Dlouhé odezvy z root.cz

Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #30 kdy: 16. 10. 2015, 12:01:35 »
Jen tak zběžně (a v podstatě to vyjadřuje stav v poslední době):


Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #31 kdy: 16. 10. 2015, 12:19:17 »
nevim jakou ma root navstevnost, ale kdyz jsem provozoval jeden web kde byla navstevnost 100k lidi dene dle toplistu tak nam na to stacil jeden server a to tam byl dinamicky obsah podle toho jak lide hlasovaly. Ale chce to cachovat cachovat cachovat a to na nekolika urovnich
tak ono root neni samojedinny projekt iinfo ...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

hu

Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #32 kdy: 16. 10. 2015, 12:29:25 »

Worker

Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #33 kdy: 16. 10. 2015, 12:47:43 »
Mam podobny problem s nacitanim.
Dnes je to o cosi lepsie ako vcera.
Nepouzivam JS nikde - je vypnuty v celom prehliadaci.
Prehliadace - Opera 12 a FF.
Robi mi to aj v praci aj doma (t.j. 2 rozni ISP, 4 rozne systemy).
Rovnake symptomy su pod Linuxom aj oknami.
Bohuzial, toto spomalenie je nepravidelne - raz je, potom to ide aj 2hodiny normalne a potom to zrazu hodinu opat blbne.

Peter

Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #34 kdy: 16. 10. 2015, 13:54:37 »
Pán Krčmář "může za téměř všechno", ale nejsem si jistý, zda nějak ovlivňuje zrovna toto...
Páno Krčmár je kontaktná osoba ktorá žehlí problémy administrátorov (preťažené stroje), nevhodné rozhodnutia managementu (migrácia na dlaždicový štýl Vitalie) a podobne. Kontaktná osoba by mala cítiť zodpovednosť. Ak to tak nie je, tak je niečo zlé.

Aha. A JS je jediny problem, ktery mate s http://stuppid.com/ ?
Problémom je rovnaké preťaženie prostriedkov (CPU a RAM) pri obidvoch servroch. Pri root-e a aj pri stuppid-e.

Admin se na to včera díval a nezjistil nic nenormálního, ani databáze nevykazovala během dne nějaké anomálie. Asi by pomohlo, kdybyste vypozorovali, jaký konkrétní node z clusteru ten problém dělá – pokud je to jeden konkrétní. Je to vidět v hlavičce X-Backend-Server. Díky
Túto odpoveď sme dostali aj keď bol posledne pokazený jeden nod balanceru. Mám si na mobil nainštalovať wireshark aby som odsledoval túto viac krát nahlasovanú chybu?


Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #35 kdy: 16. 10. 2015, 14:52:13 »
Mám si na mobil nainštalovať wireshark aby som odsledoval túto viac krát nahlasovanú chybu?

Bylo by fajn k tomu zjistit víc technických informací, díky.

.

Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #36 kdy: 16. 10. 2015, 15:43:10 »
Mám si na mobil nainštalovať wireshark aby som odsledoval túto viac krát nahlasovanú chybu?

Bylo by fajn k tomu zjistit víc technických informací, díky.

Jestli vám to nebude vadit a máte zájem, mohu Vám na www.root.cz pustit robota a odsledovat parametry, včetně těch hlaviček, třeba s periodou jedna minuta. Stejně potřebuji na něčem testovat a tady by to mohlo mít smysl. Jestli máte zájem, ozvěte se mi na email. Smysluplné výsledky ale mohou být až za týden.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #37 kdy: 16. 10. 2015, 16:16:24 »
Aha. A JS je jediny problem, ktery mate s http://stuppid.com/ ?
Problémom je rovnaké preťaženie prostriedkov (CPU a RAM) pri obidvoch servroch. Pri root-e a aj pri stuppid-e.

Tedy ja mel na mysli spis to, ze to vypada jako snuska neuveritelnych kravin.

Petr Soukup

Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #38 kdy: 16. 10. 2015, 16:51:27 »
Myslím že to nebude přetíženým serverem, to by si přece museli všimnout. Může to být nějaký problém na síťové vrstvě.
Třeba chybně zvolený MTU, tedy spíše bug na síťové vrstvě, který se projeví jen při nějaké nešťastné kombinaci MTU obou komunikujících počítačů.
S něčím takovým jsem se setkal a popsal to zde.
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=12&t=506

Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #39 kdy: 16. 10. 2015, 17:22:42 »
Mám si na mobil nainštalovať wireshark aby som odsledoval túto viac krát nahlasovanú chybu?

Bylo by fajn k tomu zjistit víc technických informací, díky.
Bylo by hlavne fajn kdyby admini vyndali hlavu z pisku a ty informace si zajistili.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Lol Phirae

Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #40 kdy: 16. 10. 2015, 18:17:00 »
Mi to funguje výborně. Pravda, stovky reklamních a šmírovacích sraček blokuju, možná to má nějakou souvislost.  ::) ;D

Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #41 kdy: 16. 10. 2015, 21:56:31 »
Mi to funguje výborně. Pravda, stovky reklamních a šmírovacích sraček blokuju, možná to má nějakou souvislost.  ::) ;D

A komu tím prospějete?!

ByCzech

Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #42 kdy: 17. 10. 2015, 02:00:29 »
Třeba se to za těch 3,5 měsíce zase "samo" srovnalo :D

hele vtipe, sis nevsiml ze to byl sam ot hawran kdo ozivil vlakno a Petr na to reagoval za ~90minut ;)

No právě, hawran to musel obnovit, aby někdo zareagoval ;)

Mares

Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #43 kdy: 17. 10. 2015, 10:05:26 »
Také mám podobné problémy - čekám. čekám... Kliknu jinam a jsem tam  :) Zrovna dnes jsem čekal na formulář odpověď. OS Debian, Iceweasel, Flash nemám. Podobný problém PC LinuxMint nebo laptop Fedora 22 (FF, Flash není).

Lol Phirae

Re:Dlouhé odezvy z root.cz
« Odpověď #44 kdy: 17. 10. 2015, 11:35:57 »
Mi to funguje výborně. Pravda, stovky reklamních a šmírovacích sraček blokuju, možná to má nějakou souvislost.  ::) ;D

A komu tím prospějete?!

Určitě svým nervům. Viz nejnověji řvoucí nevypnutelný shit od Siemensu. To já jen zas, Petře, až budete blikat žlutými lištami. Nepoučitelní. Fakt nepoučitelní.