Plat absolventa C#/Java - Praha

David

Plat absolventa C#/Java - Praha
« kdy: 07. 07. 2015, 14:26:09 »
Zdravím,

protože jsem teď dokončil bakalářský titul a dále se již nebudu věnovat studiu na vysoké škole, chtěl bych se zeptat Vás zkušenějších, o jak velkou měsíční mzdu bych si měl v rozmezí cca říct. Zaujaly mě pozice pracovní pozice v Praze jako C# a java - samozřejmě jako junior (absolvent).

Co se týče komerční praxe nebo práce při studiu - tu přímo jako programátor nemám. Angličtinu si hodnotím jako středně pokročilou. Vesměs veškeré školní projekty jsem dělal v .NETu (informační systémy - winforms, mvc, mssql). Tudíž nějaká zkušenost s programováním určitě je. Mám velkou ochotu učit se novým věcem.

Děkuji.


Michal Kovačič

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #1 kdy: 07. 07. 2015, 14:49:49 »
U nás dostaneš +- 30k měsíčně a pololetní bonusy k tomu... Jinak je to individuální jednání.

Bugaboo

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #2 kdy: 07. 07. 2015, 14:53:08 »
Otázky takového typu se tady pořád dokola opakují. Stačí si vyhledat platový průměr pro daný kraj a jako absolvent počítat s tím, že dostaneš zpočátku méně. Každopádně je to pouze na tom, kolik si vyhádáš a za čím si budeš stát. Stejně je nejdůležitější to, abys s platem byl spokojený, výše platu se až časem zkoriguje, protože lidí ve tvé pozici je strašně mnoho a každý bude jinak spokojený se specifickou výší platu. Důležité je, abys byl spokojený a abys nestrádal. Junioři obvykle dostanou 20-35k podle kraje a firmy, tedy pro Prahu bude částka vyšší, zatímco pro MS kraj nižší. Je to individuální, jak tvrdí kolega výše.

Hidden

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #3 kdy: 07. 07. 2015, 15:13:21 »
Kolem 30k. Z vlastní zkušenosti doporučuju hledat středně velké firmy, kolem 100 zaměstnanců. To mi připadá jako ideální mix mezi množstvím byrokracie a rozmanitostí práce.

Aspoň pro první rok se doporučuju vyhnout dvěma extrémům:
  • Malým studiím co plácají webíky pro české zákazníky. Málo lidí, od kterých se můžeš učit a nenaučíš se pracovat v týmu, protože tam nejspíš bude vládnout totální anarchie.
  • Velké korporace. Příliš úzký záběr, hrozí že to, co se naučíš, bude souviset s konkrétními produkty a v jiné firmě to nepoužiješ.

Taky doporučuju vybírat podle toho, jestli firma má zahraniční zákazníky. Rozšiřuje to obzory.

David

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #4 kdy: 07. 07. 2015, 16:27:24 »
Díky za odpovědi.

Reálný plat pro absolventy v Praze je tedy kolem 30k, záleží asi taky na tom, jak moc si věřím a o jak vysoký plat si řeknu. Možná je i lepší si říct o vyšší plat a počítat s tím, že to projde až po několikátém pokusu, ale zase to samozřejmě nepřehánět. Jinak Hidden - dobře jsi mi to objasnil. Dám tedy přednost středně velkým firmám.


iwtu

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #5 kdy: 08. 07. 2015, 21:10:29 »
Keď si povieš o 30K, nic nepokaziš. V Tvojom prípade by som sa veľmi peniaze nedíval, 30K+ by Ti mali dať v Prahe +- všade. Skôr by som sa sústredil na zbieranie skúsenosti a plat sa porieši časom.

mar

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #6 kdy: 09. 07. 2015, 10:10:53 »
Skoda, ze jsi tu na sebe nenechal kontakt...

Wololo

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #7 kdy: 09. 07. 2015, 10:28:21 »
Zbal si svejch pet svestek a vypadni nekam do zahranici, nejlepsi co muzes udelat. Tam si rekni cca. tolika nasobek minimalni mzdy kolika dostanes v CR na stejne pozici. Rekneme 30K je 3 nasobek minimalni mzdy, priblizne. Utikej dokud je cas =)

Martin

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #8 kdy: 09. 07. 2015, 12:03:30 »
Spíš bych počítal násobek průměru v oboru. Protože poměr průměru k minimálce máme jeden z nejvyšších v Evropě. Navíc programátoři na Západě berou sice víc než u nás v absolutních číslech, ale míň v poměru k průměru. U nás programátor může vydělat víc než lékař, na Západě je lékař bůh. V Německu je minimálka cca 40 tisíc našich korun (i díky intervenční politice jednoho zmrda), takže nástupní plat absolventa by měl být 120 tisíc ? Asi těžko.

Wololo

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #9 kdy: 09. 07. 2015, 12:15:04 »
Slevit muzes vzdycky, nahoru to jde hur. Ale kazdej jak si ustele tak si lehne, takze pokud bychom pripustili, ze to nebude 30K ale 25 tak uz ses zase nekde jinde a neprepocitavej to na koruny je to uplne mimo. Ja za to nemuzu, ze si v cechach s vama vytiraj casto zadky. Kazdopadne furt lepsi zacit v cizine a kdyz to cloveku nepujde bo mu to nebude vyhovovat prijit do CR zpatky se da vzdycky. A kdyz je treba v nemecku minimalka nejakejch 1200eur tak si rict o 3K++ neni problem a nikomu to nebude pripadat divny.

David

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #10 kdy: 10. 07. 2015, 16:32:44 »
Do zahraničí se nechystám a ani nechci alespoň prozatím, to už mám ujasněné. Jinak neviděl bych to v tom IT v Praze zase tak černě. Všeobecné výdaje jsou určitě nižší, než v zahraničí a stejně tak daně. V Praze se dá určitě solidně žít v tomto oboru a v budoucnu se to řekl bych nezmění.

mar - můžeš mi napsat na můj 'spam' e-mail - qwertzqwerty@post.cz

he

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #11 kdy: 10. 07. 2015, 17:04:22 »
Zbal si svejch pet svestek a vypadni nekam do zahranici, nejlepsi co muzes udelat. Tam si rekni cca. tolika nasobek minimalni mzdy kolika dostanes v CR na stejne pozici. Rekneme 30K je 3 nasobek minimalni mzdy, priblizne. Utikej dokud je cas =)

pod tohle bych se podepsal. nejvetsi blbost je zustavat v CR. tady se totalne zahrabes. horsi to muze byt v EU uz jenom na balkane.

he

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #12 kdy: 10. 07. 2015, 17:07:27 »
v CR se vyplati leda zalozit firmu a nabrat zoufalce za par korun a prodat je do zahranici za draho. Cokoliv jineho je ztrata casu.

abrt

heh
« Odpověď #13 kdy: 10. 07. 2015, 17:22:13 »
Kazdy by mel mit zkusenost ze zahranici a to nejen pracovni (byt mesic v hotelu kdyz delas na nejakem projektu), ale hlavne zivotni (najit si tam bydleni, zaridit urady...).
Rozsiruje to obzory a da Ti podklad pro to zvazit, jestli to treba nekde v zahranici neni lepsi. Pokud tu zahranicni zkusenost neabsolvujes, tak se rozhodujes na zaklade neuplnych informaci.

Ale k tve otazce... 8) Souhlasim s tim co tu bylo napsano, tj. Praha okolo 30. Zbytek nevim.

Martin, Zeebra

Re:Plat absolventa C#/Java - Praha
« Odpověď #14 kdy: 18. 08. 2015, 16:50:20 »
No já bych se nebál říct, že si můžeš sáhnout klidně na 40 000,- a s malou praxí i na víc. Neboj se toho