Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #15 kdy: 03. 11. 2015, 13:54:47 »
Proč už nejde poznat že jde o reklamní článek? Zjistím to až po prokliku z nápisu komerční sdělení. S takovými články se jděte bodnout.
Jde, už podle bulvárního nadpisu...


Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #16 kdy: 03. 11. 2015, 14:05:17 »
(ostatně, ten VS code je tuším jen zprasený fork Atomu)

Neni.

Snow

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #17 kdy: 03. 11. 2015, 14:16:55 »
sublime, případně vim...

C-S

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #18 kdy: 03. 11. 2015, 14:17:26 »
Mea culpa, je to jen založené na Electronu.

radekb

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #19 kdy: 03. 11. 2015, 15:27:35 »
Debian4ever: chce to všimnout si odkazu Available on other platforms.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #20 kdy: 03. 11. 2015, 16:04:20 »
Aptana, Sublime text - oba super
jinak v konzoli na configy pouzivam NANO, ale v nem neumim step back coz me rozciluje :-)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #21 kdy: 03. 11. 2015, 16:18:32 »
...všimnout si odkazu Available on other platforms.
Díky, už to vidím  ;D Před půl rokem vůbec nebyla 32b. verze.

Tak po spuštění (přes CLI), protože jinak to dělá mrtvého brouka, dostanu hlášku:
 /lib/i386-linux-gnu/i686/cmov/libc.so.6: version `GLIBC_2.15' not found (required by .../VSCode-linux-ia32/libgcrypt.so.11)  ???

Supr, takže ve Wheezy si to opět jen tak lehce nespustím  :-X

Wololo

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #22 kdy: 03. 11. 2015, 17:49:42 »
JetBrains editory jsou supr, ale pro programatory a kodery, pro admina je to asi overhead na nejaky ad hoc pouzivani.
Vim je supr, Kate je dobra, Gedit je dobry, Geany je fajn, Editra neni nejhorsi.

Eclipse je nenazrany, NetBeans mi prijde lepsi nez Eclipse i na ty ad hoc veci a neni tak nenazrany.

Nicmene furt hledam neco jako JetBrains ale do konzole, takze vladne Vim.

Obcas si dam i nejake to pico :D

ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #23 kdy: 03. 11. 2015, 18:48:49 »
Koukal jsem, kde je diskuze k tomu "článku" aka komerčnímu sdělení a jsem rád, že fórum nezklamalo. Já si to teda ze zvědavosti zkusil, ale takovou hrůzu už jsem dlouho nezažil. Oni jsou asi uživatele MS produktů už zvyklí, ale já mám teda nějaký kvalitativní standard, pod který bych nerad chodil :D.
Kdo jste na to zvědaví a nespustíte to kvůli dependencies na nových verzích knihoven, nezoufejte, vůbec o nic jste nepřišli. Naopak my co jsme se tím zabývali i jen ze zvědavosti jsme přišli o drahocenný čas. Mám pocit, že tenhle "editor" ani nevznikl proto, aby sloužil programátorům, ale pro novou firemní politiku "jak jsme teď hodná firma, jak rozdáváme a jak láskujeme Linux" :D. Trochu to ale netrefili, protože programátoři jsou jedni z největších odborníků, tak nějak nechápu, proč si nějaký markeťák myslel, že když dostanou takovou hrůzu zdarma, že se jim změní názor na MS :D.

Já od té doby, co v Aptana Studion 3 nefungovalo přes rok našeptávání u Pythonu (https://jira.appcelerator.org/browse/APSTUD-8261) používám přímo Eclipse. Ale koukám, že je nejvyšší čas zase kouknout na Aptanu, když už to po více než roce opravili ;).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #24 kdy: 03. 11. 2015, 18:52:19 »
Haha, zda se, ze Emacs tu nejak nikdo nemiluje. :-)

ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #25 kdy: 03. 11. 2015, 19:12:08 »
Proč už nejde poznat že jde o reklamní článek? Zjistím to až po prokliku z nápisu komerční sdělení. S takovými články se jděte bodnout.

Koukám, že to má jinou cestu než jiné články /pr-clanky/* vs /clanky/* to si vyloženě říká o filtr do něčeho :D

Kit

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #26 kdy: 03. 11. 2015, 19:43:18 »
Haha, zda se, ze Emacs tu nejak nikdo nemiluje. :-)

Stačí, když je Emacs v tichosti tolerován. Války Vim vs. Emacs tu už byly a vždy skončily plichtou. Není nutné na tom stavu nic měnit, jsou to prostě dva skvělé editory.

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #27 kdy: 03. 11. 2015, 19:47:27 »
omg co je to za stupidni modu tady vytahovat 32b systemy nebo plakat ze to nejde zkompilovat na starym systemu?

jinak na php netbeany - SSD nutnost, 8GB minimum. Ale to dneska povazuju za nutnost pro jakykoliv pocitac.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #28 kdy: 03. 11. 2015, 19:56:10 »
omg co je to za stupidni modu tady vytahovat 32b systemy

Clovece, predstavte si, ze stale jeste nezijeme v idealnim svete, kde vsechny PC maji 64 bitu.

C-S

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #29 kdy: 03. 11. 2015, 20:20:47 »
JetBrains editory jsou supr, ale pro programatory a kodery, pro admina je to asi overhead na nejaky ad hoc pouzivani.
Vim je supr, Kate je dobra, Gedit je dobry, Geany je fajn, Editra neni nejhorsi.
JetBrains miluju, ale když jde o to udělat rychlou úpravu kódu, fakt preferuji Atom. Ten mi teď mimochodem dost pomohl ve výběrovém řízení, protože ta mrška má plugin i pro obskurnost ve formě OpenEdge :)