Seznam blokuje TOR

Karel

Seznam blokuje TOR
« kdy: 04. 09. 2015, 12:57:20 »
Zdravím,
možná jste se tím už někdo setkal, ale pokud se do svého emailu na seznamu (webové rozhraní) přihlásíte přes TOR, tak při odeslání jakékoliv zprávy to vypadá, že zpráva byla odeslána, ale příjemci nic nepřijde. SMTP server seznamu se to ani nepokouší poslat.
Kdyby ti chytráci aspoň už při odeslání napsali něco smysluplného   >:(


itexpert

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #1 kdy: 04. 09. 2015, 13:54:16 »
Pokud se tam přihlásím přes TOR, je to jako kdybych se tam přihlásil např. z Brazílie. A to něčemu vadí?

Proč nekontaktuješ jejich podporu?

Karel

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #2 kdy: 04. 09. 2015, 14:18:25 »
Tu jsem právě kontaktoval a tohle mi řekli. Sice nezmíňili výslovně TOR, ale ip adresy na blacklistech, případně ty co posílají hodně spamů, ale to se dneska dělá právě přes TOR, takže klidně bych se vsadil, že to bude tvořit přes 90% TOR adres. Zkoušel jsem si různě měnit adresy a výsledek byl stejný. Nejde mi ani tak o to, že to zablokovali, ale že při odeslání nezobrazí upozornění "vaše zpráva nebude odeslána, protože...". Běžný uživatel nemůže vůbec nic poznat a pak se po x hodinách/dnech diví, že email, který posílal nikomu nedošel.

tomasfuk

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #3 kdy: 04. 09. 2015, 14:29:26 »
Ta seznam mail nepoužívej. Seznam vždycky stál za hovno a stát bude.

Mě jako uživatele přece nezajímá, že z IP adresy, kterou používalo X lidí přede mnou, někdo kdy posílal spam. Když oni nejsou schopní si odeslání emailu hlídat třeba pomocí captcha kontroly a místo toho tvůj mail prostě zahodí.

tomasfuk

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #4 kdy: 04. 09. 2015, 14:31:44 »
btw, banování IP frčí i tady na rootu takže asi tak...


palo

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #5 kdy: 04. 09. 2015, 14:50:24 »
Svojho času sa Seznam vyjadril, že zahadzuje všetky maili z Číny.. tak prečo by sa obťažoval s TORom... služba na dve veci.

j

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #6 kdy: 04. 09. 2015, 18:12:01 »
Ta seznam mail nepoužívej. Seznam vždycky stál za hovno a stát bude.

Mě jako uživatele přece nezajímá, že z IP adresy, kterou používalo X lidí přede mnou, někdo kdy posílal spam. Když oni nejsou schopní si odeslání emailu hlídat třeba pomocí captcha kontroly a místo toho tvůj mail prostě zahodí.

Oni neresej spam, oni si sosnou tohle https://torstatus.blutmagie.de/ a ty IPcka bloknou, stejne jako nektery weby nasi slavny statni spravy, bez ohledu na to, jestli je to jen relay, nebo gw. Proste trotli.

Jinak z ciny si mail pres seznam neprectes/neposles taky ...

Jeb Atonion

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #7 kdy: 08. 09. 2015, 04:19:00 »
Diky za odkaz na torstatus, pridam si to do ipset ke geologickym ip CN, KP a RU rozsahum!

MichalekIII

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #8 kdy: 08. 09. 2015, 07:41:40 »
A to je jenom dobře, že banují spamery  :)

tomasfuk

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #9 kdy: 08. 09. 2015, 08:27:13 »
Kdo používá TOR je automaticky spammer, pedofil a terorista?

j

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #10 kdy: 08. 09. 2015, 11:27:14 »
Tak oni hlavne blokujou pristup na web, uz vidim toho spamera, jak si u seznamu registruje ucet, aby moh poslat 20 mailu, a pak ho blokli.

ptc

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #11 kdy: 08. 09. 2015, 12:02:14 »
"Kdo používá TOR je automaticky spammer, pedofil a terorista?"

A taky pirat. Proc by mel bezny uzivatel pouzivat Tor? Nejaky duvod k tomu mit musi a ten ve vetsine pripadu nebude prilis legalni.

tomasfuk

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #12 kdy: 08. 09. 2015, 13:46:35 »
Já sem třeba lezu přes TOR, protože mi zaměstnavatel blokuje DNS, porty a ještě podvrhuje certifikáty na těch zabezpečených stránkách, který nejsou zablokované úplně. Žůžo.

frk

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #13 kdy: 08. 09. 2015, 15:58:01 »
Já sem třeba lezu přes TOR, protože mi zaměstnavatel blokuje DNS, porty a ještě podvrhuje certifikáty na těch zabezpečených stránkách, který nejsou zablokované úplně. Žůžo.

a můžeš aspoň naznačit ?

Petr

Re:Seznam blokuje TOR
« Odpověď #14 kdy: 10. 09. 2015, 09:08:46 »
Já sem třeba lezu přes TOR, protože mi zaměstnavatel blokuje DNS, porty a ještě podvrhuje certifikáty na těch zabezpečených stránkách, který nejsou zablokované úplně. Žůžo.

Také by mě zajímalo, který dobrák zaměstnavatel podvrhuje certifikáty.  :)