Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?

UF

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #45 kdy: 24. 02. 2018, 12:06:42 »
seznam je na CR nadprumerna firma - to ze nejsou veci idealni - kde jsou. V seznamu je spousta zajimave prace - od bezneho programovani az po problemy na hranici vedy, spousta zajimavych lidi (ale i picusu) a to je na te firme fajn - to ze se na nej nadava je dano take trosku nasi ceskou povahou. Ten web s tim hodnocenim je treba skutecne brat s rezervou  - je to velka firma - hodne divizi - tezko generalizovat. Co se platu tyce - dostal sem tam stejne co jinde - zalezi na pozici a zkusenostech - to ze nepreplaci a nek*vi trh prace jako nadnarodni korporaty beru spis jako plus. Je lehke na veci nadavat - tezsi veci menit a neco posouvat - na seznamu se mi libilo ze ten prostor clovek dostane kdyz o to ma skutecne zajem a prosadi si to. Seznam se neustale hleda a vyvyji - a pri te velikosti si myslim ze se mu to dari velice dobre. Jako zkusenost doporucuju akorat je potreba si poradne rozmyslet kam tam chcete zapadnout a ktere problemy resit.


PEPA

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #46 kdy: 24. 02. 2018, 12:28:11 »
Jde o mzdu, bere se tam málo. Ti nejhorší, které jsem potkal jinde, jsou teď tam a říkají, že se jim tam líbí. Aby ne, jinde by nedostali vůbec nic, protože jsou k ničemu, tak tady jim dali 60, aby se neřeklo. Prostě firma plná lemplů za pár korun. Ale nikdo neříká, že to tak musí být navždy, stačí vyházet blbce a začít platit.

UF

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #47 kdy: 24. 02. 2018, 12:28:27 »
... btw: nikdo neni 100%ni picus: https://www.youtube.com/watch?v=-COhMBBiB2E

UF

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #48 kdy: 24. 02. 2018, 12:34:48 »
Jde o mzdu, bere se tam málo. Ti nejhorší, které jsem potkal jinde, jsou teď tam a říkají, že se jim tam líbí. Aby ne, jinde by nedostali vůbec nic, protože jsou k ničemu, tak tady jim dali 60, aby se neřeklo. Prostě firma plná lemplů za pár korun. Ale nikdo neříká, že to tak musí být navždy, stačí vyházet blbce a začít platit.

byl by to fajn nazor i ultimatni reseni - kdybys aspon trosku vedel o cem mluvis pepiku

PEPA

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #49 kdy: 24. 02. 2018, 13:16:14 »
Jak říkám, některé lidi odtamtud znám a vím, že když jsem s nimi dělal, tak byli úplně k ničemu. A to už tam jsou i několik let. Tak asi to s tou kvalitou u vás moc slavné nebude a peníze tam byly vždy špatné. Jelikož vím, kolik brali ti kolegové předtím a teď se prý mají o něco málo lépe, tak pořád je to strašná bída. Seznam vždy lákal na cool atmosféru. Efekt je, že tam jsou sice přátelští, ale hlavně hloupí lidé.


Rejpal

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #50 kdy: 24. 02. 2018, 13:39:19 »

to ze nepreplaci a nek*vi trh prace
A taky je mozny obraceny pohled: nedocenuje a tim kurvi trh prace.

PEPA

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #51 kdy: 24. 02. 2018, 14:15:09 »
Kurvit trh práce jde tak maximálně dotacema. Levní lidé trh práce neničí, protože jsou k ničemu. Prostě si najdou svůj Seznam a tam nic nedělají. Všichni jsou spokojení.

sylvestr.stalyn

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #52 kdy: 24. 02. 2018, 14:25:32 »
Jde o mzdu, bere se tam málo. Ti nejhorší, které jsem potkal jinde, jsou teď tam a říkají, že se jim tam líbí. Aby ne, jinde by nedostali vůbec nic, protože jsou k ničemu, tak tady jim dali 60, aby se neřeklo.
60? Kde zijes? To ma v seznamu jedine tak vedouci tymu vyvoje. Rozhodne ne radovy programator.

PEPA

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #53 kdy: 24. 02. 2018, 14:43:16 »
Jednou za pár let tam vždy zajdu, abych viděl, jestli jsou to pořád stejní tragédi a naposledy chtěli ty nejlepší z nejlepších a měli prý až 65 tisíc. Ale samozřejmě na to bych asi nedosáhl, protože by mi něco scházelo. Škoda, že tržní cena podobných lidí byla minimálně dvojnásobná. Tak jsme se úplně nedodli.

Ale pokud tam je někdo delší dobu, tak věřím, že s ním pěkně vyjebou :D Prý ale nějaký C++ tým se má dobře. Ale zase tak moc to tam neznám.

UF

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #54 kdy: 24. 02. 2018, 16:02:21 »
Ale zase tak moc to tam neznám.

proste jenom melete sr*cky

anonym

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #55 kdy: 24. 02. 2018, 16:49:37 »
To by mě zajímalo, jakým způsobem nadnárodní korporáty přeplácí zaměstnance. Spíše dávají peníze trochu bezkontextově ke schopnostem zaměstnanců. A křivení trhu práce přeplácením lidí, to je už úplná demence.

Tady v ČR lidi šetří i na ten pitomý průměrný byt 10 let, v Německu 5 let. Na obyčejný malý bugalov s malým pozemkem za 4Mega 16 let. Málokdo si může dovolit koupit si nové auto. A proč? Protože to auto, i ten barák, se ze značné části vyrábí ze západního kapitálu. Na všchno potřebuješ drahé výrobní nástroje, i na tu pitomou cihlu, a to je všechno Made in Západ, počínaje získáváním materiálu z lomu, jeho dovezením do fabriky a konče lisy a pecemi. A to nepočítám případné západní majitele firem, kteří odčerpávají z ČR marže. Tak jaké je křivení trhu, že bohatá firma, která má západní zákazníky, ti dá pořádnější, ač stále malé, peníze?

To malé české zaprděné firmy, které pracuí pro české zákazníky typu Tesco a Albert, si stěžují na pokřivování trhu.

Nicméně. Řekl to UF, a to že tento dotyčný patří k těm méně bystrým a rozumným uživatelům Rootu jsem si průběžně všímám už delší dobu.

anonym

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #56 kdy: 24. 02. 2018, 17:05:48 »
Seznam.cz průměrný plat sw vývojáře pro prahu:

Citace
How much does a Software Developer at Seznam make in Prague, Czech Republic? The typical salary for a Seznam Prague Software Developer ranges from Kč26,000-Kč55,000, with an average salary of Kč44,109. Salary estimates based on 11 salary report(s) submitted anonymously to Glassdoor by Seznam Software Developer employees in Prague, Czech Republic or estimated based upon statistical methods
https://www.glassdoor.com/Monthly-Pay/Seznam-Software-Developer-Prague-Monthly-Pay-EJI_IE118651.0,6_KO7,25_IL.26,32_IM989.htm

44k je rozhodně pro Prahu podprůměrný plat. Java programátor celorepublikově má podle platy.cz nějakých 48k.

UF

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #57 kdy: 24. 02. 2018, 17:24:09 »
Spíše dávají peníze trochu bezkontextově ke schopnostem zaměstnanců.
no - a to prave neni ve vetsine pripadu pravda

anonym

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #58 kdy: 24. 02. 2018, 17:33:29 »
Spíše dávají peníze trochu bezkontextově ke schopnostem zaměstnanců.
no - a to prave neni ve vetsine pripadu pravda

Já jsem v korporátu dělal a vím jak tam platy vypadají a mám představu, jak vypadají v jiných korporaích. A ve vetšině případů to pravda je. Nikdy jsem neviděl, že by někoho přeplácely, naopak škudlí peníze jako všichni ostatní a udržují je na hodnotě, kdy jim tam ještě lidi jsou ochotni dělat.

UF

Re:Seznam.cz - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #59 kdy: 24. 02. 2018, 17:44:48 »
Já jsem v korporátu dělal a vím jak tam platy vypadají a mám představu, jak vypadají v jiných korporaích.

ok :) vyborne - respekt tvym predstavam a tim bych to asi ukoncil