Nakupování na farnellu

pokus

Nakupování na farnellu
« kdy: 08. 11. 2015, 17:55:26 »
Ahoj,

máte někdo zkušenosti s nakupováním přes farnell?? Platí se tam clo? Například RPI dislpay tam vyjde přes 1500Kč což je myslím si že dobré. Jak jse to s Kolik stojí doprava a jak se to dá zaplatit? Přes paypal?
Děkuji


eiffel

Re:Nakupování na farnellu
« Odpověď #1 kdy: 08. 11. 2015, 19:40:54 »
Uplne v pohode. Ty asi musis zaplatit dobirkou, protoze na fakturu toho musis vzit vic.
Prijede ti pred dum UPS a je to ...

vwv

Re:Nakupování na farnellu
« Odpověď #2 kdy: 08. 11. 2015, 20:17:27 »
Nakup je tam v pohode. Myslim, ze platba dobirkou neni mozna, plati se predem online kartou. Doprava stoji 150Kc + DPH. Pro upresneni, vsechny ceny tam maji uvedene bez DPH. Pokud je zbozi skladem, tak pri objednavce do 16:00 (aspon myslim) mam zasilku druhy den na stole...

Martin Wolker

Re:Nakupování na farnellu
« Odpověď #3 kdy: 08. 11. 2015, 20:34:35 »
Jen upřesním nepřesné informace:
  • Ceny - všechny uvedené jsou bez DPH
  • Doprava - 130 Kč bez DPH, při objednání do 19:00 mám následující den do oběda zásilku na stole
  • Platba - pro fyzické osoby a podnikatelé POUZE online kartou, firmy mají možnost na fakturu přes obchodní účet nebo proformu (zálohová faktura)

Vladislav

Re:Nakupování na farnellu
« Odpověď #4 kdy: 08. 11. 2015, 21:09:39 »
Ahoj,
nákup z farnellu je úplně jednoduchá záležitost. Osobně nerad platím kartou přes internet a když to jde tak se tomu vyhnu. Bohužel u farnellu je další možností nějaký ten jejich obchodní účet tuším? To moc v úvahu nepřipadá. Ale existuje tu firma http://www.rothsware.cz/ která sídlí v Pardubicích a která mu tady dělá zastoupení. Stačí na farnellu naklikat do košíku všechny záležitosti co chceš, košík vyexportovat a poslat jim ho do ROTHS ware emailem s adresou atd. Pošlou ti to na dobírku. Pokud se nepletu neplatíš clo ani nic dalšího ale ceny z farnellu jsou braný bez DPH, DPH si naúčtuje ROTHS ware. Myslím že pokud jsi z Pardubic či okolí tak by se s nimi dalo dohodnout i na osobním odběru. Za mě spokojenost, vše přišlo jak mělo, bezvadně zabalené nepoškozené a celkem rychle.
PS. Pozor aby jsi nebral součástky ze skladu v USA, tam už by to clo asi bylo nehledě na to že by doba dodání byla taky o dost vyšší.


eiffel

Re:Nakupování na farnellu
« Odpověď #5 kdy: 08. 11. 2015, 21:35:09 »
Na fakturu se da platit po "prolustrovani". Staci uvest kontakty na 3 dodavatele, kde si overi platebni moralku. Pak uz je to s mesicni splatnosti ...

Ondro

Re:Nakupování na farnellu
« Odpověď #6 kdy: 08. 11. 2015, 21:55:43 »
Uz som asi rok nenakupoval cez farnell ale islo platit aj prevodom na Slovensky ucet(tusim, ze to bola nejaka varianta obch. uctu pre sukromne osoby). Po objednani mi prisla emailom faktura a na zaklade nej som urobil prevod. Stacilo im poslat print screen z platby a s odoslanim tovaru necakali az sa im peniaze pripisali na ucet. Boli velmi ustretovy a bez problemov sa s nimi komunikovalo. Posledny krat ale urobili obmedzenie pre takyto sposob platby u sukromnych osob, ze hodnota nakupu musi byt minimalne 100Eur. Ci to stale plati neviem ale coskoro to zistim, lebo sa chystam nieco objednat.

Ak chces kupit jednorazovo len dispej, tak je podla mna pre teba jednoduchsie kupit ho od nejakej lokalnej firmy. Cenovy rozdiel tam bude len par eur.

p.s. CLO neplatis pri ziadnom nakupe v ramci EU.

Trident

Re:Nakupování na farnellu
« Odpověď #7 kdy: 09. 11. 2015, 08:17:35 »
Ahoj,
nákup z farnellu je úplně jednoduchá záležitost. Osobně nerad platím kartou přes internet a když to jde tak se tomu vyhnu. Bohužel u farnellu je další možností nějaký ten jejich obchodní účet tuším? To moc v úvahu nepřipadá. Ale existuje tu firma http://www.rothsware.cz/ která sídlí v Pardubicích a která mu tady dělá zastoupení. Stačí na farnellu naklikat do košíku všechny záležitosti co chceš, košík vyexportovat a poslat jim ho do ROTHS ware emailem s adresou atd. Pošlou ti to na dobírku. Pokud se nepletu neplatíš clo ani nic dalšího ale ceny z farnellu jsou braný bez DPH, DPH si naúčtuje ROTHS ware. Myslím že pokud jsi z Pardubic či okolí tak by se s nimi dalo dohodnout i na osobním odběru. Za mě spokojenost, vše přišlo jak mělo, bezvadně zabalené nepoškozené a celkem rychle.
PS. Pozor aby jsi nebral součástky ze skladu v USA, tam už by to clo asi bylo nehledě na to že by doba dodání byla taky o dost vyšší.
Od toho jsou extra karty jen pro ucel elektronickych plateb+extra ucet a anonymni platebni karty. Na ucet si das jen tolik kolik zaplatis+poplatky. Nesocialni banky tohle zajistuji zdarma.

Jedine skutecne riziko je nepovoleny debet i v pripade nepouziti kontokorentu v pripade zneuziti karty/uctu. Ten ti hrozi i u bezneho vyuzivani karet/uctu u obchodniku nebo v bankomatech v zahranici. Vetsinou je to v souvislosti se zneuzitim karty.
Rychle nastaveni limitu zdarma nezminuji, protoze to poradne umi jen par bank.

Tyhle veci tu jsou tak nejak +-10 let takze by sis mohl vsimnout ze mame rok 2015 a nebat se.

fedorac

Re:Nakupování na farnellu
« Odpověď #8 kdy: 09. 11. 2015, 08:45:54 »
kdysi jsem kupoval, jsou rychli,funguji,ale drazsi nez cinani - pochopitelne.
posilaji porad tak jednou za 14 dni reklamy, takze me tam asi jeste maji.

kolemjdoucí

Re:Nakupování na farnellu
« Odpověď #9 kdy: 09. 11. 2015, 09:20:01 »
Jen doplnění k již zmíněnému nákupu ze skladu v USA - nevím jak případné clo, ale každopádně se tam platí navíc příplatek tuším 680 CZK, ale je to jasně uvedeno u každé položky v jejich eshopu. Jinak je to zcela bezproblémové, jak píšou ostatní - druhý den je to zpravidla na stole. Jen jednou to "zmrvila" KB, když neprovedla platbu virtuální kartou (prý Farnell použil nějakou méně zabezpečenou metodu transakce) a nedala mi to vědět. Ale to se stalo jen jednou asi před 2 lety.

Mirek

Re:Nakupování na farnellu
« Odpověď #10 kdy: 09. 11. 2015, 09:54:02 »
Netřeba nic řešit.

Nákup na Farnellu je rychlý, jednoduchý, rizika stejná jako na podobných eshopech s platbou kartou.

Dodání položek, které jsou skladem bezkonkurenčně nejrychlejší.

Pokud je zboží skladem, ale v USA - neobjednávat pokud není zbytí. Drahá a delší doprava.

Re:Nakupování na farnellu
« Odpověď #11 kdy: 22. 03. 2021, 13:12:52 »
Součástku mi poslali po 3 měsících. Mezitím jsem si ji koupil jinde a ti mi ji poslali za dva dni a o polovinu levněji. Chyba. >:(
S pozdravem Marian B.

Re:Nakupování na farnellu
« Odpověď #12 kdy: 23. 03. 2021, 22:06:58 »
Já když si tam založil účet, tak mě pak volal obchoďák a když jsem mu říkal, že objednávka je nějaká komplikovaná, tak mě normálně aktivoval, že můžu platit předem převodem na fakturu a nic po mě nechtěl.