Raspberry Pi 2 jako fotorámeček

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #30 kdy: 16. 10. 2015, 20:39:26 »
Pokud pro nej neni reseni pres framebuffer, obavam se, ze reseni pres X pro nej nebude take. Tak jako tak bude muset vyresit, aby se to po zapnuti samo pustilo a tady tusim zadrhel. Tazatel by udelal lepe, kdyby nekde vyskemral stary notebook, hodil na nej Linux a pul roku pouzival, jako svuj uhlavni system. Nasledne muze vytahnout RPi z supliku a uz by mu to melo jit lepe. Pokud o tom vi uplne hovno, tak se to da vyresit jedine tak, ze to nekdo udela za nej a hodi na uloz.to ke stazeni. At s X nebo s fb, sam to neudela.


nobody

Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #31 kdy: 16. 10. 2015, 23:34:38 »

Nesmysl, reseni pres fb by byla jednoucelovka, ktera mu cokoliv dal bude jen stezovat a omezovat, reseni pres X ma dalsi neomezene moznosti s kterejma se muze pomalu ale jiste seznamovat... Babicku asi taky neposadis pred MSDOS

(ramecek pres fb je jednoduse dobre reseni, ale pokud chces neprustrelnou jednoucelovku a/nebo pouzit RPi A a/nebo mas jen 128MB kartu a/nebo to chces narvat do initu a/nebo ... ;)

Co je za zadrhel se spustenim po startu? Popsal sem to myslim jednoduse a jasne :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #32 kdy: 17. 10. 2015, 00:47:37 »
@nobody: Aha. A kdyz tedy nekdo zada radu na postaveni fotoramecku z RPi, ty si pod tim predstavis co? Ja jednoucelovku, ktera zobrazuje na displayi fotky. To je totiz fotoramecek. Pokud to krome zobrazovani fotek take leze po Internetu, prehrava hudbu, monitoruje sit a vzdalene systemy, vykonava zalohy vzdalenych systemu, provozuje IDS a jeste je tam databaze a ucetnictvi, tak to tedy neni fotoramecek.

Jinak az se tazatel rozhodne, ze uz ho fotoramecek nebavi, nic mu nebrani X doinstalovat jednim apt-getem. Nikde neni receno, ze to musi zalit do betonove kostky, aby se tam uz nikdy nikdo nedostal.

AlYoSHA

Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #33 kdy: 17. 10. 2015, 01:45:29 »
Ked uz nad X-kami nieco tak fluxbox + feh.  Feh zvladne fulscreen aj slideshow.  Flux sa da uscriptit aby spustil prezerac pri nastarovani.  Rpi by s tym vykonovo snad nemalo mat problem.

nobody

Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #34 kdy: 17. 10. 2015, 01:59:18 »
JardaP: asi ti unikla tato cast potřebuji nyní udělat z výše uvedeného zatím jen fotorámeček ;) druhaj console+fb reseni neni pro bfu... kdyz  bude chtit pozadi do terminalu, taky prece nebudes radit aby shodil Xka a nahodil fbterm ;)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #35 kdy: 17. 10. 2015, 08:26:06 »
To at si rozhodne tazatel. Nicmene dotaz nebyl "tajhle mam RPI s X, chci tam pustit slideshow", ale "chci z RPi udelat fotoramecek".

Jirka99

Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #36 kdy: 17. 10. 2015, 09:06:57 »
Je to tak, že teď z něj chci opravdu rychle udělat jen "fotorámeček", který bude postupně přehrávat fotky z vložené flešky. Nic víc od toho zatím nechci a asi nebudu nic chtít. Pokud budu chtít experimentovat dále, koupím si další kus. Za ty peníze to není problém.
Takže jsem si myslel, že to bude menší problém, než když jsem to kupoval. Chtěl jsem se k tomu postupně i s vaší pomocí dokopat sám, abych měl přehled, co se kde nastaví, ale vzhledem k tomu, že mně tlačí čas bych se určitě nebránil tomu, kdyby to měl někdo na PI 2 nastavené, aby udělal obraz karty a někde to uprgradoval. Ale ta pravděpodobnost bude asi malá.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #37 kdy: 17. 10. 2015, 09:26:27 »
To asi nebude tak jednoduche. Spousta lidi ma RPi bez displaye, takze se to blbe testuje.

Jirka99

Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #38 kdy: 17. 10. 2015, 09:26:36 »
Pro Nobody

Jo, měl jsi pravdu, že ten příkaz pro gpcview funguje, ale opravdu to není v celoobrazovkovém režimu

Nainstaloval jsem tedy ten "Feh" a zkopíroval tebou napsaný řádek do příkazového řádku.
Bohužel se objeví hláška:

feh: No loadable images specified.
See "man feh" for detailed usage information



AlYoSHA

Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #39 kdy: 17. 10. 2015, 11:57:02 »
Prikaz by mal vyzerat tak nejak:  "feh --hide-pointer -F -x -D 20 /cesta/ku/obrazkom"  Samozrejme bude to chciet Xka.

Rejpal

Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #40 kdy: 17. 10. 2015, 11:58:11 »
Bohužel se objeví hláška:

feh: No loadable images specified.
See "man feh" for detailed usage information

To neni bohuzel, to je bohudik. Zachoval ses podle te rady, kterou ti ten dobry software doporucil?

AlYoSHA

Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #41 kdy: 17. 10. 2015, 12:35:44 »
Ups. Pozeram ze Nobody ti poradil to iste.  Chybicka mohla byt v tom ze si ten riadok skopiroval cely.  Posledny parameter v mojom aj Nobodyho priklade je cesta k obrazkom.  U teba bude ta cesta ina.   Posledny parameter teda zmen.

Jirka99

Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #42 kdy: 17. 10. 2015, 12:59:34 »
Rejpal :

Myslíš jestli jsem se podíval do toho "man feh"? Člověče vždyť já jako naprostý laik netuším, kde se ten soubor nachází, abych se do něho podíval. Ale když někdo řekne, kde by mohl být, tak se tam rád podívám. Na mě jsou ty linuxové složky příliš složité a neznámé :-)

A nobody napsal cestu správnou, přesně podle mých údajů, které jsem psal dříve, jak je vidím v souborovém manažeru, když najedu na ty fotky na flešce

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #43 kdy: 17. 10. 2015, 13:26:27 »
No, to si clovek ve start menu, nekde v system tools, naklika terminalovy emulator, pusti, tam napise man feh a cte. A kdyz to clovek nevi, tam napise do Google neco jako how to read man pages in linux a ono to nekde vypadne.

Kdyz je clovek naprosty laik, co se chysta delat fotoramecky, tak ma dve moznosti. Bud pujde delat neco jineho, treba ted by mohly v lese byt houby nebo prestane byt naprostym laikem. V procesu transpormace mohou byt napomocny dotazy zde na Rootu a jinde. Urcite by se hodila i nejaka mensi kniha stylu Linux for Dummies, kde budou naproste zaklady a zbytek pak je na Internetu. A mozna, ze neco takoveho je i na webu zadara.

Jirka99

Re:Raspberry Pi 2 jako fotorámeček
« Odpověď #44 kdy: 17. 10. 2015, 13:43:31 »
No jo Jardo,. On je to manuál k tomu prohlížeči. Já myslel, jestli to nebude nějaký log, kam se zapíše důvod té chyby. Ale už jsem zase o vlásek chytřejší. Jde to pomalu :-(
A v lese houby nejsou, alespoň u nás.

Vím, že je to se mnou těžké a děkuji za každou užitečnou odpověď, která mě přiblíží k tomu automatickému fotorámečku.