Android je Linux nebo Unix?

Xplener

Android je Linux nebo Unix?
« kdy: 15. 11. 2010, 18:08:34 »
Zdravm měl bych dvě menší otázečky
1.Nevíte někdo jestli je android založený na linuxu nebo unixu?
2. Má google servery postavené na linuxu nebo unixu?
Nejlépe z nějakými průkaznými podklady.
Díky moc
« Poslední změna: 15. 11. 2010, 19:21:35 od Petr Krčmář »


Sleep_Walker


Xplener

Re: Android-- linux nebo unix?
« Odpověď #2 kdy: 15. 11. 2010, 18:19:26 »
díky ale na wikipedii jsem si to taky našel - bohužel člověk s kterýmse o tom dohaduji tvrdí že wikipedie lže

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Android-- linux nebo unix?
« Odpověď #3 kdy: 15. 11. 2010, 18:35:53 »
Co je to linux? A co je to UNIX?
Android pouziva Linux kernel, ale userbase je rozny. Cize narozdiel od iOS by som tvrdil ze je zalozeny na Linuxe tak ako vacsina linuxovskych distribucii...

Re: Android je Linux nebo Unix?
« Odpověď #4 kdy: 15. 11. 2010, 19:37:45 »
Co se týče Androidu, snad bude jako důkaz stačit info z oficiálního webu: "Android is built on the open Linux Kernel."

U Google je to taky jednoduché: LWN cituje přímo vývojáře od Google, který hovoří o tom, jak si firma upravuje systém k obrazu svému.

Zajímá mě na oplátku, čím argumentuje ten kolega? Že Linux nikdo nepoužívá? A jaké má o tom důkazy on?


Xplener

Re: Android je Linux nebo Unix?
« Odpověď #5 kdy: 15. 11. 2010, 19:43:36 »
děkuji, ničím neargumentuje - Je to můj profesor informatiky na sš . Říkal něco ve smyslu : Říkáte blbosti ,google nikde nevyužívá linux protože kdo by užíval takový nefunkčí balast? a android je zaostalý systém na bázi unixu.
Žádné argumenty nemá

Re: Android je Linux nebo Unix?
« Odpověď #6 kdy: 15. 11. 2010, 19:49:12 »
Hmm, vizitka českého školství. Google naopak používá Linux na všech serverech i na většině desktopů, investuje nemalé peníze do jeho vývoje a připravuje na jeho základech konkrétní systémy - Android a Google OS.

Ještě mu doporučuji ukázat, co o open-source software říkala Petra Popluhárová z Google, když tu byla před dvěma lety na LinuxExpu. Tam jsou naopak jasně vyjmenované argumenty pro otevřený software.

Re: Android je Linux nebo Unix?
« Odpověď #7 kdy: 15. 11. 2010, 20:45:40 »
To my na strednej sme mali takeho skveleho zastupcu, ze ked som sa chcel hrat s linuxom poskytol mi pocitac v ucebni kde som sa mohol prplat. O rok neskor cela ucebna bezala pod linuxom. Sice to bola nejaka zaujimava distribucia s polovicou veci nefungujucich, no prislo mi to velmi ustretove a do istej miery novátorské  :)

Kit

Re: Android je Linux nebo Unix?
« Odpověď #8 kdy: 15. 11. 2010, 20:46:15 »
Hmm, vizitka českého školství.
Učitelé, kteří propagují ten Jediný Správný Operační Systém to mají ve školství prostě jednodušší. Rozchodit přiblblý SAS v Linuxu prý jde, ale mně se to zatím nepodařilo. On pořádně nefunguje ani ve Windows.

TrSek33

Re: Android je Linux nebo Unix?
« Odpověď #9 kdy: 15. 11. 2010, 20:47:33 »
Pokial to tvrdi profesor a vravi ze wikipedia nieje dokaz nema zmysel sa s nim hadat.
Mysli si svoje a nechaj ho nech sa utopi v svojej jesitnosti.

Re: Android je Linux nebo Unix?
« Odpověď #10 kdy: 15. 11. 2010, 20:56:06 »
hm, celkom som prekvapeny ze vas to pan Krčmař tak prekvapilo  ;)

takyto postoj je v skolstve uplne bezny..ja som nastastie na gympli vychytal mladeho informatika s otvorenymi ocami..ale ti ostatni...smutne, velmi smutne.

Bol som tento rok na OSSConf v Ziline kde bol zastupca organizacie Liberix pan Vlastimil Ott (pre tych ktori nevedia co je to liberix http://www.liberix.cz/o-spolecnosti/ )a mal tam prezentaciu o ich aktivitach v oblasti skolstva. Myslim si ze by nieco podobneho bolo potrebne aj na Slovensku.

Kit

Re: Android je Linux nebo Unix?
« Odpověď #11 kdy: 15. 11. 2010, 20:56:24 »
Pokial to tvrdi profesor a vravi ze wikipedia nieje dokaz nema zmysel sa s nim hadat.
Mysli si svoje a nechaj ho nech sa utopi v svojej jesitnosti.
Wikipedie skutečně není důkaz, ale odkazuje na původní texty vývojářů a ty se jako důkaz použít dají. Ten profesor zřejmě zapomíná svou roli. Názor mít může i vyhraněný, ale musí nechat dostatečný prostor pro názory ostatní.

Re: Android je Linux nebo Unix?
« Odpověď #12 kdy: 15. 11. 2010, 21:22:23 »
Učitelé, kteří propagují ten Jediný Správný Operační Systém to mají ve školství prostě jednodušší.

Tohle je až problém druhé úrovně. Mě tady spíš štve přístup "říkám studentům, co mě napadne". Ten člověk měl vzejít z akademického prostředí a měl by chápat smysl zdrojů, odkazů a ověřování údajů. A ne jen "ono se to říká, tak to bude pravda" nebo ještě hůř "si to myslím, tak co".

Re: Android je Linux nebo Unix?
« Odpověď #13 kdy: 15. 11. 2010, 21:26:39 »
Napadá mě jediná věc, co se s tím dá dělat. Uvedu to historkou. Jeden můj dobrý kamarád vyprávěl, že jako dítě byl ve škole dost nešťastný, dělal tam brajgl a učitele nepovažoval za autoritu. Sám cítil, že mu tam něco vadí. Vzali ho do poradny, kde byla výborná psycholožka, která to celé vyřešila jedinou větou: "Budeš si holt muset zvyknout, že jsi inteligentnější než většina učitelů, které kdy potkáš." A tohle mu stačilo, věděl co a jak a naučil se s tím žít a neřešit to. Dotáhl to ve studiu poměrně daleko.

Xplener

Re: Android je Linux nebo Unix?
« Odpověď #14 kdy: 15. 11. 2010, 21:41:53 »
díky všem za nápady a postřehy myslím že tohle mi na to abych ho přesvědčil stačit bude. Přeci jen bych ale měl ještě jeden dotaz: Nevíte jak by se dal zaslat dotaz přímo českému Googlu?