PC herní sestava, Classic, 25 000 Kč

ByCzech

Re:PC herní sestava, Classic, 25 000,- Kč
« Odpověď #45 kdy: 09. 11. 2015, 17:29:48 »
Pokud vím, tak ta část AMD co vyrábí grafické karty, je samostatný subjekt/dcera/firma - nevím přesně jak to je po právní stránce. Osobně mi docela imponuje, že se tahle grafická divize nezavírá jako to dělá Intel, který by nejraději dodával úplně všechno od sebe a konkurenci by odstřihnul a to i nekalokonkurenčně. Proč dává Intel do svých CPU povinně grafickou kartu, kterou u dané třídy CPU vůbec nevyužiju? Proč neprodává samostatné grafické karty? Protože to zkoušel a díky "kvalitě" pohořel, že? Proč je novější generace Intel Core pomalejší než starší? Proč za posledních pár let není vidět nárůst výkonu, jako tomu bylo v době, kdy mu AMD daleko více šlapalo na paty? Protože nemá "konkurenci", že? Buďte rádi, že tu není jen Intel a pořád se mu někdo snaží udělat konkurenci, protože jinak na to doplatí koncový uživatel = my. Osobně si myslím, že už doplácíme. Držím jakékoli konkurenci palce.
Kdyby AMD mělo dostatečně dobré procesory, tak si předváděcí kousek nepostaví na Intelu. Tak to prostě je bez ohledu na divize. To že Intel posledních 6 let spíše přešlapuje na místě a v podstatě není důvod kupovat nové věci, je taky fakt. Asi o to smutnější je, že za těch 6 let AMD nepřišlo s něčím, co by Intel alespoň dorovnalo. Konkurence mu chybí jak praseti drbání a začíná to být znát. Desky k prvním dvou generacím Core i procesorů pomalu začínají odcházet a koupit novou se socketem 1156 nejde a s 1155, což zasahuje i do třetí generarace, je sakra problém. Např. dříve naprosto běžné microATX se 4xDIMM už prostě nejsou a když někomu zdechne deska a má hodně paměti a malou skříň, tak má taky smůlu.

A to vám řekl kdo? Nějaká oficiální zástupce koho? Nebo jste byl u kartářky? ;) Prosím zdroj těch informací jinak jsou z agentury JPP ;)

Omlouvám se, ta reakce měla být jen k tomu začátku "kdyby...". Vyrušil mě telefon a zapomněl jsem to odmazat... Se zbytkem, že Intel potřebuje konkurenci jako sůl souhlas. Chtěl jsem to napsat zvlášť...


ByCzech

Re:PC herní sestava, Classic, 25 000,- Kč
« Odpověď #46 kdy: 09. 11. 2015, 17:36:56 »
To že Intel posledních 6 let spíše přešlapuje na místě a v podstatě není důvod kupovat nové věci, je taky fakt. Asi o to smutnější je, že za těch 6 let AMD nepřišlo s něčím, co by Intel alespoň dorovnalo. Konkurence mu chybí jak praseti drbání a začíná to být znát. Desky k prvním dvou generacím Core i procesorů pomalu začínají odcházet a koupit novou se socketem 1156 nejde a s 1155, což zasahuje i do třetí generarace, je sakra problém. Např. dříve naprosto běžné microATX se 4xDIMM už prostě nejsou a když někomu zdechne deska a má hodně paměti a malou skříň, tak má taky smůlu.

To že AMD s tím nepřišlo je smutné, ale když si zjistíte dost informací, pochopíte. Sám mám firmu a vím jaké to je snažit se konkurenčně prosadit proti velkým firmám, které jdou za hranici zákona a kolik stojí námahy se ubránit takovému jednání. To že Intel jedná nekalokonkurenčně je na netu k dohledání.
Další věci jsou "papírové" parametry, aby to vypadalo lépe.
A poslední v řadě co si vzpomenu je problém s výrobními technologiemi na menších nm. Intel si nízkou výtěžnost nechává velmi dobře zaplatit a mohl si i díky výše popsaným praktikám to riskantní málovýtěžné technologie jít.

Že to AMD málem zničilo je vidět.

A že na to doplácí koncový uživatel zažíváme taky...

ByCzech

Re:PC herní sestava, Classic, 25 000,- Kč
« Odpověď #47 kdy: 10. 11. 2015, 11:35:50 »
Citace
To je stejně legrace, mám CPU s 8 fyzickými jádry a mám počítat výkon jen 1/8 svého CPU? :D Proč bych to dělal

jestli máš bulldozer tak to s těma jádrama nebude tak žhavý, ve skutečnosti jsou 4 a normálně ti do očí lžou  ;)

Že vy máte na mysli tohle: AMD čelí hromadné žalobě kvůli prezentovanému počtu jader?

Vzhledem k běžně známým informacím na netu: AMD Bulldozer mi to jako "do očí lžou" vůbec nepřijde. Informace jsou naopak jasně známy a platí to co jsou psal už dříve o modulech se dvěmi CPU jádry. 4 moduly = 8 jader.

Bulvární článek na Živě raději nekomentuju.

ByCzech

Re:PC herní sestava, Classic, 25 000,- Kč
« Odpověď #48 kdy: 10. 11. 2015, 14:51:37 »

PS: Story o prosazování Atom CPU, které stojí za starou belu, protože se technologicky vrací do éry 486tek je taky záživné. V netboocích se zjistilo že je to o ničem, lidi to přestali chtít. Tak to přeznačili a nazvali jinak a začali to tlačit do levných notebooků. Zase to lidi zjistili a nechtějí to kupovat, tak to začali s cenovým dumpingem tlačit do mobilů a tabletů - výkon proti ARM mizerný, spotřeba jakbysmet (papírově to ale vypadá tak úžasně) a lidi si toho opět začínají všímat. Chválabohu, že konkurence existuje a snaží se.

Vsak ony ty dnesni atomy jsou uplne jine nez ty minule. Dneska je to OoO prekvapive v ledascems (CPU cast, ne GPU cast) podobne malym kockam od AMD.

(Jinak ta 486 je totalni BS, puvodni Atom se odvozoval od P5, na rozdil od 486 to byla superskalarni architektura.)

To se sice odvozoval, ale některé části, které už uměla P5 chyběly a vracelo se to právě ještě ke starší architektuře. Srovnání s "malými" AMD mi vůbec nesedí, postavte si vedle sebe 2 PC s těmito mrňavci, jedno s AMD a druhé s Intelem, rozdíl poznáte téměř okamžitě.