Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.10

Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.10
« kdy: 10. 11. 2010, 09:29:52 »
Dobrý den, teď je tomu měsíc od vydání nové verze Ubuntu 10.10, podělte se prosím s ostatníma o  vaše zkušenosti a postřehy s novou distribucí, je lepší zůstat u verze 10.04, byl přechod bezproblémový, je ta verze vyladěná, jak je to s podporou ....? Děkuji





NTB Lenovo, Ubuntu 10.04,win 7


PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.10
« Odpověď #1 kdy: 10. 11. 2010, 13:25:38 »
Pred par dnami som updatol desktop z LTS na 10.10 a vcera uz aj notebook. Okrem drobnosti ze mi prepisal par konfigurakov [na com som bol upozorneny vopred, cize zaloha bola] prebehlo vsetko bezproblemovo.

Mozno je to subjektivny dojem, ale mam pocit ze sa mi predlzila zivostnost notebooku o nejaku pol hodinku. Normalne dal 4h vcera vecer 4,5... [to vsak mohlo byt aj podprimernym vyuzivanim]

Vsetko funguje ako doteraz, zmenili sa fonty a vizualna tema. Upgrade odporucam :)

BlueDuna

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.10
« Odpověď #2 kdy: 10. 11. 2010, 17:12:59 »
Pred 14 dny jsem presel z 10.4 64bit na 10.10 32bit. U 10.4 jsem mel problemy s wifi ovladacem (casto zamrznul notebook). Poreseno novym modulem do kernelu, ale obcas se to stejne seklo.

Nyni po reinstalaci (sifrovany home s nastavenim zachovan) vse v poradku a bez problemu.

System Information
        Manufacturer: LENOVO
        Product Name: 2522D51
        Version: ThinkPad T410

ja_som_ja

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.10
« Odpověď #3 kdy: 10. 11. 2010, 22:34:00 »
Pouzival som ho pol roka; je to ako kazda nova verzia Ubuntu - celkom schopne, ale plne bugov, kde je treba vediet si poradit sam. Nastastie podobne bugy asi nie su velmi frekventovane - pol roku (and still counting) sa nedostavil fix na segfault v nastavajuci vzdy pri starte jedneho programu z repo (asi to nikomu nevadi), pricom vyvojari dostali presny subor / riadok, kde je bug. Mozno to bolo aj tym, ze pad pri starte programu ma podla ludi z Ubuntu prioritu len "Medium" (a pri chybach s prioritami High a Critical to je mozno rychlejsie).

BTW na predlzenie vydrze baterie v notebooku sa teste v 11.04, uz teraz mi zmena zvacsila vydrz baterky o polovicu.

Re: Vaše zkušenosti s Ubuntu 10.10
« Odpověď #4 kdy: 11. 11. 2010, 13:06:52 »
Pouzival som ho pol roka; je to ako kazda nova verzia Ubuntu - celkom schopne, ale plne bugov, kde je treba vediet si poradit sam. Nastastie podobne bugy asi nie su velmi frekventovane - pol roku (and still counting) sa nedostavil fix na segfault v nastavajuci vzdy pri starte jedneho programu z repo (asi to nikomu nevadi), pricom vyvojari dostali presny subor / riadok, kde je bug. Mozno to bolo aj tym, ze pad pri starte programu ma podla ludi z Ubuntu prioritu len "Medium" (a pri chybach s prioritami High a Critical to je mozno rychlejsie).

BTW na predlzenie vydrze baterie v notebooku sa teste v 11.04, uz teraz mi zmena zvacsila vydrz baterky o polovicu.


Nic v zlom ale 10.10 je tu oficialne len 1 (slovom jeden) mesiac. Ako to mozes testovat pol roka? Ved to bola testovacia verzia co si pouzival?