Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?

Lol Phirae

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #30 kdy: 18. 07. 2015, 15:27:06 »
Nemotejte sem W8, je to úplně něco jiného. W7 žádný klíč v BIOSu nemá. Krom toho ho není třeba nijak dolovat, W8.x si ho najdou samy.


nobody

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #31 kdy: 18. 07. 2015, 17:07:46 »
sam to motas ;) tazatel se sice ptal na W7, nicmene nasledne psal o stitku "Windows 8 Pro" ;)

btw: a jak ho asi najdou samy, kdyz ten preinstalled HDD vrazis do jineho HW? ;)

brk

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #32 kdy: 18. 07. 2015, 22:13:58 »
"chci dle navodu na vasem webu provest downgrade vist na XP." "a vy nemate nejake SN na XP?" "Samozrejme ze mam, na jinych strojich" "no tak ho tam dejte".

Takhle to fungovalo v dobách XP, ale časy se změnily. Když začínaly W8, tak tam stačilo zavolat, že máš nainstalované W7, chceš aktivovat downgrade, ale licenční klíč nemáš, protože na tom notebooku žádný není. Zeptali se se na výrobce notebooku a bez jakéhokoliv ověřování to aktivovali. Tohle fungovalo tak čtvrt, půl roku. Pak začali chtít nadiktovat ID produktu výrobcem dodaného systému, ID produktu nainstalovaného downgradovaného systému a takové to šílení numero, na základě kterého vygenerují protikód, který to aktivuje. Když si smazal W8, flákl tam W7 a chtěl udělat downgrade, tak smůla. Bez toho ID produktu nainstalovaného W8 to nešlo.

Šílená buzerace, ale když s tím člověk počítal, tak to ještě jakž takž šlo. Microsoft ale nechtěl přiznat, že W8 je sračka, kterou nikdo nechce a tak ty downgrady ještě doladil. Musel si projít výše popsanou procedurou, zaslat jim naskenovanou fakturu a pak čekat, než se ozvou zpátky s kódem pro dokončení aktivace. Z hovoru z dob aktivace na XP, co bylo hotovo za pár minut, se stala příšerná procedura na půl dne a ještě aby si se nehnul od PC a čekal na hovor.

Lol Phirae

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #33 kdy: 18. 07. 2015, 22:23:34 »
Dost kurva... zhruba tak, ze TO je tema ;)
pro mene chapave radeji cituji: vyndal dodaný HD....teď by se mě product key patřící k těmto konkrétním Win docela hodil, protože bych jej rád použil pro nový počítač určený pro děcka.

To je jak u debilů. OEM preaktivace u W8 a W7 probíhá zcela jinak. Ten klíč ani v jednom případě nepoužije, u W7 pokud nebude v BIOSu odpovídají SLIC a v systému odpovídající certifikát, jinak to co bylo na samolepce s tím se nic aktivovat nedalo a klíče jsou univerzální pro daného výrobce a edici. u W8 je mu ten klíč už totálně a zcela k ničemu, je pro každý konkrétní počítač jiný.

Lol Phirae

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #34 kdy: 18. 07. 2015, 23:39:32 »
V notebooku s předinstalovanými W7 bude v BIOSu hovno a ne klíč k W8 (který by navíc byl zcela k hovnu na jakémkoliv jiném NB). Inteligente. Zkus Google. Magore.


Bob

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #35 kdy: 19. 07. 2015, 01:03:45 »
W7 versus W8. Ten notebook má licenci jak na W7, tak také i na W8 - majitel notebooku se může rozhodnout jaký systém tam chce mít. Nálepku na sobě má sice pouze s nápisem W8, ale předinstalované na HDD tam jsou W7. Součástí balení je instalačka jak s W7, tak také i s W8 - celkem vtipný mě připadá ten fakt, že se jedná o ultrabook - tedy bez DVD mechaniky. Vzhledem k tomu jak přísné je právo okolo softwarových licencí, tak si vlastně ani nejsem jist zda by bylo legální překopčit tu instalačku na flashku, ale to je celkem jedno, páč to stejně dělat nehodlám.
Abych tomu svému původnímu dotazu dal nějaké rozuzlení - tak tedy. Na instalaci Win jsem se nakonec vybodl a nainstaloval jsem na ten počítač nejdříve Fedoru 22 KDE spin, z toho jsem se zhrozil (důvody by byly na jinou debatu, ale cosi mě říká, že kdo tento konkrétní spin viděl, tuší oč asi jde :-p ) a okamžitě jsem to downgradoval na Fedoru 21 (samozřejmě též spin KDE), kterou považuji za dosud vůbec nejlepší vydání Fedory. Microsoft tedy může být klidný, žádnou OEM licenci z notebooku na stolní PC přenášet nebudu. :-p

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #36 kdy: 19. 07. 2015, 01:08:32 »
Cechum nejde dost dobre vysvetlit proc a jak. Kdyz se to nahodou povede, spusti na tema, ze je to drazsi nez ten, co dostanou k pivu v KMart (typicke ABCLinuxu.cz).
Elitebook koupis v konfiguraci s FreeDOS nebo Novell SLED Linux s plnou podporou jako pre-install system, nebo builder kit.

S licenci mas na vyber napr.: Win 7 Prof nebo Win 8 Pro s preinstall Win 7 Prof jako DOWNGRADE a to nejsou ty stejne licence. V tom je ten problem. Jako kazdy builder muzes pomoci builder kitu udelat standardni aktivovane recovery pro celou serii - nadatlujou se cisla a uz se pecou placky. I ta media poskytuje HP.

Bob

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #37 kdy: 19. 07. 2015, 01:52:52 »
Jinak, děkuji za tuhle odpověď, která přesně řeší dotazovaný problém.
Já zjevně neumím hledat. :-p

nemam po ruce HW s W8, tak nemohu overit, ale dle:
http://superuser.com/questions/637971/how-do-i-get-out-my-embedded-windows-8-key-from-a-linux-environment
by to melo jit takto:
Kód: [Vybrat]
sudo xxd /sys/firmware/acpi/tables/MSDMnebo
Kód: [Vybrat]
sudo hexdump -s 56 -e '"MSDM key: " /29 "%s\n"' /sys/firmware/acpi/tables/MSDM

Právě jsem to zkusil a vážně to funguje.

njm

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #38 kdy: 19. 07. 2015, 13:12:53 »
hledej bios slic upgrade "typ desky"
a nahrej novy modifikovany bios
https://www.bios-mods.com/forum/Forum-SLIC-Mods-Confirmed

Bob

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #39 kdy: 19. 07. 2015, 22:34:46 »
hledej bios slic upgrade "typ desky"
a nahrej novy modifikovany bios
https://www.bios-mods.com/forum/Forum-SLIC-Mods-Confirmed

Díky za tip, ale já už jsem se rozhodl, že na ten kompl přijde Linux, navíc, tyhle metody bych stejně nepoužíval. Nakonec jsem tam nainstaloval Fedoru 21 64bit, KDE spin, nVidia 352.21. Zcela všechno, co jsem od toho počítače očekával, splňuje v zásadě na 100%. Vlastně teď už nevím proč jsem tam původně chtěl dát ty win.
Kdyby nVidia neměla tak špičkovou podporu Linuxu (samozřejmě mám na mysli jejich proprietary driver, nikoliv podporu nouveau, která je naopak dle toho, co je možné se dočíst, takřka nulová), tak by to u mě zásadně mělo situaci v přístupu k používání Linuxu na počítači primárně určeném pro zábavu mých děcek, nicméně, nVidia v tomto směru odvádí vynikající práci. Zvlášť když si v kontrastu vzpomenu na pekelné zážitky s drivery od AMD z doby přibližně před rokem (jak těmi uzavřenými, tak také i těmi otevřenými), ale to už zase hodně odbočuji mimo téma diskuze. :D

Jen ještě upřesnění ohledně toho obsahu v /sys/firmware/acpi/tables/MSDM
Tam opravdu je cosi, co má stejnou strukturu jako product key, ale jestli s tímto kódem win projdou automatickou aktivací, to netuším, to jsem nezkoušel.

Youda

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #40 kdy: 24. 07. 2015, 09:15:04 »
Osobne bych to otocil, na bare metal ponechat wokna a ve virtualu linux - to bude fungovat velice pekne.
Wokna ve virtualu na Linuxu obecne neni zadna slava, wokna ve virtualu az tak moc dobre nefungujou, bude se to nahodne kousat (vzdycky zasek desktopu na sekundu a pak zase vsecko pojede).
Navic wokna budou mit na notebooku lepsi powermanagement, vyrobci NTB na Linux obvykle kali.

Osobne jsem obdobny problem vyresil koupi MobaXterm, coz je krasne vylestena instalace cygwinu, vsechny standardni utility vcetne shellu mam pak primo na woknech. Je v tom i Xserver, takze kdyz potrebuju opravdu linux, pustim ho ve virtualu a lezu na nej pres SSH a Xwindows. MobaXterm podporuje i primo KDM sessions, takze na notebooku mam desktop woken z officama, na externim monitoru KDE desktop.
A posledni dobou si casto pousitm onen linux z firemniho ESX serveru, wokna s MobaXterm slouzi jenom jako terminal.

Tenhle pristup se mi nejvic osvedcil.

majo

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #41 kdy: 24. 07. 2015, 11:31:21 »
http://www.afterdawn.com/software/desktop/programming/slic_toolkit.cfm
utilita funguje pod widlami, zistí to čo asi chceš vedieť.


nobody

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #42 kdy: 24. 07. 2015, 15:05:18 »
Youda: s Woknama ve virtualu neni problem pokud maji slouzit na "semtam pracovni" veci a ne gameseni... Powermanagement v Linuxu ma horsi snad jen ten co si neni schopen nainstalovat 2 balicky... powertop a tlp ;) Naopak s Windows na zeleze je problem se stabilitou a bezpecnosti, aneb takove reseni jako pises opravdu oceni jen nejakej jouda ;) btw: noflame

fuuuu

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #43 kdy: 25. 07. 2015, 12:05:51 »
Legalni to neni, ale udelat to jde.

Jedna věc je, co si Micro$it napíše do své licence, druhá věc je, co by s tím udělal soud. Vzhledem k tomu, že windows nikdy nebyly použité, mohlo by to být zajímavé.

ByCzech

Re:Jak zjistit windows product key zapsaný v BIOSu?
« Odpověď #44 kdy: 30. 08. 2015, 20:30:28 »
Legalni to neni, ale udelat to jde.

Jedna věc je, co si Micro$it napíše do své licence, druhá věc je, co by s tím udělal soud. Vzhledem k tomu, že windows nikdy nebyly použité, mohlo by to být zajímavé.

Přesně tak, tahle část licenčního ujednání není platná. Za licenci jste si zaplatil (máte doklad), zatím ji nepoužil, takže ji můžete prodat, dát na jiný PC, hodit do koše, darovat, cokoli...