Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7

ayyyy

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #15 kdy: 15. 08. 2015, 20:59:39 »
To má jednoduché řešení:
1) Odstraňte C:\Windows\system32
2) Nainstalujte Trisequel GNU/Linux


nobody

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #16 kdy: 15. 08. 2015, 21:00:34 »
cista reinstalacia... to je vseliek... vsetko ostatne su keci blaznivych linuxakov, ktory maju naivne predstavy o windowse... (alebo su to alti laela)

tak cca 15let sem se zivil supportem Windows, prosel sem pres mnoho verzi...tak v 1% pripadu sem resil problem reinstalaci, jinak sem se vzdy ponorit do problemu abych zjistil ze informace na technetu jsou neuplne/spatne, opravne nastroje od microsoftu nefunguji a reseni vetsinou proste bylo monitorovat cteni/zapis souboru a cteni/zapis registru... abych provadel reinstall, bych si pripadal jak debil, ale chapu ze vetsina "neblaznivych windouzaru" jsou naprosto nenaivni a pred spanim si opakujou:
"s Windows zadne problemy nemam, a kdyz tak je restartuju, kdyz to nepomuze, restaruju je znovu a kdyz ani to nepomuze, tak je preinstaluju" :-D

"s Windows zadne problemy nejsou a kdyz

mikrom

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #17 kdy: 16. 08. 2015, 00:01:12 »
Windows je sice problematicky, ale netreba ho hned reinstalovat. Ja som svoje Windows Vista reinstaloval iba raz a to uz ich mam od roku 2007. Viac krat mi to zavirili  decka alebo manzelka, ale kedze som im nikdy nedal admin-prava, tak sa nic moc nestalo az kym som si to nezaviril sam :-)
Ked nebola ina moznost pouzival som AV zdarma: kedysi to bolo MS Security Essentials - nezralo to CPU, ale ani nic nehlasilo a dostal som aj Virus Ministerstva Vnutra :-) Potom som sa poucil a teraz mam Avira a uz par rokov mam pokoj.

K dotazu:
Pravdepodobne je tam nejaka nakaza  a je tam viac moznosti ako to riesit - napr:
a) Skus si spomenut kedy to este bolo OK a cez  System Restore Wizard obnov nastavenia k danemu datumu.

b) Ak mas na pocitaci viac profilov a admin profil nepouzivas na bezne surfovanie, tak sa prihlas do ineho profilu a ak to tam nerobi, tak iba vymaz problematicky profil a zaloz ho znova.

Ak nic nepomoze skus nejake antivirove programy. Nieco je online, alebo si mozes napalit CD z ktorych nabootujes.
Ak nepomoze ani to, tak potom je najlepsie to reinstalovat.

Rado2

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #18 kdy: 16. 08. 2015, 09:49:16 »
určite to robí update? V prvom rade zisti, ktorý servis to robí, svcvhost je len spúšťač procesov v DLL.
http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/what-is-svchostexe-and-why-is-it-running/

andy

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #19 kdy: 16. 08. 2015, 12:59:37 »
Vytvor si novy profil a skus ci to robi aj v nom. Ak nie, tak mas poskodeny profil a musis si ho nejako premigrovat do druheho.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #20 kdy: 16. 08. 2015, 15:21:14 »
tak cca 15let sem se zivil supportem Windows, prosel sem pres mnoho verzi...

To je neuveritelne, kolik toho nekteri lide v zivote vydrzi.

radek

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #21 kdy: 16. 08. 2015, 17:36:38 »
tak cca 15let sem se zivil supportem Windows, prosel sem pres mnoho verzi...

To je neuveritelne, kolik toho nekteri lide v zivote vydrzi.
Přesně takový typ lidí jako ty by měli na zemi vymřít a byl by klid ;) ne, to byl jen vtip. Ale vážně by mě zajímalo, co jseš ve skutečnosti za člověka. Prý typ člověka jako ty je v reálným životě strašně nudný typ a nahání si na netu ego, které mu v tom reálném životě chybí :-)

Ad. Windows. Telemetrie je pro vás linuxáře posvátný slovo. Už neříkáte, že windows je nestabilní ( i když to není od win7 pravda), že je to hrozně děravý systém (což je jen u neupdatovaných/pirátských windows), že má strašně pomalý start oproti linuxu (ovšem jen oproti tomu nejvíc ošizenemu distru bez kde, gnome, snad ani to sprosté slovo systemd tam není... ideálně bez xOrg).

Ale ta telemetrie - oni něco posílájí do ameriky, sice člověk pořádně neví co, ale posílají! A už to může pro linuxáře začít - linuxář řekne, že posílají všechny tvoje data do ameriky, že tě můžou kdykoliv odposlechnout, že se na tebe může díky tomu kdokoliv napíchnout. A kde je prosím ten důkaz? Opravdu by MS udělal takto špionážní sw, že by to nevadilo Číně ani Rusku (ano i tam používají všude windows)?

Což o to, že každého člověka může kdokoliv odposlouchávat už jen tím, že si pustí prohlížeč (a to je úplně jedno, jestli windows, linux,...). Ale prostě ta telemetrie!!!

JAR-JAR

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #22 kdy: 16. 08. 2015, 19:19:10 »
Pravděpodobně pomůže Windows Update Client for Windows 7.
Zde: https://support.microsoft.com/en-us/kb/3050265

Ivan

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #23 kdy: 16. 08. 2015, 19:39:39 »
Taky jsem to resil. Dokonce jsem reinstaloval system a nic, po nainstalovani aktualizaci byl problem zpet. svchost.exe je "proxy" process, ktery umoznuje vykonavat kod knihoven v jinem procesu. Obycejne je jeden svchost proces sdilen mezi nekolik knihoven. Na internetu je navod jak monitorovat zatez jednotlivych subsystemu svchost a dokonce jak vyhradit zvlastni svchost.exe process pouze pro WindowsUpdate. I to jsem zkusil a ani to nepomohlo. Nakonec jsem zjistil, ze je problem v Jet engine. WindowsUpdate pouziva jako storage backend stejnou databazi jako Access. A tady jsem to vzdal - koupil jsem si dalsi RAM(ale ani to nepomohlo), nastesti nepouzivam pocitac s Woknama na praci, ale "jen" na nem poustim pohadky detem.

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #24 kdy: 16. 08. 2015, 20:12:31 »
tak cca 15let sem se zivil supportem Windows, prosel sem pres mnoho verzi...

To je neuveritelne, kolik toho nekteri lide v zivote vydrzi.
Prečo? Je to úplne v pohode. Tiež ma živí podpora u tých, ktorí vôbec ničomu nerozumejú a používajú NSA-backdoor od M$. Samozrejme aj z toho dôvodu nič od tej pochybnej americkej firmy nepoužívam a užívam si stabilitu FreeBSD, v niektorých prípadoch (notebook) využívam spoľahlivosť a bezpečnosť Linuxu.

nobody

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #25 kdy: 16. 08. 2015, 20:59:34 »
[...]
hele, 15let sem sice delal support Windows(a par let uz nastesni nedelam :), ale prave ze tech mnoho verzi Windows ktere sem si prosel, NESKUTECNE spousty problemu, tim ze s nima pracovalo stovky beznych uzivatelu(problemy ktere nastanou u jednoho powerusera neni NIC proti problemum co naberou stovky BFU), reseni ztracenych mailu z outlooku, ztracenych dokumentu z wordu (btw: podpora microsoftu oznamila ze word neni na slozite dokumenty jako reakci na to ze 200strankovej dokument se podelal, reakce podpory microsoft ze cd WinXP-SP3 ktere po me vyzaduje Office2k instalace mi nedodaj, protoze Office2k jiz nepodporujou, pritom sem chtel jen WinXP-SP3 CD tedy pro XP co podporovali, ale kolovratek mlel sve support kecy... samozrejme sem to vyresil tim ze jsem vyhodil soucast office ktera se s tim mlatila, ale BEZ naznaku z podpory, bez omluvy) mi otevreli oci s tim jak se vetsina veci ve windows dela spatne, tahnou se chyby, nedodelky, neergonomicke chovani i vzhled nekterych dialogu, pokud je v nove verzi neco lepe, tak to vetsinou bylo neco co okoukano u konkurence, aplikovano hur nez ma konkurence a vydavano za novinku s kterou prisel microsoft a zmeni tim svet...

nicmene paralelne s tim sem ale resil GNU/Linux, u nej sem videl naprosto odlisnej pristup, postupne se vse zlepsovalo a zlepsovalo, bylo vice moznosti, vice dokumentace, zjednoduseni na kazdem kroku, co bylo drive nemozne nebo slozite se stavalo samozrejme a jednoduche, pred par lety by nikoho nenapadlo ze jeden z nejvetsich distributoru her zatlaci a zacne se pro Linux delat cim dal vice her, vyrobci gameengine zacnou vydavat Linux verze...

k "telemetrii a windows u linuxaru"... muzem tomu rikat jakkoliv, to je jedno, muzes si myslet ze jde o "fnukani linuxare", ale uvedom si ze takovej linuxar vetsinou rozumi Windows MNOHONASOBNE vice nez Windowsar(pravdepodobne i nez ty), mimojine proto ze se mu venuje/venovaj profesne, takze narozdil od "unfukanejch windowsaru kteri nadavaji na linux aniz by o nem meli sajnu" "unfukani linuxari nadavaji na windows PRAVE proto ze o nem maj sajnu" ;)

Lemming

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #26 kdy: 16. 08. 2015, 21:04:13 »
Jo, tohle dělaly sedmičky na jednom mém notebooku taky. A nebyl ani problém, že žraly CPU, ale hlavně ten Windows Update vyžral celé dostupné 1GB paměti, takže ten počítač začal zuřivě swapovat a byl nepoužitelný. Zkoušel jsem hledat nějaké řešení, ale nenašel, tak jsem tam dal Linux a je klid :)

k

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #27 kdy: 16. 08. 2015, 22:26:40 »
Cawte na Windows 7 mi po zapnutí služby windows update svchost.exe vyžiera cpu na 100 %..Keď dám stiahnúť a inštalovať aktualizácie tak ani po 20 minutách nestiahne ani 1KB...

Chce to nepoužívat šrot, nic víc se k tomu nedá dodat.
Na PC určených pro Win XP skutečně Windows 7 běží špatně, asi tak jak popisuješ.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #28 kdy: 16. 08. 2015, 22:53:13 »
Cawte na Windows 7 mi po zapnutí služby windows update svchost.exe vyžiera cpu na 100 %..Keď dám stiahnúť a inštalovať aktualizácie tak ani po 20 minutách nestiahne ani 1KB...

Chce to nepoužívat šrot, nic víc se k tomu nedá dodat.
Na PC určených pro Win XP skutečně Windows 7 běží špatně, asi tak jak popisuješ.

Problem je, ze stroje s sestnacti jadry, 32 TB RAM a ultrarychlym SSD diskovym polem nejsou jeste bezne k dispozici, zejmena v kategorii notebooku.

mikrom

Re:Svchost.exe vyžiera cpu (windows update) na Windows 7
« Odpověď #29 kdy: 16. 08. 2015, 22:58:27 »
IMHO, OP nema snahu poskytnut dostatok informacii, tak nema zmysel sa tym dalej zaoberat.