Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy

Lol Phirae

Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #45 kdy: 13. 11. 2015, 18:28:38 »
Celý zbytek světa to dělá špatně a přitom to ti ubozí lidé ani neví!

Jsem také zdrcen. Po zjištění, že zavoláním konstruktoru vznikne nevalidní objekt už skoro hodinu přemýšlím o sebevraždě.



Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #46 kdy: 13. 11. 2015, 18:55:24 »
Proč bych měl preferovat cizí knihovnu před vlastní 50řádkovou knihovnou?
Z meho pohledu: kolik promile funkcionality obslouzis?
Z pohledu mych zakazniku: co s tvoji onemanshow budu delat kdyz te sejme auto?

Ano, je to moc - třída by neměla mít víc než cca 65 řádek.
zadek vody. Lepsi joke tady dlouho nebyl. Jako kdo rekl tuhle "svatou" debilitu? Ty s Jirsakem? A ted tu o getterech a setterech!
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Kit

Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #47 kdy: 13. 11. 2015, 22:25:06 »
Takze mi dalsi sa na vsetko kto robi niekto iny, vyserieme a budeme sa spoliehat len na nich. A ked pomru, pomrieme aj mi, lebo sme sa na to vsetko vy....
Programovanie stylom lepim z toho co uz niekto spravil a pritom tomu hovno rozumiem je $$#$%%#. Staci sa pozriet na par projektov a cloveku je hned zle.

Kargo kult mezi našimi programátory hluboce zakořenil. Podle názorů některých diskutujících je patrné, že mnozí ani netuší, že by se z tohoto područí měli vymanit a naučit se programovat.

Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #48 kdy: 13. 11. 2015, 22:41:47 »
Kdo mi to "vymaneni" zaplati? Ty? Trh je neuprosny. Rychle a za slusnou cenu, aby to fungovalo. Jestli ma trida 60 radku nebo 4k to zakaznik VUBEC nezajima. Takze kdyz zakaznik chce neco co uz nekdo vymyslel tak proc bych to vymyslel znovu. Proc bych se mel branit pouzit na webu colorbox nebo owlcarousel? Mam si napsat vlastni klon jquery nebo phpka?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Storm

Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #49 kdy: 14. 11. 2015, 01:17:25 »
Citace
Kargo kult mezi našimi programátory hluboce zakořenil. Podle názorů některých diskutujících je patrné, že mnozí ani netuší, že by se z tohoto područí měli vymanit a naučit se programovat.

Zatímco ty se permanentně "vymaňuješ" a vymýšlíš stopadesátý klon WordPressu s třídami o maximálně 65 řádcích, bez getterů a setterů a vůbec splňující další tisíce debilních pouček, tak oni už stihli dotáhnout do konce další tři projekty. A není to tak, že by pro ně byl problém napsat si vlastní klony všech zaběhaných knihoven, jen k tomu prostě nevidí žádný důvod. Mají totiž schopnost myslet i trochu pragmaticky, což tobě bolestně chybí. Je vtipné, že o cargo kultu mluvíš zrovna ty, který si myslíš, že aplikování těch nejúchylnějších teoretických mouder, odtržených od reality z tebe automaticky dělá nejlepšího programátora na světě.


Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #50 kdy: 14. 11. 2015, 16:26:26 »
hehe, dobře jste mu  naložili pindalovi. Viděl jsem pár takových matlalů, co se nic praktického nenaučili, protože většinou jde jen o to prohlédnout si tu dokumentaci, která bývá u relevantních knihoven kvalitní. Stejně tak je mnohem lepší věnovat čas do průzkumu opensource knihoven a zjistit, které jsou dobře udržované, než si všechno bastlit sám.

Kód: [Vybrat]
function mime_header_encode($retezec, $encoding = "utf-8") {
   return "=?$encoding?Q?" . imap_8bit($retezec) . "?=";
}

$is_sent = @mail('interaktivky@ucdis.cz', mime_header_encode($subject), "", $header);
už vídím jak na nějakou školu na maloměstě přijde za 5 let někdo jinej, kterej to PHP vlastně ani moc neumí (já taky ne, spíš vůbec) a uvidí tohle. Nic proti autorovi, odpověď na otázku to je a zdá se správná.

oproti tomu:
Kód: [Vybrat]
$mail = new PHPMailer(true);
$mail->CharSet = 'utf-8';
je pastva pro oči. To pochopí každej. Sice nevím, proč má nebo musí mít konstruktor s parametrem, ale když budu chtít, tak si to přečtu v doc.

Pak tu čteme, proč někde beží java 1.4 na centosu 4.2 a nejde to updatount protože tam nějaký Kit namatlat svoji samohonku, která mu přišla ve své době geniální, ale jaksi neobstála.

Takových historek jsou tisíce. Naposledy jsem viděl v jednom menším řetězci hospod, jak nějakej podobnej vtipálek tam pral přes síťovej disk do jednoho SQLlite souboru skoro z 10 klientů najednou, protože Postresql je složitý a zbytečný (on nerozumí tomu proč je potřeba), když to spadne, tak si klient vytváří nějakou lokální databázi taky sqlite a pak se to snaží narvat do centrálního souboru. a pak se to posere. Nějaké ORM knihovny? to je pro lepiče kódu. nazadekil si tam nějaké svoje pseudo-DAO v delphi - "páč pascal rulez pičo, učilismeseho na průmyslovce" a pral to tam hlava nehlava. Myslím, že modří už vědí, že se to neustále sralo a padalo a mizela data. Samohonič musel vracet skoro 450k za zpackanej projekt. Týpek s hospodama samozřejmě naprášky, protože už na to přeškolil personál - evidence skladu, tržeb, registrace směn pesonálu a docházka, rezervace a spousta dalších drobností. Když jsem mu řekl, že na tohle nikdo soudnej nesáhne třímetrovou chlorovanou tyčí na dráždění opic a že je to prostě mrtvý, ať si sežene někoho soudnýho, kterej si "slepí" hibernate  a spring a nějakej JS, nebo GUI framework a cena by se  měla pohybovat tak na polovině, ale já na to nemám čas, tak akorát objednal dvojitý vizoury a smutně koukal.

Asi si na tyhe příběhy založím blog. To jsou neuvěřitelný wtf momenty, co člověk na freelance vidí.

A nejhorší na tom je, že takovýhle lidi jdou vetšinou někam učit programování, kde tě zkoušejí z bublesortu, protože v normální společnosti nemají ekonomickou relevanci.

Rozdíl mezi cargo cultem a  vzorem je o tom, komu přiletí letadla s proviantem, ne o tom, kdo si o sobě co myslí, nebo co kecá.

.

Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #51 kdy: 14. 11. 2015, 21:38:18 »
Když už tady řešíte takové hovadiny, jednu vám přihodím. Proč to autor nazval
Kód: [Vybrat]
mime_header_encode když je to z lingvistického hlediska naprostý nesmysl? Předpokládám, že taky nenazýváte funkce třeba
Kód: [Vybrat]
value_get nebo
Kód: [Vybrat]
valueGet ale logicky
Kód: [Vybrat]
get_value nebo
Kód: [Vybrat]
setValue

Kit

Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #52 kdy: 14. 11. 2015, 22:15:31 »
Když už tady řešíte takové hovadiny, jednu vám přihodím. Proč to autor nazval
Kód: [Vybrat]
mime_header_encode když je to z lingvistického hlediska naprostý nesmysl?

http://php.vrana.cz/kodovani-hlavicek-e-mailu.php

Pokud by ses obtěžoval googlit, našel bys to i v Drupalu.

Osobně bych tu metodu nazval encode(), takže bych snad tvůj lingvistický cit nedráždil.

Kit

Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #53 kdy: 14. 11. 2015, 22:43:46 »
To je přesně to co jsem potřeboval s ohledem na moje téměř nulové znalosti PHP.
DÍKY, DÍKY, DÍKY!!! Funguje to!
Roman
function mime_header_encode($retezec, $encoding = "utf-8") {
   return "=?$encoding?Q?" . imap_8bit($retezec) . "?=";
}

$is_sent = @mail('interaktivky@ucdis.cz', mime_header_encode($subject), "", $header);

Zkus ještě vylepšenou verzi:
Kód: [Vybrat]
mb_internal_encoding('UTF-8');
$is_sent = @mail($email, mb_encode_mimeheader($subject), "", $header);

TKL

Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #54 kdy: 15. 11. 2015, 08:03:01 »
Když už tady řešíte takové hovadiny, jednu vám přihodím. Proč to autor nazval
Kód: [Vybrat]
mime_header_encode když je to z lingvistického hlediska naprostý nesmysl? Předpokládám, že taky nenazýváte funkce třeba
Kód: [Vybrat]
value_get nebo
Kód: [Vybrat]
valueGet ale logicky
Kód: [Vybrat]
get_value nebo
Kód: [Vybrat]
setValue

Protože to je v podstatě opak PHP funkce imap_mime_header_decode(). Takže si svůj lingvistický kroužek s podtitulem "Jak správně pojmenovávat funkce tak, aby je pochopila i sekretářka z ČEZ" prosím otevřete přímo na fóru projektu PHP.

TKL

Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #55 kdy: 15. 11. 2015, 08:07:25 »
už vídím jak na nějakou školu na maloměstě přijde za 5 let někdo jinej, kterej to PHP vlastně ani moc neumí (já taky ne, spíš vůbec) a uvidí tohle. Nic proti autorovi, odpověď na otázku to je a zdá se správná.

Aha, takže používat pro tvorbu PHP projektu výhradně cizí knihovny (protože dokumentace) je správné proto, aby se v tom mohl za 5 let vrtat někdo, kdo PHP skoro(nebo vůbec) neumí? Tak tomu říkám neprůstřelná logika.

Kit

Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #56 kdy: 15. 11. 2015, 09:18:53 »
už vídím jak na nějakou školu na maloměstě přijde za 5 let někdo jinej, kterej to PHP vlastně ani moc neumí (já taky ne, spíš vůbec) a uvidí tohle. Nic proti autorovi, odpověď na otázku to je a zdá se správná.

Aha, takže používat pro tvorbu PHP projektu výhradně cizí knihovny (protože dokumentace) je správné proto, aby se v tom mohl za 5 let vrtat někdo, kdo PHP skoro(nebo vůbec) neumí? Tak tomu říkám neprůstřelná logika.

To je neprůstřelná logika programátorské dělnické třídy. S tím nic moc nenaděláš.

Zkusil sis tu funkci mb_encode_mimeheader()? Mně se zdá lepší, než se to snažit slepovat. Na rozdíl od funkce imap_8bit() mi funguje všude.

TKL

Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #57 kdy: 15. 11. 2015, 10:03:41 »
Zkusil sis tu funkci mb_encode_mimeheader()? Mně se zdá lepší, než se to snažit slepovat. Na rozdíl od funkce imap_8bit() mi funguje všude.

Mrknu, dík za tip.

Kit

Re:Odeslání mailu v PHP - špatná diakritika v předmětu zprávy
« Odpověď #58 kdy: 15. 11. 2015, 10:14:47 »
Zkusil sis tu funkci mb_encode_mimeheader()? Mně se zdá lepší, než se to snažit slepovat. Na rozdíl od funkce imap_8bit() mi funguje všude.

Mrknu, dík za tip.

Nezapomeň předtím zavolat funkci mb_internal_encoding('UTF-8'); Bez toho to nefunguje správně.