Teplota slunečního svitu

karlik

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #45 kdy: 06. 11. 2015, 18:29:58 »
Už toho nechte, málem jsem se počůral smíchy. :)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #46 kdy: 06. 11. 2015, 18:55:03 »
Už toho nechte, málem jsem se počůral smíchy. :)

Aha, ty asi nejsi pametnik. Jenze ono to neni k smichu, to byla kazdodenni realita. Vis, kolik lidi casto nachodili kilometru, nez nekde sehnali hajzlpapir nebo zubni pastu? (Zubni pasta nebyla treba proto, ze sice naplanovali jeji vyrobu, ale zapomneli naplanovat tuby.) A nez clovek sehnal vyse uvedene, tak mu z kvalitnich bot ceskoslovenske vyroby naskakaly puchyre a pravdepodobne napul upadly podrazky, takze kdyz sehnal leukoplast, zalepil puchyre a honem, nez upadly uplne, sel clovek shanet Chemopren. Podrazky drzely snad jen na agresorkach a v tech se zase neda chodit.

hu

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #47 kdy: 06. 11. 2015, 20:22:03 »
Tak, jestli na tom je nějáké to světýlko jako indikace zapnutí...

Myslím, že indikace zapnutí je u RTG poněkud nadbytečná... musel bys mít hodně dobrý přesvědčovací schopnosti, abys špalku plutonia domluvil, že by si měl na chvilku prodloužit poločas rozpadu :-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #48 kdy: 06. 11. 2015, 20:54:58 »
To jiste. Ale porad jeste lze odpojit elektrickou cast.

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #49 kdy: 08. 11. 2015, 23:09:21 »
To jiste. Ale porad jeste lze odpojit elektrickou cast.
Tam byl přepínač se 2 polohama - světlo+teplo / teplo :)


Cek

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #50 kdy: 09. 11. 2015, 12:19:57 »
To jiste. Ale porad jeste lze odpojit elektrickou cast.
Tam byl přepínač se 2 polohama - světlo+teplo / teplo :)

bejt tam vic plutonia, mohli pridelat este prepinac "hodne světla a tepla najednou"  8)

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #51 kdy: 09. 11. 2015, 17:49:44 »
To jiste. Ale porad jeste lze odpojit elektrickou cast.
Tam byl přepínač se 2 polohama - světlo+teplo / teplo :)

bejt tam vic plutonia, mohli pridelat este prepinac "hodne světla a tepla najednou"  8)

Splňuje to podmínky "hodně světla a tepla" ?

karlik

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #52 kdy: 09. 11. 2015, 19:07:44 »
Už toho nechte, málem jsem se počůral smíchy. :)

Aha, ty asi nejsi pametnik. Jenze ono to neni k smichu, to byla kazdodenni realita. Vis, kolik lidi casto nachodili kilometru, nez nekde sehnali hajzlpapir nebo zubni pastu? (Zubni pasta nebyla treba proto, ze sice naplanovali jeji vyrobu, ale zapomneli naplanovat tuby.) A nez clovek sehnal vyse uvedene, tak mu z kvalitnich bot ceskoslovenske vyroby naskakaly puchyre a pravdepodobne napul upadly podrazky, takze kdyz sehnal leukoplast, zalepil puchyre a honem, nez upadly uplne, sel clovek shanet Chemopren. Podrazky drzely snad jen na agresorkach a v tech se zase neda chodit.

Já jsem tedy hajzlpapír nikdy nesháněl, navíc ta rašple mi místo utření zadku spíše zadek šmirglovala. :)
Používal jsem mnohem vhodnější Rudé právo.
A co se týče upadlých podrážek, dnes to není o moc lepší.
Jo, a zapoměl ses zmínit o tom, jak vyhořela továrna na vložky, to byl skutečný problém, ne nějaký hajzlpapír. :)

lopata

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #53 kdy: 13. 11. 2015, 19:29:18 »
Tak, jestli na tom je nějáké to světýlko jako indikace zapnutí...

Myslím, že indikace zapnutí je u RTG poněkud nadbytečná... musel bys mít hodně dobrý přesvědčovací schopnosti, abys špalku plutonia domluvil, že by si měl na chvilku prodloužit poločas rozpadu :-)

bez problemu. cas jeste nikdo neobjasnil. dokonce uz je naplanovany experiment, ktery ma overit, ze je rychlost svetla kolisava v casoprostoru nikoliv konstantni. a od toho se bude odvijet i pripadna zmena chapani definice casu, ktera je definovana pomoci zatim nedosazeneho jevu dosahnuti absolutni nuly. cili je definovana priblizne jako za pomoci viry a konsenzu konstnickeho koncilu pomoci novodobych akademickych inkvizitoru.

takze nejaky plutonium je proti tomu uplna hadra, kdy ani to plutonium nevi co si mame pod tim polocasem rozpadu vlastne skutecne myslet.