Kdy upgradovat na W10?

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #225 kdy: 24. 12. 2015, 06:50:51 »
@mca Ocividne OS neprodavaji nizkourovnove vlastnosti, jinak by Tux nebo nejaky *nix davno kraloval desktopum. V MS proste jedou pomalu, navic pokud po tom uzivatele primo nervou, tak to neresi. Nevim, jak moc se to menilo, ale krasny priklad bylo to bootovani - proste natvrdo 1. oddil 1. disk a jinak smula. V te dobe Grub (nevim jestli uz 2, myslim, ze spis 1) byl na trochu jine urovni.

Pokud se opravdu menilo tak malo pod kapotou, tak IMO tim lepe. Upgrade je zdarma, takze to neni ze platim za nic, ale dostanu stabilni system s novym rypakem (ze ktereho, jak jsem psal vys, ani nemusim pouzivat ty moc osekane casti). A hlavne, narozdil od starsich verzi, dostavam s updaty i vylepseni a opravy, nejen kriticke bezpecnosti opravy.

Rad bych presel na Tuxe, bohuzel hry me drzi u Woken a dokud se tohle nezmeni, tak ani nema cenu zkouset prejit. Proto fandim tomu Valve se Steam Machine.


kulo

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #226 kdy: 24. 12. 2015, 10:20:46 »
o tom, ako linux predbehne windows pocujeme asi 20 rokov a stale nic
Což už se dávno stalo, akorát BFU nevidí dál jak za svůj desktop. Dokonce kolikrát ani na svůj androidí mobil ne.  :P
no jo android, to pozname, ved stoji za hovno a to za poriadne :D, to snad neni ani system, to je zrut HW a aj tak poroadne nejde, aj ked do neho napchaju neviem co. takze asi tolko k nejakemu androidu :D. jednoznacne windows phone je na tom lepsie ako droid, ale tu honicom na roote to clove nikdy nevysvetli
Že si koupíš trotlovinu s idiotským malware od výrobce aniž by sis pak ten systém uměl nastavit, to asi nebude chyba Androidu.

ja nemam co nastavovat, aby mi siel system poriadne. ja ho mam dostat do ruky uz poriadny, svizny. nie je tajomstvo, ze uzivatelia droidu su zvyknuti restartovat mobil aj kazdy den.

Tomik

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #227 kdy: 24. 12. 2015, 10:43:02 »
Ostatně nic takového jako bezchybný OS neexistuje...

Jistě. Tak to běž vysvětlit managorům z M$, co cpou svoje "bezchybné" nevypnutelné aktualizace uživatelům.
Oni ty aktualizace jdou ,,opozdit,, Tedy,mimo HOME.A nevztahuje se to bezpečnostní záplaty.Ale toto bych MS.nijak nevyčítal,větščina uživatelů nechce řešit nějaké ,,záplaty,, a přitom bude mít pořád aktuální OS.
Největší chyby by měli odfiltrovat uživatelé v Insider
Na Linuxu třeba Ububtu si sice ,,update manageru,, mohu zvolit co a jaké instalace chci,ale stejně jako většina naprosto netuším co jak které balíčky aktualizací řeší....Stejně tak nikdo nemůže zaručit že se po aktualizaci něco neposere:)
Už jenom z principu PC a nekonečné kombinace HW. toto skoro nikdo nemůže zaručit,ani popravdě slibovat..

Tomik

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #228 kdy: 24. 12. 2015, 10:57:23 »
o tom, ako linux predbehne windows pocujeme asi 20 rokov a stale nic
Což už se dávno stalo, akorát BFU nevidí dál jak za svůj desktop. Dokonce kolikrát ani na svůj androidí mobil ne.  :P

no jo android, to pozname, ved stoji za hovno a to za poriadne :D, to snad neni ani system, to je zrut HW a aj tak poroadne nejde, aj ked do neho napchaju neviem co. takze asi tolko k nejakemu androidu :D. jednoznacne windows phone je na tom lepsie ako droid, ale tu honicom na roote to clove nikdy nevysvetli
Mohu se zeptat v čem je na tom Windows Phone lepší? Donedávna jsem jako firemní phone měl Lumii 635. A mohu říci že nic tak hrozného jako je WP. nepřeji ani největšímu nepříteli:)
Jakožto uživatel první Moto X,která už není zrovna ,,žhavá novinka,, jsem to psychologicky nevydržel a koupil jsem si Moto E (2014).Podobná cenová kategorie jakožto 635. Moto E je ve všem výrazně lepší,paradoxně i v rychlosti...

WP. mají na trhu cca.+- 2% a dlužno dodat naprosto zaslouženě.:)

strepty

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #229 kdy: 24. 12. 2015, 11:10:18 »
Oni ty aktualizace jdou ,,opozdit,, Tedy,mimo HOME.A nevztahuje se to bezpečnostní záplaty.Ale toto bych MS.nijak nevyčítal,větščina uživatelů nechce řešit nějaké ,,záplaty,, a přitom bude mít pořád aktuální OS.
Bezpecnostne updaty beriem, byvaju maximalne jednotky MB. Ale co take updaty ktore maju niekolko GB (Win 10 + Office). Ked spocitam instalacky tak dokopy nezabrali tolko miesta.  Naozaj to je take potrebne?


mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #230 kdy: 24. 12. 2015, 11:31:18 »
Noef Morning. Tvuj pohled i argumentaci bych pochopil na nejake pastvine BFU, ale tohle je Root a sel bych proto mnohem dal do hloubky. Nevim jak vam, ale vylozene mi pije krev prave ten update. Ackoliv nemam samovrazedne aptitude, pacman, yum, yast atd. zrovna dvakrat v oblibe (u stovek serveru moc moznosti stejne neni), preci jen si mohu definovat schemata, taby aby update slo jak potrebuji, vcetne rolling updates. Snadno si nadefinuji priority a jedu cele roky bez ohlizeni a reseni. Windows to nyni resi tak, ze jen on vi, co je pro vas dobre a s ledovym klidem odstreli cely system Symantec DLP (mj. standard ISV vcetne spravy sifrovanych SSD), nebo Cisco VPN. Tu a tam to pozere MSSQL, services a jine speky.  Prineslo to jedine ... mnohem vice prace systemakum, kteri ten WSUS museji stale projizdet, overovat, testovat a stipad v zadku kulatinu, co Microsoft vymysli priste.

Zdarma nemusi byt vzdy jen vyhoda. At jsou Win7 jakekekoliv, jsou stabilni, funkcni a praxi overene jako funkcni reseni.

kulo

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #231 kdy: 24. 12. 2015, 11:37:34 »
Tomik:
v com je lepsi? to snad nemyslite vazne :D minimalne je to odladeny system, ktory je svizny, rychly, odozva je dobra. android? pomaly, po case je to uz na nevydrzanie a treba komplet reset, aplikacie ktore su malware a zaseru cely system. jednoducho na WP sa nechyta. iOS a WP su najlepsie OS na mobilnom trhu. To ze ma podiel 2% je aj tym, ze MS trochu zaspal na vavrinoch. sam mam tablet android a padali tam aplikacie, az som musel restartnut ho, mobil mam lumiu 920 s novym 10.

technomaniak

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #232 kdy: 24. 12. 2015, 11:56:54 »
Takze V CEM je ten system tak dobry?
V čem dobrý? Myslím, že jsem říkal větu že se "kvalitativně zadařil" a je to myšleno v kontextu vývoje OS od Microsoftu. Samozřejmě že se jedná o můj subjektivní názor ale je to názor člověka co na něm 3 měsíce maká. Zatímco ho tu haní lidé, kteří viděly "z rychlíku", nebo si ho vyzkoušely na pár hodin, a jejich závěry jsou jednoznačně zavádějící. A protože  MS je tu od pádu železné opony a v té době NEEXISTOVALA žádná alternativa (např. Linux, Jablíčko) a já prošel všemi jeho OS kromě ME,Vist tak si myslím že jsem dost kompetentní k tomu abych mohl mít svůj názor, který není blud. Jestli mi budeš věřit nebo ne, je na tobě.

A těď odpověď, prostě se s ním dobře maká. Není potřeba ani prakticky žádné nové učení nových features. Jedná se o kombinaci W7 ( 70%) a W8.1 ( 30%) z pohledu uživatele. Pro dlouhodobého uživatele platformy Windows je v něm všechno intuitivní, logické a dle zvyklostí. Jede na tom vše co mi běželo na W7 MinGW,EclipseEE Mars, Java8, GlassFish,WildFly,JBoss, MySQL server, CADy, on-linovky, DaemonTools, LibreOffice bez problémů. Dokonce jsem na tom rozchodil ještě Unreal Tournament z roku 2001 či Virtual Fightera z roku 1997 bez dosboxu . Správně nastavený IE funguje luxusně. Někteří si tu stěžují na nový start, nastavení, edge apod.. Však nikoho nikdo nenutí tyto funkce používat - např. pořád jedu na IE a nějaký Edge mám totálně na háku. Ty nové ikony ve Start jsem ze zvědavosti vyzkoušel ale nepoužívám to. Taktéž ten zdarma cloud, kašlu na to. Nikdo mi nestojí za zadekí s CZ 75 a nutí mě to používat.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #233 kdy: 24. 12. 2015, 12:41:35 »
Je neuvěřitelné, kolik (zřejmě i docela inteligentních) lidí uvěřilo, že "windows 10 jsou zadarmo".

Neuvěřitelné.

Tomik

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #234 kdy: 24. 12. 2015, 13:08:32 »
Tomik:
v com je lepsi? to snad nemyslite vazne :D minimalne je to odladeny system, ktory je svizny, rychly, odozva je dobra. android? pomaly, po case je to uz na nevydrzanie a treba komplet reset, aplikacie ktore su malware a zaseru cely system. jednoducho na WP sa nechyta. iOS a WP su najlepsie OS na mobilnom trhu. To ze ma podiel 2% je aj tym, ze MS trochu zaspal na vavrinoch. sam mam tablet android a padali tam aplikacie, az som musel restartnut ho, mobil mam lumiu 920 s novym 10.
Doporučoval bych vyzkoušet nějaký Android od 4.4+.
WP jsou jenom relativně svižné.Často se pomalost maskuje za animace atd.Malware je problém třeba i na Windows:) Na Android existují mraky aplikací od skvělých až po odpad.Ale pro WP jsou většinou jenom ten odpad:)Otázka kdo bude psát aplikace na OS s mizivým ale hlavně KLESAJÍCÍM podílu na trhu....
Obávám se pokuď se nestane zázrak (jako že nestane),tak příští rok bude poslední kdy bude MS.,,vyrábět,, Lumie...
Akcionářům dochází trpělivost a dotovat ,,polomrtvolu,, lze jenom nějakou dobu.Mnohé naznačuje kvalita MS. aplikací na konkurenční platformy a na svoji vlastní...
Uvidíme co přinesou W10,ale nečekal bych zázrak...Vzhledem k tomu že MS. nemá W10.odladěný ani na uvedených ,,vlajkových lodích,,nechci ani vidět jak budou řešit starší řady telefonu.
Na Androidu se může člověk alespoň vybrečet na XDA,na WP nic takového skoro neexistuje.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #235 kdy: 24. 12. 2015, 13:17:37 »
Tomik:
v com je lepsi? to snad nemyslite vazne :D minimalne je to odladeny system, ktory je svizny, rychly, odozva je dobra. android? pomaly, po case je to uz na nevydrzanie a treba komplet reset, aplikacie ktore su malware a zaseru cely system. jednoducho na WP sa nechyta. iOS a WP su najlepsie OS na mobilnom trhu. To ze ma podiel 2% je aj tym, ze MS trochu zaspal na vavrinoch. sam mam tablet android a padali tam aplikacie, az som musel restartnut ho, mobil mam lumiu 920 s novym 10.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #236 kdy: 24. 12. 2015, 13:18:59 »
Ještě jednou dík za ten chybějící Edit button. Tak teď tu reakci.

Jako to je moc pěknej příspěvek, kulo, ale stejně si myslím, že by se dalo "když dojde na výběr přístroje a jeho údržbu, je ze mě naprostej dement" napsat o něco stručněji.

pozorovatel

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #237 kdy: 24. 12. 2015, 13:45:34 »
Kdo to ještě nepochopil, tak kulo = nastenka

(změnil si nick, když jej lidi začali válcovat argumenty a fuckovat zpět do díry, odkud vylezl)

kulo

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #238 kdy: 24. 12. 2015, 14:19:42 »
nic sa neskryva za animacie. keby si aspon trosku rozumel do wp, tak by si vedel, ze aplikacie, ktore idu na Store, tak su tam prisne kriteria, ktore musi aplikacia splnat, aby vobec mohla byt na store. to ze na googleplay mozno nahrat aj hovno, ktore zablokuje uzivatelovi cely telefon, o tom nieco svedci, a google to ani netrapi. tych niekolko desiatok tisic ba az stotisic aplikacii, ktore boli len sami malware.
Btw. tablet mam s androidom 4.4, ma 2gb ram, dvojjadro myslim, a aj tak to nejde svizne. wp pojde plynulo aj na 512mb ram ;). android len a len sa zvysuje HW ale aby sa odladil system, kladol sa doraz nato co je na google play, nato zvysoka vsetci seru. a ani argument nie je, ze na wp je menej aplikacii. to com som potreboval som nasiel, co budem potrebovat a nebude taka appka, tak si spravim sam. a nepatrim medzi ludi, ktori onanuju nad tym, ze kolko aplikacii maju a kolko denne vyskusaju.
vyrobcovia telefonov vyuzivaju android pre svoje telefonu z toho dovodu, ze je zadarmo. u wp sa plati zato. a teraz nova lumia 950 patri k k najlepsim na trhu co sa tyka vykon a OS. android by lagoval aj na takom telefone. no a este to som zabudol, ze vyrobcovia casto seru aktualizaciu. co mam android na tablete je tam 4.4 a nedostal som ponuku na 5, ba ani na 6. a verim, ze ani nedostanem. a co sa vyvoju tyka, tak spravite aplikaciu a na jednom telefone ide a na druhom sa jebe. vyjde nova verzia droidu a uz nejdu veci a treba to prekodit.

technomaniak

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #239 kdy: 25. 12. 2015, 06:23:48 »
Je neuvěřitelné, kolik (zřejmě i docela inteligentních) lidí uvěřilo, že "windows 10 jsou zadarmo".
Pokud myslíš mě, pak pro mě byli zadarmo. Nic jsem za ně přímo neplatil. Ale zadarmo úplně nebyli, byli tu nepřímé náklady (platba za internet providerovi, upgrade jsem musel provést pod proudem takže ve hře je i cena elektřiny, + samozřejmě čas tomu věnovaný). A pokud poukazuješ na toto pak samozřejmě ZADARMO nejsou.