VPS pro testování zdarma

JP

VPS pro testování zdarma
« kdy: 11. 08. 2015, 16:38:43 »
Dobry den, vedel by mi niekto poradit zarucene dobre free VPS? Ziadne extra parametre, aby si tam clovek mohol vybrat nejake tie distra. SSH pristup a o co mi ide najviac je IPv4 adresa. Mal som haphost.com ale bolo to zrusene :-(
Budew to zniet blbo, ale nechcem platit nic, mam to iba na vlastne testovanie + ucenie sa. PS: chcel by som si urobit tunnel na domacu siet ktora je za NATom.
Dakujem za kazdu radu.
« Poslední změna: 11. 08. 2015, 22:22:26 od Petr Krčmář »

ubuntak

Re:Free VPS
« Odpověď #1 kdy: 11. 08. 2015, 17:11:05 »
amazon na rok zdarma,
stacim jim dat cislo funkcni kreditky.
Vyzkouseno loni, ani jsem to nepotreboval,
letos zase s jinym mejlem a kreditkou, dokonce tentokrat v Irsku to ani po rebootu nezmeni IP.

Nebo provereny je digitalocean, nekdo ti da kod nebo zkus "DROPLET10" a mas to na VPS zdarma na 2 mesice.

« Odpověď #2 kdy: 11. 08. 2015, 17:48:36 »
Sice mimo tvoji otázku, ale pokud chceš solidní ipv6 tunel, tak zkus sixxs.

Jinak k VPS, zkoušel jsi třeba virtualbox - uděláš si prostě virtuální mašinu, nejsi omezený libovůlí kohokoli a paramerty limituje tvoje PC.

JP

« Odpověď #3 kdy: 11. 08. 2015, 18:04:25 »
Nepochopil som to s tou IPv6 adresou. Uz mam u vps.me server ale praveze ten je na ipv6, na ipv4 sa da iba namapovat na nejaku zdielanu ip pre xy uzivatelov. Napr. ten haphost mal jednu ipv4 adresu pre moje vps.
Keby som chcel stavat doma server tak to napisem :-) Chcem free vps

Sinuhet

« Odpověď #4 kdy: 11. 08. 2015, 18:22:14 »
A musí jít nutně o freeVPS?
Tady v ČR mohu doporučit http://www.mydreams.cz/cz/vps-servery/super-levne-vps.html . 30Kč měsíčně, IPv4 adresa, OpenVZ a zákaz VPN (OpenVZ to komplikuje, navíc to mají v pravidlech).
Vyzkoušel jsem hodně levných VPS, tohle je asi nejlepší volba z těch levných v ČR. Mám to tam druhé období (cca 9 měsíců). Za tu dobu byly asi 3 neohlášené rebooty bez jakékoli informace před nebo po. Jinak výkon dobrý, konektivita super (mnohem, mnohem lepší než např. Wedos, dokonce i do zahraničí).

Asi ty VPS vytvářejí ručně, protože zpočátku mi dali 8 jader a 2GB RAM, dokud jsem se sám neozval, pak mi to snížili na 1 jádro a 384MB RAM (nejnižší konfigurace, která podle nich má mít 128MB RAM).

honza

« Odpověď #5 kdy: 11. 08. 2015, 18:29:17 »
GCE - google cloud compute engine - ma demo instanci (~1GB ram, ..) zdarma, asi i s static IPv4 adresou

Master-Sv

« Odpověď #6 kdy: 11. 08. 2015, 18:56:05 »
Fakt je to u guuglu zadarmo ?? :-))

Supplemental Terms and Conditions For Google Cloud Platform Free Trial

" Conditions "
1.1 The Free Trial applies only to the use of the Services.
1.2 Only new Google Cloud Platform customers are eligible to participate in the Free Trial.
1.3 The Free Trial starts when Customer creates a billing account in Google Developers Console
      (“Free Trial Start Date”)  and ends on the earlier of (i) the date that Customer’s fees for usage
       exceeds $300 or (ii) 60 days from the Free Trial Start Date.

Jako zalozit si kvuli tomu u guuglu fakturacni/platebni ucet ?? To smrdi :-P

JP

« Odpověď #7 kdy: 11. 08. 2015, 19:08:49 »
Ten Google Cloud Computing ziada tak isto ako Amazon cislo kreditnej karty! Nemienim im davat cislo kreditky, ked si budem chciet nieco kupit tak to urobim. Naco im nieco take je pre registraciu. To sa uz nic normalne nenajde okrem toho zruseneho haphostu?

honza

« Odpověď #8 kdy: 11. 08. 2015, 21:34:12 »
Fakt je to u guuglu zadarmo ?? :-))

Supplemental Terms and Conditions For Google Cloud Platform Free Trial

" Conditions "
1.1 The Free Trial applies only to the use of the Services.
1.2 Only new Google Cloud Platform customers are eligible to participate in the Free Trial.
1.3 The Free Trial starts when Customer creates a billing account in Google Developers Console
      (“Free Trial Start Date”)  and ends on the earlier of (i) the date that Customer’s fees for usage
       exceeds $300 or (ii) 60 days from the Free Trial Start Date.

Jako zalozit si kvuli tomu u guuglu fakturacni/platebni ucet ?? To smrdi :-P

1/ na trial 60 dni mas "normalni VM", ta demo VM, jak jsem zminoval ~1GB RAM,.. je zadara.
2/ Spec fakturacni ucet nepotrebujes, ale je pravda...musis jim dat kreditku (na overeni, (snad :D) si u toho demo nic nestrhnou). Ta kreditka sice smrdi, ale pak jsem si rek "steam ji ma, amazon taky, paypal...tak holt uz i ggl" :p

@OP JP:
je jim to na:
-opravdove 1 clovek = 1 trial
-minovani udaju pro Velkeho bratra (when it's free, you are the product)
-tak si nestezuj a projdi si vysledky z "google free vps" :P hned prvni zminuje vse cos tu psal, ale jsem linej to rozklikavat, zkusenost nemam.

JP

« Odpověď #9 kdy: 11. 08. 2015, 21:48:44 »
Aj tak dakujem za vycerpavajucu odpoved o GCP. Ak im raz budem verit mozno im to cislo kreditky dam.
Ano prehladal som a skusal uz asi 50ku webov co ponukaju "free" vps, su to iba bludy, dokonca umelo vytvorene stranky na zber adries asi.
Proste nic normalne, preto som napisal tu, ved tu vie kazdy vsetko ;-)

ibastudent

« Odpověď #10 kdy: 11. 08. 2015, 22:00:09 »
ahoj,
nevíte o někom kdo by mi poskytl nějaké zaručeně dobré auto zadarmo, ale jako úplně zadarmo, nechci nic platit. Ideálně aby to mělo klimatizaci o to mi jde nejvíc. Chci to jen pro sebe, různě si na tom zkoušet a učit se.
P.S.: rád bych na to balil holky.
Děkuju za každou radu.

JP

« Odpověď #11 kdy: 11. 08. 2015, 22:15:14 »
Trapna odpoved ale aj to sa rata :-) No vies ibastudent, o tych autach, nebudem kupovat auto alebo si poziciavat z pozicovne za mesacny poplatok ked raz za mesiac skusim nastartovat a zaradit jednicku. Take auto mi je potom zbytocne platit. Poziadam preto znameho o pozicanie (poziadal som google o vps, ten chcel hned moju kreditku)
A dievcence idu na drahe auta, to by si mal vediet :D Nebudem kupovat predsa vpsko za 30$ mesacne aby som pofrajeril, nemam to vo zvyku.
Pekny vecer

kojot4

• 217
    • Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 11. 08. 2015, 22:17:55 »
Taky mi to tak přijde, ale kdo z nás byl jiný. Mám kamaráda, co měl stránku s CD zdarma (cca 17 let nazpět) a jeho web se zaměřoval na to, co získat na internetu zadarmo. Byly tam zdrojáky, jak třeba z fotobanky odstranit vodoznak, jak si objednat nepotřebnou elektronickou součástku, či CD s fotkami z kosmu... Měl tam pár svých zdrojáků atd... A dokonce měl i tehdy klikací program na reklamy, který vydělával prachy tím, že se zaregistroval u různých firem nabízející reklamy, a klikal na to.

Znám toho kamaráda do dneška, změnila se jedna věc, bere cca 90k hrubého ::)

Ale jde to i jinak, já jsem nebyl ani z poloviny (a dodnes nejsem) tak technicky schopný jako on, ale dokázal jsem vzít telefon, obtelefonovat firmy a sehnat brigády v IT, tak jsem se naučil nejvíc a měl jsem prachy...

Jinak nechápu smysl otázky, k čemu je VPS na učení? Na to snad stačí obyčejná virtuála, ne? Stačí si pustit porty na routeru doma, použít www.no-ip.com pro dynamickou doménu a provozuji server doma, zadarmo, rychle a spolehlivě. Na hostování webu to sice není, ale na testování stačí...

Stejně si zadarmo neotestuje nastavování DNS u domény a další věci v internetu. To VPS je jenom záminka jak se vyhnout reálné technické práci a postavit si doma lab na laptopu, který má každý...

Doba se děsně změnila, za mě jsem musel chodit na brigády a vydělat to co rodiče za dva měsíce, abych měl na komp. Dneska za třetinu výplaty recepční v Praze koupíte starší komp s takovými parametry, že si tam můžete otestovat cokoliv, na internetu najdete vše, ale málokdo to zvládne, protože to chce práci a disciplínu.

Re:VPS pro testování zdarma
« Odpověď #13 kdy: 11. 08. 2015, 22:38:53 »
Na testy mám http://4smart.cz/ Platí se jen za propálený výkon a to z předplaceného kreditu. Pokud VPS stroj zastavíš, neplatíš nic. VPS strojů si tam uděláš kolik chceš, šablon s různými distry je tam spousta. Nastavení limitů za běhu (RAM, CPU). Mají trochu předpotopní webové rozhraní, ale funguje. IPV4 je za poplatek. Pro testy imho skoro ideální.

JP

Re:VPS pro testování zdarma
« Odpověď #14 kdy: 12. 08. 2015, 07:23:46 »
Pre kojot4: Ano viem co mi chcete povedat tym vsetko zadarmo, nemam problem naozaj doma skusat virtual, niekolko aj mam, dokonca router asus na ktorom bezia urcite sluzby na ktore skusam programovat svoje veci. Zial som v zapadakove kde internet taha miestny wifi magnat a za ip si pyta eura mesacne, na to aby som obcas skusil svoj program v reale na internete, plus mohol obcas nieco surne vyriesit z vonku na lokalnej sieti mi to pride zbytocne platit.

Dakujem za vsetky pripomienky, sluzba vps.me bude dostacujuca zatial. Naozaj tu vedia vsetci vsetko, aj ste ma presvedcili, ze mi to staci a radsej nic na forum root.cz davat.