Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #45 kdy: 04. 11. 2015, 00:04:37 »
jj, a když lampa praskne, tak pěkně zbělá :-)
ale s 64bitovým systémem nebo nějakým proprietárním blobem kdoví s čím, to určitě nesouvisí :p

Proc ne? Neumite si predstavit Ural 425, 64 bitu? Co fotbalove hriste, to mikropocitac!

Jinak ta lampa nemusi hned prasknout. Muzou do ni nalezt plyny z atmosfery a pak se v ni delaji krasne vyboje. Muze i svitit jak neonka.


Pavel Tišnovský

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #46 kdy: 04. 11. 2015, 00:08:10 »
jj, a když lampa praskne, tak pěkně zbělá :-)
ale s 64bitovým systémem nebo nějakým proprietárním blobem kdoví s čím, to určitě nesouvisí :p

Proc ne? Neumite si predstavit Ural 425, 64 bitu? Co fotbalove hriste, to mikropocitac!

Jinak ta lampa nemusi hned prasknout. Muzou do ni nalezt plyny z atmosfery a pak se v ni delaji krasne vyboje. Muze i svitit jak neonka.

Živě si to představuju, vedle toho dalších 5 hřišť se solárníma článkama a bude to i s dotací :-) No hlavně aby na to portovali tadyhle ten editor že...

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #47 kdy: 04. 11. 2015, 05:17:53 »
Programátoři s nadupanými mašinami mívají obvykle jeden velký problém: Jejich programy jsou děsně líné až nepoužitelné. Při vývoji si toho prostě nevšimnou. Chudáci zákazníci.
Nevim, me to prijde spis, jakoby tady nejaci chudaci stekali, ze nekdo uz prekvapive nepodporuje jejich 486... Ono takovy sandy bridge celer/pentium, 4GB RAM a SSD je dneska naprosty zaklad a nejlevnejsi mozne kancelarske PC. A ze na vyvoj rad vyuziju vice RAM? Koukni se na ty dnesni ceny.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

atarist

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #48 kdy: 04. 11. 2015, 09:45:56 »
Programátoři s nadupanými mašinami mívají obvykle jeden velký problém: Jejich programy jsou děsně líné až nepoužitelné. Při vývoji si toho prostě nevšimnou. Chudáci zákazníci.
Nevim, me to prijde spis, jakoby tady nejaci chudaci stekali, ze nekdo uz prekvapive nepodporuje jejich 486... Ono takovy sandy bridge celer/pentium, 4GB RAM a SSD je dneska naprosty zaklad a nejlevnejsi mozne kancelarske PC. A ze na vyvoj rad vyuziju vice RAM? Koukni se na ty dnesni ceny.

Možná to spoustu lidí překvapí, ale stále při cestách používám Asus EEE, tam je 32bitový Atom. Jede na tom rozumne i Eclipse, coz me samotneho prekvapilo.

Takze co tim? To EEE mam rad, protoze soudruzi v Samsungu udelali chybu a zapomeli tam pridat kurvitko, mam jit do Lenova (ten Carbon X je tomu trosku podobnej) a doufat, ze to "neco" vydrzi?

ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #49 kdy: 04. 11. 2015, 09:55:07 »
Programátoři s nadupanými mašinami mívají obvykle jeden velký problém: Jejich programy jsou děsně líné až nepoužitelné. Při vývoji si toho prostě nevšimnou. Chudáci zákazníci.
Nevim, me to prijde spis, jakoby tady nejaci chudaci stekali, ze nekdo uz prekvapive nepodporuje jejich 486... Ono takovy sandy bridge celer/pentium, 4GB RAM a SSD je dneska naprosty zaklad a nejlevnejsi mozne kancelarske PC. A ze na vyvoj rad vyuziju vice RAM? Koukni se na ty dnesni ceny.

Taky ty nářky ohledně 64/32 bit na desktopu nechápu. Architektura amd64 je tu s námi třináctý rok (jádro Linuxu ji umí už patnáctý rok), takže to jako dnes na desktopu používáte PC, které je starší a stěžujete si? Vážně? Asi začnu brečet, že není podpora pro kompy s MC68k :D


Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #50 kdy: 04. 11. 2015, 10:03:42 »
...Asi začnu brečet, že není podpora pro kompy s MC68k...
IMO, tohle není správný "náhled" Linuxu, protože Linux je koncipován tak (když nevěříte, zeptejte se přímo Linuse), aby běžel i na 10-15 let starém počítači.
To, co zde někteří prezentují, s tím by je v redmondu přivítali s potleskem  ;)


(͡° ͜ʖ ͡°)

ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #51 kdy: 04. 11. 2015, 10:14:15 »
...Asi začnu brečet, že není podpora pro kompy s MC68k...
IMO, tohle není správný "náhled" Linuxu, protože Linux je koncipován tak (když nevěříte, zeptejte se přímo Linuse), aby běžel i na 10-15 let starém počítači.
To, co zde někteří prezentují, s tím by je v redmondu přivítali s potleskem  ;)


(͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jasně, já jsem taky rád, že běží i na 10-15 let starém počítači. Ale jak jak jsem již řekl, to už tu s námi byla architektura amd64. Každopádně já psal o DESKTOPU a to zcela úmyslně. Víte určitě sám, kolik RAM je dnes potřeba pro svižný běh desktopu a "obyčejného" prohlížeče webu. A starý počítač ani tolik RAM často neumí. Doba je prostě jinde, můžeme polemizovat co je a co není na dnešních technologiích špatně, ale to mi desktop nezrychlí. Pořízení novějšího PC ano. Kolik energie/času/peněz mě stojí jedno nebo druhé je taky na případnou diskuzi. Adaptujte se nebo zhyňte ;)

atarist

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #52 kdy: 04. 11. 2015, 10:20:24 »
...Asi začnu brečet, že není podpora pro kompy s MC68k...
IMO, tohle není správný "náhled" Linuxu, protože Linux je koncipován tak (když nevěříte, zeptejte se přímo Linuse), aby běžel i na 10-15 let starém počítači.
To, co zde někteří prezentují, s tím by je v redmondu přivítali s potleskem  ;)


(͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jasně, já jsem taky rád, že běží i na 10-15 let starém počítači. Ale jak jak jsem již řekl, to už tu s námi byla architektura amd64. Každopádně já psal o DESKTOPU a to zcela úmyslně. Víte určitě sám, kolik RAM je dnes potřeba pro svižný běh desktopu a "obyčejného" prohlížeče webu. A starý počítač ani tolik RAM často neumí. Doba je prostě jinde, můžeme polemizovat co je a co není na dnešních technologiích špatně, ale to mi desktop nezrychlí. Pořízení novějšího PC ano. Kolik energie/času/peněz mě stojí jedno nebo druhé je taky na případnou diskuzi. Adaptujte se nebo zhyňte ;)

Jak souvisí RAM s 64bitovým systémem? PAE je tady 20 let, dýl než x86_64 :-)

hu

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #53 kdy: 04. 11. 2015, 10:26:09 »
Jak souvisí RAM s 64bitovým systémem? PAE je tady 20 let, dýl než x86_64 :-)

To je sice supr, ale samotnej prohlížeč si klidně vezme >4GiB a pak se s PAE můžeš jít leda tak vyfotit.

atarist

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #54 kdy: 04. 11. 2015, 10:39:23 »
Jak souvisí RAM s 64bitovým systémem? PAE je tady 20 let, dýl než x86_64 :-)

To je sice supr, ale samotnej prohlížeč si klidně vezme >4GiB a pak se s PAE můžeš jít leda tak vyfotit.

Muj tedy vypada takto (top)
347m 145m  32m S  10.3 33.2   3:51.23 midori

Ale je fakt, ze pocet tabu drzim v desitkach, potom se v tom sam nevyznam. Kolegove maji 50+ tabu a tam to roste, uznavam.

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #55 kdy: 04. 11. 2015, 10:43:16 »
To je bjes.
Nějaké zófalec tady položí otázku a vždycky se to tu nějak zvrhne.

Introverti.
 >:(

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #56 kdy: 04. 11. 2015, 10:48:47 »
I při 70+ tabech v Iceweaselu na Debianu 7, nebyl větší odběr než 500 MB, při spuštěných videách i 600 MB, kolik by jich muselo být open, aby to vzalo 4 GB ??  ::)

To je bjes.
Nějaké zófalec tady položí otázku...
WTF?  ???

hu

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #57 kdy: 04. 11. 2015, 10:49:32 »
To je bjes.
Nějaké zófalec tady položí otázku a vždycky se to tu nějak zvrhne.

Introverti.
 >:(

Jo, a na závěr show přijde hawran a začne to zasírat výkřiky do tmy.

hu

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #58 kdy: 04. 11. 2015, 10:51:17 »
I při 70+ tabech v Iceweaselu na Debianu 7, nebyl větší odběr než 500 MB, při spuštěných videách i 600 MB, kolik by jich muselo být open, aby to vzalo 4 GB ??  ::)

Lineárně extrapolováno >560? :-)

Kit

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #59 kdy: 04. 11. 2015, 11:56:53 »
Programátoři s nadupanými mašinami mívají obvykle jeden velký problém: Jejich programy jsou děsně líné až nepoužitelné. Při vývoji si toho prostě nevšimnou. Chudáci zákazníci.
Nevim, me to prijde spis, jakoby tady nejaci chudaci stekali, ze nekdo uz prekvapive nepodporuje jejich 486... Ono takovy sandy bridge celer/pentium, 4GB RAM a SSD je dneska naprosty zaklad a nejlevnejsi mozne kancelarske PC. A ze na vyvoj rad vyuziju vice RAM? Koukni se na ty dnesni ceny.

K čemu by mi byla novější mašina s hromadou RAM, když mi na ní Vim (což je nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows) nebo Git (což je nadupaný VCS) poběží stejně svižně jako na té stávající?