Kdy upgradovat na W10?

L.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #15 kdy: 16. 12. 2015, 10:01:10 »
Jediný koncern může být "bezpečnost" a jeho údajné infiltrování špehovacíma komponentama. ALE neni důvod se domnívat, že to sané neobsahuje Windows7 [...]

To infiltrování není údajné, ale prokázané. Ano, do Win 7 byly ty šmírovací komponenty backportovány, naštěstí tam se dají ty aktualizace odebrat a zakázat, u Win 10 jsou ale integrální součástí systému.

Samozřejmě, někdo může namítnout, že se zatím neprokázalo, že ten šmírovací systém posílá ven něco "vyloženě závadného". Proti tomu ale stojí fakt, že na takový v podstatě pomocný nástroj má Microsoft evidentně zvláštně velký zájem na tom, aby byly šmírovány opravdu všechny počítače:

1) Běžný uživatel šmírování nemůže vypnout jednoduchým nastavením systému

2) Dokonce ani pokročilý uživatel nemá možnost šmírování vypnout (např. nějakou úpravou registru). To by byla teoreticky ideální varianta - BFU co takový monitoring potřebuje by si to nevypnul, pokročilý uživatel, který situaci zvládne vyřešit sám by si to mohl vypnout a kritici by byli umlčeni.

3) A co víc, ani když byste to chtěli zablokovat firewallem, tak to nebude vůbec jednoduché

4) Microsoft nevydává novější IE pro starší Windows s tím, že prý je to příliš obtížné, protože internetový prohlížeč je příliš provázaný se systémem. Šmírovací systém přitom backportoval bleskurychle a to je mnohem víc provázaný se systémem, než nějaký internetový prohlížeč.

5) Ačkoli se údajně jedná o velký přínos pro uživatele, tak zavedení bylo silně netransparentní, například aktualizace na Win 7, které systém zavádějí mají popisy jako "zlepšení bezpečnosti" atp. Rovněž u Win 10 se s ním Microsoft příliš nechlubil.

6) Zdrojový kód šmírovacího systému pochopitelně není k dispozici (a kdyby by, není možné ověřit, že je bez úprav), takže klidně může mít další funkce typu "prohledej disk a pošli mi zajímavé soubory", které se dají aktivovat na dálku.

Konspirační teorie nemám rád, ale tady mi prostě něco smrdí.

P.S.: Další mínus pro Windows 10 jsou nevypnutelné upgrady, které přitom už párkrát ten systém docela rozbily. Pokud už mít Windows 10, tak pouze pro nejnutnější programy, které nejsou spustit jinde a hezky v odděleném virtuálu.


Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #16 kdy: 16. 12. 2015, 10:11:15 »
Windows 10 je v každém ohledu lepší os než 7. Je výrazně rychlejší a minimálně stejně bezproblémový.

Tak že co nejdřív.

Mno. Třeba v Lenovo T530 nejede ve Win10 3G modem. V sedmičkách bez problémů, ve Win10 vůbec. Tolik k tomu bezproblémovému update a tomu, jak je to stejné. Ten NB není žádný low end (je to poctivej ThinkPad), je to model z konce roku 2012.

Našel jsem "řešení" v podobě update firmware modemu. Firmware updater je officiálně jen pro Win8 (úžasné Lenovo, fakt palec nahoru  :o ). V desítkách nejede. V sedmičkách ano, update fw proběhl. Update na Win10 jsem od té doby ještě nedělal (to až někdy po 25.12.).

Pokud vše běží (třeba na herním desktopu) tak ano, je to rychlejší než sedmičky. Jinak to až tak bezproblémové není.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #17 kdy: 16. 12. 2015, 10:19:11 »
Windows 10 je v každém ohledu lepší os než 7.

Prokazatelně lepší je tam jen DirectX 12 a to využije jen 5 % uživatelů co mají prachy na nejnovější grafiky, jinak asi nic.

To není pravda. GPU od AMD s GCN (což jsou HD 7000 a vyšší s GCN, tak DX12 podporují), to se bavíme o skoro 4 roky starých GPU.

nobody

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #18 kdy: 16. 12. 2015, 10:28:13 »
[..] "bezpečnost" a jeho údajné infiltrování špehovacíma komponentama. ALE neni důvod se domnívat, že to sané neobsahuje Windows7 kde se každou chvíli provádí spousta aktualizací u kterých nikdo neví co vlastně dělaji [...]

bezpecnost je bez uvozovek, udajne ses leda ty chytrak a nikdo se nedomniva ze by w7 nemeli update na infiltrovani spehama a sracko checkama, naopak je to znamo a ze to ty nevis nic neznamena... protoze nejen modri uz davno vedi...
napr.: Remove telemetry updates for Windows 7 and 8.1: https://gist.github.com/xvitaly/eafa75ed2cb79b3bd4e9

j

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #19 kdy: 16. 12. 2015, 10:45:32 »
To není pravda. GPU od AMD s GCN (což jsou HD 7000 a vyšší s GCN, tak DX12 podporují), to se bavíme o skoro 4 roky starých GPU.
lol ... ale vykonostne to neutahnou, vime? Nehlede na to, ze dx12 bude jeste minimalne 5 let naprosto nanic.

... takže klidně může mít další funkce typu "prohledej disk a pošli mi zajímavé soubory", které se dají aktivovat na dálku.
Ale tahle funkce tam zcela jiste je, tys necet EULA? Tam s tim vyslovene souhlasis.


LOL

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #20 kdy: 16. 12. 2015, 10:51:09 »
Na Gamesy Widlo s 10-ti knedlíky - Direct X 10.
Všemu ostatnímu bude líp s Widlo 7.

ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #21 kdy: 16. 12. 2015, 20:14:45 »

karel

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #22 kdy: 17. 12. 2015, 06:47:11 »
Když jsme u těch problémů, tak win10 mě rozplakal/rozesmál při instalaci síťové tiskárny canon, krásně ji našel, začal instalovat, instalaci dokončil hezky jako ve win7 někde sosl obrázek té tiskárny vše se zdálo být ok, ale netisklo to, když se najelo na info o tiskárně tak tvrdil, že nemá ovladač. Nějak nerozumím tomu, že win10 detekuje typ rikárny ze store si sosne obrázek, ale ne ovladače  :'(

Kit

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #23 kdy: 17. 12. 2015, 07:23:13 »
Pořád tady nevidím odpověď na otázku, kdy a proč downgradovat na W10.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #24 kdy: 17. 12. 2015, 07:31:12 »
Win 10 jsou testovany uzivateli. Komu se styska po modrych obrazovkach a neexistujicim ovladacum na starsi HW doporucuji upgrade co nejdrive, o zabavu bude postarano.
Kdo potrebuje funkcni system, tomu neni treba radit, protoze zna heslo "Do not touch running system".
Pro praci a konicky mam Linux a Win jen pro hry. Nemam totiz rad Tamagoci, coz jeste Win 7 jsou.

Tohle je blábol. Modrá obrazovka je obvykle způsobena vadný hardwarem nebo ovladači. Občas to způsobuje nějaký software co leze kam nemá. Jinak sám o sobě je systém stabilní a nemá žádný problém. A to ze občas někdo narazí na nějakou komplikaci je přirozené.
Ovladače - tohle je snad na soudnosti každého, pokud mám komponentu pro které ovladač není, tak upgrade nedělám. Ale ovladače k hardwaru jsou věci výrobce a ne Microsoftu.

Systém ma dětské nemoci již za sebou. Pokud to používáš na práci, přejdi na Current branch for business a budeš mít klid, připadne chyby Microsoftu odhalí testeri v programu Insider a Current branch.

Na práci je systém vhodny úplně stejně jako MacOS, Linux nebo nějaké BSD. Je to jen o osobní preferenci a dostupnosti potřebného software.

<<<>>>

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #25 kdy: 17. 12. 2015, 07:37:23 »
W7 je minulost... Maji pouze WDDM 1.1 a rozdily v novych verzich WDDM jsou znacne. Jde si toho vsimnout i pri bezne praci a pretahovani oken. Take nepracuji tak efektivne s diskem a soubory.

Spehovani? Mnohem vetsi problem je existence hardwarovych backdooru v soucasne x86-64 architekture jak u AMD tak u Intelu ... V takovem pripade vas ani open source nezachrani  8)

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #26 kdy: 17. 12. 2015, 07:47:34 »
Windows 10 je v každém ohledu lepší os než 7. Je výrazně rychlejší a minimálně stejně bezproblémový.

Tak že co nejdřív.

Mno. Třeba v Lenovo T530 nejede ve Win10 3G modem. V sedmičkách bez problémů, ve Win10 vůbec. Tolik k tomu bezproblémovému update a tomu, jak je to stejné. Ten NB není žádný low end (je to poctivej ThinkPad), je to model z konce roku 2012.

Našel jsem "řešení" v podobě update firmware modemu. Firmware updater je officiálně jen pro Win8 (úžasné Lenovo, fakt palec nahoru  :o ). V desítkách nejede. V sedmičkách ano, update fw proběhl. Update na Win10 jsem od té doby ještě nedělal (to až někdy po 25.12.).

Pokud vše běží (třeba na herním desktopu) tak ano, je to rychlejší než sedmičky. Jinak to až tak bezproblémové není.

Taky ale Lenovo na webu píše, ze ten modem ve win 10 nefunguje. Mám stejný modul v T420 co zrovna prodáván a i instalace win 8 nebyla z pohledu modemu úplně jednoducha, ale upgrade firmware to vyřešil.

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #27 kdy: 17. 12. 2015, 08:09:54 »
W7 je minulost... Maji pouze WDDM 1.1 ...

A sakra, tak to je průser.
Počkat, že jsem si do teďka ničeho nešiml?
To nevadí, stejně musím honem "upgradeovat".
Kvůli WDDM...

Hmm

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #28 kdy: 17. 12. 2015, 08:11:33 »
Jediný koncern může být "bezpečnost" a jeho údajné infiltrování špehovacíma komponentama. ALE neni důvod se domnívat, že to sané neobsahuje Windows7 [...]

To infiltrování není údajné, ale prokázané.

Skutocne? Nie je to tak davno co sa tu, na roote, objavil clanok, ktory to smirovanie neprekazal. Pritom analyzoval priamo sietovu komunikaciu.

technomaniak

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #29 kdy: 17. 12. 2015, 08:12:42 »

To infiltrování není údajné, ale prokázané. Ano, do Win 7 byly ty šmírovací komponenty backportovány, naštěstí tam se dají ty aktualizace odebrat a zakázat, u Win 10 jsou ale integrální součástí systému.


To myslíš tohle? http://www.root.cz/clanky/windows-10-analyza-probihajici-komunikace/

Můžete mi konečně objasnit proč se hysterie z nových MS Windows pořád opakuje? Staří mazáci si to pamatují z W95, W98, W2000, XP , Vist , W7 , W8 a nyní zase u W10. Sorry, ale chováte se jako mladé kikiny co dostaly první krámy.

Já sám už přešel všude a rozhodně nemám problémy. Kdo prostě umí používat Windows a není v jeho případě problém mezi klávesnicí a židlí tak by se neměl vůbec vzrušovat.

A co se týče původního dotazu, pokud ten obrázek není hoax, pak je ta logika volby skutečně úsměvná.