Ztrácení příspěvků na fóru

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ztrácení příspěvků na fóru
« kdy: 16. 10. 2015, 09:21:01 »
Psal jsem se s prispevkem, klepl na poslat a ejhle, nejaka chybova hlaska zpusobena amaterismem admina roota (mam svou verejnou IP, presto to hlasilo, ze jsem pred 5s odeslal prispevek -> lez). Nevratilo me to na napsany prispevek, ani pres tlacitko zpet. Je takovy problem to ukladat alespon do prohlizece (kupr. susenka, local storage)?

Doporucuji misto vyhazovani penez za uzivatelsky nepratelsky a tuctovy redesign zamerit pozornost na forum - problemy s IP, nemoznost editace, bezne ztraceni textu prispevku, hlasky o banech, ...
« Poslední změna: 16. 10. 2015, 15:04:03 od Petr Krčmář »


hu

Re:Ztraceni prispevku
« Odpověď #1 kdy: 16. 10. 2015, 09:49:21 »
Psal jsem se s prispevkem, klepl na poslat a ejhle, nejaka chybova hlaska zpusobena amaterismem admina roota (mam svou verejnou IP, presto to hlasilo, ze jsem pred 5s odeslal prispevek -> lez). Nevratilo me to na napsany prispevek, ani pres tlacitko zpet. Je takovy problem to ukladat alespon do prohlizece (kupr. susenka, local storage)?

Doporucuji misto vyhazovani penez za uzivatelsky nepratelsky a tuctovy redesign zamerit pozornost na forum - problemy s IP, nemoznost editace, bezne ztraceni textu prispevku, hlasky o banech, ...

Ty ses ještě nenaučil před kliknutím na submit v jakékoliv diskuzi používat sekvenci ctrl+a, ctrl+c? :-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztraceni prispevku
« Odpověď #2 kdy: 16. 10. 2015, 10:01:28 »
Zejmena na Rootu, kde pokus odeslani o prispevek casto konci chybovou hlaskou, ze nelze kontaktovat server a tlacitko "Try again" ne vzdy zabere.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztraceni prispevku
« Odpověď #3 kdy: 16. 10. 2015, 10:02:17 »
Bezne to delam, ale kdyz jsem vkladal link, tak jsem asi zapomel :-\. Na normalnich forech to ale neni potreba, odeslani se da resit ajaxem a presmeruje to az pri uspesnem odeslani -> nikdy neztratis text.

karel2

Re:Ztraceni prispevku
« Odpověď #4 kdy: 16. 10. 2015, 12:00:47 »
Bezne to delam, ale kdyz jsem vkladal link, tak jsem asi zapomel :-\. Na normalnich forech to ale neni potreba, odeslani se da resit ajaxem a presmeruje to az pri uspesnem odeslani -> nikdy neztratis text.

Ale to nebude makat zaprisahlim javascripto cookies vypinacum


noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztraceni prispevku
« Odpověď #5 kdy: 16. 10. 2015, 12:48:19 »
Myslim, ze neni zase takovy problem udelat to pouzitelne i bez JavaScriptu a az s nactenim si to JS vsechno zadratuje jak potrebuje. Takze vysledek bude, ze blokovaci na tom budou stejne jako nyni, ale JS uzivatele maji feature navic.

Budto se na root forum vykaslu, nebo si dobastlim nejake ukladani do local storage po stistknuti tlacitka poslat/prohlednout, aby se situace neopakovala. Posledni moznost, ze by pridali zadanou funkcionalitu, asi nehrozi, kdyz vidim kolik problemu je tu dlouhodobe neresenych.

Peter

Re:Ztraceni prispevku
« Odpověď #6 kdy: 16. 10. 2015, 13:46:17 »
Myslim, ze neni zase takovy problem udelat to pouzitelne i bez JavaScriptu ...

Pravda. Táto upravená verzia PHP BB je naozaj výnimočná.

Hmmm

Re:Ztraceni prispevku
« Odpověď #7 kdy: 16. 10. 2015, 13:53:34 »
Myslim, ze neni zase takovy problem udelat to pouzitelne i bez JavaScriptu a az s nactenim si to JS vsechno zadratuje jak potrebuje. Takze vysledek bude, ze blokovaci na tom budou stejne jako nyni, ale JS uzivatele maji feature navic.

Budto se na root forum vykaslu, nebo si dobastlim nejake ukladani do local storage po stistknuti tlacitka poslat/prohlednout, aby se situace neopakovala. Posledni moznost, ze by pridali zadanou funkcionalitu, asi nehrozi, kdyz vidim kolik problemu je tu dlouhodobe neresenych.
Tak to chcem vidiet ako to urobis bez JavaScriptu, ked to nebude zas taky problem. Na local storage rovno zabudni a ukladat dlhy text do cookies...ehm...okej.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztraceni prispevku
« Odpověď #8 kdy: 16. 10. 2015, 14:39:00 »
Myslim, ze neni zase takovy problem udelat to pouzitelne i bez JavaScriptu a az s nactenim si to JS vsechno zadratuje jak potrebuje. Takze vysledek bude, ze blokovaci na tom budou stejne jako nyni, ale JS uzivatele maji feature navic.

Budto se na root forum vykaslu, nebo si dobastlim nejake ukladani do local storage po stistknuti tlacitka poslat/prohlednout, aby se situace neopakovala. Posledni moznost, ze by pridali zadanou funkcionalitu, asi nehrozi, kdyz vidim kolik problemu je tu dlouhodobe neresenych.
Tak to chcem vidiet ako to urobis bez JavaScriptu, ked to nebude zas taky problem.Na local storage rovno zabudni a ukladat dlhy text do cookies...ehm...okej.

Ehm, ze bych to spatne formuloval? Myslel jsem tim, ze ta forma BEZ JS jako je ted (odesilani) muze v pohode zustat a akorat po spusteni si to JS predratuje na sebe, aby se nejdriv ulozilo a az pak odeslalo. Tj. jak jsem psal:

Myslim, ze neni zase takovy problem udelat to pouzitelne i bez JavaScriptu

Fallback bez JS je nynejsi stav. A co jsem se dival, tak minimalni velikost cookie podle RFC ma byt 4kB, coz me prijde jako dostatek.

A samozrejme pro sebe ten bastl by byl v JS (user script). Nikdy jsem nepsal, ze budu pouzivat local storage bez JS :D.

Re:Ztraceni prispevku
« Odpověď #9 kdy: 16. 10. 2015, 15:03:46 »
Tohle je prakticky výchozí instalace SMF, jen s upraveným přihlašovadlem, které nesahá do samostatné databáze, ale používá náš uživatelský systém. Dřív tu byly problémy s kolizí s cookies, to je ale opravené. Tohle vyhazování příspěvků je zajímavé, ale opět jsme u toho: mně to nedělá a nikdy jsem tu nepřišel o jediný příspěvek.

Otázka zní: jak máte nastavený prohlížeč a jaká nestandardní rozšíření v něm máte? Já mám výchozí Chrome, nemám nic zablokované ani upravené pomocí rozšíření a chová se mi to standardně. Měli bychom přijít společně na to, v čem je přesně ten problém a kdy se to komu stává.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztrácení příspěvků na fóru
« Odpověď #10 kdy: 16. 10. 2015, 15:08:18 »
Ja prisel o prispevek kvuli prilis rychlemu postovani z jedne IP, pritom jsem posilal jen ten jeden prispevek. Verejnou IP adresu, jak jsem psal, sdilenou nemam. Po odeslani mi forum ukazuje adresu z lokalniho rozsahu 192.168.*.*, ze by nejaka cache proxy?

Re:Ztrácení příspěvků na fóru
« Odpověď #11 kdy: 16. 10. 2015, 15:16:37 »
Ahá! Tak to jsme doma, samozřejmě. Ano, to je problém v konfiguraci serverů, protože do clusteru byl přidán jeden nový server a ballancer o něm neví a vrací jeho lokální adresu. Výborně, pak je všechno v pořádku, protože jsem včera dostal mail, že je to na vývojové verzi opravené a mělo by se to co nejdřív nahrnout na produkci. Snad to tedy bude brzy v pořádku.

Co se týče toho ukládání, nejlepší by bylo najít nějaký SMF modul, který to dělá. Ten jsou mi schopni admini sem nainstalovat a je to. Znáte někdo SMF? Víte o podobném rozšíření?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztrácení příspěvků na fóru
« Odpověď #12 kdy: 16. 10. 2015, 16:19:26 »
Ahá! Tak to jsme doma, samozřejmě. Ano, to je problém v konfiguraci serverů, protože do clusteru byl přidán jeden nový server a ballancer o něm neví a vrací jeho lokální adresu.

Tedy to uz je ale aspon mesic.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztrácení příspěvků na fóru
« Odpověď #13 kdy: 17. 10. 2015, 07:30:47 »
Ahá! Tak to jsme doma, samozřejmě. Ano, to je problém v konfiguraci serverů, protože do clusteru byl přidán jeden nový server a ballancer o něm neví a vrací jeho lokální adresu. Výborně, pak je všechno v pořádku, protože jsem včera dostal mail, že je to na vývojové verzi opravené a mělo by se to co nejdřív nahrnout na produkci. Snad to tedy bude brzy v pořádku.

 :)

Co se týče toho ukládání, nejlepší by bylo najít nějaký SMF modul, který to dělá. Ten jsou mi schopni admini sem nainstalovat a je to. Znáte někdo SMF? Víte o podobném rozšíření?

Prosel jsem si kategorii post (na ofic strankach), ale nic moc jsem nenasel. Nejbliz je asi mod Draft, ktery ale neni uplne tim, co jsem mel na mysli.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztrácení příspěvků na fóru
« Odpověď #14 kdy: 08. 11. 2015, 18:48:07 »
Ahá! Tak to jsme doma, samozřejmě. Ano, to je problém v konfiguraci serverů, protože do clusteru byl přidán jeden nový server a ballancer o něm neví a vrací jeho lokální adresu. Výborně, pak je všechno v pořádku, protože jsem včera dostal mail, že je to na vývojové verzi opravené a mělo by se to co nejdřív nahrnout na produkci. Snad to tedy bude brzy v pořádku.

Ubehlo par tydnu a dnes jsem "mel" IP 192.168.1.9. To to pekne dlouho trva, nez se oprava dostane na produkci...

Problem s prispevky jsem "vyresil" pouzivanim Clippy. Neni to prilis elegantni, ale funguje to.