Souhlas s používáním cookies

Ales Tuma

Souhlas s používáním cookies
« kdy: 18. 11. 2015, 20:57:43 »
Dobry den,

chtel bych se zeptat, jestli je "souhlas s pouzivanim cookies" tak, jak ho implementuje root a potazomo pridruzene sluzby, podle smernice EU dostacujici. Root totiz cookies rozhodne pouziva a to i pres to, ze jsem neklikl na tlacitko "Rozumim" a tudiz jsem s timto nedal souhlas.

Protoze nejsem prihlasen, nejsou cookies nutne potreba k provozu sluzby, tudiz je jejich pouziti v rosporu se smernici a tudiz ilegalni.

Dekuji za vysvetleni

A.T.
« Poslední změna: 18. 11. 2015, 22:55:30 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:souhlas s pouzivanim cookies
« Odpověď #1 kdy: 18. 11. 2015, 21:16:32 »
Hergot, asi zazaluju Roota u Evropskeho soudu o odskodne, za ujmu na mem soukromi.

Arnold

Re:souhlas s pouzivanim cookies
« Odpověď #2 kdy: 18. 11. 2015, 21:22:19 »
Taky bych chtěl mít takové problémy.

Danny

Re:souhlas s pouzivanim cookies
« Odpověď #3 kdy: 18. 11. 2015, 21:34:26 »

tomafuk

Re:souhlas s pouzivanim cookies
« Odpověď #4 kdy: 18. 11. 2015, 21:42:40 »
Buď to chce mít root OK a bude nás otravovat lištou, která bude funkční, nebo ať se na EU vy$€rou a neotravuje nás nefunkční lištou.

Jakej to má potom význam?


s

Re:souhlas s pouzivanim cookies
« Odpověď #5 kdy: 18. 11. 2015, 22:36:33 »
no, tak kdyz to nefunguje, tak proc to vlastne root dela? Jen to otravuje a trestnimu stihani se tim nevyhnou (kdyz to nefunguje). By potom mohli byt popotahovani jeste vic. Je to IMO neco, jako kdyz si doma natisku na tiskarne dalnicni znamku a predstiram, ze ji mam, ackoli ji nemam.

Sten

Re:souhlas s pouzivanim cookies
« Odpověď #6 kdy: 18. 11. 2015, 22:56:36 »
Nehodlám hodnotit, jestli Root směrnice 2002/58/ES a 2009/136/ES dodržuje, ale je možný i systém opt-out v případech, kdy způsob používání cookies nelze pokládat za zpracovávání osobních údajů.

Re:Souhlas s používáním cookies
« Odpověď #7 kdy: 18. 11. 2015, 22:59:57 »
Lupa o tom měla podrobný článek, já sám jsem to ale nezařizoval, na Rootu to šlo kolem mě.

Ovšem jako čtenář to vnímám tak, že přesně takové sdělení (Rozumím, Víc informací) na mě vyskakuje na všech webech. Nikde není volba Používat/Nepoužívat cookies. Čili to zjevně Google stačí k tomu, aby nezrušil ten účet – kvůli tomu to všichni dělají, české zákony nás k tomu (alespoň zatím) nenutí. Víc nevím.

Sten

Re:Souhlas s používáním cookies
« Odpověď #8 kdy: 18. 11. 2015, 23:16:13 »
ZoEK sice nevyžaduje opt-in (protože příslušné směrnice implementuje špatně), ale ÚOOÚ už se nechal slyšet, že to nic neznamená, protože bude vyžadovat opt-in podle ZOOÚ.

Jestli se Google řídí podle příslušných evropských směrnic, pak bude vyžadovat opt-in.

Re:Souhlas s používáním cookies
« Odpověď #9 kdy: 18. 11. 2015, 23:20:11 »
Aha, díky za vysvětlení. Poprosil jsem Aleše Miklíka (šéfa redakcí), aby se k tomu vyjádřil. Předpokládám, že on o tom ví víc a celý ten problém sleduje.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Souhlas s používáním cookies
« Odpověď #10 kdy: 18. 11. 2015, 23:52:40 »
A pripomnel bych, ze bez JS ta zatracena lista o susenkach porad nejde zavrit. Pozoruhodne podobna lista se zadosti o neblokovani reklamy, ktera casto naskakuje pri vypnutem JS, se da zavrit kliknutim na krizek.

karel

Re:Souhlas s používáním cookies
« Odpověď #11 kdy: 19. 11. 2015, 07:17:13 »
Souhlas není potřeba, pokud jsou cookies využívány pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací, nebo nezbytné k tomu, aby mohl poskytovatel služeb informační společnosti zajistit služby, které si účastník nebo uživatel výslovně vyžádal.
zdroj https://www.uoou.cz/cookies-prechod-z-principu-opt-out-na-opt-in/ds-1853/p1=1853

No pokud někdo chce vidět moje stránky, a tedy zadá adresu nebo v googlu klikne na odkaz tak já to beru tak, že si to vyžádal, čili cookies se mohou ukládat jak uznám za vhodné.

tomasfuk

Re:Souhlas s používáním cookies
« Odpověď #12 kdy: 19. 11. 2015, 08:17:55 »
Uživatel roota si ale třeba nevyžádal obsah ze serverů poskytovatele reklamního obsahu, který o něm rovněž shromažďuje osobní údaje a ukládá cookies.

Re:Souhlas s používáním cookies
« Odpověď #13 kdy: 19. 11. 2015, 08:30:48 »
Od zaciatku internetu cookies nikomu neprekazali, a ak ano, tak si ich zablokoval v prehliadaci. Preto nechapem tu nezmyselnu listu, ktora len otravuje navstevnikov, ale to asi musel niekto v EU parlamente vykazat cinnost.

Lol Phirae

Re:Souhlas s používáním cookies
« Odpověď #14 kdy: 19. 11. 2015, 09:21:07 »
to asi musel niekto v EU parlamente vykazat cinnost.

To byl stejný blbec, jako ten, co si tady stěžuje, jak už jsem psal, než to někdo smazal. Kdo je tak blbej, že si to neumí nastavit, tak si ještě stěžuje. No, vono to tam za chvíli převálcujou ručníkáři a pak budem mít jiný starosti.