Proč cukr v kleštích jiskří?

Jann

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #15 kdy: 13. 07. 2015, 14:13:36 »
K cemu ti ty skoly byly? Proste se narusi / zmeni magneticke pole v krystalku nebo chlupate mikine a pozitivne a negativne nabita pole na to reaguji preusporadanim. A kdyz se preusporadaj tak, ze tam treba na spoustu malych negativnich poli nezbyde misto, vybyjou se do okolniho pole - vzduchu.

Nebo snad neee? Skoly jsou pro tupce, co neumi myslet samostatne.

Magnetické pole? Jaké, čeho, jak? Proč jen magnetické? Jak jsi na to přišel a jak sis to ověřil?

pozitivne a negativne nabita pole na to reaguji preusporadanim – jaká pole? Bramborová? Jakým mechanismem na to reagují? Jak se přeuspořádává pole? Traktorem? Vyjadřuj se přesně.

A kdyz se preusporadaj tak, ze tam treba na spoustu malych negativnich poli nezbyde misto, vybyjou se do okolniho pole - vzduchu. – co to je "malé negativní pole"? Kolik potřebuje místa? Vzduch je podle tebe synonymum pro pole? Co že udělají? "Vybyjou"?   :D

Nic proti, ale jestli já jsem tupec, co neumí samostatně myslet, tak ty jsi tupec, co nemyslí vůbec.


Kolemjdoucí

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #16 kdy: 13. 07. 2015, 14:18:11 »
Ty seš taky pozitron. Vždycky když čtu podobné myšlenkové průjmy si říkám, že ty školy mi přeci jen k něčemu byly.

Pro vysvětlení poměrů elektromagnetického pole v atomech a okolí to stačí, není třeba rozepisovat se o nukleonech. Nemám čas vysvětlovat kvarky v protonu a ani by to tady nikdo nečetl.

Kit

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #17 kdy: 13. 07. 2015, 14:20:14 »
Bože to je ychtil, ať debatuje o čem debatuje vždycky je to gravitace...

Gravitace je newtonovský výmysl. Je to jen zakřivení prostoru.

Student VS

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #18 kdy: 13. 07. 2015, 14:25:50 »
Ty seš taky pozitron. Vždycky když čtu podobné myšlenkové průjmy si říkám, že ty školy mi přeci jen k něčemu byly.

Pro vysvětlení poměrů elektromagnetického pole v atomech a okolí to stačí, není třeba rozepisovat se o nukleonech. Nemám čas vysvětlovat kvarky v protonu a ani by to tady nikdo nečetl.

Coz teprve az se prijde na to, ze nukleon je zase tvoren pozitivne a negativne nabytymi poli jen se slabsim nabojem a tak se hur meri. Ale ti kdo to nevi, si musi navymyslet kvarky a bossony. Je to asi jakoby nekdo objevil list listnateho stromu - buku, a potom objevil list dubu a myslel si, ze to neni list ale neco jineho a pojmenoval to treba kvantova placka.

Student VS

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #19 kdy: 13. 07. 2015, 14:26:33 »
Bože to je ychtil, ať debatuje o čem debatuje vždycky je to gravitace...

Gravitace je newtonovský výmysl. Je to jen zakřivení prostoru.

jake zakriveni?  nejake pohadkove? protoze to psali v casopise?


Lol Phirae

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #20 kdy: 13. 07. 2015, 14:26:42 »
K předmětu dotazu píše Richard P. Feynman toto:

"Když vezmete kus cukru a v kleštích ho potmě rozmačkáte, uvidíte namodralý záblesk. Stejné se chovají i některé jiné krystaly. Nikdo neví proč. Tento jev nazýváme triboluminiscence." (To nemyslíte vážně, pane Feynmane!)

Jsem rád, že jsme již pokročili a jev je všem včetně anonymů na Internetu zcela jasný.

Jann

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #21 kdy: 13. 07. 2015, 14:31:54 »
Ty seš taky pozitron. Vždycky když čtu podobné myšlenkové průjmy si říkám, že ty školy mi přeci jen k něčemu byly.

Pro vysvětlení poměrů elektromagnetického pole v atomech a okolí to stačí, není třeba rozepisovat se o nukleonech. Nemám čas vysvětlovat kvarky v protonu a ani by to tady nikdo nečetl.

To po tobě ani nikdo nechce. Ale sám by sis měl nejdřív ujasnit, jak to v těch atomech vlastně funguje, než o tom začneš někoho poučovat. Pro začátek se ve stylu jevištního technika pan Rumleny spokojím jen se strohou větou: tam žádný pozitrony nejsou.

P.S.: Triboluminiscenční jev, pokud je mi známo, nebyl dosud uspokojivě vysvětlen. Daleko více mě překvapuje, že vás nenapadlo, že se nad tím zamýšleli a měřili to mnohem kvalifikovanější lidé, kteří toho o elektromagnetismu, atomové fyzice, chemických vazbách a krystalech vědí asi tak milionkrát víc než vy tady.

Student VS

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #22 kdy: 13. 07. 2015, 14:33:26 »
K předmětu dotazu píše Richard P. Feynman toto:

"Když vezmete kus cukru a v kleštích ho potmě rozmačkáte, uvidíte namodralý záblesk. Stejné se chovají i některé jiné krystaly. Nikdo neví proč. Tento jev nazýváme triboluminiscence." (To nemyslíte vážně, pane Feynmane!)

Jsem rád, že jsme již pokročili a jev je všem včetně anonymů na Internetu zcela jasný.

Loliku, kdyby ti odmala tloukli do hlavy, ze figurky v te bedynce skutecne ziji, taky by sis pak nedokazal vysvetlit, kde se tam najednou k tem figurkam vzalo more a zralok nebo velkej dinosaurus a zacal bys mlet neco o naurseni casoprostoroveho kontinua mezinomalncih dimenzi ktere otevreli portal a nechali te nahlednout do mimozemskeho sveta. Kdyby ti ale doslo, ze je to jen transformace radioveho signalu na viditelny signal, myslel by sis o zpozdenych detech svoje.

Student VS

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #23 kdy: 13. 07. 2015, 14:34:50 »

P.S.: Triboluminiscenční jev, pokud je mi známo, nebyl dosud uspokojivě vysvětlen. Daleko více mě překvapuje, že vás nenapadlo, že se nad tím zamýšleli a měřili to mnohem kvalifikovanější lidé, kteří toho o elektromagnetismu, atomové fyzice, chemických vazbách a krystalech vědí asi tak milionkrát víc než vy tady.

A tobe nedoslo, ze jsou to tupci, kteri veri na figurky v bedynce a proto jim dela problem to vysvetlit.


Pouc me prosim jak to chodi uvnutr atomu, rad si te poslechnu ale vsadim botu ze skoncis u elektromagnetickeho pole a vlneni.

Student VS

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #24 kdy: 13. 07. 2015, 14:38:09 »
Ano, to ze nekdo odrika gravitacni konstantu z nej dela daleko kvalifikovanejsiho cloveka, co ma patent na rozum a ja chudy plebs, ktery na skolu nema, na nic prijit sam nemuzu.

Lol Phirae

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #25 kdy: 13. 07. 2015, 14:38:21 »
@Student VS: Neutrpěls v poslední době nějaký úraz hlavy, nebo silný úžeh?

Karel

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #26 kdy: 13. 07. 2015, 14:42:47 »
...
Vlivem tlaku dojde k nucené změně prostorového uspořádání krystalů a tím k posunu atomů včetně jejich jader, následně vlivem nového uspořádání superpozice elektromagnetických polí pozitronů dojde k tak závažným změnám v uspořádání elektronů na ...

Ty seš taky pozitron. Vždycky když čtu podobné myšlenkové průjmy si říkám, že ty školy mi přeci jen k něčemu byly.

Náhodou, ten pozitron by to jiskření dost vysvětloval. Přeci jen anihilace hmoty a antihmoty má energie uvolnit dost. Akorát pochybuji, že to bude vysvětlení správné.

Jann

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #27 kdy: 13. 07. 2015, 14:44:48 »

P.S.: Triboluminiscenční jev, pokud je mi známo, nebyl dosud uspokojivě vysvětlen. Daleko více mě překvapuje, že vás nenapadlo, že se nad tím zamýšleli a měřili to mnohem kvalifikovanější lidé, kteří toho o elektromagnetismu, atomové fyzice, chemických vazbách a krystalech vědí asi tak milionkrát víc než vy tady.

A tobe nedoslo, ze jsou to tupci, kteri veri na figurky v bedynce a proto jim dela problem to vysvetlit.


Pouc me prosim jak to chodi uvnutr atomu, rad si te poslechnu ale vsadim botu ze skoncis u elektromagnetickeho pole a vlneni.

Ti "tupci" vymysleli věci, jako třeba displej, na němž právě čteš tento text, mikroprocesory, paměti atd. a všechno to prokazatelně funguje. Kdežto ty jsi vymyslel H0VN0.

Končím, nemám čas se zabývat nějakým dementem, co se nudí a baví se pruzením na netu, protože na víc nemá. Zajdi si za psychologem, řekl bych, že dokáže tvůj problém pojmenovat.

Student VS

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #28 kdy: 13. 07. 2015, 14:45:00 »
Přeci jen anihilace hmoty a antihmoty má energie uvolnit dost. Akorát pochybuji, že to bude vysvětlení správné.
Tak urcite, kdyz v casopise psali, ze antihmota existuje, i temna hmota a tak podobne.

Student VS

Re:Proc cukr v klestich jiskri?
« Odpověď #29 kdy: 13. 07. 2015, 14:46:06 »

P.S.: Triboluminiscenční jev, pokud je mi známo, nebyl dosud uspokojivě vysvětlen. Daleko více mě překvapuje, že vás nenapadlo, že se nad tím zamýšleli a měřili to mnohem kvalifikovanější lidé, kteří toho o elektromagnetismu, atomové fyzice, chemických vazbách a krystalech vědí asi tak milionkrát víc než vy tady.

A tobe nedoslo, ze jsou to tupci, kteri veri na figurky v bedynce a proto jim dela problem to vysvetlit.


Pouc me prosim jak to chodi uvnutr atomu, rad si te poslechnu ale vsadim botu ze skoncis u elektromagnetickeho pole a vlneni.

Ti "tupci" vymysleli věci, jako třeba displej, na němž právě čteš tento text, mikroprocesory, paměti atd. a všechno to prokazatelně funguje. Kdežto ty jsi vymyslel H0VN0.

Končím, nemám čas se zabývat nějakým dementem, co se nudí a baví se pruzením na netu, protože na víc nemá. Zajdi si za psychologem, řekl bych, že dokáže tvůj problém pojmenovat.

kdepak, tyhle veci vymysleli elektrotechnici a ne teoreticti fyzici. Ti aby ospravedlnili svoji existenci, musi vymyslet antihmotu.