Video obsahuje velké artefakty

noger

Video obsahuje velké artefakty
« kdy: 07. 11. 2010, 20:11:36 »
Zdravím,
mám problém s prehrávaním videí vo vysokom rozlýšení. Nedokážem vám to zrozumiteľne popísať, tak prikladám printsrcreeny, ktoré problém vystihujú.

Skúšam sa mojej nočnej mory zbaviť už asi dva mesiace. Preinštaloval som dva krát Opensuse 11.3, skúšal som spúšťat videá na iných driveroch ku GPU (aj tie v opensuse, aj originál od ATI). Gúglil som o sto šesť, ale keď sa moc nevyznám vo svete linuxu, nedopátral som sa želáného výsledku. Použité prehrávače VLC 1.1.4.1, Kaffeine a ostatné založené na xine. OS je Opensuse 11.3 so všetkými aktualizáciami, v prostredí KDE 4.4.

Prosím o pomoc. KeĎ sa nepodarí, linux pôjde asi preč z môjho NTB, čo by som bol nerád, bo som si na Opensuse zvykol.

Napíšte čo všetko potrebujete vedieť na analýzu problému, prípadne aspoň kam sa mám obrátiť s týmto problémom.Som už úplne v koncoch
Pravdepodobne sa bude jednať o nastavenie filtrov, pripadne kodekov, avšak neviem si stým rady.

Ďakujem a ostávam spozdravom
« Poslední změna: 09. 11. 2010, 10:17:36 od Petr Krčmář »


Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #1 kdy: 09. 11. 2010, 10:18:09 »
Otázky zní: dělají to jen konkrétní videa nebo všechna? Děje se to ve více přehrávačích? Ve Windows to nezlobí? Ve kterých přehrávačích to ve Windows jede a kde ne?

trubicoid2

Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #2 kdy: 09. 11. 2010, 12:47:07 »
vlc neni vhodne na HD video, dela to presne takovate artefakty

zkus mplayer

a co mas za notebook? neni treba moc pomaly na HD video?

jestli mas vice jader, tak by mohlo pomoct ffmpeg-mt, mplayer tuto knihovnu pouziva

noger

Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #3 kdy: 09. 11. 2010, 21:43:06 »
vlc neni vhodne na HD video, dela to presne takovate artefakty

zkus mplayer

a co mas za notebook? neni treba moc pomaly na HD video?

jestli mas vice jader, tak by mohlo pomoct ffmpeg-mt, mplayer tuto knihovnu pouziva

skusím ffmpeg-mt. Uvidíme čo sa udeje..
NTB je popísaný v prvom príspevku - popise problému. core 2duo 2GHz, Ati radeon HD4330, 4GB Ram, 500GB sata disk 5400rpm.

--UPDATE-- mplayer seká o sto šesť. Asi to bude nastavením kodekov. Vieš mi s tým poradiť?  A kde zoženiem to ffmpeg-mt, nenašiel som ho v repozitároch. Keď som gúglil, ale no stiahnutie som nenašiel.
« Poslední změna: 09. 11. 2010, 22:33:27 od mishkooo1 »

noger

Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #4 kdy: 09. 11. 2010, 21:45:44 »
Otázky zní: dělají to jen konkrétní videa nebo všechna? Děje se to ve více přehrávačích? Ve Windows to nezlobí? Ve kterých přehrávačích to ve Windows jede a kde ne?
Deje sa to len vo vlc. v kaffeine a mplayer to síce nerobí, ale je tam problém so synchronizáciou zvoku a videa, pri spustení filmu po nejakých 30 sekundách dôjde k trhaniu zvuku a po 2 minútach už zvuk nejde vôbec. Avšak obraz je v poriadku.
Kaffeine myslím že používa .xine ak sa nemýlim.Neviem ho ale v grafickom prostredí konfigurovať. Pravdepodobne tam stačí nastaviť synchronizáciu.

Čo sa týka vašich otázok zodpovedal som Vám v prvom príspevku. Áno deje sa to aj v iných prehrávačoch, na rôznych driveroch ku GPU, s vypnutou a aj zapnutou kompozíciou a deje sa to len v niektorých filmoch - vo väčšine.

Otázka teda na Vás, ako skonfiigurovať v grafickom režime kaffeine?...prípadne si skúsim nainštalovať mplayer.

Vo windowse to nerobí vôbec ani v Windows media player, ani vo MPHC, a ani vo vlc.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #5 kdy: 10. 11. 2010, 08:31:38 »

mplayer to síce nerobí, ale je tam problém so synchronizáciou zvoku a videa, pri spustení filmu po nejakých 30 sekundách dôjde k trhaniu zvuku a po 2 minútach už zvuk nejde vôbec.


Zkousel jste v mplayeru v konfiguraku povolit framedrop? Defaultne byva zakazany a pak to muze delat psi kusy a rozjizdi se synchronizace. Kaffeine nevim, ale mozna to je podobny problem a nekde se neco musi povolit.

noger

Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #6 kdy: 10. 11. 2010, 09:36:09 »

Zkousel jste v mplayeru v konfiguraku povolit framedrop? Defaultne byva zakazany a pak to muze delat psi kusy a rozjizdi se synchronizace. Kaffeine nevim, ale mozna to je podobny problem a nekde se neco musi povolit.

Zdravím, keď povolím frame buffer v mplayer tak zobrazí jednu snímku za sekunu (cca).
Ohľadom konfigurácie kaffeine: Neviem kde sa to dá nastaviť, pretože v kaffeine som nenašiel žiadnu ikonku na nastavenie... :(

noger

Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #7 kdy: 10. 11. 2010, 10:33:01 »
Update:
Ak zakliknem v Kaffeine zakázať deinterlancing video beží bez artefaktov, pomerne slušne, avšak je tam badateľné jemné trhanie. Rád by som vedel ako nastaviť kaffeine, pretože keď kliknem na nastavenia, tak sa mi zobrazí iba mailonké okienko s dvoma číselnými hodnotami a nič viac.

trubicoid2

Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #8 kdy: 10. 11. 2010, 10:36:04 »
no jestli video jede v mplayeru dobre a seka se zvuk, tak je mozna problem se zvukovkou

zkus mplayer -nosound tvoje_video

taky mplayer po chvili neco vypise nejaky rady do konzole, pokud je problem s prehravanim

noger

Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #9 kdy: 10. 11. 2010, 11:03:20 »
Keď som video spustil bez zvuku, išlo krásne bez problémov. Tu je hlásenie z konzoly:
Playing Prince.of.Persia.The.Sands.of.Time.2010.1080p.Bluray.x264.DTS-WiKi.J7-Tatra.mkv.
libavformat file format detected.
[matroska,webm @ 0x9089e90] max_analyze_duration reached
[matroska,webm @ 0x9089e90] Estimating duration from bitrate, this may be inaccurate
[lavf] stream 0: video (h264), -vid 0, Prince.of.Persia.The.Sands.of.Time.2010.1080p.Bluray.x264.DTS-WiKi
[lavf] stream 1: audio (ac3), -aid 0, -alang cze, AC3_5.1CZ_448Kbps_Director_Jozo7
[lavf] stream 2: audio (dca), -aid 1, -alang eng, English DTS 5.1 CH @ 1510 kbps
[lavf] stream 3: subtitle (unknown), -sid 0, -slang cze, Czech
VIDEO:  [H264]  1920x800  0bpp  23.976 fps    0.0 kbps ( 0.0 kbyte/s)
Failed to open VDPAU backend libvdpau_nvidia.so: cannot open shared object file: No such file or directory
[vdpau] Error when calling vdp_device_create_x11: 1
==========================================================================
Opening video decoder: [ffmpeg] FFmpeg's libavcodec codec family
Selected video codec: [ffh264] vfm: ffmpeg (FFmpeg H.264)
==========================================================================
Audio: no sound
Starting playback...
Movie-Aspect is 2.40:1 - prescaling to correct movie aspect.
VO: [xv] 1920x800 => 1920x800 Planar YV12
V:   0.1   0/  0 ??% ??% ??,?% 0 0
No bind found for key 'JOY_AXIS2_PLUS'.                         
V: 221.1   0/  0 72%  3%  0.0% 0 0

Len zamozrejme bez zvuku..  :(

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #10 kdy: 10. 11. 2010, 12:22:30 »
Zdravím, keď povolím frame buffer v mplayer tak zobrazí jednu snímku za sekunu (cca).
Ohľadom konfigurácie kaffeine: Neviem kde sa to dá nastaviť, pretože v kaffeine som nenašiel žiadnu ikonku na nastavenie... :(


Ale ne, vsechno spatne. Do konfiguracniho souboru mplayer.conf v /etc/mplayer musite dohodit framedrop = yes nebo se napred podivat, jestli tam framedrop uz nekde je, jestli je na no a eventuelne zmenit na yes. Jeste pozor na to, aby to nebylo jinak v konfiguraku, ktery byste mohl mit ve vasem domovskem adresari a kde by to mohlo byt jinak a pak by to tusim melo prednost pred nastavenim v hlavnim konfiguraku.


Kaffeine neznam, ale predpokladam, ze ma nekde nejaky konfigurak a ze ke Kaffeine a patrne i k tomu konfiguraku bude existovat manualova stranka, tak bych se mrknul, co tam pisi o framedrop.

trubicoid2

Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #11 kdy: 10. 11. 2010, 14:13:16 »
Keď som video spustil bez zvuku, išlo krásne bez problémov. Tu je hlásenie z konzoly:

jo, to vypada dobre, problem bude ve spolupraci se zvukovkou; co to pise, kdyz to pustis se zvukem?

a co pise

mplayer -ao help

?

pak muzes postupne vyzkouset vsechny audio vystupy, nekterej by mel jet bez problemu, mozna alsa...

mplayer -ao alsa tvuj_film.avi


noger

Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #12 kdy: 11. 11. 2010, 08:42:45 »
jo, to vypada dobre, problem bude ve spolupraci se zvukovkou; co to pise, kdyz to pustis se zvukem?

a co pise

mplayer -ao help

?

pak muzes postupne vyzkouset vsechny audio vystupy, nekterej by mel jet bez problemu, mozna alsa...

mplayer -ao alsa tvuj_film.avi

výstup z mplayer ao -help:
MPlayer dev-SVN-r31930-4.5-openSUSE Linux 11.3 (i686)-Packman (C) 2000-2010 MPlayer TeamAvailable audio output drivers:
        oss     OSS/ioctl audio output
        alsa    ALSA-0.9.x-1.x audio output
        esd     EsounD audio output
        pulse   PulseAudio audio output
        jack    JACK audio output
        sdl     SDLlib audio output
        mpegpes DVB audio output
        v4l2    V4L2 MPEG Audio Decoder output
        null    Null audio output
        pcm     RAW PCM/WAVE file writer audio output

Ak spustím film pomocou mplayer -ao alsa tvuj_film.avi ide aj zvuk, nieje to trhané, ale nieje synchronizovany zvuk s obrazom. Idem ešte pozrieť to čo tu písal JardaP s tou synchronizáciou.

--UPDATE-- vyzerá to naozaj na problém so zvukovkou a jej driverami. vyskúšal som všetky, a buď to nieje synchronizované, alebo zobrazuje jednu snímku za sekundu, alebo nejde zvuk, ale obraz krásne plynulo beží..:)...
« Poslední změna: 11. 11. 2010, 10:24:45 od mishkooo1 »

trubicoid2

Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #13 kdy: 11. 11. 2010, 15:19:00 »
a s pulse to hraje? tady pisi, ze je tam nejakej problem, ale da se to vyresit upgradem knihoven pulseaudio:

http://forum.videolan.org/viewtopic.php?f=13&t=77875

noger

Re: Video obsahuje velké artefakty
« Odpověď #14 kdy: 10. 02. 2011, 15:18:50 »
Vyriešené!!!
video výstup musí byť xv - ATI Avivo v SMplayer a audio podľa toho čo práve používam (či ntb, alebo sluchátka, alebo HDMI) aide to krásne až na malý detail, pre ktorý som založil nové vlákno :
http://forum.root.cz/index.php?topic=1699.msg12317;topicseen#msg12317

Ďakujem všetkým za reakcie;-)