Jak často restartujete Android?

Jak často restartujete Android?
« kdy: 30. 06. 2015, 11:25:21 »
Ahoj, tohle bych chtěl pojat spíše jako anketu/volnou diskuzi - jak dlouho máte androidí mobil/tablet on, než se prostě sám restartuje.

Například moje Z1 Compact vydrží zhruba 3-4 dny bez remcání, pak 2-3 dny systém naprosto nestabilní (jde to poznat třeba při poslechu hudby, kdy se hudba občas zasekne - nepoužívám defaultní přehrávač), a pak prostě "smrt". Po restartu to jede zase v pohodě. nVidia Shield - zhruba 8-10 dnů bez problémů, pak automaticky restart (tady je to horší kvůli chybě v Androidu 5.1.1, která způsobuje po každém restartu optimalizaci aplikací).

Zajímá mě to spíše z toho důvodu, jestli je to normální nebo ne (ač nerad, tak doufám, že nejsem ojedinělý případ).
« Poslední změna: 30. 06. 2015, 13:46:36 od Petr Krčmář »


crown

Re:Restart Androidu (anketa)
« Odpověď #1 kdy: 30. 06. 2015, 11:37:20 »
Neni to normalni, ja telefon restartuju jen parkrat za rok (kdyz mi dojde baterka nebo tak)

Moto G android 5

Re:Restart Androidu (anketa)
« Odpověď #2 kdy: 30. 06. 2015, 11:41:13 »
Pokud mluvíš o Sony Xperia Z1 Compact (D5503), tak já ho mám cca rok, tak jsem s ním hodně spokojený a na podobné problémy jsem (naštěstí) nenarazil.

Je pravda, že mám ještě Android 4.4.4 (14.4.A.0.157), i když mi tu už svítí, že je k dispozici aktualizace. Nějak se mi do toho upgrade nechce ...

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Restart Androidu (anketa)
« Odpověď #3 kdy: 30. 06. 2015, 11:43:53 »
Co tak pozoruju ve svym okolí, nikdo s tím takový problémy, jaký popisuješ Ty. Mluvím o Androidu 2.7 a 4.X.Y na mobilech Samsung a Sony v cenách 2500 - 7000, který nejsou nějak brutálně zneužívaný (používají se jako telefony, MP3 a nějaký drobnější hraní, žádný vlastní spouštěče apod., ani jeden nemá CFW).

Jix0

Re:Restart Androidu (anketa)
« Odpověď #4 kdy: 30. 06. 2015, 12:13:18 »
Mam Samsung Galaxy S4 Active (i9295) s originalnim FW, jen jsem si flashnul CWM a provedl root. Chci mit totiz plny pristup k telefonu. Nejvice jsem mel uptime 83 dni, pak jsem telefon restartoval, protoze jsem provadel nejake upravy a restart byl nutny aby se projevily. Jinak se mi stalo tak 1-2x kdy se telefon restartoval sam od sebe, ale to spis byla na vine aplikace, kterou jsem zrovna v tu chvili spoustel a ta shodila cely telefon. Jinak nikde zadne sekani, zamrzavani, nahodne restarty, pady aplikaci a podobne, se v mem pripade nedeje. Vse jede jak ma a tak ty reci, nekterych jedincu na ruznych forech s mobilama, o tom jak je android na hovno a podobne jsou docela usmevne  :) . Nemaji si kupovat levne cinany za 2k s MTK chipsety a 512 MB RAM, plne kdejakeho balastu predinstalovaneho od vyrobce


Re:Restart Androidu (anketa)
« Odpověď #5 kdy: 30. 06. 2015, 12:40:22 »
Jen pro upřesnění - 4.x Android mi tohle nedělal. Bohužel 4.4.2 nebo tak nějak byla domrvená díky nemožnosti zápisu na SD kartu, takže mi u Z1  nezbývalo než upgradovat (<irony>tisíceré díky Google</irony>). Jinak Z1 v září oslaví druhé narozeniny  :D

Jinak tohle neni nic proti těmto zařízením, s oběma jsem spokojen (zvlaště Shield - jak na hry, tak na filmy super). Jen mi příjde, že Android 5.x prostě není tak odladěný, jak byl 4.x (tam se mi tyhle problémy nevyskytovaly). Možná pomůže u Z1 factory reset (ještě jsem jej nikdy nespouštěl).

Nexus 5

Re:Restart Androidu (anketa)
« Odpověď #6 kdy: 30. 06. 2015, 13:19:23 »
Nexus 5, Android 5.1.1, naposled restartoval pri upgradu na verzi 5.1.1 od te doby bezi bez problemu a i na nizsich verzich androidu jsem zadne problemy nemel.

Re:Restart Androidu (anketa)
« Odpověď #7 kdy: 30. 06. 2015, 13:27:39 »
Jen pro upřesnění - 4.x Android mi tohle nedělal. Bohužel 4.4.2 nebo tak nějak byla domrvená díky nemožnosti zápisu na SD kartu, ...

JJ, tahle zvrhlost, kdy jsem si vlastně koupil co největší sd kartu (a mohl s ní libovolně narábat) zbytečně, ta mi pije krev ...
http://www.root.cz/clanky/android-5-0-lollipop-sifrovani-a-konec-dalviku/nazory/vlakno/4/
http://technofaq.org/posts/2014/04/fixing-external-sd-card-write-issue-on-android-kitkat/
http://forums.androidcentral.com/verizon-samsung-galaxy-s4/384648-kitkat-issue-can-t-write-external-sd-card-5.html
http://www.androidcentral.com/lollipop-brings-changes-way-your-sd-card-works-kind-youll

Dub

Re:Restart Androidu (anketa)
« Odpověď #8 kdy: 30. 06. 2015, 13:47:23 »
Tak můj HTC Desire Z s andromadus CM11 ROM (android 4.4.2) je na restart zhruba za den a půl a do svižného stavu nabíhá asi 20 minut. Dříve tomu tak nebylo, ale bohužel za to můžou google aplikace, na které je dnes prostě 340MB RAM málo...

BrainLess

Re:Jak často restartujete Android?
« Odpověď #9 kdy: 30. 06. 2015, 14:06:25 »
Mam nexus 4, cistej android od google a restart je pouze tehdy pokud dojde totalne batera ;-) Mozna jeste 1-2x nechteny restart ( myslim ze maji bug v driveru k fotaku ) a sestreli to obcas celej phone, jinak pohoda.

strepty

Re:Jak často restartujete Android?
« Odpověď #10 kdy: 30. 06. 2015, 14:30:31 »
Mam huawei a  resetujem ho len niekedy ked odmietne nacitat sd kartu. Odhadom viac ako pol roka som na nom pozeral videa bez resetu. Nemate nahodou nejaku appku ktora ho nici?

technomaniak

Re:Jak často restartujete Android?
« Odpověď #11 kdy: 30. 06. 2015, 15:01:53 »
Já se držím Huaweie, V845 a nyní Y300 s Androidem 2.1,2.3,4.4 a nyní 5.1 ( CyanogenMod). Tablety nevedu.

- S tím restarem je to jak kdy. Někdy i týdny nerestartuji, a někdy i 7x za den když s ním něco dělám. Jinak abych to zprůměroval řekněme restart tak 1x,2x týden.  Mě osobně restart nevadí, z éry DOSu jsem na něj zvykl.  Navíc po restartu jsem si všiml, že baterie vydrží déle. Osobně bych byl nejradši kdybych si každý večer na telefon vůbec vzpoměl a vypl ho. Ale jinak si myslím, že Android není OS který by dokázal běžet non-stop rok v kuse. Fakt na to zatím nemá, to už mám větší důvěru ve Windows.

VK

Re:Jak často restartujete Android?
« Odpověď #12 kdy: 30. 06. 2015, 15:05:36 »
LG Nexus 4: restart pouze po instalaci nové verze Androida.

Re:Restart Androidu (anketa)
« Odpověď #13 kdy: 30. 06. 2015, 15:26:49 »
JJ, tahle zvrhlost, kdy jsem si vlastně koupil co největší sd kartu (a mohl s ní libovolně narábat) zbytečně, ta mi pije krev ...

Ještě pro upřesnění - Android 5.0.x - 5.1.0 to má fixnuté (aspoň do jisté míry, nedá se mluvit o tom, že by to bylo fakt v pořádku), bohužel Android 5.1.1 (aspoň v Shieldu, nevím jak jinde) zobrazuje v určitých momentech pouze interní paměť, takže je to úplně na ho***. Total Commander mi hlásí sice obě dvě úložiště, ale při zobrazení požadavku na mazání zobrazí pouze interní paměť, takže Z1 Compact na 5.1.1 updatovat rozhodně nebudu. Už jsem tady děkoval Googlu?

to technomaniak: asi si navyknu restartovat obě zařízení pravidelně, abych to měl aspoň pod kontrolou

Re:Jak často restartujete Android?
« Odpověď #14 kdy: 30. 06. 2015, 15:54:35 »
One m8 s CM12. Nekdy co den (typicky, kdyz vypinam na noc, nepamatuju si, kdy to bylo tak casto kvuli nejakym potizim), nekdy po vice nez tydnu (kdyz zrovna pouzivam Sleep as Anroid nebo chci mit po ruce dalkove ovladani k mpd i na noc).