Notebook každých pár dní havaruje [vyreseno]

Notebook každých pár dní havaruje [vyreseno]
« kdy: 20. 11. 2010, 22:04:28 »
Zdravim

jsem majitelem notebooku Asus N71JQ a z casu na cas se sekne (2-3 za tyden). Ted mi poprve vypsalo tuto chybu. Jindy nic nevypise. Tentokrat se to stalo kdyz byla plocha uzamcena. Nejde ani pohnout mysi a blika kontrolka Caps Lock. Deje se to i pod jinyma systemama (Windows 7), takze bych asi SW chybu vyloucil. Zajima me, jestli je mozne neco z tohoto vypisu zjistit o co se jedna. HW jsem testoval a je v poradku.
Pouzivam dualboot Ubuntu 10.10 a Windows 7.


Dik za odpovedi
« Poslední změna: 25. 12. 2010, 14:11:08 od Bruno2 »


mafo

Re: Chyba
« Odpověď #1 kdy: 21. 11. 2010, 10:53:13 »
Zmen si nazev tematu

Z toho stacktrace toho moc nedokazu odhadnout, spis z zkusemosti doporucuji provest memtest a mrknout na smart pripadne teploty CPU a VGA

Re: Problem s notebookem
« Odpověď #2 kdy: 21. 11. 2010, 12:08:19 »
Ten vypis je jedine, co se mi podarilo dostat z toho. Pokazde kdyz se to sekne tak nezobrazi nejakou hlasku a neni ani zaznam v logu o tom, ze se neco delo.

Memtest jsem provadel - 0 chyb.
Teploty jsou OK.
« Poslední změna: 21. 11. 2010, 12:11:16 od Bruno2 »

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Notebook každých pár dní havaruje
« Odpověď #3 kdy: 21. 11. 2010, 23:17:04 »
Jak jsem si vsiml, Memtest neni nekdy tak uplne slavny. Pokud by se vam nekde podarilo vystourat stary DOSovy ramexam, tusim od Touchstone (pokud ne, tak to bylo rozhodne firma, ktera kdysi vydala stary dobry Check it, akorat to bylo v nejakem jinem souboru programu), mozna, ze by to otestovalo drsneji. Otazka je jen, jestli to na novem HW jeste pobezi. Po spusteni se tusim musi stisknout tabelator, tim se prepne do advanced mode a tam se navoli uplne vsechny testy, necha se to bezet a odjede se na vikend pryc. Pokud mate po navratu cervene okno s chybovou hlaskou, jste namydleny. Blbe je akorat to, ze ramexam neumi otestovat ten kus pameti, ve kterem bezi.

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Notebook každých pár dní havaruje
« Odpověď #4 kdy: 22. 11. 2010, 10:48:38 »
to, že projdou všechny testy hw ještě neznamená, že hw je úplně v pořádku.. tím spíš u notebooků, které se snáz poškodí mechanicky. zkus vysledovat nějakou závislost na tom, co zrovna děláš..
kdysi dávno se mi podobně kousal přetaktovaný procesor (486). ale jen v létě a po vychladnutí běžel dál :-). nebo notebook se kousnul, když jsem ho zvedl ze stolu. dokud ležel na stole, fungoval i několik dní.. časem se to zhoršovalo, až nefungoval úplně a servis našel nějaký pokažený spoj kolem grafiky. jiný notebook se zaseknul vždy pár minut od startu. po rozebrání (dávno po záruce) bežel ok. pomohlo opětovné složení s vynecháním jednoho šroubku :)

jestli se to projevuje ve více systémech (zkusil bych i něco z CD nebo USB) a nepodaří se ti dohledat konkrétní komponentu (např. vyzkoušet jinou ramku nebo zkontrolovat to chlazení), nejspíš to bude na servis. pokud najdeš i tu závislost - při čem se to zasekne, určitě jim to pomůže při hledání :)


Re: Notebook každých pár dní havaruje
« Odpověď #5 kdy: 22. 11. 2010, 12:36:54 »
Jak jsem si vsiml, Memtest neni nekdy tak uplne slavny. Pokud by se vam nekde podarilo vystourat stary DOSovy ramexam, tusim od Touchstone (pokud ne, tak to bylo rozhodne firma, ktera kdysi vydala stary dobry Check it, akorat to bylo v nejakem jinem souboru programu), mozna, ze by to otestovalo drsneji. Otazka je jen, jestli to na novem HW jeste pobezi. Po spusteni se tusim musi stisknout tabelator, tim se prepne do advanced mode a tam se navoli uplne vsechny testy, necha se to bezet a odjede se na vikend pryc. Pokud mate po navratu cervene okno s chybovou hlaskou, jste namydleny. Blbe je akorat to, ze ramexam neumi otestovat ten kus pameti, ve kterem bezi.

On ten program existuje i ted, ale je placenej.

to, že projdou všechny testy hw ještě neznamená, že hw je úplně v pořádku.. tím spíš u notebooků, které se snáz poškodí mechanicky. zkus vysledovat nějakou závislost na tom, co zrovna děláš..
kdysi dávno se mi podobně kousal přetaktovaný procesor (486). ale jen v létě a po vychladnutí běžel dál :-). nebo notebook se kousnul, když jsem ho zvedl ze stolu. dokud ležel na stole, fungoval i několik dní.. časem se to zhoršovalo, až nefungoval úplně a servis našel nějaký pokažený spoj kolem grafiky. jiný notebook se zaseknul vždy pár minut od startu. po rozebrání (dávno po záruce) bežel ok. pomohlo opětovné složení s vynecháním jednoho šroubku :)

jestli se to projevuje ve více systémech (zkusil bych i něco z CD nebo USB) a nepodaří se ti dohledat konkrétní komponentu (např. vyzkoušet jinou ramku nebo zkontrolovat to chlazení), nejspíš to bude na servis. pokud najdeš i tu závislost - při čem se to zasekne, určitě jim to pomůže při hledání :)

Je to dost zajimavy kdy se to deje. Chapal bych kdyby se to delo napr. pri kompresi nebo zpracovani videa. Ale ono to dela kdyz je v klidu. Jenom bezi system a neni zadnej program spustenej.

Rozebirat ho nechci, ma neco pres 3 mesice a je jeste v zaruce.
Asi jim to supnu do servisu, ale nemam za nej nahradu a nutne ho potrebuju.

trubicoid2

Re: Notebook každých pár dní havaruje
« Odpověď #6 kdy: 23. 11. 2010, 13:05:19 »
dobry je jeste se podivat obcas na mcelog, jde o automaticky hlaseni chyb procesorem

http://en.wikipedia.org/wiki/Machine_Check_Exception

jde o to, ze pri nekterych chybach system prezije a pak se muzes podivat, jestli CPU neco nevadi

dobry je treba pustit mprime nebo cpuburn a po nekolika hodinach se podivat na mcelog

taky u novych procesoru nekdy dojde k chybe ne na nejvyzssi frekvenci, takze je dobry postupne projet vsechny dostupny frekvence pomoci USERSPACE governoru

Re: Notebook každých pár dní havaruje [vyreseno]
« Odpověď #7 kdy: 25. 12. 2010, 14:12:58 »
Bylo to prehrivani grafiky.