Je Windows phone mrtvý?

Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #45 kdy: 16. 07. 2015, 13:17:30 »
Dlaždice jsou kombinací ikony a zobrazovacího widgetu. Jak jsem psal, ikony na Androidu i iPhonu jsou "mrtvé". Můžete je doplnit widgety, ale proč mít mrtvou ikonu a k tomu ještě widget? Navíc dlaždice ve WP podporuje velká spousta aplikací, takže máte automaticky "widgety" pro velkou spoustu věcí. A přijde mi praktičtější i způsob vytváření dlaždic: primární dlaždice je přímo "ikona" aplikace, další přidáváte přímo z aplikací. Pokud chcete připnout na Start Screen adresu pro GPS navigaci, logicky to uděláte z navigace. Když jde o playlist nebo kontakt, je to opět z příslušné aplikace.

Nepotřebuju dlaždice, mám více ploch, které tuto funkčnost plňují o hodně lépe. Jediné co mám "jako dlaždice" je def. plocha (home, nebo jak se tomu říká)
kde mám widget počasí a hodin. Dlaždice jako takové mi nevadí,vadí mi, že je musím používat i tam, kde nechci, proto jednoduše není WP použitelný systém pro mé účely. Tím rozhodně nechci tvrdit, že WP SUX, znám pár lidí, co je vychvalujou, ale o hodně víc, kterým to prostě nesedí.


Lael.Ophir

Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #46 kdy: 16. 07. 2015, 13:33:49 »
Nepotřebuju dlaždice, mám více ploch
Dlaždice jako takové mi nevadí,vadí mi, že je musím používat i tam, kde nechci, proto jednoduše není WP použitelný systém pro mé účely. Tím rozhodně nechci tvrdit, že WP SUX, znám pár lidí, co je vychvalujou, ale o hodně víc, kterým to prostě nesedí.

Více ploch mi připadá jako takové nouzové řešení. Ne že by to nešlo používat, ale rozhodně mi přijdou elegantnější dlaždice jako ikony kombinované s widgetem. Co nepoužívám často, to je v applistu.

Dlaždice v menších velikostech většinou fungují jako klasické ikony. Navíc nevidím důvod, proč by mi měl aktivní obsah nějak vadit. Vždyť díky tomu vidím, co se v aplikaci děje.

Samozřejmě každému co jeho jest. Mě WP velmi vyhovují spolehlivostí, rychlostí a jednoduchostí.

nobody

Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #47 kdy: 16. 07. 2015, 13:49:19 »
Lael.Ophir: to uz neni mozne tohleto :) tak znova, widgety dokazou vice nez zive ikony, widgety zastoupi i funkci ikony, tedy live_tiles jsou na tom funkcnosti a pouzitelnosti hure, navic ani ikony nejsou na androidu/ios mrtve, dokazi zobrazit napr. pocet zprav, neprijate hovory, nicmene je mozne mit male zive widgety (live_tiles male jsou mrtve), je mozne mit velke zive widgety, je mozne jako widget dat na plochu odkaz na kontakt, na web url, na navigaci, na jednotlive polozky z nastaveni... TEDY JEN A JEN LZETE a opakujete praxi Microsoft FUDaru a PR bojovniku, tedy ze Microsoft prisel s funkci XY a je dokonalej, pritom ta XY jednak uz u konkurence byla daaavno, druhak byla implementovana mnohem lepe.... jedine vysvetleni proc dokola pastujete takove nesmysli je ze https://www.youtube.com/watch?v=wXSjrq469CA

Lael.Ophir

Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #48 kdy: 16. 07. 2015, 14:04:17 »
Lael.Ophir: to uz neni mozne tohleto :) tak znova, widgety dokazou vice nez zive ikony, widgety zastoupi i funkci ikony, tedy live_tiles jsou na tom funkcnosti a pouzitelnosti hure, navic ani ikony nejsou na androidu/ios mrtve, dokazi zobrazit napr. pocet zprav, neprijate hovory, nicmene je mozne mit male zive widgety (live_tiles male jsou mrtve), je mozne mit velke zive widgety, je mozne jako widget dat na plochu odkaz na kontakt, na web url, na navigaci, na jednotlive polozky z nastaveni... TEDY JEN A JEN LZETE a opakujete praxi Microsoft FUDaru a PR bojovniku, tedy ze Microsoft prisel s funkci XY a je dokonalej, pritom ta XY jednak uz u konkurence byla daaavno, druhak byla implementovana mnohem lepe.... jedine vysvetleni proc dokola pastujete takove nesmysli je ze https://www.youtube.com/watch?v=wXSjrq469CA

No tak se trošku uklidněte, rozdýchejte to že má někdo jiný názor, a zkuste se pro změnu chovat civilizovaně.

UI Androidu i iPhonu stojí na mrtvých ikonách. Můžete mít widgety, které mohou i duplikovat funkci mrtvých ikon, a zakládáte je typicky z desktopu a nikoliv z aplikace. Ve WP je koncept jiný a podle mého názoru lepší. Plus vidím jako výhodu WP plynulost, stabilitu a celkovou bezproblémovost. Nijak vás nenutím mít stejný názor jako já :), mějte své preference a používejte co chcete.

strepty

Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #49 kdy: 16. 07. 2015, 14:08:41 »
Navíc nevidím důvod, proč by mi měl aktivní obsah nějak vadit. Vždyť díky tomu vidím, co se v aplikaci děje.
Pohyb pritahuje ludske oci, predpolkdam ze je adaptacia na zivot v divocine ked kazdy pohyb znamenal moznu hrozbu, preto mu automaticky venujete maximalnu pozornost. Problem je ak je ten pohyb staly tak to vycerpava. Napriklad pri meteostanici kde sa kazdych 7 sekund zobrazi  7 tlakovych stlpcov tak ze prvu sekundu je tam jeden druhu dva atd. som musel prelepit tu cast displeja papierom lebo mi to liezlo na nervy.
Infograficke zobrazenie je sice paradny vynalez ale niekomu to moze vadit.


Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #50 kdy: 16. 07. 2015, 14:12:50 »
W10 průlomové je v tom směru, že již není zaměřeno čistě na PC, ale obecně na jakékoli zařízení s procesorem.

Drobný problém je, že to nikoho (myšleno z populace běžných uživatelů telefonu), ale opravdu nikoho (myšleno vývojáře aplikací) nezajímá.

Mimochodem (čerstvá zkušenost) Microsoft v Dev Center není schopný ani přiřadit jeden placený account více Live Id účtů...  Takže pokud s tím nepočítáte a zacálujete za vývojářský účet typu Company, tak skončíte na tom, že musíte svůj Live ID účet poslat kolegovi. Naprosto skvělé...

Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #51 kdy: 16. 07. 2015, 14:16:04 »
Lael.Ophir: to uz neni mozne tohleto :) tak znova, widgety dokazou vice nez zive ikony, widgety zastoupi i funkci ikony, tedy live_tiles jsou na tom funkcnosti a pouzitelnosti hure, navic ani ikony nejsou na androidu/ios mrtve, dokazi zobrazit napr. pocet zprav, neprijate hovory, nicmene je mozne mit male zive widgety (live_tiles male jsou mrtve), je mozne mit velke zive widgety, je mozne jako widget dat na plochu odkaz na kontakt, na web url, na navigaci, na jednotlive polozky z nastaveni... TEDY JEN A JEN LZETE a opakujete praxi Microsoft FUDaru a PR bojovniku, tedy ze Microsoft prisel s funkci XY a je dokonalej, pritom ta XY jednak uz u konkurence byla daaavno, druhak byla implementovana mnohem lepe.... jedine vysvetleni proc dokola pastujete takove nesmysli je ze https://www.youtube.com/watch?v=wXSjrq469CA

No tak se trošku uklidněte, rozdýchejte to že má někdo jiný názor, a zkuste se pro změnu chovat civilizovaně.

UI Androidu i iPhonu stojí na mrtvých ikonách. Můžete mít widgety, které mohou i duplikovat funkci mrtvých ikon, a zakládáte je typicky z desktopu a nikoliv z aplikace. Ve WP je koncept jiný a podle mého názoru lepší. Plus vidím jako výhodu WP plynulost, stabilitu a celkovou bezproblémovost. Nijak vás nenutím mít stejný názor jako já :), mějte své preference a používejte co chcete.

Jo, ta legendarni plynulost. Dokud jde o scrollovani v menu kvuli kteremu jsem si ten telefon preci poridil.

nobody

Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #52 kdy: 16. 07. 2015, 14:22:31 »
Lael: tak ja sem klidnej i dech je naprosto v norme :) nemam rozhodne zadny problem s jinym nazorem, pokud se nejadne o stale se opakujici demagogicky propagandisticke lzi a fudariny... a ze virtualni plochy jsou nouzové řešení? tomu nemuzete sam verit :-D je to jako by jste tvrdil ze pouzit 3 externi monitory pro grafika je nouzove reseni a spravne je pouzit vice oken na 10" LCD netbooku s tim ze to nikomu nenutite, ale ze je to tak ;)

btw: WindowsPhone ma ikony zmrzacene a nema ani zive widgety, nikomu tento nazor nenutim, jen je mi lito tech co uveri tomu ze je to lepsi ;)

jinak to video je z produktu pro Windows, tedy nevim co se vam na tom nezda :)

Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #53 kdy: 16. 07. 2015, 14:22:55 »
Můžete mít widgety, které mohou i duplikovat funkci mrtvých ikon, a zakládáte je typicky z desktopu a nikoliv z aplikace.

Co to melete? Android widgety se normálně zakládají z launcheru. Nedá se říct, že bych Android (obzvláště ve vendor verzích) nějak zvlášť zbožňoval, ale nemusíte si pomáhat tak očividným lhaním.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #54 kdy: 16. 07. 2015, 14:53:22 »
a ze virtualni plochy jsou nouzové řešení? tomu nemuzete sam verit


Urcite tomu veri. Vsecny implementace pro Widle byly tak hrozne, ze to clovek pouzije opravdu jen v nouzi.

pb.

Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #55 kdy: 16. 07. 2015, 15:40:13 »
No ono je třeba si především uvědomit, že Android má virtuální plochy, mezi kterými se musí přepínat šoupáním prstu doleva a doprava. To je očividně nouzové řešení a normální člověk tohle nemůže akceptovat. Windows phone virtuální plochy nemají, takže se všechny panely nasypou přehledně a inteligentně nahoru a pokud se na obrazovku nevejdou, dá se jimi pohybovat šoupáním prstu nahoru a dolů - všimněte si ještě jednou: nahoru a dolů. To je jediný vhodný civilizovaný způsob, jak se orientovat v panelech na obrazovce. Šoupání doleva a doprava by mělo být vyhrazeno pro přepínání virtuálních ploch: jedna plocha s panely a druhá plocha se seznamem aplikací. Pokud je to takto, není potřeba mít třetí či další virtuální plochu a díky přehlednému a inteligentnímu automatickému sesypávání všech panelů na jednu hromadu nahoru nemá uživatel ani potřebu cokoli na ploše nastavovat.

Peter Fodrek -unlogged

Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #56 kdy: 16. 07. 2015, 16:07:57 »
W10 průlomové je v tom směru, že již není zaměřeno čistě na PC, ale obecně na jakékoli zařízení s procesorem. V tomto pohledu karty ještě rozdány zdaleka nejsou,

Lenze podmienky Microsoftu nenahravaju


EU court to decide on PC and software bundling
Submitted by Gijs Hillenius on July 02, 2015

The Court of Justice of the European Union (CJEU) is expected to rule within weeks on the practice of forced sale of licences for operating systems and other software bundled with computing devices. On 25 June, France’s Court of cassation referred to the CJEU a complaint of a French citizen who wanted to purchase a PC without any pre-installed operating system.

According to April, France’s free software advocacy group, the Court of Cassation wants the CJEU to decide applicability of EU rules on unfair business-to-consumer commercial practices. The court seeks to determine what are unfair commercial practices, and what are misleading commercial practices. The Court of Cassation is asking the CJEU if bundling is unfair, and if it is unfair not to leave the customer much choice other than accepting the bundling or cancelling the sale. The court is also asking if it is unfair when consumers can not buy a computer without bundled software.
https://joinup.ec.europa.eu/community/osor/news/eu-court-decide-pc-and-software-bundling



Microsoft Q1 2010 by the numbers: Windows license sales at record levels
Segment Results

Windows & Windows Live. Microsoft has changed the name of what was the "Client" division to "Windows & Windows Live,"

The division derives 80 percent of its revenue from license sales to PC OEMs, which were up 6 percent year over year.
http://betanews.com/2009/10/23/microsoft-q1-2010-by-the-numbers-windows-license-sales-at-record-levels/


To znamena, ze Microsoft bude dost kruto zasiahnuty, ak mu(aj vstekym ostatnym ) sud EU zakaze OEM licencie a predinstalovany SW na PC, mobiloch, tabletoch aj IoT.  Kto z Windowsakov si dokaze nainstalovat image do telefonu a ci sau na to navody na nete.. Pre Android su,...
A to iste pre Linux...

 

radek

Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #57 kdy: 16. 07. 2015, 16:15:25 »
Peter Fodrek -unlogged: snad tomu nevěříš, že by microsoftu zakázali prodávat mobily s operačním systémem :D :D :D to si zas někdo něco blbě vyložil...

Peter Fodrek -unlogged

Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #58 kdy: 16. 07. 2015, 16:52:37 »
Peter Fodrek -unlogged: snad tomu nevěříš, že by microsoftu zakázali prodávat mobily s operačním systémem :D :D :D to si zas někdo něco blbě vyložil...

Bude o tom rozhodovat sud, ci to tak bude. Jedna  z casti sporu je o tom, ci je vobce mozne dodavat HW s predinstalovanym SW.. Tykalo by sa to aj Samsungu, Dellu , HP, Lenova,...

Ako to dopadne neviem, ale jeden scenar je, ze to nedovolia, lebo je to priklad viazneho predaja, ktory je EU zakazny


Rozsudek ve věci Microsoft potvrdil
směřování soutěžní politiky EU
ROBERT NERUDA
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže


Vázaný prodej aplikace Media Player
Také východiska úvah Komise pro posouzení, zda ze strany společ-
nosti Microsoft došlo k nezákonnému vázanému prodeji aplikace
Media Player a operačního systému Windows, byla podle Soudu
správná a v souladu s komunitárním právem. Soud zjistil, že
všechny elementy tohoto jednání byly ze strany Komise spolehlivě
prokázány. Těmito podmínkami jsou: dominantní postavení pod-
niku na trhu výrobku, jehož prodej je vázán s prodejem jiného vý-
robku (tying producť)] tento produkt a vázaný produkt (tied pro-
ducť) jsou dva samostatné a odlišné výrobky; spotřebitelé nemají
možnost získat produkt, jehož prodej je vázán, bez vázaného pro-
duktu; a jednání musí omezovat konkurenci.

https://www.uohs.cz/download/Clanky/2007/Neruda_rozsudek_Microsoft.pdf


V pricipe teda ide o spor, ci predaj HW a SW(vratene OS) je alebo nie je viazanym predajom...



Re:Je Windows phone mrtvý?
« Odpověď #59 kdy: 16. 07. 2015, 17:11:34 »
Více ploch mi připadá jako takové nouzové řešení. Ne že by to nešlo používat, ale rozhodně mi přijdou elegantnější dlaždice jako ikony kombinované s widgetem. Co nepoužívám často, to je v applistu.

Dlaždice v menších velikostech většinou fungují jako klasické ikony. Navíc nevidím důvod, proč by mi měl aktivní obsah nějak vadit. Vždyť díky tomu vidím, co se v aplikaci děje.

Samozřejmě každému co jeho jest. Mě WP velmi vyhovují spolehlivostí, rychlostí a jednoduchostí.

Jo jistě, mám emailového klienta, kterého napasuju do metra na 1/2 obrazovky, zbytek mi budou blikat akční nabídky od MS, nebo užasný aktivní neWidget s počasím s úžasnou animací mraku. Takto mám prostě email. klienta na virtuální ploše, který zabírá veškerou užitnou plochu viewportu, můžu si dobře číst emaily, ale jsem u toho OUT, vzlyk.

BTW už stařičké KDE umělo widgety v mřížce, jediné co je dělí od metra, je povinost je používat a 8 bitová barva pozadí.

Na desktopu mám 4 virt. plochy, přepínám je doleva a doprava, sic u toho asi musím trpět, protože dle vašeho geniálního názoru by jsem si je měl změnit na vertikální přepínání.

BTW bude mít i neoIE místo karet (tabů) metro, protože ten tab je taky taková virtuální plocha, která není přirozená, všechny taby je proto potřeba transformovat do metro stylu.