Kdy upgradovat na W10?

ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #195 kdy: 22. 12. 2015, 21:48:58 »
Axiom ... podobne jako v zivote. Nejvetsi debil na svete bude vzdy manzel, bez ohledu na IQ, postaveni a/nebo prijem.

Zajímavé je, že když takovýhle zmíněný manžel je taky mazel jiné, tak už takovým u té jiné není a naopak bývá obvykle hvězda :-)


Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #196 kdy: 23. 12. 2015, 11:25:55 »
už včera bylo pozdě
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #197 kdy: 23. 12. 2015, 12:26:14 »
už včera bylo pozdě

Ty brďo, semestrálka dodělal domácí úkol a přišel zase trolovat...

Lama

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #198 kdy: 23. 12. 2015, 12:40:16 »
Samozřejmě, že nikdy. Do letoška sem jel na XP, teď nejmíň 5 let pojedu na Sedmách a pak se uvidí. Dycky minimálně jedno vydání přeskočim, tak tentokrát přeskočim dvě - Osmy a Desítky. A pokud v Majkrošitu nedostanou zas rozum, tak nová Wokna kupovat už nebudu. Tádydádydá... A to je vše přátelé...

kulo

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #199 kdy: 23. 12. 2015, 12:52:29 »
v MS odvadzaju dobru pracu, a 10 slape bez problemov. vacsinou ti, co nadavaju na windows ci MS, tak problem byva medzi stolickou a klavesnicou


Emil

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #200 kdy: 23. 12. 2015, 13:02:07 »
Otazka ale je, jak bezi. V tom smyslu, ze za pul hodiny to nabootuje?

Na HP6545b ( rok 2009 ) W10 Prof - od stisknutí ON/OFF je notebook plně funkční za 20-30 sekund, okamžité připojení k Wi-Fi, bez SSD disku. S SSD diskem bych tipl, že to bude tak o 5-10 sec ještě méně.
- vypnutá hibernace(spánek) - nepoužívám
- nevyužíván swap, mám dost RAM
- samozřejmě velmi efektivně spustěné/vypnuté služby apod..

Po 3 měsících zatím žadný BSOD, žádný zátuh. Všechny drivery pro W7 jsou plně kompatibilní i na W10.
Faktem je že W10 je neskutečně svižný.

... LM 17.3 po stisku tlačítka On plně funkční za 6sekund včetně přihlašení s SSD, bez to bylo kolem 15ti. 8)

Emil

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #201 kdy: 23. 12. 2015, 13:12:55 »
Otazka ale je, jak bezi. V tom smyslu, ze za pul hodiny to nabootuje?

Na HP6545b ( rok 2009 ) W10 Prof - od stisknutí ON/OFF je notebook plně funkční za 20-30 sekund, okamžité připojení k Wi-Fi, bez SSD disku. S SSD diskem bych tipl, že to bude tak o 5-10 sec ještě méně.
- vypnutá hibernace(spánek) - nepoužívám
- nevyužíván swap, mám dost RAM
- samozřejmě velmi efektivně spustěné/vypnuté služby apod..

Po 3 měsících zatím žadný BSOD, žádný zátuh. Všechny drivery pro W7 jsou plně kompatibilní i na W10.
Faktem je že W10 je neskutečně svižný.

... LM 17.3 po stisku tlačítka On plně funkční za 6sekund včetně přihlašení s SSD, bez to bylo kolem 15ti. 8)

pro doplnění LM 17.3 MATE. Pro srovnání v zaměstnání pustím stroj nabíhá asi 7 minut s W7 a normálním HDD, během toho si člověk uvaří kafe, rozbalí notebook, spustí ho, nahodí virtuálky, přečte novou poštů a pak pokud se nic neposere začne občas i pracovat  ::) prostě M$ space ...

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #202 kdy: 23. 12. 2015, 13:17:32 »
@Lama To jako ze jste si misto aktualnich a udrzovanych Win 10 radeji poridil umirajici/mrtvy Win 7 (updaty skoncily v lednu)? Nejak nechapu proc. Vetsina lidi ma Widle kvuli hram nebo ze setrvacnosti. Na hry IMO je nejlepsi nejnovejsi verze Widli, protoze tak dostanete pristup k nejnovejsi verzi DirectX a ovladace i budouci hry budou prednostne vyvijeny s ohledem na nejnovejsi verzi Winu. Pokud je porizujete ze setrvacnosti tak take nevidim moc duvod zustavat na starych sedmach, v takove situaci bych se rozhodoval mezi Linuxem (Ubuntu nebo Mint) a Win 10.

Mohl byste uvest (pokud mozno objektivni) duvody vasi volby?



Celkem by me zajimaly i duvody ostatnich proc neprechazet na 10ky. Zatim se tu objevilo akorat par problemu s ovladaci (ktere jsou ale problematicke na kazde verzi winu, navic by na 10kach mely fungovat ty ze 7cek dobre) a nejaky vykrik na pomalost startu - coz si myslim, ze ale vetsina lidi neresi - jestli jednou denne budu cekat o 20s dele... Kdyby mi tolik slo o rychlost startu, tak si na system poridim ssd.



K tomu startu jsem uz psal - Win7 ~4m na postarsim (3roky?) hdd, Win 10 ~0.5m (novy hdd). A teda je otazka, zda by me Linux nestartoval stejne rychle/pomalu, kdyz bych tam mel nainstalovane podobne veci jako nyni.

Jirka1

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #203 kdy: 23. 12. 2015, 14:04:27 »
Co to je za nesmysl, že updaty skončily v lednu. Bezpečnostní updaty budou vycházet až do roku 2020 a žádné jiné nejsou potřeba (a i mezi ty bezpečnostní MS cpe ty šmírovací).

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #204 kdy: 23. 12. 2015, 14:12:27 »
Normalni updaty skoncily, co je pomaly (napr. start) nebo jinak polamany (kupr. bordeleni systemove slozky vsemi dosud nainstalovanymi updaty), to uz zustane nebo se s bezpecnostnimi updaty polame jeste vic. Ano, bezpecnostni updaty jsou slibene, ale predpokladam, ze resit budou jen ty opravdu kriticke. Proto jsem napsal, ze je to "umirajici/mrtvy" OS. Co se divam na Wiki, tak ma za sebou 6 let, coz na pomery M$ je velmi dlouha doba (tusim, ze jejich ideal je vydat novou verzi kazde 2-3 roky).

j

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #205 kdy: 23. 12. 2015, 14:15:02 »
v MS odvadzaju dobru pracu, a 10 slape bez problemov. vacsinou ti, co nadavaju na windows ci MS, tak problem byva medzi stolickou a klavesnicou
jj, tovizejo ... zrovna mi tu jeden takovej zoufalec, co se IT zivi asi tak o 40let dyl, nez na tebe zadelali, ukazoval, jak uzasne mu funguje na desitkach wifi ... ze nenajde z tech asi 30 siti co sou v dosahu ani jednu.

...nejnovejsi verzi DirectX a ovladace i budouci hry budou prednostne vyvijeny s ohledem na nejnovejsi verzi Winu
lol ... tovizejo ... gamesky se hosiku uz asi tak 10 let delaj pro konzole, a proto je to na widlich zcela vzdy prakticky nepouzitelny. A presne proto jsou taky skoro vsechny dx9, 32bit a druhy (a dalsi) jadro je pro ne sprosty slovo.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #206 kdy: 23. 12. 2015, 14:31:41 »
v MS odvadzaju dobru pracu, a 10 slape bez problemov. vacsinou ti, co nadavaju na windows ci MS, tak problem byva medzi stolickou a klavesnicou
jj, tovizejo ... zrovna mi tu jeden takovej zoufalec, co se IT zivi asi tak o 40let dyl, nez na tebe zadelali, ukazoval, jak uzasne mu funguje na desitkach wifi ... ze nenajde z tech asi 30 siti co sou v dosahu ani jednu.

To je zase jedna pani povidala. Kolika lidem se to asi deje? Link na nejakou relevantni statistiku nebo objektivni mereni by nebyl? Jako ja taky "vim" o spouste problemu s Linuxem z ruznych for, presto jsem na drtivou vetsinu nikdy nenarazil a ani nenarazim.

...nejnovejsi verzi DirectX a ovladace i budouci hry budou prednostne vyvijeny s ohledem na nejnovejsi verzi Winu
lol ... tovizejo ... gamesky se hosiku uz asi tak 10 let delaj pro konzole,

S tim, dedku, souhlasim. Mame vyjimky, ale konzole udavaji smer.

a proto je to na widlich zcela vzdy prakticky nepouzitelny.

S timhle uz ne, urcite je potreba trochu vic vykonu a drazsi HW, ale zase clovek dostane lepsi detaily.

A presne proto jsou taky skoro vsechny dx9, 32bit a druhy (a dalsi) jadro je pro ne sprosty slovo.

Co ctu na wiki, tak xbone jede na DirectX 11. Dale jsem nasel (predpokladam neuplny) seznam her, co podporuje DX11 a neni jich malo. A svete div se, je tam i dost her s tagem "32-bit operating systems are not compatible". Tak ona je to znama vec, ze na hry jsou nejlepsi Intely klidne s min jadrama zato s co nejvyssim taktem na jadro. Pokud chce clovek hry hrat, tak si s ohledem na to musi vybrat HW...

technomaniak

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #207 kdy: 23. 12. 2015, 14:51:18 »
To patříte k těm šťastnějším,
Nikoliv, pouze k těm schopnějším. Upgrade jsem rozhodně nedělal, bez provedení zálohy původního systému ( po letech zkušeností s MS bych byl magor kdybych si před upgradem neudělal zálohu). A tvrdím, že kdo si to neudělá u Windows je skutečně trotl, kterému počítač do rukou nepatří. Navíc stejně po updatu a aktivaci, jsem to zformátoval a naistaloval znova. Pak jsem musel ztrávit  8-10 hodin, učením, instalacemi dalších programů, konfiguracemi, nastaveními apod... Nepochybuji o tom, že schopný linuxák svůj nový OS nenastavuje stejně dlouho.

Faktem je, že pokud by W10 nebyli zadara tak bych W7 neopouštěl. Ale tím, že jsou zdarma pak nemá cenu toho nevyužít.

Otevřeně říkám, Linuxu nové W10 porádně zvedly laťku. Pokud MS neudělá nějakou zásadní tupost(kdy tupost je i ta dost násilná strategie updatu), pak tvrdím že nejbližších 5 let podíl Linuxu a Jablíček nebude stoupat, tak se ten OS kvalitativně zadařil.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #208 kdy: 23. 12. 2015, 15:01:17 »
Otevřeně říkám, Linuxu nové W10 porádně zvedly laťku. Pokud MS neudělá nějakou zásadní tupost(kdy tupost je i ta dost násilná strategie updatu), pak tvrdím že nejbližších 5 let podíl Linuxu a Jablíček nebude stoupat, tak se ten OS kvalitativně zadařil.
To jako čím? Vždyť je to od Vist pomalu stejnej OS, akorát jsme dostali ještě dementnější systém updatů a vzhled okryplené Plasmy 5...

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #209 kdy: 23. 12. 2015, 15:03:50 »
Upgrade jsem rozhodně nedělal, bez provedení zálohy původního systému ( po letech zkušeností s MS bych byl magor kdybych si před upgradem neudělal zálohu).

Tolik neverim zadnemu systemu, abych si neudelal zalohu pred upgradem.

A tvrdím, že kdo si to neudělá u Windows je skutečně trotl, kterému počítač do rukou nepatří.

+1

Faktem je, že pokud by W10 nebyli zadara tak bych W7 neopouštěl. Ale tím, že jsou zdarma pak nemá cenu toho nevyužít.

Naprosty souhlas.

Otevřeně říkám, Linuxu nové W10 porádně zvedly laťku. Pokud MS neudělá nějakou zásadní tupost(kdy tupost je i ta dost násilná strategie updatu), pak tvrdím že nejbližších 5 let podíl Linuxu a Jablíček nebude stoupat, tak se ten OS kvalitativně zadařil.

Porad doufam, ze diky Valve se Linux stane (hlavni) herni platformou. Bohuzel jsem nedavno zahledl nejake clanky s tim, ze neni pravda, jak hry jedou lepe na tuxovi, ale udajne to bylo dost neprofesionalne provedene. Testovat hry na Steam OS na nejakem nahodnem HW, nechapu (pokud to nebylo podplacene), proc by to nedelali na ofico Steam Machine.