Dojmy z Android 5.1.1

Dojmy z Android 5.1.1
« kdy: 21. 09. 2015, 13:50:25 »
Chtěl bych se zeptat (šťastných?) uživatelů Android 5.1.1 na jejich zkušenosti s touto verzí, nejlépe, pokud na něj přecházeli z nějaké verze 4.4.x.

1. Starší verze: "vypnutý" telefon jsem aktivoval stiskem na power tlačítko, objevil se mi hned ten obrazec k odemknutí.
5.1.1: Teď se objeví hodiny (mohu si vybrat ze tří druhů, hurá), musím znovu tlápnout na display, teprve pak se objeví ten odemykací obrazec.
Vylepšení: musím udělat jeden pohyb navíc.

2. Starší verze: Ikony na plochách byly "tak akorát", nebyly na sebe naňahňané, daly se od sebe snadno odlišit.
5.1.1: Ikony jsou humpolácké, kvůli jejich zvětšení se mi zvětšil počet těch "virtuálních ploch".
Vylepšení: docela nepřehledný display.

3. Starší verze: "stažením" té horní lišty se mi objevil seznam "nejpoužívanějších" nastavení (taková zkratka místo proklikávání se do "Settings"), případně i seznam nějakých těch messages.
5.1.1: po stažení lišty se objeví JEN seznam těch messages, pro to nastavení to musím "stáhnout" (nebo kliknout na ten horní pruh) ještě jednou. A to se ještě neobjeví všechny volby, jako dřív.
Vylepšení: musím udělat jeden pohyb navíc (případně i víc).

4. Starší verze: souvisí s bodem 1: - poté, co jsem telefon odemkl, objevila se mi hned plocha (k použití), mohle jsem hned dělat, co jsem chtěl.
5.1.1: poté, co telefon odemknu, neobjeví se mi hned plocha (k použití), ale vyjede mi seznam messages z té horní lišty. Takže to musím zase skrýt, abych mohl dělat, co jsem chtěl.
Vylepšení: musím udělat jeden pohyb navíc.

5. Starší verze: Fungovala mi SD karta.
5.1.1: Nevidím SD kartu (a volba pro připojejí (mount) je nepřístupná).
Vylepšení: Nemám přístup kdatům na své 64GB kartě (muzika, knížky, fotky, ...).

Budu vděčný za Vaše zkušenosti.

PS: Ptám se proto, že nemám představu, zda nejde o "vylepšení" od Sony, nebo zda se tak chová i "čistý" Android.
PPS: Ano, to s tou SD kartou je spíše na support.


perceptron

Re:Dojmy z Android 5.1.1
« Odpověď #1 kdy: 21. 09. 2015, 14:06:26 »
nexus 5 vanilla android

3: je to tak, settingsy sa stahuju na dvakrat.
4: rovno sa objavi plocha a alebo posledna aplikacia


Re:Dojmy z Android 5.1.1
« Odpověď #2 kdy: 21. 09. 2015, 14:11:54 »
Mám Nexus 5 a na něm čistý Android 5.1.1, předtím jsem měl Samsung Galaxy a na něm 4.4.4.

1. Ano, pro odemčení je třeba vyjet nahoru, pak se mi objeví klávesnička pro PIN.
2. V tomhle nevidím rozdíl, launcher je stejný.
3. Tohle se teď ovládá tak, že pro rychlou nabídku použiješ dva prsty. Jednoduché. Samozřejmě můžeš taky potáhnout dvakrát.
4. Mně se objeví okamžitě plocha.
5. Tady nemůžu sloužit, nemám SD kartu.

Duff

Re:Dojmy z Android 5.1.1
« Odpověď #3 kdy: 21. 09. 2015, 14:21:25 »
Se 4 a 5 by mohl pomoci Factory Reset. Někdy se  při přechodu mezi verzemi může konfigurace rozbít a pak to dělá psí kusy.

Mám Xperia S s nAOSP (nevím jak moc se liší od toho co teď používají) a po odemknutí se zobrazí buď plocha nebo otevřená aplikace.

technomaniak

Re:Dojmy z Android 5.1.1
« Odpověď #4 kdy: 21. 09. 2015, 14:43:19 »
Mám Huawei Y300 s Cyanogenmod 12.1.1 což je Android 5.1.1. ( přechod jsem měl z 4.4.1 opět Cyano)

1) nechápu pojem vypnutí. Pokud je skutečně vypnutý, zapíná se mi cca minute, pak následuje zadání gesta a pinu pro SIM. Pokud je vypnutý obraz a telefon je funkční po stisknutí ON/OFF se objeví obrazovka pro gesto a po zadání se aktivuje.

2) Velikost ikon se dá nastavit + dá se nastavit i sít(mřížka,matice) počtu ikon 3x3,4x4,5x5 atd..

3) jo to tak je

4) po odemknutí gestem, se mi objeví plocha

5) SD karta mi funguje ale mám 16GB. Je mi k dispozici ze všech programů  ( správce uložiště, root explorer ) či případně přes Nastavení - Uložiště je viditelná

Snad ti to pomůže.



JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dojmy z Android 5.1.1
« Odpověď #5 kdy: 21. 09. 2015, 14:54:01 »
@hawran: A mas aspon ten hnusny material design?

Re:Dojmy z Android 5.1.1
« Odpověď #6 kdy: 21. 09. 2015, 15:03:56 »
...
1. Ano, pro odemčení je třeba vyjet nahoru, pak se mi objeví klávesnička pro PIN.
Takže taky pohyb navíc, pokud to dobře chápu.

3. Tohle se teď ovládá tak, že pro rychlou nabídku použiješ dva prsty. Jednoduché. Samozřejmě můžeš taky potáhnout dvakrát.
To je ale pěkná vyfikundace, to jsem nevěděl.
Vyzkouším, kde jinde se dá ještě použít tento doublelíz...


...
1) nechápu pojem vypnutí. Pokud je skutečně vypnutý, zapíná se mi cca minute, pak následuje zadání gesta a pinu pro SIM. Pokud je vypnutý obraz a telefon je funkční po stisknutí ON/OFF se objeví obrazovka pro gesto a po zadání se aktivuje.
Napsal jsem to blbě, to co myslím já není samozřejmě úplně vypnutí, ale ten StandBy(?) režim, display je vypnutý, ale telefon jede.

2) Velikost ikon se dá nastavit + dá se nastavit i sít(mřížka,matice) počtu ikon 3x3,4x4,5x5 atd..
Takovou volbu jsem (zatím) nikde nenašel.


Děkuji za reakce všem, doufám, že se ještě někdo přidá...

Re:Dojmy z Android 5.1.1
« Odpověď #7 kdy: 21. 09. 2015, 15:08:21 »
@hawran: A mas aspon ten hnusny material design?

 ;D  ;D  ;D
Jasná věc!
Matriáldyzajn je tzbest!!!


Pozn. pod čarou:
Mezi námi, ono to je zřejmě tak, že pokud se do toho nepřevléknout aplikace, tak to ani moc nezaregistruješ.
V tom báječném plochoplecho vzhledu jsou v podstatě jen ty systémové věci. Takže je to trochu "každá veš, jiný pes", nebo jak to je,  ;)

technomaniak

Re:Dojmy z Android 5.1.1
« Odpověď #8 kdy: 21. 09. 2015, 15:54:07 »
Takovou volbu jsem (zatím) nikde nenašel.

Dlouze klikni na plochu(drž prst na ploše), plocha se posune dozadu a dole a nahoře se objeví proužky(záložky). Tu spodní zkus pohybem posunout nahoru. Mělo by se ti objevit menu "Nastavení domovské obrazovky" - volba Velikost mřížky.

Re:Dojmy z Android 5.1.1
« Odpověď #9 kdy: 21. 09. 2015, 16:07:20 »
Takovou volbu jsem (zatím) nikde nenašel.

Dlouze klikni na plochu(drž prst na ploše), plocha se posune dozadu a dole a nahoře se objeví proužky(záložky). Tu spodní zkus pohybem posunout nahoru. Mělo by se ti objevit menu "Nastavení domovské obrazovky" - volba Velikost mřížky.

Ajo, tudma! (ještě jsem to všechno nestačil projít, upgrade je ze soboty)
Tam posledně snad ani nic takového nebylo, daly se tam nastavit jen ty widgety/zástupci a tapety, tuším.

Ale máš pravdu, našel jsem tam nějakou volbu. Sice ne že bych měl na výběr přímo zvolení rastru (4x4, 5x5, ...), ale alespoň Velikost ikon: Velké / Malé tam je a už to vypadá lépe.
Díky moc!