Kdy upgradovat na W10?

kulo

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #210 kdy: 23. 12. 2015, 15:29:16 »
problem s wifi. no asi si to dotycny nevedel rozbehat. a to ani neznamena, ze teraz vsetci maju s tym problem. na linuxe je tiez kopu vecj, co ludom nejdu a nad tym neonanujes.
o tom, ako linux predbehne windows pocujeme asi 20 rokov a stale nic


Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #211 kdy: 23. 12. 2015, 15:39:09 »
o tom, ako linux predbehne windows pocujeme asi 20 rokov a stale nic
Což už se dávno stalo, akorát BFU nevidí dál jak za svůj desktop. Dokonce kolikrát ani na svůj androidí mobil ne.  :P

Emil

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #212 kdy: 23. 12. 2015, 15:39:57 »
Nikoliv, pouze k těm schopnějším. Upgrade jsem rozhodně nedělal, bez provedení zálohy původního systému ( po letech zkušeností s MS bych byl magor kdybych si před upgradem neudělal zálohu). A tvrdím, že kdo si to neudělá u Windows je skutečně trotl, kterému počítač do rukou nepatří. Navíc stejně po updatu a aktivaci, jsem to zformátoval a naistaloval znova. Pak jsem musel ztrávit  8-10 hodin, učením, instalacemi dalších programů, konfiguracemi, nastaveními apod... Nepochybuji o tom, že schopný linuxák svůj nový OS nenastavuje stejně dlouho.


Instalace Linuxu *buntu, Mint z flashky cca 15 minut, aktualizace při normálním připojení k netu (10+ M), cca 15-20 minut (rok a půl staré vydání LTS), instalace dodatečného softu včetně ppaček, cuda, drivery nějakých 20minut v součtu míň než hodina. To sou důvody proč já mam Linux tak rád... :-)

U W7 reinstal tři dny chroupe WU a pokaždé najde nějaké "nové" , které jsou staré i tři roky  ;D ... komu není rady tomu není pomoci a nevěřím na pohádky o instalaci Wček za 8 hodin

noname

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #213 kdy: 23. 12. 2015, 17:33:42 »
No neviem ako ty, ale ja po čistej inštalácii + aktulizácie spravím image disku. Niečo sa poserie, za 20minút mám späť funkčný systém (a je jedno či používam Linux alebo Windows).

ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #214 kdy: 23. 12. 2015, 19:22:51 »
No neviem ako ty, ale ja po čistej inštalácii + aktulizácie spravím image disku. Niečo sa poserie, za 20minút mám späť funkčný systém (a je jedno či používam Linux alebo Windows).

To je ten rozdíl, u Linuxu se to po instalaci neposírá jako u Woken... ;)


ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #215 kdy: 23. 12. 2015, 19:25:51 »
v MS odvadzaju dobru pracu, a 10 slape bez problemov.

Nechte si to na 1. dubna, teď jsou vánoce :D

Lol Phirae

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #216 kdy: 23. 12. 2015, 19:39:27 »
v MS odvadzaju dobru pracu, a 10 slape bez problemov. vacsinou ti, co nadavaju na windows ci MS, tak problem byva medzi stolickou a klavesnicou

Samozřejmě... Např. za posledních pár týdnů:

Windows 10 KB3124200 Issues: Failed Installs, Broken Apps, Outlook & Edge not Opening

Windows 10 Threshold 2 Version 1511 Problems Appear: Failed Installs & More

Network dies (WLAN autoconfig) after KB3116908


Tomik

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #217 kdy: 23. 12. 2015, 19:54:53 »
v MS odvadzaju dobru pracu, a 10 slape bez problemov. vacsinou ti, co nadavaju na windows ci MS, tak problem byva medzi stolickou a klavesnicou

Samozřejmě... Např. za posledních pár týdnů:

Windows 10 KB3124200 Issues: Failed Installs, Broken Apps, Outlook & Edge not Opening

Windows 10 Threshold 2 Version 1511 Problems Appear: Failed Installs & More

Network dies (WLAN autoconfig) after KB3116908
Poslední build W10. je 10586.36.A ani ta rozhodně není dokonalá.Ostatně nic takového jako bezchybný OS neexistuje...A rozhodně jim není ani jakýkoliv Linux:)
Doufám že nikdo nemá za potřebu abych hodil odkaz na fora řešících bugy třeba v...Jakou distribuci Linuxu je libo?

Lol Phirae

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #218 kdy: 23. 12. 2015, 19:58:20 »
Ostatně nic takového jako bezchybný OS neexistuje...

Jistě. Tak to běž vysvětlit managorům z M$, co cpou svoje "bezchybné" nevypnutelné aktualizace uživatelům.

kulo

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #219 kdy: 23. 12. 2015, 20:07:41 »
o tom, ako linux predbehne windows pocujeme asi 20 rokov a stale nic
Což už se dávno stalo, akorát BFU nevidí dál jak za svůj desktop. Dokonce kolikrát ani na svůj androidí mobil ne.  :P

no jo android, to pozname, ved stoji za hovno a to za poriadne :D, to snad neni ani system, to je zrut HW a aj tak poroadne nejde, aj ked do neho napchaju neviem co. takze asi tolko k nejakemu androidu :D. jednoznacne windows phone je na tom lepsie ako droid, ale tu honicom na roote to clove nikdy nevysvetli

Lama

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #220 kdy: 23. 12. 2015, 20:59:04 »
@Lama To jako ze jste si misto aktualnich a udrzovanych Win 10 radeji poridil umirajici/mrtvy Win 7 (updaty skoncily v lednu)? Nejak nechapu proc. Vetsina lidi ma Widle kvuli hram nebo ze setrvacnosti. Na hry IMO je nejlepsi nejnovejsi verze Widli, protoze tak dostanete pristup k nejnovejsi verzi DirectX a ovladace i budouci hry budou prednostne vyvijeny s ohledem na nejnovejsi verzi Winu. Pokud je porizujete ze setrvacnosti tak take nevidim moc duvod zustavat na starych sedmach, v takove situaci bych se rozhodoval mezi Linuxem (Ubuntu nebo Mint) a Win 10.

Mohl byste uvest (pokud mozno objektivni) duvody vasi volby?

Tak kdyby to šlo, tak jedu furt na XP, Sedmy jsou pro mě menší zlo než Desítky. Jako upgradovat na Desítky přece můžu kdykoliv. V podstatě to mám i v plánu, udělám si nejprve zálohu systému na jiný hdd, abych se mohl případně vrátit k Sedmám a pak provedu upgrade na Desítky. Budu mít paralelně oba ty systémy. Určitě to tak udělám. Až budu mít čas. Možná po svátcích.
Ale Desítky mi nesedly. Hry co zatim hraju, mi jedou na obou systémech, takže v tomto zatim mě nic netlačí, netvrdim, že za 2-3 roky se nemůže situace změnit. Proto chci mít v záloze i ty Desítky.
Jinak ten systém z uživatelského hlediska co jsem to zběžně prolítl mi nic lepšího nepřinesl, spíš naopak. Zkriplené Start menu vymyslel dement. Seřazení aplikací podle abecedy? WTF? Bez možnosti customizace? Naštěstí existuje Classic shell. Dlaždice - ve Startu nemaji (aspoň u mě) co dělat, tam je nepotřebuju a na plochu přesunout nešly - další WTF. Koncept dlaždic jako takový není špatný, v podstatě to je pokračování konceptu miniaplikací na plochu ze Sedmiček. Ale chci si sám určit kde je budu mít. Chci mít plochu jako v Sedmách, tedy kombinaci ikon a miniaplikací/dlaždic.
Navíc se mi to nelíbí. Ten vzhled je prostě hnusnější, nedá se tolik přizpůsobit, schizofrenní - viz Nastavení vs. Ovl. panely. Nové Nastavení sem nepochopil. Není tam všechno, stejně se musí do Ovl. panelů, obří primitivní ikony pro poloslepce, prostě jedno velké WTF... Ještě, že je tu "Božský režim".
To, že Sedmy jsou umírající a XP po smrti mi vůbec nevadí. Stačí, když mi pojede co potřebuju, systém mě bude srát co nejméně a na Net můžu i z Linuxu.
A že je na hry nejlepší nejnovější verze Widlí není vůbec pravda, protože já hraju spíš starší gamesy. A ty úplně starý nejedou ani v Sedmách a někdy ani v XPčkách.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #221 kdy: 23. 12. 2015, 21:24:21 »
A že je na hry nejlepší nejnovější verze Widlí není vůbec pravda, protože já hraju spíš starší gamesy. A ty úplně starý nejedou ani v Sedmách a někdy ani v XPčkách.

No, tak jiste, pokud hrajete stare nebo velmi stare hry, tak to stejne budete tocit v nejakem emulatoru a OS samotny, resp. pritomnost/verze DirectX nebo port hry pro dany OS, nebude hrat takovou roli. Myslim, ze ale vetsina lidi si pod "hrat hry" automaticky vybavi aktualni triple A tituly a na to jsem take reagoval.

S ovladacimi panely souhlasim (ty ale uz byly zkriplene v 7, ted jsou jen jeste horsi), ale dokud je tu god mode tak to neni zadny problem. Start ani plochu moc nepouzivam, skoro vse spoustim z appetizer docku nebo rovnou ze slozky. Pokud provozujete mrtvy OS uplne odpojeni od sveta a ostatnich zarizeni, tak asi neni moc co resit, dokud to spousti, co ma. Osobne si nedovedu predstavit mit herni PC a byt always-offline, vzdyt legalne bych si snad ani nic aktualniho nezahral.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #222 kdy: 23. 12. 2015, 22:56:36 »
o tom, ako linux predbehne windows pocujeme asi 20 rokov a stale nic
Což už se dávno stalo, akorát BFU nevidí dál jak za svůj desktop. Dokonce kolikrát ani na svůj androidí mobil ne.  :P
no jo android, to pozname, ved stoji za hovno a to za poriadne :D, to snad neni ani system, to je zrut HW a aj tak poroadne nejde, aj ked do neho napchaju neviem co. takze asi tolko k nejakemu androidu :D. jednoznacne windows phone je na tom lepsie ako droid, ale tu honicom na roote to clove nikdy nevysvetli
Že si koupíš trotlovinu s idiotským malware od výrobce aniž by sis pak ten systém uměl nastavit, to asi nebude chyba Androidu.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #223 kdy: 24. 12. 2015, 00:21:53 »
... pak tvrdím že nejbližších 5 let podíl Linuxu a Jablíček nebude stoupat, tak se ten OS kvalitativně zadařil ...

A cim se prosim pekne zvedla ta latka?  Nic zasadniho se nezmenilo (vletet do pametoveho prostoru jineho procesu a tam ho pekne prepsat, muzeste stale) a vlastne se to cele dost oklestilo, protoze W7 toho jako celek umi vice. Pametova struktura a spave se nezmenila temer vubec, narocna WHEA, PFA* se dockala temer nulove zmeny. Vlastne hlavni zmenou bylo pridani podpory TRIM nad FS - ten hrobnik NTFS s retezem kostlivcu strasi stale (o to vetsi zoufalost na trhu se SSD], NCQ TRIM a vubec vymoznenosti SATA3.1 se zapomina .... snad nekdy v budoucnu.

Konzumni retardi oceni jiste novy kabatek, uzasne cudliky a super skvele start. Vlastne pripomina mi to jedno managorske hovado, ktere nas nutilo (Enterprise sfera) prejit na ModernUI s Win8. Cely nesmysl bylo vychvalovani moznosti te zasrane socialni rakoviny vcele s modrou svini a demetnim Gmailem. Ano, presne tohle delame .... uz to vidim, jak misto GRID a poli 3Par, nebo pro DB a vyvoj budem vsechno resit pres modou svini na patlacim lesklem zmrdu, Moderni managorske mysleni. Takze V CEM je ten system tak dobry?


* Stejne je tam chyba, protoze EWT nereporuje pametove chyby korektne a neumi radne pracovat se scrubberem a to ani server (-15% proti *nix).






Lama

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #224 kdy: 24. 12. 2015, 00:39:08 »
Ten Appetizer vypadá pěkně, asi vyzkouším. Díkes za tip.