Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?

ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #105 kdy: 05. 11. 2015, 01:00:43 »
Nebudu si instalovat něco, co má 250 MB včetně závislostí, protože bych to pak zase musel čistit.

Takže opakuji otázku: Co z toho, co umí Kate, Vim neumí? Teď už odpovědět můžeš, máš je spuštěné vedle sebe.

Odpověď: Nainstaluj si, nebuď líný, nejsem tvůj poskok, abych dělal něco za tebe, na co ty jsi zvědavý, jen proto, že máš tulení nemoc a komplex povýšenosti a myslíš si, že to budou dělat lidi za tebe :-P

OK, považuji to za odpověď, že Kate toho víc než Vim prostě neumí. To jsme věděli už předtím, takže ses vůbec s instalací Gvimu nemusel namáhat. V klidu si ho zase odinstaluj a zapomeň na tuto zbytečnou diskuzi.

Jasně, to jsem neřekl... Ale diskuze zbytečná opravdu - s někým, kdo chce aby výsledek diskuze byl to co on si myslí a z čeho odmítá jakkoli ustoupit. To není diskuze, ale monolog potom ;). Jsem rád, že jste to nakonec přiznal.


ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #106 kdy: 05. 11. 2015, 01:03:19 »
...jen prostým spuštěním obou vedle sebe vidím co vše kate umí a gvim ne.

To zavani jasnozrivosti. Nemel byste cisla na pristi tah Euromilions?

Sakra se to na mě profláklo :D.

Já myslel, že jasnozřiví jsou ti, co si to ani nenainstalují, ale už něco tvrdí. Já vim i gvim znám i z dřívějška. Myslím, že když vedle sebe položím kuchyňský nůž a švýcarský nožík, tak taky poznám z prvního pohledu, který toho bude umět více i bez jasnozřivosti.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #107 kdy: 05. 11. 2015, 08:27:04 »
Já myslel, že jasnozřiví jsou ti, co si to ani nenainstalují, ale už něco tvrdí. Já vim i gvim znám i z dřívějška. Myslím, že když vedle sebe položím kuchyňský nůž a švýcarský nožík, tak taky poznám z prvního pohledu, který toho bude umět více i bez jasnozřivosti.

Tak me by to take zajimalo. Nejsem ani ve vim, ani v Kate kvany a darem jasnozrivosti nadan nejsem. Nicmene jsem o vim cetl par clanku a dost si neumim predstavit, ze by bylo neco, co neumi.

BTW, ony ty svycarske nociky nejsou, co byvaly. Dnes je to takova cervena hracka, co se z ni muze urazit bocnice, kdyz upadne. Ty opravdove, co mivala armada, nebyly cervene, ale jaksi hnedozelene a bocnice na nich byly nytovane. Ovsem nejlepsi nozik je stejne Opinel cislo 12 z uhlikove oceli.

Pavel Tišnovský

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #108 kdy: 05. 11. 2015, 09:07:55 »
Vim na desktopu žádné kouzlo neztrácí, protože si s ním velmi dobře rozumí. Možná ho jen neumíš nakonfigurovat...

Jasně, protože vim přenesený z terminálu do GUI neumí používat výhody desktopu a vy si to neumíte přiznat, je lepší shodit partnera v diskuzi tím, že něco neumí. To zas bude v alejích vlastně diskuzích nablito :D

Tak jinak: Které výhody desktopu Vim nedokáže používat?

GUI Vim nema plnohodnotny terminal. Takze kdyz dam napriklad K kdyz mam cursor na "fft" v octave skriptu, tak ve Vimu spustenem v konzoli se mi zobrazi help z octave, ale v GUI Vimu se mi nezobrazi nic, protoze to neni plnohodnotny terminal. ale to je trochu mimo diskuzi.

GVim může spustit třeba xterm na požádání (pro :make, K), takže je to prakticky to stejné, jako terminál "zabudovaný" do některých jiných editorů. Tam to jen vypadá na první pohled lépe svázané, ale třeba plnohodnotný REPL se mi používá dobře právě z Vimu na druhý terminál (ostatně právě to je funkce druhého monitoru :-)

andy

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #109 kdy: 05. 11. 2015, 12:47:20 »
Vie vim spravit, ze ked je nejaka diskusia o editoroch alebo jave, tak tam nebude kit spominat vim?