Rescue flash disk

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Rescue flash disk
« kdy: 27. 09. 2015, 08:21:03 »
Dobrý den, ahoj, nazdárek ***

mám takovej dotaz/nedotaz *** , rozmnožily se mi různé image rescue disků na všemožné opravy všeho možného. Nicméně ani jeden není tak nějak opravdu univerzální. Proto mi došla trpělivost a vytvořil jsem si vlastní. Není to vlastně ani klasický rescue live systém, ale spíš obyčejná instalace Gentoo na flashce s jádrem zkompilovaným na všemožný HW. Všechno krásně funguje, testováno na několika strojích. Neplánuju to nějak veřejně vydávat, je to opravdu spíš pro mě, maximálně kdyby to chtěl někdo ze známých, klidně poskytnu.

Co je implementováno:
všemožné utility na všemožné filesystémy, raid, lvm...
samozřejmě klasické nástroje typu lspci, lsusb atd
LXDE
gparted

Momentálně hledám nějakou roztomilou utilitku na stress testy CPU, možná spíš nějakej pěknej frontend pro CPU burn

a to nejdůležitější, podělíte se o zajímavé utility, které používáte na cokoliv? Za prvé nevím, jestli jsem na něco důležitého/pěkného *** zapoměl a za druhé myslím, že bych se mohl dozvědět o něčem suprovým, co ještě neznám.

Děkuji

*** - nehodící se škrtněte


gitak

Re:Rescue flash disk
« Odpověď #1 kdy: 27. 09. 2015, 10:51:22 »
stress test CPU : mprime a nebo riecoin miner ;)

Martin P

Re:Rescue flash disk
« Odpověď #2 kdy: 27. 09. 2015, 12:16:48 »
Ldmtool a libldm pro připojování windowsích NTFS na extended partitionách. Nayaposledy mi trvalo několik hodin než jsem přišel na to, proč mi nešlo namountovat.

nobody

Re:Rescue flash disk
« Odpověď #3 kdy: 27. 09. 2015, 19:21:16 »

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rescue flash disk
« Odpověď #4 kdy: 29. 09. 2015, 13:04:33 »
http://www.sysresccd.org/Detailed-packages-list
to nebylo úplně to, co jsem myslel... spíš nějaký vlastní zkušenosti, co se hodí, s čím je problém... Rovnou jsem si mohl prohlížet celej portage strom a hledat :D


nemam

Re:Rescue flash disk
« Odpověď #5 kdy: 29. 09. 2015, 16:33:10 »
Boot & Nuke

trubicoid2

Re:Rescue flash disk
« Odpověď #6 kdy: 29. 09. 2015, 16:55:38 »
stress test CPU : mprime a nebo riecoin miner ;)

mprime umim, v prime.txt toto:
Kód: [Vybrat]
V24OptionsConverted=1
WGUID_version=2
StressTester=1
UsePrimenet=0
MinTortureFFT=4096
MaxTortureFFT=4096
TortureMem=2333
TortureTime=15
ErrorCheck=1
SumInputsErrorCheck=1
TortureThreads=6

[PrimeNet]
Debug=0

Memory x Threads < instalovana RAM (tady mam 16GB); Threads je pocet CPU, u hyperthread asi /2
jeste radi FFT 1344 a 1792, to mi ale nic nechytlo, spis vetsi, jde jit az do 32768

no a pak pustis na minimalne nekolik hodin mprime -t; vyhoda proti proklikavani tech menu je, ze to jde dat do skriptu; taky nevim, ktery z tech dvou ErrorCheck je defaultni

dobry je jeste potom kouknout do dmesg, jestly se neudelalo MCE nebo EDAC

jak se pouziva ten riecoin miner?

trubicoid2

Re:Rescue flash disk
« Odpověď #7 kdy: 29. 09. 2015, 16:57:30 »
pustil jsem
Kód: [Vybrat]
./rminerd --quiet --benchmark --threads=6ale nevim, jestli to vubec nejakou kontrolu dela, nebo se spis jen ceka, jestli se stroj nezasekne?

nobody

Re:Rescue flash disk
« Odpověď #8 kdy: 30. 09. 2015, 23:34:30 »
http://www.sysresccd.org/Detailed-packages-list
to nebylo úplně to, co jsem myslel... spíš nějaký vlastní zkušenosti, co se hodí, s čím je problém... Rovnou jsem si mohl prohlížet celej portage strom a hledat :D

myslel sem to jednoduse tak, ze pokud delas rescue system, proc se neinspirovat u krale oboru: systemrescue? zaroven si poloz otazku, co chces aby to tvoje umelo co systemrescue neumi, pripadne pokud si to delas pro zabavu, nebo proto aby jsi to mel na miru, tak je to jedno :)

pro stres cpu(a io, ram, hdd) mam z praxe na cca 3000 hw otestovanej: stress
dalsi baliky napr.: acpi coreutils cpio dmidecode dosfstools gddrescue gdisk genisoimage grub2 hdparm htop iotop kpartx lm_sensors lshw lvm2 mdadm mtd-utils openssh-client parted pciutils squashfs-tools syslinux testdisk usbutils util-linux vim

Pan Hribik

Re:Rescue flash disk
« Odpověď #9 kdy: 01. 10. 2015, 00:07:18 »
Urcite by som nevynechal TestDisk a PhotoRec. Zachranili mi uz kopu udajov.
Ak chces nejake utility, pozri este co sa pouziva tu: http://www.pentoo.ch/download/tools_list_i686_2015_0_RC3_8 (32bit veci, aby fungovali vsade, ale samotni autori priznavaju, ze 32bit uz neudrzuju) - najdes tam vela utilit na pracu so subormi, forenznu analyzu atd. Vsetko co sa ti nehodi mozes vynechat.

tuleň 123

Re:Rescue flash disk
« Odpověď #10 kdy: 02. 10. 2015, 18:03:12 »
ako nebolo by odveci napisat clanok na vytvorenie Gentoo usb disku asi by sa moc ludi tu aj potesilo , ze co a ako  . Dakujem.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rescue flash disk
« Odpověď #11 kdy: 02. 10. 2015, 18:18:58 »
Je to strašně nevděčná práce, mám to pro svoje potřeby a když zveřejním postup, zjistím, jakej jsem vlastně lempl a trotl a co mám blbě :-D
Mimochodem, je to zcela běžná instalace Gentoo udělaná v chrootu na disk a rsyncnutá na flashku, z toho samýho chrootu je na flash nahozený LILO (s grubem sem měl nějakej problém ze začátku, potom se ukázalo, že to bylo flashkou, ale mezitím už jsem měl funkční LILO). Jinak na tom není nic extra, životnost flashky neřeším, stojí to dnes do stovky. Hlavně je strašně sexy ta možnost, že když mi něco chybí, prostě si přímo z nabootované flashky pustím emerge a doinstaluju to. Co si na flashku uložím, to tam i zůstane. Větší updaty udělám chrootnutej na disku a pak opět jen rsync na flash.