovat (pro upřesnění na NTB kde není žádný problém je avast též..)

Měl by někdo radu? Věřím, že je to nějaká prkotina kterou sem přehlédl. Snad bylo pochopeno oč mi jde. Díky za rady  :)


berny

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #1 kdy: 30. 12. 2015, 09:40:50 »
Zdravím přátelé,

řeším delší čas problém, který se tady budu snažit nastínit. Mám poměrně nový desktop PC, a mám s ním problém se dostat skrz LAN na jakýkoliv router skrze prohlížeč. Nyní mám router Mikrotik RB951G-2HnD - na něj se dostanu poměrně bez problému skrz Winbox ale jen pomocí MAC adresy, na klasickou adresu '192.168.88.1' mi neodpoví, a takto je to s jakýmkoli routerem. Když vezmu svuj starý router Tenda a připojím ho k mikrotiku nastavím vše aby fungovalo nová wifi dhcp...., tak se již na mikrotik skrz adresu dostanu ale nedostanu se na Tendu. A takto je pořád, že se nedostanu na router na který sem LANkem přímo napojen, a problém je i s tiskárnou a vším co mám napojeno do sítě... Skrz wifi z mobilu, NTB...  se dostávám do routerů(obou) i tiskáren bez problému a je jedno skrz co se napojím jesi přímo (wifi) nebo přez druhý(wifi) router... NTB sem zatím nezkoušel napojit LANkem..

OS: Windows 10, mám tam antivirák avast pro - antivirem to dle mě nebude, ale hodlám ho na zkoušku dneska odinstalovat (pro upřesnění na NTB kde není žádný problém je avast též..)

Měl by někdo radu? Věřím, že je to nějaká prkotina kterou sem přehlédl. Snad bylo pochopeno oč mi jde. Díky za rady  :)

vypni firewall - windowsovej i v avastu, co rika ipconfig /all ? ip,maska,gateway,dns? jaky prohlizec? dela to i po odinstalaci avastu?

Zelenáč

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #2 kdy: 30. 12. 2015, 09:52:06 »
Stahni si ip scanner a projeď si z kompu vsechny ip, at zjistis, kde vsude se nasloucha, treba ti to napovi.

linux

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #3 kdy: 30. 12. 2015, 13:58:15 »
google yumi live linux usb

a posledni na co ty win 10 budou potreba je nahrnuti live linuxu na usb flash.

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #4 kdy: 30. 12. 2015, 18:26:45 »

vypni firewall - windowsovej i v avastu, co rika ipconfig /all ? ip,maska,gateway,dns? jaky prohlizec? dela to i po odinstalaci avastu?

mel by tu byt pripnuty obrazek. Je z toho neco vypovidajici??

google yumi live linux usb

a posledni na co ty win 10 budou potreba je nahrnuti live linuxu na usb flash.


Moc rád bych nahodil Linux, ale to bych to herní PC mohl hodit po psovi, a nejsem jediný uživatel :)


Re:Přístup na router/y
« Odpověď #5 kdy: 30. 12. 2015, 18:30:24 »
a zapomměl bych, prohlížeče všechny od chromu prez firefox az po operu.... a dělá to i po odinstalaci a všeho vypnutí(firewall)

Trubicoid2

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #6 kdy: 30. 12. 2015, 18:37:40 »
Co ping 192.168.88.1 ?
A co tam dělá DNS 10.0.0.1 ?
ping 10.0.0.1 někam jde?

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #7 kdy: 30. 12. 2015, 20:07:40 »
ping na mikrotik (192.168.88.1) funguje <1ms
ip scanner nasel mikrotik taky prilozim screen ale nejsem stavu se tam dostat přez prohlizeč. antivir i firewall vypnuto resp. antivir ted nainstalovan žádný není.

opravdu nevim co s tím.....

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #8 kdy: 30. 12. 2015, 20:20:37 »
10.0.0.1(5) je UBNT na střeše, od poskytovatele...

Vulk

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #9 kdy: 30. 12. 2015, 21:25:46 »
Prepac, ale ako vidim killer sietovku chce sa mi grcat, skus si tam supnut nejakeho zapraseneho realteka a otestuj to ....

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #10 kdy: 30. 12. 2015, 22:02:14 »
Nemáš v prohlížečích nastavený nějaký proxy server? Zkus telnet z příkazové řádky na port 80. Tuším, že telnet je i ve windows.

M.

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #11 kdy: 30. 12. 2015, 22:10:34 »
Spíše proxina v nastavneí systému, pokud mu to dělají všechny prohlížeče.
To přidělení IP adres od DHCP ve výpisu vypadá OK a odpovídá tomu, jak to Mikrotik v základu dává.
Můžeš se zkusit ještě tím prohlížečem spojit i na IP adresu na WAN straně toho Mikrotika, zda to půjde, když na tu IP na LAN straně to nechce jít.

macpac

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #12 kdy: 30. 12. 2015, 23:13:47 »
V prvni rade pryc s Avastem pokud tam mas WIN10.
Uz jsem resil cca 4 pripady kdy na win10 avast blokoval pristup na sluzby co bezi na GW a taktez blokoval identifikaci site (ta od MS co se podle ni nastavuje FW -domaci sit, verejna, neznama atd.)
Pokud toto nezabere tak jako dalsi bych zkusil update sitovky.

Trubicoid2

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #13 kdy: 31. 12. 2015, 04:51:14 »
Jeste me napadlo, jestli to nedala to IPv6-toredo? Ja to nikde nemam, tak nevim. Jestli nepotrebujes, tak to zrus.

Re:Přístup na router/y
« Odpověď #14 kdy: 31. 12. 2015, 08:02:34 »
Prepac, ale ako vidim killer sietovku chce sa mi grcat, skus si tam supnut nejakeho zapraseneho realteka a otestuj to ....
jj taky se mě nelíbí od toho co ten komp mám, ale šlapalo to víceméně tak sem nato nešahal. Zkusím tam šupnout jinej, je fakt že občas to má problém přiřadit adresu z DHCP u mikrotika se mi nestalo ale u Tendy už párkrát jo. MK mám 3 dny tak... :D
Spíše proxina...
Můžeš se zkusit ještě tím prohlížečem spojit i na IP adresu na WAN straně toho Mikrotika, zda to půjde, když na tu IP na LAN straně to nechce jít.
Ted nevím jak to myslíš... a proxy server nula nic ... nevedu nikde ani prohlížeč ani v kompu všude vypnuto
V prvni rade pryc s Avastem pokud tam mas WIN10.
Uz jsem resil cca 4 pripady kdy na win10 avast blokoval pristup na sluzby co bezi na GW a taktez blokoval identifikaci site (ta od MS co se podle ni nastavuje FW -domaci sit, verejna, neznama atd.)
Pokud toto nezabere tak jako dalsi bych zkusil update sitovky.
avastem to není, odinstaloval sem ho a stejně nic... mam ho zaplacenej tak proč ne, už mi zabránil spoustu virům, a docela si podá ruce s výkonem... já sem s ním spokojen. Update sítovky... myslíš aktualizovat ovladač? to sem dělal jako první...
Jeste me napadlo, jestli to nedala to IPv6-toredo? Ja to nikde nemam, tak nevim. Jestli nepotrebujes, tak to zrus.
Vubec nevim jak to vypnout, adaptér v sítovkách vidím jen ten killer sráč... a ted nejsem na tom pc tak tam uplně nevidím. Víš jak?